Klasik Game of Thrones - 8. Sezon Yorumları

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Ejderhanın Jon Snow’a Dany’i öpmesi yüzünden anlamlı anlamlı baktığı sahne.. Tamam belki gülümsetti, tebessüm ettirdi ama... Gerek var mıydı sahiden GoT ciddiyetinde bir dizi için? :(

Gece Kralı hakkında içimi kemiren bir haber başlığı” fan teorisi spoileri yedim yanlışlıkla, belki sadece fan teorisinden ibaret ama kafayı yiyorum ya gerçekse diye ve en kötüsü de bunu kimseyle konuşamıyorum eğer teori gerçek olur da spoiler etkisi olur diye. Fakat öyle bir şey ki finalden sonra eğer fan teorisinden ibaret bir trolleme olduğunu öğrensem bile hep içimde kalacak, belki böylesi daha etkileyici olurdu diye. Ama gerçek olursa da bütün çoşku potansiyelim olması gerekenden daha az düzeyde olacak haber başlığını önceden gördüğüm için.

Yahu haber başlığıyla teori söylenir mi hem de bir değil birkaç site birden, ayıptır insafsızlıktır. :(

Bu arada hayırlı tezkereler. Bence hiç beklemene hatta spoiler yeme riskine girmene yok, bildiğim kadarıyla telefon götürmek serbest. Tek yapman gereken biraz paraya kıyıp net paketi 4-5 GB düzeyinde almak olacaktır. :D Tabi telefonda izlemek monitör ya da Tvde izlemek kadar keyif vermez ama 2.ve 3.bölümler için en azından idare eder yoklukta malum.
Kameralı telefon yasak maalesef... İçeri bir şekilde sokabilirsin telefonu ama yakalanma riski veya ispiyonlanma riski var, her şey olabilir. Ben de o riski almak istemedim. O yüzden geldiğimde ilk iş hiç telefonu ve interneti bile açmadan 2 bölüm peş peşe izlemek olacak. :D Teşekkürler bu arada. Ve spoiler hakkında düşündüğün, yazdığın her cümleye imzamı atarım...

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
8x1

Fırtına öncesi sessizlik tadında bir bölümdü. Jenerik müziği bile yeter bölümü beğenmem için.

Artık final sezonuna yaklaştığımız için her karakter bir arada. Bugünleri çok beklemiştik be :A Özellikle Jon ve Arya sahnesi duygulandırdı. Birbirlerine karşı sarf ettikleri sözler çok anlamlıydı.

Tyrion reyizin son sezonlarda karizmasını çok fena çizdiler. Sansa'da bu duruma dikkat çekti. Reyizin artık toparlanıp kendine gelmesi şart oğlu şart.. Bran ile bakışması da kıllandırdı. Şu bize tamamı gösterilmeyen Cercei ile görüşmesinin altından bir şeyler çıkacak diye düşünüyorum.

Ejderhalar sahnesinde resmen görsel şölen yaşattılar bizlere. Jon'un ejderha ile bakışması ise güldürdü :A Keyif aldım o sahneleri izlerken..

Jon'un gerçeği öğrenmesini de hemen beklemiyordum. O kısımları çabuk geçmeleri iyi oldu.

Artık son düzlüğe girmiş bulunmaktayız. Epik bölümler ve bayağı sağlam bir kıyım bekliyorum.

9/10

Son düzenleme:

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
8x1

Giriş bölümü olarak iyiydi denilebilir. Aslında bir sürü de gelişme oldu ama sezon 6 bölüm olunca ve 2 senenin üstüne beklentiler tavan yapınca ne yaparlarsa yapsınlar yine de yetersiz geliyor insana.

Öncelikle malum Jon'la Daenerys'in beraber ejderha sürme sahnelerini görecektik zaten ondan kaçışımız yoktu. Oralar komple tatsız. Gel beni ısıt demeler, Drogon'un Jon'a bakış atması falan. Neyse ilk bölümde oldu bitti artık oralar.

Şimdi bu ikisi çok yakın olsa da, dört bir yandan gelen tepkiler işlerin böyle gitmeyeceğini gösteriyor. Kuzey halkı biz Jon'u kral seçtik, gitti diz çöktü Daenerys'e diye tepkili. Sansa direk görümce moduna girmiş zaten, gelini kabul etmiyor :A Jon Arya'dan destek bulurum derken o da Sansa'dan yana olduğunu gösterdi. Son olarak da Sam, gerçek ailesini açıkladı, tahtın gerçek varisinin o olduğunu söyledi ve sen olsan Daenerys gibi mi davranırdın dedi ailesinin idamı mevzusunda. Bu arada o sahnede Sam'i oynayan aktör çok iyi oynamış. Önce babasının ardından kardeşinin öldüğünü öğrendiği anda gözlerinin dolması çenesinin titremesi falan çok etkileyiciydi.

Yalnız Ben Jon'un akgezenlerle savaş kapıdayken taht kavgasına girişeceğini düşünmüyorum. Önümüzdeki bölüm belki Daenerys'e bahsedebilir durumu ama o taht benim hakkım falan diyecek karakterde biri değil. Savaştan ikisi de sağ çıkabilirse sonraki mesele artık tahta kimin oturacağı. Daha Cersei de var tabi diğer tarafta. 20 bin kişilik Altın Mürettebat ordusunun katıldığını öğrendik oraya. Euron ile de işi pişirdiler, çocuğun Euron'dan olduğunu söyleyecektir muhtemelen şimdi Euron'a. O bölümde bir de olmazsa olmaz çıplak sahneler çıktı yine. Herhalde diğer bölümlerde artık bunlara vakit kalmazlar ilk bölümden aradan çıkaralım demişler Bronn'un sahnesinde :A Cersei Bronn'dan Tyrion ve Jamie'yi öldürmesini istedi. Bronn öyle duygusal bir adam olmasa da ikisi ile de geçmişleri var. Öylece Cersei'nin isteğiyle gidip öldüreceğini veya öldürmeye çalışacağını sanmıyorum onları.

Theon da yavaş yavaş Ramsay'dan dolayı yaşadığı tramvaları atlatıyor. Bu bölümde gelip Yara'yı kurtardı, ardından da yedi kafayı bir güzel :A O da yardıma gidecekmiş. Hangi aşamada katılacak oraya acaba, normalde aradaki mesafeleri düşününce savaştan önce yetişmesi mümkün değil ama geçtiğimiz sezondan beri ışınlanmayı buldukları için belli olmaz yine de ne olacağı.

Tormund'ların Umber çocuğunu buldukları sahne de fenaydı. Üşenmemişler çocuğun etrafına kollarla bacaklarla yapmışlar şekillerini. Night King gümbür gümbür geliyor :D

Arya ile Gendry ve Hound'un tekrar karşılaşma sahneleri de güzeldi. Hound'la Arya arasında değişik, hoş bir ilişki var, seviyorum onların atışmalarını :D Gendry'den de bir silah yapmasını istedi Arya. O silahın da önemli bir işlevi olacaktır mutlaka.

Ve son olarak da her şeyi bilen her şeyi gören meymenetsiz Bran, beklediği eski dostuna kavuştu bölümün sonunda. Jaime eski Jaime değil. Zaten oraya da Cersei'den bile vazgeçerek geldi yardıma. Bran farkındadır zaten onu da izlemiştir kesin, beni sakat bıraktın sen öl geber falan diyecek bir tip de değil. Ama bir de Daenerys var. Babasını öldürerek Targaryen'lerin hükümüne son veren adamla yüzleşecek şimdi. O nasıl bir tepki verecek bakalım. Pek hoş karşılamayacak muhtemelen ama Akgezenlerle olan savaş için bir şekilde anlaşacaklar artık.

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Ben yardırdım bu sefer, GoT konusunda üşengeçlik yapmam kolay kolay :A Siz de yazmışsınız zaten yorumlarınızı, böyle devam edelim lütfen :A

Baş akgezen hakkında ibretlik bir teori var ama teori gerçek olursa diye kimseye konuşamıyorum spoiler olmasın diye, fakat bu sefer de içim içimi yiyor :A Eğer bu teori hakkında konuşmaya açıksan söylemen yeterli, spoiler olabilir dersen kesinlikle anlayışla karşılarım :A

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Baş akgezen hakkında ibretlik bir teori var ama teori gerçek olursa diye kimseye konuşamıyorum spoiler olmasın diye, fakat bu sefer de içim içimi yiyor :A Eğer bu teori hakkında konuşmaya açıksan söylemen yeterli, spoiler olabilir dersen kesinlikle anlayışla karşılarım :A

Sal bizi be adam sal, benim bulunduğum herhangi bir ortamda açıklama bu teoriyi. :A Kütük beye özelden, özel bir muamele ile anlat. :A

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Ben yardırdım bu sefer, GoT konusunda üşengeçlik yapmam kolay kolay :A Siz de yazmışsınız zaten yorumlarınızı, böyle devam edelim lütfen :A

Ben yorum konusunda yazmam ve yardırmam gerekiyorsa hiç acımam Utku bey, aramızdaki tek üşengeç, kendisine “Sayın Gs’li dostum” dedirten @Maskeli Fedai bey. :A Ki o bile söz konusu GoT olunca yapmış yorumunu, sezon sonuna kadar yorumlarla dolar taşar burası zaten, söz konusu GoT olunca uzun veya kısa herkes bir şeyler yazıyor. :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Sal bizi be adam sal, benim bulunduğum herhangi bir ortamda açıklama bu teoriyi. :A Kütük beye özelden, özel bir muamele ile anlat. :A

Bak şimdi böyle söyleyince daha da söyleyesim geldi lanet olsun :A Bir sır insanın içinde ne kadar saklı kalırsa o kadar büyür ve bir gece ansızın hiç beklemediğin anda hiç beklemediğin bir paragrafın altında vuku bulabilir :A Tabi ben öyle yapmam, spoilerlerden çok çektiğim için başkası da çeksin istemem ama işte, spoiler mi yoksa şu azotlu ahali kim tarzı teoilerden ibaret mi ondan da emin değilim işte, o yüzden tetikte beklemende fayda var. :A

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Bak şimdi böyle söyleyince daha da söyleyesim geldi lanet olsun :A Bir sır insanın içinde ne kadar saklı kalırsa o kadar büyür ve bir gece ansızın hiç beklemediğin anda hiç beklemediğin bir paragrafın altında vuku bulabilir :A Tabi ben öyle yapmam, spoilerlerden çok çektiğim için başkası da çeksin istemem ama işte, spoiler mi yoksa şu azotlu ahali kim tarzı teoilerden ibaret mi ondan da emin değilim işte, o yüzden tetikte beklemende fayda var. :A

Ahahahaha. :A Siz beni tedirgin ediyorsunuz Tols bey, sanki bir anda yardıracaksınız ve içinizde teori ve spoilera dair ne varsa kusacaksınız gibi geliyor. :A Sağlam ve gerçekleşebilecek bir teori gibi duruyorsa gerçekten spoiler da olabilir. O yüzden yapma bunu... :A

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Ahahahaha. :A Siz beni tedirgin ediyorsunuz Tols bey, sanki bir anda yardıracaksınız ve içinizde teori ve spoilera dair ne varsa kusacaksınız gibi geliyor. :A Sağlam ve gerçekleşebilecek bir teori gibi duruyorsa gerçekten spoiler da olabilir. O yüzden yapma bunu... :A
Büyük ihtimalle keyif kaçırıcı bir teori gibi duruyor, o yüzden hiç açıklanmamasında fayda var :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Büyük ihtimalle keyif kaçırıcı bir teori gibi duruyor, o yüzden hiç açıklanmamasında fayda var :A
Azotlu ahali kim tarzı teori deyince anladım galiba teoriyi kısmen :A Kesin bir bilgi sızmadıktan sonra teori spoiler sayılmaz bence, açıklasın kendisi de rahatlasın biz de rahatlayalım :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi

Spoiler olsa zaten kahrolsam da içimde tutarım ben, her şeyden önce böylesine bir spoiler insanlık suçudur ama işte bir fan teorisi olunca insan kafayı yiyor içinde tutmaktan :A Üstelik tek yaptığım Google görsellere X karakterinin adını yazmamdı, sırf bu yüzden spoiler yediysem zaten çoktan kafayı yemişim :A

Bunu diziyi hiç izlememiş birisine, mesela @Dosi ye söylemem lazım o halde... İçimde kaldıkça tehlike arz etmeye başladım zira. :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Bak aklıma geldi, adaşım @MEnes bir süre yok aramıza. Özelden istediğin teoriyi, spoilerı yaz ona. Hem rahatlarsın, hem de nasılsa gelmesine daha var. Gelince söver sövecekse de. :A @Tolstoyevski
@MEnes izlemediği bölümleri bitirmeden hiç bir sosyal medya hesabına girmeyecek :A işini sağlama alacak o. isteyen bol bol spoi yazabilir ona boşu boşuna :A
Kendisine bildirim yollamayacağımı belirtmiştim ama bu konudan gitsin sıkıntı değil :A Etkinliğimde yollamam o gelene kadar :A

• Güldürdün
Reactions: Sherlock

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Azotlu ahali kim tarzı teori deyince anladım galiba teoriyi kısmen :A Kesin bir bilgi sızmadıktan sonra teori spoiler sayılmaz bence, açıklasın kendisi de rahatlasın biz de rahatlayalım :A
Spoiler olsa zaten kahrolsam da içimde tutarım ben, her şeyden önce böylesine bir spoiler insanlık suçudur ama işte bir fan teorisi olunca insan kafayı yiyor içinde tutmaktan :A Üstelik tek yaptığım Google görsellere X karakterinin adını yazmamdı, sırf bu yüzden spoiler yediysem zaten çoktan kafayı yemişim :A

Bunu diziyi hiç izlememiş birisine, mesela @Dosi ye söylemem lazım o halde... İçimde kaldıkça tehlike arz etmeye başladım zira. :A
Ahahahaha :A Hayır teori meori de olsa açıklanmamalı :A Yüksek ihtimalle gerçekleşecek bir şeydir :A Riske gerek yok..