FF Film Kulübü | 4. Sezon | 6 Hafta 13 İyi Film

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Bu haftanın filmlerinden ikisini de izlemişim.:D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,331
Puanı
1,059
İkinci hafta da geride kaldı. Tablo güncellendi. :) Şu ana kadar filmlerimiz büyük ölçüde sevildi, gayet iyi bir sezon geçirdiğimize inanıyorum. Şahsen 5'te 5 olarak görüyorum filmleri. Şimdi 7'de 7 yapma zamanı. :):)

Bu haftanın filmleri:

Zombieland: https://fav10.net/forum/threads/zombieland-2009-film-bilgileri-yorumları.244728/

Strangers on a Train: https://fav10.net/forum/threads/strangers-on-a-train-trendeki-yabancılar-1951-film-bilgileri-yorumları.244726/

Bu haftayı tamamlayınca etkinlikte filmlerin yarısından çoğunu tamamlamış oluyoruz. Bu şekilde az filmle kısa süreyle etkinlik daha da hoş oldu bence. :)

@Danger UA! @destere @Tzira @cevaa @gundix123 @aserat54 @sürgünüm @Tolstoyevski @berkann

Etkinliğe katılacağını söyleyen hatta tüm filmleri izleyeceğini söyleyen ama ortalarda gözükmeyen @Yiğitt ve @Maskeli Fedai'yi saygıyla anıyoruz. Ayrıca @sokak sanati'nı da bir kez daha saygıyla kınıyoruz. :D
sanırım beşte üç yaptım ben izlmediğim iki film var önceki haftadan neyse tamamlarım bir şekilde :)

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,876
Puanı
1,061
Evet, malesef müsait olamadığımdan dolayı filmlere vakit bulamadım. Doğru dürüst foruma bile giremiyorum. Bazı sebepler nedeniyle daha bir film bile izleyemedim. Ama perşembe günü annemleri yolluyorum köye. Sonrası zaten müsaitim artık, inşallah sizede yetişmeye çalışacağım. :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Yarın gelecek haftanın filmleri. @gundix123 yolculuktaymış bugün.

Tablo da muhtemelen yarın konular geldikten sonra güncellenir. :):)
Daha önceki katıldığım etkinlikteki filmler çokta iyi değildi. Bu filmlerin çoğu siyah beyaz hemde süresi kısa gaza gelmişken izlemek istiyorum. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,851
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Daha önceki katıldığım etkinlikteki filmler çokta iyi değildi. Bu filmlerin çoğu siyah beyaz hemde süresi kısa gaza gelmişken izlemek istiyorum. :)
Önceki sezonlar biraz daha deneme-yanılma tarzındaydı. Artık forumdakilerin zevkini az çok öğrendik. Aday filmler de ona göre belirleniyor. Arada yine tek tük beğenilmeyen, az beğenilen filmler çıkabilir ama o kadar olur izlemeden bilemeyiz sonuçta. :):)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Önceki sezonlar biraz daha deneme-yanılma tarzındaydı. Artık forumdakilerin zevkini az çok öğrendik. Aday filmler de ona göre belirleniyor. Arada yine tek tük beğenilmeyen, az beğenilen filmler çıkabilir ama o kadar olur izlemeden bilemeyiz sonuçta. :):)

FFFK 5.Sezonda İnşallah bir tane güzel bir bilimkurgu ile bir tane de anime olur. :) Bence en faydalısı her türün en iyilerinden birer tane seçmek olurdu, mesela güzel bir tarih filmi, biyografi filmi, savaş filmi... Gibi? :) Tabi bu görüş benim değersiz görüşüm, kimse katılmasa bile saygı duyarım.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,851
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
FFFK 5.Sezonda İnşallah bir tane güzel bir bilimkurgu ile bir tane de anime olur. :) Bence en faydalısı her türün en iyilerinden birer tane seçmek olurdu, mesela güzel bir tarih filmi, biyografi filmi, savaş filmi... Gibi? :) Tabi bu görüş benim değersiz görüşüm, kimse katılmasa bile saygı duyarım.
Forumda bilim-kurgu seven pek yok. Türün en iyilerini zaten çoğu kişi izlemiştir. Çok izlenmemiş bir şeyler denemek de riskli. :)

Anime aslında her sezon oluyordu ama pek izlenmiyordu. Oylamalara almaya devam, seçilirse etkinliğe girer. :):)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Forumda bilim-kurgu seven pek yok. Türün en iyilerini zaten çoğu kişi izlemiştir. Çok izlenmemiş bir şeyler denemek de riskli. :)

Anime aslında her sezon oluyordu ama pek izlenmiyordu. Oylamalara almaya devam, seçilirse etkinliğe girer. :):)
Bence hiçbir tür yoktur ki bir kişi bile bütün filmlerini sevmesin. :)

Mesela 80 küsür dakikalık tek mekan bilimkurgu filmi, The Man From Earth'ı gözüm kapalı iddia ediyorum ki sevmeyen çıkmaz. :)

Bir de bilimkurgu var, bilimkurgu var. Bilimkurgu türü kendi içinde bile dallara ayrılan bir tür. Mesela Grounding Day, Truman Show, Sil Baştan gibi filmleri kim sevmez ki? Hayat biter filmler bitmez, daha izlenmemiş onlarca değil yüzlerce hatta binlerce bilimkurgu filmi vardır.

Neyse bir ara, yaza doğru da olabilir, Hard Karma Film Festivali Etkinliği yapabiliriz katılım 3-4 kişiyi geçerse? Sinemanın 12-13 türünden ya da 8-9 türünden, her türden 1 kaliteli film seçerek liste oluşturulabilir. Sinematik ufku genişletmek de üstüne olmaz, sevmediğim tür bile olsa muhakkak izlerim sonuçta Sinema sinema içindir. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,851
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bence hiçbir tür yoktur ki bir kişi bile bütün filmlerini sevmesin. :)

Mesela 80 küsür dakikalık tek mekan bilimkurgu filmi, The Man From Earth'ı gözüm kapalı iddia ediyorum ki sevmeyen çıkmaz. :)

Bir de bilimkurgu var, bilimkurgu var. Bilimkurgu türü kendi içinde bile dallara ayrılan bir tür. Mesela Grounding Day, Truman Show, Sil Baştan gibi filmleri kim sevmez ki? Hayat biter filmler bitmez, daha izlenmemiş onlarca değil yüzlerce hatta binlerce bilimkurgu filmi vardır.

Neyse bir ara, yaza doğru da olabilir, Hard Karma Film Festivali Etkinliği yapabiliriz katılım 3-4 kişiyi geçerse? Sinemanın 12-13 türünden ya da 8-9 türünden, her türden 1 kaliteli film seçerek liste oluşturulabilir. Sinematik ufku genişletmek de üstüne olmaz, sevmediğim tür bile olsa muhakkak izlerim sonuçta Sinema sinema içindir. :)
Seveceğimize inandığın saydıklarına benzer filmler olursa söylersin alabiliriz. Tamamen karşı değiliz ki zaten. :):)

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,420
Puanı
911
1 film daha izleyip etkinliği 5 filmle tamamlıyorum. Saatler değiştiği için akşam dışarda oluyorum o yüzden filmlere vakit kalmıyor.

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,199
Puanı
1,061
Tüm filmler bitti galiba. Bu yıl etkinliğe ilk kez katıldım ve kesinlikle pişman olmadım, çünkü birbirinden güzel filmler izledim. Yeni sezonu merakla bekliyoruz bakalım. :) @OzaN

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,851
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Değerli kulüp üyeleri merhaba. :):)

6 haftayı geride bıraktık. Normal şartlarda etkinliğin tamamlanmış olması gerekiyordu fakat her zamanki gibi ekstra süre tanıyacağız. Tahmin ediyorum büyük çoğunluğunuzun sınav dönemi vs olduğu için bazı haftalarda geride kalmış olabilirsiniz. (Ben kendim son hafta geride kaldım oradan biliyorum. :D) Telafi etmek için işte fırsat. :)

Son tarih şimdilik vermiyorum ama şu 10 günlük süre içerisinde herkes kendi eksiklerini tamamlamaya çalışırsa iyi olur. Tabii bazı arkadaşların çok eksiği olduğu için hepsini tamamlamaları zor. En azından genel olarak beğenilmiş filmleri izlerseniz hem siz de büyük ihtimal keyif alırsınız hem de ödüller için de güzel olur en iyi filmlerin çoğu kişi tarafından izlenmiş olması. :)

Şu önemli oylarınızın etkinlik sonucunda dikkate alınması için en az 4 filmi oylamanız gerekmekte. Etkinlik sonu ödüllerine katılmak için ise en az 7 film izlemeniz gerekmekte. 7 rakamına hemen herkes ulaşırsa çok güzel olur. :)

Merak edenler için gelecek planlarını da söyleyeyim hemen. 5. sezon Mayıs ayının ilk günleri başlayacak. Birkaç gün sonra yavaş yavaş film önerisi almaya ve yeni filmleri oylamaya başlayacağız. :) Bu arada da filmleri bitiren veya bitirecek olanlar için de @Tolstoyevski'nin ilk kez dile getirdiği bir mini belgesel etkinliği yapacağız. Katılmak isteyen olursa oraya da bekliyor olacağız. Onun için ayrı konu açacağım tekrar. Şimdi detayına inmiyorum o yüzden. :)

Önce hangi filmi izlemeliyim diye düşünüyorsanız şu anki oylara göre sıralama şu şekilde:

@sürgünüm @Aserat @destere @cevaa @Tolstoyevski @gundix123 @Tzira @Maskeli Fedai @Yiğitt @kaan955 @berkann @Danger UA!

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,876
Puanı
1,061
Değerli kulüp üyeleri merhaba. :):)

6 haftayı geride bıraktık. Normal şartlarda etkinliğin tamamlanmış olması gerekiyordu fakat her zamanki gibi ekstra süre tanıyacağız. Tahmin ediyorum büyük çoğunluğunuzun sınav dönemi vs olduğu için bazı haftalarda geride kalmış olabilirsiniz. (Ben kendim son hafta geride kaldım oradan biliyorum. :D) Telafi etmek için işte fırsat. :)

Son tarih şimdilik vermiyorum ama şu 10 günlük süre içerisinde herkes kendi eksiklerini tamamlamaya çalışırsa iyi olur. Tabii bazı arkadaşların çok eksiği olduğu için hepsini tamamlamaları zor. En azından genel olarak beğenilmiş filmleri izlerseniz hem siz de büyük ihtimal keyif alırsınız hem de ödüller için de güzel olur en iyi filmlerin çoğu kişi tarafından izlenmiş olması. :)

Şu önemli oylarınızın etkinlik sonucunda dikkate alınması için en az 4 filmi oylamanız gerekmekte. Etkinlik sonu ödüllerine katılmak için ise en az 7 film izlemeniz gerekmekte. 7 rakamına hemen herkes ulaşırsa çok güzel olur. :)

Merak edenler için gelecek planlarını da söyleyeyim hemen. 5. sezon Mayıs ayının ilk günleri başlayacak. Birkaç gün sonra yavaş yavaş film önerisi almaya ve yeni filmleri oylamaya başlayacağız. :) Bu arada da filmleri bitiren veya bitirecek olanlar için de @Tolstoyevski'nin ilk kez dile getirdiği bir mini belgesel etkinliği yapacağız. Katılmak isteyen olursa oraya da bekliyor olacağız. Onun için ayrı konu açacağım tekrar. Şimdi detayına inmiyorum o yüzden. :)

Önce hangi filmi izlemeliyim diye düşünüyorsanız şu anki oylara göre sıralama şu şekilde:

@sürgünüm @Aserat @destere @cevaa @Tolstoyevski @gundix123 @Tzira @Maskeli Fedai @Yiğitt @kaan955 @berkann @Danger UA!
Ben daha var sanıyordum, bu haftasonu 3-4 film daha izlemeye çalışayım o zaman. :)

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Sanırım şu ana kadar 7 film izledim. Tüm filmleri izlemeyeceğim çünkü bana hitap etmeyen filmler var ama elimden geldiğince diğer filmleri izlemeye çalışacağım. Umarım 7 film şartını etkinliğe katılan üyelerin büyük çoğunluğu tamamlar. Ne kadar kalabalık olursa jüri, o kadar heyecanı yüksek, zevkli bir ödül verme ve kazananı öğrenme süreci olacaktır. :D

Son düzenleme:

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Ben hepsini izledim de Memories Of Murder ve It Happened One Night'a yorum yazma fırsatı bulamadım. Bir ara yazacağım.

Forum İstatistikleri

Konular
170,516
Kullanıcılar
8,421
Son Üye
tekin