Fav10 Oscar Takımı 2020 | Yılın En İyilerini Birlikte İzleyelim

Araf'ın yorumları ve puanları geçerli sayılsın mı?

• Hayır, geçerli sayılmasın.

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    5
  • Anket kapatılmış .

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,642
Puanı
710
Çok fazla film varmış, yine önceden gaza gelip net bir şey söylemeyeyim. Zaman bulabilirsem katılmaya çalışacağım. :A @Sherlock

• Güldürdün
Reactions: Sherlock

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Ben Sabar ve Sabar ekibinden ayrılalı çok oldu. Ayran içtik ayrı düştük :A
Şu MA ile başlayan tiyatro görünümlü filmi hatırladım. Orda yorumumu kısacık olsun görmüşündür (bazinga'ya yazmıştım) :A zamanı gelince detaylı yorum ve puan eklerim.
Soul izledim bak. Harika bir film. Ben baya izledim aslında ama kaç tanesi listede bilmiyorum. Tahminim 10 film olur gibi. Puan ve konusuna bakıp seçiyorum. Baya ilgi alanım olmayanda vardı bakınınca.
Gerçek hikayeye sahip bir ada kurma filmi vardı. O varmı bilmiyorum. O da güzel.
Yorumlarımı @MEnes ve @Maskeli Fedai 'den sonra fırlatırım :A
Ben 10 film izlemişimdir heralde ama 0 yorum tabi ki, her zamanki gibi... :A
------

Oyunculuklar harika ama film eh işte :A
sen ve @MEnes ? Fazla abartan tayfasınız. Emin olamadım şimdi :A
Gerçi konusunu okuyayım hele. Belki konusu ilgimi çeker :A bu hafta mola verip haftaya yine el atarım filmlere.

Ben izlemedim şimdilik ama belli öyle olduğu, Oscar'da iyi ödül toplayacaktır ama konusu sebebiyle. :A

Ben, adaşım ve abartmak mı... :A Asılsız iddialar bunlar, özellikle ben asla abartmam. Adaşım büyük büyük konuşmayı sever ama bir tık. :A @MEnes
Çok övdüğüm hiç bir şeyi abarttığımı düşünmüyorum... :A Wolfwalkers gayet kaliteli ve anime severler için maden değerinde bir animasyon. 2D animasyonun teknik olarak zirve işlerinden biri. Üstüne çok da kaliteli ve güçlü bir hayal gücüne sahip bir senaryosu var. O yüzden kesinlikle izlemeye değer. :A
Hemen sattın yine onu :A hainlok :A
SNK ve Manga nedeni ile o izlenimi fazlasıyla verdiniz :A şimdi bunu yazdım diye adaşın yine son yorumların nerde diyecek :A
SNK ve manga için yaptığım hiç bir övgü abartı değildir... Şimdiye kadar yapılmış en muazzam sanat eserlerinden birisidir SNK mangası... Bu yüzden yaptığım övgüleri sonuna kadar hak ediyor...

• Güldürdün
Reactions: Sherlock and Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Ben 10 film izlemişimdir heralde ama 0 yorum tabi ki, her zamanki gibi... :A
------

Çok övdüğüm hiç bir şeyi abarttığımı düşünmüyorum... :A Wolfwalkers gayet kaliteli ve anime severler için maden değerinde bir animasyon. 2D animasyonun teknik olarak zirve işlerinden biri. Üstüne çok da kaliteli ve güçlü bir hayal gücüne sahip bir senaryosu var. O yüzden kesinlikle izlemeye değer. :A

SNK ve manga için yaptığım hiç bir övgü abartı değildir... Şimdiye kadar yapılmış en muazzam sanat eserlerinden birisidir SNK mangası... Bu yüzden yaptığım övgüleri sonuna kadar hak ediyor...
Benimde yorumlamadığım en az 5 filmim var :A 3 tanesini yorumlamışım önceden nedense :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Benimde yorumlamadığım en az 5 filmim var :A 3 tanesini yorumlamışım önceden nedense :A
Güncel fillmeri anlık yorumlama işim çok eskilerde kaldı... :A O günlere bakıyorum da heeey gidi hey diyesim geliyor... :A Ama bu sene son günlere bırakmadan erkenden halletmeye çalışacağım... :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
İzlediklerim arasında The Hunt, Rose Island, Extraction ve Superintelligence yok listede. The Hunt biraz Kill Bill'i anımsattı. Bu filmlerin en az 3 tanesi umarım listeye girer @Sherlock

Bu arada Palm Springs filmine puanımı düşüreceğim :A Rose Island sonrası karar vermiştim :A Rose Island daha eğlenceli ve samimi geldi ve o yüzden puanda değişikliğe gideceğim.

İzlediğim, yorumlamadığım 3 tane film listede varmış. Yani toplam şimdilik 6 film ile katkı sağlamış olacağım. Tabi bu etkinliğin en az Nisan'a kadar uzayacağını düşünürsek ozamana kadar listede bulunanlar sayısı 10 filmi bulur gibi.
Güncel fillmeri anlık yorumlama işim çok eskilerde kaldı... :A O günlere bakıyorum da heeey gidi hey diyesim geliyor... :A Ama bu sene son günlere bırakmadan erkenden halletmeye çalışacağım... :A
İyi ozaman, rolleri değişelim :A
Sen ve son güne bırakmama pek inandırıcı gelmedi ama bakalım. Kısmet :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
İzlediklerim arasında The Hunt, Rose Island, Extraction ve Superintelligence yok listede. The Hunt biraz Kill Bill'i anımsattı. Bu filmlerin en az 3 tanesi umarım listeye girer @Sherlock

Bu arada Palm Springs filmine puanımı düşüreceğim :A Rose Island sonrası karar vermiştim :A Rose Island daha eğlenceli ve samimi geldi ve o yüzden puanda değişikliğe gideceğim.

İzlediğim, yorumlamadığım 3 tane film listede varmış. Yani toplam şimdilik 6 film ile katkı sağlamış olacağım. Tabi bu etkinliğin en az Nisan'a kadar uzayacağını düşünürsek ozamana kadar listede bulunanlar sayısı 10 filmi bulur gibi.

Saydığın filmler Oscar etkinliği için pek uygun değiller gibi ama forumsal talebe göre etkinliğe dahil ettiğimiz filmler olmuş listede. Belki eklenebilirler bakalım... :A

Ben baktım ve 11 film izlemiş olduğumu gördüm ve bunların yorumları için üşendiğimi gördüm... :A Tabi düşününce ne kadar geciktirirsem o kadar birikir, bu yüzden bu sene bir şekilde erken çözmeye bakacağım... :A Dediğin gibi, kısmet... :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Saydığın filmler Oscar etkinliği için pek uygun değiller gibi ama forumsal talebe göre etkinliğe dahil ettiğimiz filmler olmuş listede. Belki eklenebilirler bakalım... :A

Ben baktım ve 11 film izlemiş olduğumu gördüm ve bunların yorumları için üşendiğimi gördüm... :A Tabi düşününce ne kadar geciktirirsem o kadar birikir, bu yüzden bu sene bir şekilde erken çözmeye bakacağım... :A Dediğin gibi, kısmet... :A
Eminim şuan listede olan filmlerin hepsi Oscar etkinliğine uygundur :A
Rose Island uygun bence çünkü gerçek bir hikaye olmasına rağmen sıkıcı olacağına keyifli olmuş.
Eklenmese sorun değil, zaten ben listeye göre değil, film yorumları bölümünde 2020 yapımı olup, tür ve konusu ilgimi çeken filmlere bakacağım. Aralık ayından beri böyle seçtim filmlerimi.

• Güldürdün
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Eminim şuan listede olan filmlerin hepsi Oscar etkinliğine uygundur :A
Rose Island uygun bence çünkü gerçek bir hikaye olmasına rağmen sıkıcı olacağına keyifli olmuş.
Eklenmese sorun değil, zaten ben listeye göre değil, film yorumları bölümünde 2020 yapımı olup, tür ve konusu ilgimi çeken filmlere bakacağım. Aralık ayından beri böyle seçtim filmlerimi.
Hepsinin uygun olmadığını zaten yukarıdaki mesajımda ima olarak söylemiştim... :A

Rose Island'ı listeme bile almamışım, Avrupa sinemasından sanırım. Ama Netflix'i gördüm ve bir gerildim... Çok talep gelirse eklenir, bakılır duruma. :A (Sadece Dosi'nin söylediğiyle kaldı)

Ben de tabi ki buradaki listeye göre değil, geçen yıl ve öncesinde oluşturduğum izleme listeme göre seçiyorum izleyeceğim filmleri... :A Ha etkinlikte yer alan filmlerin çoğunu daha önce listeme almışım, o yüzden izleme işini de hallederiz elbet.. :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Hepsinin uygun olmadığını zaten yukarıdaki mesajımda ima olarak söylemiştim... :A

Rose Island'ı listeme bile almamışım, Avrupa sinemasından sanırım. Ama Netflix'i gördüm ve bir gerildim... Çok talep gelirse eklenir, bakılır duruma. :A (Sadece Dosi'nin söylediğiyle kaldı)

Ben de tabi ki buradaki listeye göre değil, geçen yıl ve öncesinde oluşturduğum izleme listeme göre seçiyorum izleyeceğim filmleri... :A Ha etkinlikte yer alan filmlerin çoğunu daha önce listeme almışım, o yüzden izleme işini de hallederiz elbet.. :A
Filmi bana @Tolstoyevski önerdi diyebilirim :A hatta yanılmıyorsam o yorumladı bile :A

Zaten Dosi derse izleme aman...
Krediniz bitti artık bende :ppp:

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Filmi bana @Tolstoyevski önerdi diyebilirim :A hatta yanılmıyorsam o yorumladı bile :A

Zaten Dosi derse izleme aman...
Krediniz bitti artık bende :ppp:
@Tolstoyevski zaten Netflix'in ve kapitalizmin kölesi olmuş iyice... :A Netflix'teki garip garip filmlerin konularını falan açıyor, hepten kanımı donduruyor. Ama hala SNK bölümlerini izleyecek deee biz de göreceğiz... :A

Kalifat hala aklımda, izleyeceğim dediysem izlerim... :A Tabi ki zamansal olarak biraz gecikmeler, aksaklıklar olabilir. Ama günün sonunda dediğimi yapmışsam o aksaklıklar geri plana atılabilir bence... :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

+1

The Platform ve Nuh Tepesi'nin de Oscar açısından şansı bu filmlerden daha yüksek değil sanırım, hatta bildiğim kadarıyla Nuh Tepesi'nin hiç şansı yok zira asıl Oscar aday adayı yerli film 7.Koğuştaki Mucize oldu, haliyle listeye onun da eklenmesi mantıklı olurdu. :A @Sherlock

The Hunt, Rose Island, Extraction ve Superintelligence bu dört film sanırım izleyen sayısı az olduğu için yok listede ama en azından 2-3 tanesini listeye girmesini umuyorum en az Nuh Tepesi kadar şansları var zira. :A

• Beğendim

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
+1

The Platform ve Nuh Tepesi'nin de Oscar açısından şansı bu filmlerden daha yüksek değil sanırım, hatta bildiğim kadarıyla Nuh Tepesi'nin hiç şansı yok zira asıl Oscar aday adayı yerli film 7.Koğuştaki Mucize oldu, haliyle listeye onun da eklenmesi mantıklı olurdu. :A @Sherlock

The Hunt, Rose Island, Extraction ve Superintelligence bu dört film sanırım izleyen sayısı az olduğu için yok listede ama en azından 2-3 tanesini listeye girmesini umuyorum en az Nuh Tepesi kadar şansları var zira. :A
İzleyen sayısı ile alakası yoktur çünkü listede bir sürü film 0 izlenmede :A
Ben zaten listeye göre değil, film yorumları kısmından ilgimi çekenlere bakarak ilerleyeceğim. Burda zaten 6 tane tutturmuşum ve yeterli bir oran.

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,673
Puanı
1,061
Yalnızca 3 film izleme şartımız olduğu için yine de ekleyebilirim istersen, konuda da dediğim gibi önümüzde oldukça uzun bir süreç ve film miktarı var zaten. :D
Ben izliyim de ondan sonra ekle sen ne olur ne olmaz. :D
------

Hayırlı olsun sezonumuz 20 filmle iyi bir başlangıç yapmışım bile. :A 1-2 film de foruma yorum yapmayı atladıklarım var onları da hallederim en kısa zamanda. :Z
Zaman nasıl buluyorsun kardeşim sen. :D

• Beğendim
Reactions: Sherlock

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ben izliyim de ondan sonra ekle sen ne olur ne olmaz. :D
------

Zaman nasıl buluyorsun kardeşim sen. :D
Çok zor bir şey değil. Her akşam 1 film izleyince her şey oluyor. :D 5'te iş bitiyor, 12'de yatıyorum. 7 saatin 2 saatini film izlemeye ayırmak da hiçbir şey değil. :A Tabii pandemi zamanı böyle diğer zamanlar yol, sabah erken kalkmak falan 7 saat 3-4'e düşüyordu ister istemez. :(

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,673
Puanı
1,061
Çok zor bir şey değil. Her akşam 1 film izleyince her şey oluyor. :D 5'te iş bitiyor, 12'de yatıyorum. 7 saatin 2 saatini film izlemeye ayırmak da hiçbir şey değil. :A Tabii pandemi zamanı böyle diğer zamanlar yol, sabah erken kalkmak falan 7 saat 3-4'e düşüyordu ister istemez. :(
Homeoffice misin ? Ben 7'de kalkıyorum yol falan akşam 9'da evde oluyorum vaktim hiç kalmıyor ki. :D

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Sabah 7'de kalkıyorum, 7 buçukta çıkıyorum. 9'da mesai. :D 7 buçuğa kadar çalışıyoruz, 9'da da evdeyim. :D
Zormuş valla işin, en azından işe yakın yere taşınsan iyi olur. Bir ömür geçmez o şekilde. :(

Sana diyorum ama benim de çok farklı değil normal düzende. 5.30'da kalkıp 8'de mesai, 7'de evdeydim. Bu şekilde rahatlığı gördükten sonra normale döndükten sonra da işe daha yakın bir yere taşınmaya çalışacağım. Gerçi İstanbul'da hiçbir yer hiçbir yere yakın değil. :(

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,673
Puanı
1,061
Zormuş valla işin, en azından işe yakın yere taşınsan iyi olur. Bir ömür geçmez o şekilde. :(

Sana diyorum ama benim de çok farklı değil normal düzende. 5.30'da kalkıp 8'de mesai, 7'de evdeydim. Bu şekilde rahatlığı gördükten sonra normale döndükten sonra da işe daha yakın bir yere taşınmaya çalışacağım. Gerçi İstanbul'da hiçbir yer hiçbir yere yakın değil. :(
Bende homeoffice çalıştım 6-7 ay ama iş değiştirince git-gele başladık. :bilmem:

• Üzücü
Reactions: bazinga