Fav10 Oscar Takımı 2020 | Yılın En İyilerini Birlikte İzleyelim

Araf'ın yorumları ve puanları geçerli sayılsın mı?

• Hayır, geçerli sayılmasın.

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    5
  • Anket kapatılmış .

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Aralarından iki film izlemişim, bir tane daha izlesem yeter o zaman harika. :A Dediğiniz gibi filmlerin çok olması daha iyi oldu Sherlock beyciğim seçenekler açısından. :A
3 sayısına çok güvenmeyin büyük ihtimal sayıyı güncelleyeceğiz. Siz 17 gibi falan düşünüp ona göre izleyin. Koca sezonu 3 filmle bitirmek nedir. :A
Sayın admin benim yerime İsmail beyciğimize cevap vermiş ama 17 de biraz şov olmuş sanki, şayet değil 17, çift haneli herhangi bir sayı yaparsak etkinlik sonu sadece ben, @bazinga ve 3 kişinin falan puanları kalır herhalde. :A

Şaka bir yana güncelleme olacak muhtemelen çünkü film sayısı oldukça yüksek ama 3'ten çok da fazla olmaz diye tahmin ediyorum. Belki hiç güncelleme de gelmeyebilir, bunların tamamı ihtimaller silsilesi ama elimizde çok güzel güncel, 2020 filmleri mevcut... Bunu bilerek filmleri izlemeye başlasın sayın seçkin jüri üyelerimiz, böylece sayı kendiliğinden 20+ falan olacaktır zaten... :A
İzlersem bile IMDb’de yüksek oy alan ve daha önce izlemediklerimi aradan çıkarmak daha mantıklı geliyor. :A
Bunun için de örneğin Soul mevcut, Top 250'ye de girdi. Wolfwalkers var, muhtemelen Top250'ye girecek o da. Druk var, Top 250'de bulunan ve oldukça başarılı bir film olan Jagten'in yönetmeninin filmidir kendisi ve film, 🍻 ile alakalı. Seversiniz İsmail beyciğim... Nomadland var, o da ilerleyen yılların yüksek puanlı filmlerinden birisi olacak... Oscar'lı Frances McDormand başrolü. Daha ne olsun şimdiden dört film saymış oldum size, herkese yapmam. :A

• Güldürdün
Reactions: bazinga and dreamy

dreamy

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
11,732
Puanı
710
Sayın admin benim yerime İsmail beyciğimize cevap vermiş ama 17 de biraz şov olmuş sanki, şayet değil 17, çift haneli herhangi bir sayı yaparsak etkinlik sonu sadece ben, @bazinga ve 3 kişinin falan puanları kalır herhalde. :A

Şaka bir yana güncelleme olacak muhtemelen çünkü film sayısı oldukça yüksek ama 3'ten çok da fazla olmaz diye tahmin ediyorum. Belki hiç güncelleme de gelmeyebilir, bunların tamamı ihtimaller silsilesi ama elimizde çok güzel güncel, 2020 filmleri mevcut... Bunu bilerek filmleri izlemeye başlasın sayın seçkin jüri üyelerimiz, böylece sayı kendiliğinden 20+ falan olacaktır zaten... :A

Bunun için de örneğin Soul mevcut, Top 250'ye de girdi. Wolfwalkers var, muhtemelen Top250'ye girecek o da. Druk var, Top 250'de bulunan ve oldukça başarılı bir film olan Jagten'in yönetmeninin filmidir kendisi ve film, 🍻 ile alakalı. Seversiniz İsmail beyciğim... Nomadland var, o da ilerleyen yılların yüksek puanlı filmlerinden birisi olacak... Oscar'lı Frances McDormand başrolü. Daha ne olsun şimdiden dört film saymış oldum size, herkese yapmam. :A
Cidden 3 biraz az hak veriyorum yine de fazla uçmazsınız umarım sınır konusunda. :A Saydığınız filmleri üzerinden 4-5 yıl geçince izlemek bence daha zevkli olur... :A

Druk izleyeceğim 3. film oldu şimdiden. :A

Bu arada son tarih ne zamandı? :A

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Cidden 3 biraz az hak veriyorum yine de fazla uçmazsınız umarım sınır konusunda. :A Saydığınız filmleri üzerinden 4-5 yıl geçince izlemek bence daha zevkli olur... :A

Druk izleyeceğim 3. film oldu şimdiden. :A

Bu arada son tarih ne zamandı? :A
Yok yok uçmamız söz konusu değil sanmıyorum. :A Ahahahaha yok yok, o taktik hiç hoş bir taktik değil ne gerek var o kadar beklemeye İsmail beyciğim. :A

Tahmin etmiştim. :A

Bunun bilgisini vermeyi de hiç sevmiyorum çünkü çok varmış diyerek komple salıyor insanlar genelde ama söyleyeyim madem sordun. :A Genellikle Oscar törenine yakın bir tarihte sonlandırıyoruz, tören bu sene Nisan sonunda maalesef. :A Ona göre ayarlayabilirsin kendini ama sen yine de böyle Mart ayı sonmuş falan gibi izle filmleri. :A
Şu sonradan attığın tabloyu konuda da güncellesene. Sonra mesaj arası aramak zor. İlk konuda da 3 filmde kalmışım :A her seferinde konuyuda güncelle. Bizde bakalım neler kalmış.

Bu arada 8 filmi yorumladım. Eklersin :A artı 4 tanede listeye almadığın filmleri yorumladım. Kaçırmadıysam toplam 12 tane 2020 yapımı film oldu gibi.

Sırada bekleyen 2 filmim var ama ikiside listenizde yok ama ben zaten listeye göre hareket etmeyeceğim. İlgimi çekenlere yöneliyorum :A artık Nisan ayı zamanında yorumlara bakarak 10 yaparım gibi listedekini. Okadar çok 2020 filmi varki, detay bakmaya üşeniyorum, zamanla keşfederim artık.
Güncelleyeceğim inşallah yarın. :A Son puanları da eklerim. :A

Bekliyoruz yorumlarını ve puanlarını, aceleye gerek yok zaman çok. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi and dreamy

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,612
Puanı
860
Etkinliği ne zaman bitiriyoruz? Şu anda filmleri izleyecek ekipmanım yok. :D

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Güncel Tablo (07.02.2021 itibari ile):

OscarTakimi-Guncel-07.02.2021.png

• Tabloda yer almayanlar ve bu konuyu/mesajı görüp etkinliğe katılmak isteyenler halen katılabilir.
  • Yazılmayan, hatalı yazılan veya değiştirilmesini istediğiniz puan/puanlarınız varsa söyleyebilirsiniz.
  • Puanlarınızın hesaba katılması için en az 3 (üç) film izlemiş, yorumlamış ve puanlamış olmanız gerekmektedir. (Bu kural yüksek ihtimalle güncellenecek.)
  • Güncel tablo konunun kendisine de eklendi, oradan da görüntüleyebilirsiniz.

@bazinga @soo @mesmeso61 @Sherlock @Dosi @Tolstoyevski @The_Erinch @Silinmiş Üye @-potterhead- @Afet Güçverir @Ahmed @Araf @Aserat @denizz19 @Forumdash @Maskeli Fedai @Özgür @sokak sanati @Yiğitt @xdragxx @dreamy @MasacRE @MEnes ve katılmak isteyen herkes...

Etkinliği ne zaman bitiriyoruz? Şu anda filmleri izleyecek ekipmanım yok. :D
Akademi Ödülleri, Nisan ayının sonlarına doğru dağıtılacak. Bu yüzden en azından 1 Nisan 2021'e kadar yorum ve puan kabul ederiz gibi duruyor, tabii yorumlar daha erken ve hızlıca tamamlanırsa -bu söylediğime kendim bile inanmadım ama neden olmasın... :A- daha erken bir şekilde de bitebilir etkinlik. :D

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
O zaman etkinlikten çekiliyorum ben.
Sen çekilme ben çekileyim zaten 1 film izledim :A

Yeni bir şey değil konuda da yazmıştım olmamış yemiştim :A

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Sen çekilme ben çekileyim zaten 1 film izledim :A

Yeni bir şey değil konuda da yazmıştım olmamış yemiştim :A

Ciddi olabileceğini düşünmemiştim, şakası da komik gelmemişti. :)

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Ciddi olabileceğini düşünmemiştim, şakası da komik gelmemişti. :)
Kabul et şimdi 3 puan dünyada bile herkesin hoşuna giden bir film için epey bir düşük puan :A Ama senin puan anlayışını bir türlü anlayamadım aslında pek de tepki puanı vermemişsin şimdi inceledim 4 falan verdiğin çok film var :D
Notun kıt yapacak bir şey yok @Sherlock kalabilir puanım :A

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Kabul et şimdi 3 puan dünyada bile herkesin hoşuna giden bir film için epey bir düşük puan :A Ama senin puan anlayışını bir türlü anlayamadım aslında pek de tepki puanı vermemişsin şimdi inceledim 4 falan verdiğin çok film var :D
Eski haline güncelliyorum o zaman hocam. :A İnşallah benim puanımı görünce de benzer bir aksiyon almazsın... :A

• Güldürdün

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Tepki puanı değil zaten puan daha geçen sene blogda verdiğim resmi puanım. :A Diğer insanların sevmesi benim görüşümde etkili olmaz. The Gentelemen'in de IMDb 7.8 mesela ama benim puanım 3. :A Aslında ben forumda bu kadar görüş birliği olmasına şaşırdım çünkü genel olarak izleyiciyi bölen bir film. Türkiye'deki eleştirmenlerden de nefret edeni çok oldu, ekşi'de de yerin dibine sokan çok kişi var. Letterboxd'da en popüler yorumlardan pek çoğu yarım yıldız, 1 yıldız falan. :A

Beğenenleri de anlarım tabii, özellikle bu tip idam konulu filmlerden daha önce izlememişlerse de bu kadar ajitasyon hiç bana göre değil. :A

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Tepki puanı değil zaten puan daha geçen sene blogda verdiğim resmi puanım. :A Diğer insanların sevmesi benim görüşümde etkili olmaz. The Gentelemen'in de IMDb 7.8 mesela ama benim puanım 3. :A Aslında ben forumda bu kadar görüş birliği olmasına şaşırdım çünkü genel olarak izleyiciyi bölen bir film. Türkiye'deki eleştirmenlerden de nefret edeni çok oldu, ekşi'de de yerin dibine sokan çok kişi var. Letterboxd'da en popüler yorumlardan pek çoğu yarım yıldız, 1 yıldız falan. :A

Beğenenleri de anlarım tabii, özellikle bu tip idam konulu filmlerden daha önce izlememişlerse de bu kadar ajitasyon hiç bana göre değil. :A
Orijinali izledin mi belki o duyguyu sana daha güzel verebilir? :A