FK4 Zombieland (2009) Film Bilgileri & Yorumları

gundix123

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
1156398.jpg

Zombieland (2009)

Türü: Komedi, Korku
Yönetmen: Ruben Fleischer
Senaryo: Rhett Reese, Paul Wernick

Oyuncular:
Jesse Eisenberg
Woody Harrelson
Emma Stone
Abigail Breslin
Amber Heard

IMDb Sayfası

Filmin Fragmanı

gundix123

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
@gundix123 Sana zahmet olacak ama filmlerin konusunu da eklersen seviniriz. Teşekkürler. :)
Estağfurullah zahmet olmaz ama filmin konusu, açtığımız yorum konusuna otomatik olarak sistem tarafından koyuluyor. Bazı filmlerin yorum konusunda bu filmde olduğu gibi konu olmuyor. Olmayınca da eklemiyoruz. :)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Film hakkında daha önceki yorumum:

Kadrosuyla ilgilimi çeken bir film oldu.Aslında bu türün çoğu kişilerce en iyisi olarak görülen Shaun Of The Dead'i izleyip beğenmemiştim ama bu film ondan çok daha iyi.

Jesse Eisenberg,Emma Stone,Woody Harrelson ve Abigail Breslin çok iyi performans göstermişler.Jesse Eisenberg'i 2.kez izliyorum yine aynı tarz bir rolde.Ama bu rolleri iyi yaptığını söylemem lazım.

Bu filmde zombileri hızlı yapmışlar daha iyi olmuş.Columbus'un kural listesi iyiydi.Woody reyiz de yardırmış resmen.Ghostbusters göndermeleri ve Bill Murray da süperdi.:D

Çok eğlenceli filmdi.Sadece kadrosundan dolayı izledim bu kadar iyi çıkacağını beklemiyordum.

8/10

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Film hakkında daha önceki yorumum:

Kadrosuyla ilgilimi çeken bir film oldu.Aslında bu türün çoğu kişilerce en iyisi olarak görülen Shaun Of The Dead'i izleyip beğenmemiştim ama bu film ondan çok daha iyi.

Jesse Eisenberg,Emma Stone,Woody Harrelson ve Abigail Breslin çok iyi performans göstermişler.Jesse Eisenberg'i 2.kez izliyorum yine aynı tarz bir rolde.Ama bu rolleri iyi yaptığını söylemem lazım.

Bu filmde zombileri hızlı yapmışlar daha iyi olmuş.Columbus'un kural listesi iyiydi.Woody reyiz de yardırmış resmen.Ghostbusters göndermeleri ve Bill Murray da süperdi.:D

Çok eğlenceli filmdi.Sadece kadrosundan dolayı izledim bu kadar iyi çıkacağını beklemiyordum.

8/10
daha yeni mi izliyorsun bu filmi ? :D

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
Kısa süresi ve kadrosundaki Emma Stone ve Amber Heard için izledim filmi ve son 20 dk. hariç pek keyif alamadım. Yinede güldüren sahneler vardı ama ne biliyim biraz sıkıldım izlerken.

Amber Heard'ın rolü çok kısaymış biraz daha uzun olsaydı daha iyi olurdu bence. Emma Stone'u da en güzel haliyle izledik şuan ki hali pek iyi değil :D

Diğer oyuncularda iyiydi özellikle Woody Harrelson'u beğendim :D

7/10

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
İlk başları, ilk 10 dakikası kendi çapında iyi başlar gibi olmuştu ama devamında işler pek iyi gitmedi.

Öncelikle fffk3'de yer alan Kick-Ass tadında ve kalitesinde bir ffilm olacağını bekliyordum. Çünkü filmin başlarında da sanki Hollywood Klişeleri ile dalga geçer gibi halleri vardı. Ancak filmin devamı tam anlamıyla bir klişe oldu.

Elbette eğlenceli bir film ama sadece o kadar. Kesinlikle üst düzey bir film değil, İmdb puanı aşırı yüksek, elbette hiç şüphesiz Emma Stone fanboylarının işidir.

Halbuki oyunculuk anlamında Jesse Eisenberq ve Woody Harelson çok iyi işler çıkarmış olmalarına karşın, Emma Stone'nin tek artısı dikkat çekici gözleriydi. Başka ne yaptı Allah aşkına? Komedi filmlerinde de çok iyi oyunculuklar çıkarılabilir, mesela Jennifer Aniston, Patrondan Kurtulma Sanatı 'nda üst düzey oyunculuk çıkarmıştı. Ama Emma Stone?

Elbette iş senaryoda bittiği için Emma' nın yapacağı bir şey yok, o yüzden kesinlikle kötü oyuncu demiyorum ama bu filmde üst düzey oyunculuk yaptığına da katılmıyorum. Gayet ortalama idi.

Jesse Eisenberq yine çok iyiydi, bu adam sürekli aynı rollerde oynuyor böyle içe kapanık, asosyal tiplerde. Ama yakışıyor doğrusu. :)

True Detective 'in yıldızlarından Woody' de özellikle lunapark sahnesi ile mükemmel iş çıkarmış. Özellikle lunaparkta oyuncak arabaya binip hareket halindeyken avlama sahnesi çok iyiydi.

Bunların dışında filmin geri kalanı iç yüksek beklentiye girmemek gerek. Herhangi bir klişe Hollywood filminden hiçbir farkı yoktu. Esas oğlan ile esas kız yakınlaşır, esas kız kezbanlık yapar ve ortamı terk eder. Ve terk eder etmez başına işler gelir. Esas oğlanın içi tedirgindir ve onun peşinden ortağıyla birlikte gider. Birtakım aksiyon ve mutlu son. Ne mükemmel!

Filmin kategorisinde yer alan komedi ve korkudan gram eser yoktu. Belki birazcık gerilim. Belki romantik komediye yakın bir şey. Hadi bir iki espri, o kadar. Yerlere yatarak kahkaha atan yoktur herhalde hiçbir sahnesinde?

Oyunculuklar iyi olabilir ama bir film için sadece oyunculuk yetmez. Filmin eğlenceli gözüktüğü şüphesiz ama bana göre aşırı eğlenceli de değildi. Tam bir çerezlik filmdi. Elbette komedilerle haşır neşir olanlar bu filmi benim gördüğümden çok daha farklı göreceklerdir. Belki de Birazcık mantıkçı ve gerçekçi olmamdan dolayı beklediğim zevki alamadım.

kendi türünde ortalamanın üstünde olduğu için puanım 5.0+ 0.5 puan da 9.senfoniye yer vermiş olmalarına ve hiç de kötü olmayan müziklerine . :)

5.5/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Eğlenceli, hoş bir filmdi. Beklediğimden daha fazla sevdim. :)

Çok farklı bir senaryosu ya da çok özgün bir şeyi falan yok belki ama enerjisi tutan bir ekip yakalamışlar ve kahkahalar attırmasa bile tebessümle izlenen bir iş çıkmış ortaya. :)

Kadrodaki herkesi sevdim. Jesse Eisenberg her zamanki gibi asosyal nerd tipiyle karşımızdaydı ama olsun sıkıntım yok. :D Woody Harrelson çok iyiydi. Bu role cuk oturmuş. :D Emma Stone'a sevgiler :love1: Abigail Breslin'in rolünü de sevdim film boyunca bu kızı nereden tanıyorum diye düşündüm meğer Little Miss Sunshine'daki kızmış. :)

Pek spoiler sayılmaz ama hiçbir şey bilmeyim diyen bakmasın:

Filmin bence en güzel kısımları Bill Murray'li kısımlardı.

TWD'de düşündüğüm şeylerdendi ünlüler acaba ne yapmıştır falan ya da hiç ünlü zombi görür müyüz diye. Burada ona değenilmesi hoşuma gitti. Bill Murray gibi sevdiğim bir oyuncuyu da sürpriz olarak görmek hoştu. :)

Zombilerin TWD'dekiler gibi aptal olmaması da iyi olmuş. :D

Kabul ediyorum sonlara doğru klişe tavan yapmış ama filmden genel olarak hoş şeyler kaldı geriye. :):)

7.5/10

Ödüllerimde aday adayı olduğu kategoriler:
En İyi Film
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Woody Harrelson)
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Emma Stone)
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Abigail Breslin)

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
Puanlar yakıyor yalnız, seneler önce izlediğim hatta izlediğim zamanlar Emma gibi bir reyisin sahnelerde olmadığı zamanlardı.

En azından bir yıldızın doğuşu için iyi puan vermeliydiniz. Komedi,absurt ne beklediniz ki filmden. 5.5 nedir hele @Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
@kaan955

Şimdi bu filme 7.5-8 verip, Pulp Fiction, Yeşil Yol, Inception gibi filmlere 8.5-9.0 verecekseniz bu doğru olur mu? Arada kat kat gömlek farkı varken. Yok bu filmin türü fantastik komedi diyeceksiniz, kaç tane kült film kabul edilen fantastik komedi var sinema camiasında? En yakın örneği tüm dünyanın oy kullandığı İmdb Top250 listesinde bu tarz film var mu?

Filmi puanlarken diğer filmlerin kalitesine bakmamak gibi bir mantık da en azından puanlama mantığı için söz konusu olamaz. Puanlama denilen şeyin arka planı bir filmin diğer filmlere oranla kalitesidir.

Her şeyi geçtim, Allah aşkına bu film gerçekten 8 üstünü mü hakediyor? Eğer öyle diyorsanız saygı duyuyorum ama bence bu kişiden kişiye değişir. Kaldı ki neden beğenmediğimi açıkladım, klişeyi gördünüz yerde başını ezeceksiniz. :)

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
@Tolstoyevski

Yalnız yazdığın filmler Top diye bahsettiğimiz seviyede filmler. Bence bu film en azından 5 değil, rahatlıkla 6-7 seviyesinde olmalıydı diye düşündüğümden böyle birşeyi yazdım.

Üzerinden uzun uzun seneler geçsede hatırladığım kadarıyla bir klişelik hatırlamıyorum ki zaten neye klişe kelimesi gayet kişiden kişiye değişebilecek bir durum gibi duruyor.

Ben hala idda ediyorum, komedi,absürt dalında başarı bir filmdi bana göre. Ben aldığım zevke bakarım, bu cümleyi kurmamın sebebide şu filmde sinemasal olarak değerlendiriceksek sen direk kafadan bu türleri öldürüyorsun.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
@kaan955 kesinlikle klişe de beğeniler de kişiden kişiye değişir. Sonuçta bir filmi puanlarken o filmden aldığınız zevki en ön sırada tutmuyor musunuz? Eğlenceli gözükse de herkesi pek eğlendirmeyen bir filme ortanca puan vermek çok abes değil bence.

Dediğin gibi türleri sevip sevmemekle de alakası var mesela Anime veya tek mekan, savaş, sanat filmlerini de hiç sevmeyenler genelde o filmlere karşı kötümser bakar. Ama öyle başarılı filmler vardır ki o türü ne kadar sevmesen de o filmden zevk alırsın, işte bu öyle bir film değildi. :)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
@kaan955

Şimdi bu filme 7.5-8 verip, Pulp Fiction, Yeşil Yol, Inception gibi filmlere 8.5-9.0 verecekseniz bu doğru olur mu? Arada kat kat gömlek farkı varken. Yok bu filmin türü fantastik komedi diyeceksiniz, kaç tane kült film kabul edilen fantastik komedi var sinema camiasında? En yakın örneği tüm dünyanın oy kullandığı İmdb Top250 listesinde bu tarz film var mu?

Filmi puanlarken diğer filmlerin kalitesine bakmamak gibi bir mantık da en azından puanlama mantığı için söz konusu olamaz. Puanlama denilen şeyin arka planı bir filmin diğer filmlere oranla kalitesidir.

Her şeyi geçtim, Allah aşkına bu film gerçekten 8 üstünü mü hakediyor? Eğer öyle diyorsanız saygı duyuyorum ama bence bu kişiden kişiye değişir. Kaldı ki neden beğenmediğimi açıkladım, klişeyi gördünüz yerde başını ezeceksiniz. :)
Ben aslında pek öyle düşünmüyorum. Şimdi bu filmin bir alanı var sonuçta. O da absürt komedi. E bu film de türünün en iyilerinden değil mi? 8'i hak ediyor o zaman. Ama gülüp eğlenmediysen o ayrı tabi. Zaten filmi beğenmemişsin anladığım kadarıyla. Ben de mesela beğenmediğim aynı türde bir film olan Shaun Of The Dead'e 5.5 vermiştim.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Ben aslında pek öyle düşünmüyorum. Şimdi bu filmin bir alanı var sonuçta. O da absürt komedi. E bu film de türünün en iyilerinden değil mi? 8'i hak ediyor o zaman. Ama gülüp eğlenmediysen o ayrı tabi. Zaten filmi beğenmemişsin anladığım kadarıyla. Ben de mesela beğenmediğim aynı türde bir film olan Shaun Of The Dead'e 5.5 vermiştim.

Dediğim gibi bu türlerle haşır neşir olanlar belki çok daha beğenebilir ama ben gram eğlenmedim. Eğlenceli gözüküyor gözükmesine ama bu herkese hitap etmiyor. Benim için absürt komedi dediğin Leyla ile Mecnun tarzında zeka işi senaryolu olacak. Bu tümüyle klişeydi. Yabancı absürt açısından da mesela Kick-Ass çok güzel bir örnek ve bence bu filmden çok daha iyiydi. :)

Eğer zombi konulu filmler diyorsanız zaten zombi türü filmlerin sinemasal anlamda tarihe geçebilmesi için ancak bilimkurgu - dram-gerilim -korku türlerini bir arada taşıması gerekir. Komedi ve bilimkurgu en azından zombi salgını gibi konular için başta kaybediyor.

Sonuç olarak puanlama yaparken kendi türünün ortalamasının üstünde olması sadece +bir özellik olur ve puan eklenir. Ama tümüyle yüksek puan vermek en azından mümkün değil çünkü film kulübü etkinliğinde filmler puankanırken kendi türleri içinde gruplara ayrılmıyor, İmdb de de bu olay yok. Eğer herhangi bir günde öylesine bu filmi izleseydim belki, ama ne kadar eğlencesine olursa olsun en azından benim açımdan ciddi bir iş film etkinlikleri. O yüzden film puanlamanın en temel mantığı olan "başka filmlere oranla kalitesi" değerine bakmamak mümkün değil. Demek istediğimi anlamışsındır umarım? :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
izledim izlemeseydimde olurmuş :)
ne güldüm ne korktum türünün vaadettiği hiçbişey olmadı :)

woody harrelson ve emma stone hatrına bakmıştım zaten izlemeyede pek niyetli değildim? ne yazıkki iki oyuncuda film kötü olunca pek bir fayda sağlamamışlar filme ..
arada zombilerin kusturacak derecede iğrenç görüntüleri haricinde akılda bırakacak biçbirşey olmadı ..

puanım = 3

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
izledim izlemeseydimde olurmuş :)
ne güldüm ne korktum türünün vaadettiği hiçbişey olmadı :)

woody harrelson ve emma stone hatrına bakmıştım zaten izlemeyede pek niyetli değildim? ne yazıkki iki oyuncuda film kötü olunca pek bir fayda sağlamamışlar filme ..
arada zombilerin kusturacak derecede iğrenç görüntüleri haricinde akılda bırakacak biçbirşey olmadı ..

puanım = 3
Yok artık bu kadar nefret eden çıkacağını hiç sanmıyordum. :):)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Yok artık bu kadar nefret eden çıkacağını hiç sanmıyordum. :):)
Bence Guardians Of The Galaxy kendi türünde çok iyi filmdi ama ondan da nefret edenler çıktı. Ki o film Zombieland'dan kat be kat daha kaliteliydi. Sözün özü her şey görecelik ilkesine göre hareket eder . :)