Klasik Game of Thrones - 8. Sezon Yorumları

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
8x2

Yıllar sonra gündüz vakti izleyebilme özgürlüğünü özlemişim. :)

Harika bir bölümdü muazzam keyif aldım.

Jaime'li giriş harikaydı. Herkesle kurduğu diyaloglar çok iyiydi.

Bran en az sevdiğim Stark'tı ama bu sezon gerçekten çok sevilesi bir karaktere dönüştü. Çok iyiydi sahneleri.

Dany - Sansa sahnesi şahaneydi.

Dany - Jon yüzleşmesi çok iyiydi. Dany'nin hazmetmesi kolay değil ama merak konusu olan hırsı için neler yapacağı. Hırsının sınırlarını görmüş olacağız.

Arya bölümün tek falsosuydu. Olaylardan çok kopuk ve sahneleri kötü. Bunca sezon bunun için mi yolculuklarını izledik bu karakterin?

10 puana yakın olmak üzere:

9/10

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
8x2

Fırtına öncesi sıcak sessizlik bölümlerindendi.

Tabi biz kala kala 4 bölüm kalmışken bunlarca şunlarla niye oyalanılıyor desek de aslında sahiden pek konu kalmadı ve bu bölümler gerçekten de izleyiciyi oyalama bölümleri. Tabi Kızıl Kadın olsun, Çok Yüzlü Adam olsun, Stannis’in akibeti olsun halen işlenecek konular yok değil. Stannis bence ilerlyeyen bölümlerde Ak Gezen olarak karşımıza çıkıp Sör Davos ile karşılaşsa oldukça keyifli bir olay olurdu ama sanmıyorum, mutlaka spoiler yerdik onu oynayan oyuncu dizi setinde görüldü diye.

Koca bölümde Cersei tarafından bir sahne görememek ilginç oldu. Yine de elimizde büyüyen Arya’nın bakireliğe veda edişini gördük, gözümüz arkada gitmeyecek. Eski cesur GoT olsa (sanatsal açıdan) daha ayrıntılı izleyeyebilirdik o sahneyi, ama buna da şükür tabi.

Yine de onca efsanevi savaşların, ters köşelerin, Hold the Door olaylarının olduğu bölümler izlememiş olsak 9 civarı diyebilirdik belki ama bu bölümün çok güzel olduğunu söylersem o bölümlere ayıp etmiş olurum. O kadar da iyi bir bölüm değildi dolu dolu değildi yani, son 4 bölümde efsanevi bölümler izlersek onlara bonkör davranmam daha adil olur..

7.5/10

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,599
Puanı
860
Sör Jaime yine karizmaydı bu bölüm. Herkesin aksine savaşın sonunda Azor Ahalinin o olacağını düşünüyorum.

Tormund'a ayrı bir dizi çekilmeli.

Arya daha dün çocuktu be.

Dany inşallah savaş sırasında bir salaklık yapmaz.

Yüce Night King'imiz emaneti olan Şehr-i Winterfell'i geri almaya geldi.

9/10

• Beğendim
Reactions: bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
8x2

Fırtına öncesi sıcak sessizlik bölümlerindendi.

Tabi biz kala kala 4 bölüm kalmışken bunlarca şunlarla niye oyalanılıyor desek de aslında sahiden pek konu kalmadı ve bu bölümler gerçekten de izleyiciyi oyalama bölümleri. Tabi Kızıl Kadın olsun, Çok Yüzlü Adam olsun, Stannis’in akibeti olsun halen işlenecek konular yok değil. Stannis bence ilerlyeyen bölümlerde Ak Gezen olarak karşımıza çıkıp Sör Davos ile karşılaşsa oldukça keyifli bir olay olurdu ama sanmıyorum, mutlaka spoiler yerdik onu oynayan oyuncu dizi setinde görüldü diye.

Koca bölümde Cersei tarafından bir sahne görememek ilginç oldu. Yine de elimizde büyüyen Arya’nın bakireliğe veda edişini gördük, gözümüz arkada gitmeyecek. Eski cesur GoT olsa (sanatsal açıdan) daha ayrıntılı izleyeyebilirdik o sahneyi, ama buna da şükür tabi.

Yine de onca efsanevi savaşların, ters köşelerin, Hold the Door olaylarının olduğu bölümler izlememiş olsak 9 civarı diyebilirdik belki ama bu bölümün çok güzel olduğunu söylersem o bölümlere ayıp etmiş olurum. O kadar da iyi bir bölüm değildi dolu dolu değildi yani, son 4 bölümde efsanevi bölümler izlersek onlara bonkör davranmam daha adil olur..

7.5/10
GoT bölümlerini sadece kendi içinde değil diğer dizi bölümleriyle de kıyaslamak gerek. Game of Thrones'un en zayıf bölümleri bile diğer dizilerin iyi bölümlerinden daha iyi. Eğer bu bölüme 7.5 versem diğer dizilere 7 üstünde puan kolay kolay vermemem gerekir. Tabii diğer dizilerin ortalama bölümlerinden de zayıf falan diyorsan o ayrı konu. :):)

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Her şeyiyle çok çok iyi bir bölümdü. Böyle bir dizi izlediğimiz için aşırı derecede şanslıyız. Gerçi bu bölüme bir “dizi bölümü” demek haksızlık olur, bir “film” izledik resmen.

Beklediğimize değdiğini net bir şekilde söyleyebilirim. Çekimleriyle, kurgusuyla, epik savaş sahnesiyle çok üst düzey bir bölümdü.

Dizinin karanlık bir temayla başlaması, ardından alevlerin yükselmesiyle daha aydınlık bir temaya geçmesi falan oldukça hoş detaylardı. Görüntü yönetimi açısından dizinin en iyi bölümü olabilir.

Bölüme Night King ve ordusuna karşı konuşlanan Dany ve Jon’un önderliğindeki Kuzey ordusunu görerek başladık. Daha sonra, önceden geri döneceğini belirten ve uzun süredir görmediğimiz Melisandre’yi gördük ve bence savaşın kaderine de etki etti.

Bölümün tamamı savaş sahneleriyle geçiyor zaten. Bu sahnelerin her biri ayrı ayrı epik. Ejderhaların bulutların üzerindeki savaşı, Arya’nın katliam yaptığı sekans, Mormont’un ve diğer karakterlerin ölüm sahneleri... Hepsi ayrı ayrı muazzamdı ve çok iyi çekilmişti.

Bölümün sonuna kadar aslında her şey beklediğimiz gibi gitti, birçok önemli karaktere veda ettik, hepsini tek tek yazmaya gerek yok. Night King ve ordusu kendilerinden beklenildiği gibi katliam yaptılar, özellikle Night King’in ölen insanları diriltip kendi yanına aldığı sahnede buram buram gerildim ve savaşı onun kazanacağını hissettim açıkçası.

Daha sonra yaklaşık 10 dakikalık muazzam bir sahne izledik, burada Ramin Djawadi kullandığı müzikle, Miguel Sapochnik yönetmenliği ile adeta şov yapmış. Bu tarz bir sekans yine kendisinin yönettiği ‘Battle of The Bastards’ bölümünde de vardı. Adam bu tarz bölümlerde şov yapıyor resmen.

İzlediğimiz dizi fantastik türde bir dizi ve adam bize savaşın ne kadar vahşet içerikli, kötü bir şey olduğunu anlatabiliyor. İnanılmaz bir yetenek kesinlikle, yine kendisinin yönettiği bir bölüm daha olması lazım. Onun da efsane olacağından şüphem yok.

Bunları kenara bırakıp son sahneye gelirsek, plan zaten Night King’in, Bran’e ulaşmasını sağlamaktı ama ordusu o kadar güçlüydü ki Jon’u, Dany’i, ejderhaları ve diğer insan ordusu bir anda saf dışı kaldı. Theon’u öldürmesi de onun için çok kolaydı zaten. Theon’a da veda ettik bu arada, o da önemli kayıplardan birisiydi. Sonuçta ilk sezondan beri dizide yer alan bir karakter.

İşte tam burada muhteşem bir “twist” geldi. Kendi adıma konuşmak gerekirse böyle bir son hiç ama hiç beklemiyordum ve aşırı derecede tatmin oldum. Night King ile Bran karşı karşıya kaldığı zaman Night King kesin kazandı diye düşündüm kendi adıma açıkçası. Daha sonra sahneye bir anda Arya çıktı ve sekiz sezondur bu karakteri boşu boşuna geliştirmediğini, güçlendirmediğini bizlere gösterdi dizi. Ki ben onun da orada öleceğini sandım bir an için ama şahane bir bıçak hareketiyle şovunu yaptı. Çok epik bir sahneydi yine. (Burada şunu belirtmek istiyorum ki, Arya bu dizinin en güçlü karakterlerinden birisi zaten. Hatta yapabildiği şeyleri düşünürsek en güçlüsü dahi olabilir. Yüz değiştirebiliyor, harika kılıç kullanıyor, harika ok atabiliyor. Bu yüzden Night King’i öyle herhangi bir karakter öldürmüş gibi tepki gösterilmesini anlamıyorum. Arya’nın alt edemeyeceği herhangi bir karakter yok zaten ejderhaları hesaba katmazsak, buna Jon ve Dany de dahil.)

Bu destansı bölümün ardından teori üretmek gerçekten çok zor çünkü bölümü izlerken yoruldum ve gerildim. Arya’nın, kahverengi, mavi ve yeşil gözlü üç karakteri öldüreceğini söyledi Melisandre. Bence dikkat edilmesi gereken en önemli kısım burası. Kahverengi gözlü Frey, mavi gözlü Night King, yeşil gözlü de Cercei muhtemelen.

Ancak gözümüze bu kadar sokulduğuna göre Cercei’nin ölümü bence Arya’nın elinden olmayacak. Jon ve Dany çok önemli kayıplar verdi, ordularının en güçlü parçalarını kaybettiler. Cercei’nin hemen bir hamle yapmasını bekliyorum onlara karşı bundan sonrasında, artık bekleyip göreceğiz.

Büyük bir merakla ve çok yüksek bir beklenti ile bekliyorum önümüzdeki bölümleri.

11’e yakın olmak üzere...

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Allah belanızı versin. Güzelim dizinin içine ettiniz, senaristlere de lanet olsun!

Tam 10 verecektim bölüme eğer Gece Kralı o esnada Arya’yı öldürüp işine baksaydı, fakat o da ne! Çekirge gibi nereden çıktığı belli olmayan Arya gitti Gece Kralı’mı öldürdü ve mutlu olsun! Resmen gözüm doldu sahnede, allah bin türlü belanızı versin senaryoyu bu kadar uzatıp da bu kadar basit bir şekilde bitirdiler ya!

Halen aklım almıyor, Gece Kralı nasıl bu kadar basit bir şekilde ölür?? O kadar üzüldüm o kadar sinirlendim ki... Ben Gece Kralı’nı sezonlar boyunca Taht’a çıkacak diye beklerken aptal bir şekilde öldürdüler... Gerçekten yazık, çok yazık.. Yakın bir arkadaşım ölmüş gibi üzüldüm.

Yahu hele şu “başlarındaki ölürse hepsi ölür” klişesine girmeleri yok mu... Ahh nerede o eski Game of Thrones?? Artık sadece sözde iyilerin kazandığı, fanboyların isteğine göre hareket eden popülist bir dizi oldu ve işte bu yüzden asla gelmiş geçmiş en iyi dizi olamayacak.

Bölüm tamam teknik olarak, savaş sahneleri olsun harikaydı ama senaryosu şaka gibiydi! Bir iki yan karakteri saymazsak, ölüm gibi bir şey oldu ama hiç kimse ölmedi ölümünü satayım. En son gördüğüm kadarıyla Sam bile ölmedi yahu, cidden şaka gibi. Ölüler ordusu ise leblebi gibi öldü. Hele dev ölünün şu küçük lady tarafından öldürüldüğü sahne de tam bir komediydi ama ah Gece Kralı ah... Ulan sezonlar boyunca böyle karizmatik bir karakter çiz, finale 3 bölüm kala Allah’ın belası kız tarafından saçma sapan bir şekilde öldür. Bari insan tek bir cümle, kelime söz söyletirdi adama yahu... Bölümün geneli o kadar hayal kırıklığıydı ki, hiçbir önemli karakteri gerçek dışı şekilde inatla öldürmediler. Ulan bir bakıyoruz her karaktere 10-15 ölü saldırmış ama sonunda hiçbiri ölmüyor! Nerede o Kanlı Düğün’lerdeki Game of Thrones nerede bu popülist saçmalık.

Gerçekten çok çok büyük bir hayal kırıklığı. Her şey olması gerektiği gibi gidiyor ve hiçbir sürprize yer verilmiyor. Geriye Cersei kaldı ve Gece Kralını bile böyle şaka gibi bir katleden senaristler ona hiç mi hiç şans tanımaz. Ama bu bölümden sonra o kadar kıl oldum ki Cersei’nin en büyük taraftarıyım artık. Savaşı o kazansın istiyorum, eğer finalde o kazanırsa 9/10 luk bir final olur lakin Gece Kralı’nı bu kadar kolay bir şekilde harcadıkları için bir daha asla hiçbir bölümü 10 etmeyecektir. Jon Snow ile Dany bir olup kazanırsa içine tükürürüm öyle finalin, zaten sezonlardır göstere göstere gelen olay. Ama eninde sonunda Dany kaybederse yine tatmin olurum.

Tekrardan lanet olsun sizin gibi senaristlere! Tipik Hollywood filmlerine döndürdünüz güzelim diziyi. Puanım da fazlasıyla tepki puanı olacak. doğal olarak

2/10

Son düzenleme:
  • Güldürdün

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Her şeyiyle çok çok iyi bir bölümdü. Böyle bir dizi izlediğimiz için aşırı derecede şanslıyız. Gerçi bu bölüme bir “dizi bölümü” demek haksızlık olur, bir “film” izledik resmen.

Beklediğimize değdiğini net bir şekilde söyleyebilirim. Çekimleriyle, kurgusuyla, epik savaş sahnesiyle çok üst düzey bir bölümdü.

Dizinin karanlık bir temayla başlaması, ardından alevlerin yükselmesiyle daha aydınlık bir temaya geçmesi falan oldukça hoş detaylardı. Görüntü yönetimi açısından dizinin en iyi bölümü olabilir.

Bölüme Night King ve ordusuna karşı konuşlanan Dany ve Jon’un önderliğindeki Kuzey ordusunu görerek başladık. Daha sonra, önceden geri döneceğini belirten ve uzun süredir görmediğimiz Melisandre’yi gördük ve bence savaşın kaderine de etki etti.

Bölümün tamamı savaş sahneleriyle geçiyor zaten. Bu sahnelerin her biri ayrı ayrı epik. Ejderhaların bulutların üzerindeki savaşı, Arya’nın katliam yaptığı sekans, Mormont’un ve diğer karakterlerin ölüm sahneleri... Hepsi ayrı ayrı muazzamdı ve çok iyi çekilmişti.

Bölümün sonuna kadar aslında her şey beklediğimiz gibi gitti, birçok önemli karaktere veda ettik, hepsini tek tek yazmaya gerek yok. Night King ve ordusu kendilerinden beklenildiği gibi katliam yaptılar, özellikle Night King’in ölen insanları diriltip kendi yanına aldığı sahnede buram buram gerildim ve savaşı onun kazanacağını hissettim açıkçası.

Daha sonra yaklaşık 10 dakikalık muazzam bir sahne izledik, burada Ramin Djawadi kullandığı müzikle, Miguel Sapochnik yönetmenliği ile adeta şov yapmış. Bu tarz bir sekans yine kendisinin yönettiği ‘Battle of The Bastards’ bölümünde de vardı. Adam bu tarz bölümlerde şov yapıyor resmen.

İzlediğimiz dizi fantastik türde bir dizi ve adam bize savaşın ne kadar vahşet içerikli, kötü bir şey olduğunu anlatabiliyor. İnanılmaz bir yetenek kesinlikle, yine kendisinin yönettiği bir bölüm daha olması lazım. Onun da efsane olacağından şüphem yok.

Bunları kenara bırakıp son sahneye gelirsek, plan zaten Night King’in, Bran’e ulaşmasını sağlamaktı ama ordusu o kadar güçlüydü ki Jon’u, Dany’i, ejderhaları ve diğer insan ordusu bir anda saf dışı kaldı. Theon’u öldürmesi de onun için çok kolaydı zaten. Theon’a da veda ettik bu arada, o da önemli kayıplardan birisiydi. Sonuçta ilk sezondan beri dizide yer alan bir karakter.

İşte tam burada muhteşem bir “twist” geldi. Kendi adıma konuşmak gerekirse böyle bir son hiç ama hiç beklemiyordum ve aşırı derecede tatmin oldum. Sahneye bir anda Arya çıktı ve sekiz sezondur bu karakteri boşu boşuna geliştirmediklerini, güçlendirmediklerini bizlere gösterdi dizi. Ki ben onun da orada öleceğini sandım ama şahane bir bıçak hareketiyle şovunu yaptı. Çok epik bir sahneydi yine.

Bu destansı bölümün ardından teori üretmek gerçekten çok zor çünkü bölümü izlerken yoruldum ve gerildim. Arya’nın, kahverengi, mavi ve yeşil gözlü üç karakteri öldüreceğini söyledi Melisandre. Bence dikkat edilmesi gereken en önemli kısım burası. Kahverengi gözlü Frey, mavi gözlü Night King, yeşil gözlü de Cercei muhtemelen.

Ancak gözümüze bu kadar sokulduğuna göre Cercei’nin ölümü bence Arya’nın elinden olmayacak. Jon ve Dany çok önemli kayıplar verdi, ordularının en güçlü parçalarını kaybettiler. Cercei’nin hemen bir hamle yapmasını bekliyorum onlara karşı bundan sonrasında, artık bekleyip göreceğiz.

Büyük bir merakla bekliyorum önümüzdeki bölümleri.

Bu gidişle belli ki finalde Cercei’yi öldürdüklerinden sonra Jon ile Dany el ele balkona çıkıp ellerini tutuşarak havaya kaldırıp zafer balkon konuşması yapacaklar milli iradeden filan bahsedip. Ejderhalar bir yandan sevinç uçuşları yaparken öte yandan tam bir şenlik havası hakim olacak, Tyron memnun bir şekilde şarabını yudumlayıp Sansa’yla kaynaşacaklar filan.. O esnada Bran’da gözlerini kaydırarak karga olup ortamları dikizleyecek, karı kız filan...

Her şey olması gerektiği gibi olacak, herkes mutlu herkes şen!? Böyle bir final olursa tekrar tekrar lanetler olsun diyorum. Hele o Arya denen allahın belası karakterin ölümünü görmezsek bin kere yazıklar olsun.. O kadar sinirliyim ki en iyisi sıcak bir duş alıp dışarı yürüyüşe çıkayım, anca kendime gelirim. Dizininin en iyi karakterini en klişe şekilde öldürdüler. Çok üzgünüm...

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Bu gidişle belli ki finalde Cercei’yi öldürdüklerinden sonra Jon ile Dany el ele balkona çıkıp ellerini tutuşarak havaya kaldırıp zafer balkon konuşması yapacaklar milli iradeden filan bahsedip. Ejderhalar bir yandan sevinç uçuşları yaparken öte yandan tam bir şenlik havası hakim olacak, Tyron memnun bir şekilde şarabını yudumlayıp Sansa’yla kaynaşacaklar filan.. O esnada Bran’da gözlerini kaydırarak karga olup ortamları dikizleyecek, karı kız filan...

Her şey olması gerektiği gibi olacak, herkes mutlu herkes şen!? Böyle bir final olursa tekrar tekrar lanetler olsun diyorum. Hele o Arya denen allahın belası karakterin ölümünü görmezsek bin kere yazıklar olsun.. O kadar sinirliyim ki en iyisi sıcak bir duş alıp dışarı yürüyüşe çıkayım, anca kendime gelirim. Dizininin en iyi karakterini en klişe şekilde öldürdüler. Çok üzgünüm...

Ölüler ordusu öyle teknik, taktik bilen bir ordu değil ki. Night King olmadan bir hiçler ve o ölünce yok olacakları çok önceden bilinen bir şeydi. Jon, Dany ve diğerleri de iyi organize olduğu için o noktada herhangi bir sorun yok bence. Birçok önemli karaktere de veda ettik zaten, hangi dizide -yan karakter dahi olsa- bu kadar karakter tek bölümde öldürüldü ki daha önce?

Arya ise sekiz sezondur gelişen, güçlenen bir karakter. Hatta dizinin en güçlü karakterlerinden biri çok net bir şekilde. Sıralamasız bir şekilde ilk üç Bran, Night King ve Arya. Zaten Bran ve Arya iş birliği ile öldü diyebiliriz Night King için. Bu yüzden Night King’i onun öldürmesine neden bu kadar şaşırdın onu anlamadım açıkçası.

• Beğendim

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Ölüler ordusu öyle teknik, taktik bilen bir ordu değil ki. Night King olmadan bir hiçler ve o ölünce yok olacakları çok önceden bilinen bir şeydi. Jon, Dany ve diğerleri de iyi organize olduğu için o noktada herhangi bir sorun yok bence. Birçok önemli karaktere de veda ettik zaten, hangi dizide -yan karakter dahi olsa- bu kadar karakter tek bölümde öldürüldü ki daha önce?

Arya ise sekiz sezondur gelişen, güçlenen bir karakter. Hatta dizinin en güçlü karakterlerinden biri çok net bir şekilde. Sıralamasız bir şekilde ilk üç Bran, Night King ve Arya. Zaten Bran ve Arya iş birliği ile öldü diyebiliriz Night King için. Bu yüzden Night King’i onun öldürmesine neden bu kadar şaşırdın onu anlamadım açıkçası.

Ayrıca böyle bir bölümden hele koskoca Night King’in Arya tarafından bu kadar basit bir şekilde öldülmüş olmasından nasıl ama nasıl tatmin oldunuz bunu da hiç aklım almıyor. Olayı çok basite ve sıradana indirgemediler mi? Yahu hiçbir ana karakteri inatla ve zorla öldürmediler gerçek dışı bir şekilde. Arya denen yaratık, ki kütüphanede üç beş ölünün içinden neredeyse çıkamayacaktı, gitti bir ölünün yüzünü mü ne aldı sonra hooooop oradayım, Koskoca Night King’i tek bir hamlede tuzbuz etti. Night King o kadar güçlüymüş ki, ateşten filan etkilenmezlşken meyve bıçağı boyutunda bir bıçakla yok edildi. Off ne gerçekçi ama. Bu karakter değili miydi yeri geldiğinde geleceği gören hatta ona hükmeden? Bir kere Arya yüzünü değiştirse bile koku aynı koku, onca üst düzey ölülerin, ihtiyarlar heyetinin olduğu ortamda fark edilmeden gidip Gece Kralını bu kadar bir şekilde öldürmesi. :(

Ölen karakterlerden sadece bir ikisi yan karakterdi, diğerleri de yanın yanı. Onun dışında Sam’in bile ayakta kaldığı bir savaş izledik. Öyle bir savaş ki gözlerimiz kör oldu, doğru düzgün bir şey göremedim gözlerim halen ağrıyor.. Ve ayrıca kesinlikle GoT tarihinin en iyi bölümü değildi, en iyi ilk 3’te teknik olarak değil ama bana göre en iyi ilk 5’e de giremez. Karasu Savsşı bölümü çok daha iyiydi. Bu bölümden Son sahnede Arya’yı öldürmüş olsaydı Kanlı Düğün kalitesinde bir bölüm olmuş olacaktı, fakat klişe galip geldi.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060

11’e yakın olmak üzere...
Allah belanızı versin. Güzelim dizinin içine ettiniz, senaristlere de lanet olsun!
2/10
Etkinlikte Sherlock'un yorumunu görünce acaba diziye şansmı versem illerde dedim. Konuya girdim detay için ama Tols'un yorumuyla vazgeçtim :A

Halka izlediğim içinde şanslıyım zaten, fazla şansa gerek yok :A (ürün yerleştirme işlemimide halletiğime göre gidebilirim konudan :A)

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,469
Puanı
1,061
Etkinlikte Sherlock'un yorumunu görünce acaba diziye şansmı versem illerde dedim. Konuya girdim detay için ama Tols'un yorumuyla vazgeçtim :A

Halka izlediğim içinde şanslıyım zaten, fazla şansa gerek yok :A (ürün yerleştirme işlemimide halletiğime göre gidebilirim konudan :A)
D5UCg_gXoAAsNoi.jpeg

• Güldürdün
Reactions: Dosi

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,469
Puanı
1,061

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060

Bu dizi ile Halka’nın aynı mesaj içerisinde yer alması dahi GoT’a hakarettir, anlık olarak yayınlanan en iyi diziden bahsediyoruz burada. Tek bir bölümle diziyi “çöp” ilan edemeyiz sonuçta Dosi hanım, lütfen. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Bölüm heyecanlı olsa da benim için hayal kırıklığı oldu. Bran neye hizmet etti bu bölüm, oturdu izledi sadece. 8 sezondur boşuna mı izledik yolculuğunu? Night King'in amacı neydi? 8 sezondur pompalanan bir karakterin sıradan bir zombi dizisi kötüsünden farkı yokmuş. Bütün sezon Night King falan diye heyecan yaptık şimdi kalan 3 bölüm Cersei-Dany savaşı izleyeceğiz. Finali hepimiz biliyoruz zaten. Dany Cersei'yi yener tahta oturur Jon'la evlenirler öyle mutlu mesut biter.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi

GoT’un 2 puanı herhangi bir Türk dizisinin 10 üzerinden 20 puanına eşittir yalnız, GoT, Lost, Breaking Bad gibi dizilerle kıyas dahi edilecek bir yapım yok herhangi bir yerde. Halka sıradan bir Türk dizisinin bir tık üstüdür, rakibi olan yerli dizilerden daha iyi senaryoya sahip olması onun da çapının kısıtlı olduğu gerçeğini değiştirmiyor. :A

Ayrıca GoT ilk 5 sezonuyla kusursuz bir dizidir, yaşayan en iyi dizi...

• Beğendim
  • Güldürdün
Reactions: bazinga and Dosi

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bölüm heyecanlı olsa da benim için hayal kırıklığı oldu. Bran neye hizmet etti bu bölüm, oturdu izledi sadece. 8 sezondur boşuna mı izledik yolculuğunu? Night King'in amacı neydi? 8 sezondur pompalanan bir karakterin sıradan bir zombi dizisi kötüsünden farkı yokmuş. Bütün sezon Night King falan diye heyecan yaptık şimdi kalan 3 bölüm Cersei-Dany savaşı izleyeceğiz. Finali hepimiz biliyoruz zaten. Dany Cersei'yi yener tahta oturur Jon'la evlenirler öyle mutlu mesut biter.
Kesinlikle tam bir hayal kırıklığıydı. Düşün ki biz 1x1’den beri bu adamı bekliyorduk, dizinin bırak bölüm sonu canavarını oyun sonu canavarıydı. God of War serisi mesela, 1-2-3’te birçok zorlu karakterle savaşıldı, bölüm sonu boss’ları geçilmeye çalışıldı. Ama oyunun asıl The Boss’ı Zeus idi ve o da 3.oyunun final sahnesine kaldı ve onu da malum zar zor, öle gebere yok edebildi Kratos. İşte bu dizinin de Zeus’u onca sezondur Night King iken geldiler dalga geçer gibi meyve bıçağıyla öldürdüler adamı, gerçekten şaka gibi. :D O sahnede Arya ölseydi veya Arya gelmeyip de Bran Gece Kralına hepimizi şok edecek bir şey söyleseydi “hoşgeldin xxx” gibi, bölümdeki tüm mantık hatalarına, zorlamalara rağmen epik bir bölüm sonu olurdu.

Peki ne mi oldu? Şişko Samwel bile ölmezken 8 sezon boyunca beklediğimiz o karizmatik efsanevi Night King, meyve bıçağıyla öldürüldü... Sıradan bir White Walker’i bıçakla öldürebilirsin, ama koskoca Night the King’i de bıçakla öldürebiliyormuşuz... Gel de lanet etme senaristlere. :D

Yahu Ned Stark’ların, Stannis’lerin, Rob Stark’ların, Joffrey’lerin takır takır hiç acımadan öldürüldüğü diziyle güncel olarak izlediğimiz bu dizi aynı mı gerçekten? Popülerliği artıp tavan yaptıkça hiçbir önemli karakter ölmemeye başladı. Bu savaştan mesela tek kollu Jaime de sağ çıktı, ejdarjasından düşen Dany de, sığınakları işgal edilmiş olmasına rağmen Sansa da Tyron da... Bir Sör Mormont öldü, ki onu da artık zahmet ettiler! Resmen Cüney Arkın filmlerine bağladı olay, vuruyorlar vuruyorlar ölmüyor.. Bir de son sahnede Dany’nin ona hüngür hüngür ağlaması yok mu. :D

@Sherlock

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Kesinlikle tam bir hayal kırıklığıydı. Düşün ki biz 1x1’den beri bu adamı bekliyorduk, dizinin bırak bölüm sonu canavarını oyun sonu canavarıydı. God of War serisi mesela, 1-2-3’te birçok zorlu karakterle savaşıldı, bölüm sonu boss’ları geçilmeye çalışıldı. Ama oyunun asıl The Boss’ı Zeus idi ve o da 3.oyunun final sahnesine kaldı ve onu da malum zar zor, öle gebere yok edebildi Kratos. İşte bu dizinin de Zeus’u onca sezondur Night King iken geldiler dalga geçer gibi meyve bıçağıyla öldürdüler adamı, gerçekten şaka gibi. :D O sahnede Arya ölseydi veya Arya gelmeyip de Bran Gece Kralına hepimizi şok edecek bir şey söyleseydi “hoşgeldin xxx” gibi, bölümdeki tüm mantık hatalarına, zorlamalara rağmen epik bir bölüm sonu olurdu.

Peki ne mi oldu? Şişko Samwel bile ölmezken 8 sezon boyunca beklediğimiz o karizmatik efsanevi Night King, meyve bıçağıyla öldürüldü... Sıradan bir White Walker’i bıçakla öldürebilirsin, ama koskoca Night the King’i de bıçakla öldürebiliyormuşuz... Gel de lanet etme senaristlere. :D

Yahu Ned Stark’ların, Stannis’lerin, Rob Stark’ların, Joffrey’lerin takır takır hiç acımadan öldürüldüğü diziyle güncel olarak izlediğimiz bu dizi aynı mı gerçekten? Popülerliği artıp tavan yaptıkça hiçbir önemli karakter ölmemeye başladı. Bu savaştan mesela tek kollu Jaime de sağ çıktı, ejdarjasından düşen Dany de, sığınakları işgal edilmiş olmasına rağmen Sansa da Tyron da... Bir Sör Mormont öldü, ki onu da artık zahmet ettiler! Resmen Cüney Arkın filmlerine bağladı olay, vuruyorlar vuruyorlar ölmüyor.. Bir de son sahnede Dany’nin ona hüngür hüngür ağlaması yok mu. :D

@Sherlock
Biz yanlış anlamışız demek ki, asıl boss Cersei ve dizinin en düz karakteri Euron Greyjoy'muş. :D

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski