Fav10 Oscar Takımı 2020 | Yılın En İyilerini Birlikte İzleyelim

Araf'ın yorumları ve puanları geçerli sayılsın mı?

• Hayır, geçerli sayılmasın.

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    5
  • Anket kapatılmış .

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Fav10-Oscar-Takimi-Afis.png

Yılların geleneği devam ediyor. Yılın en iyi filmlerini bu yıl da Fav10'da hep birlikte izleyip, yorumluyoruz...

Hepinizin bildiği üzere, dünyayı etkisi altına alan pandemi sinema sektörünü de etkiledi. Bu sebeple hem birçok filmin çıkış tarihi değişti veya ertelendi hem de bunlardan ötürü 93. Oscar (Akademi) Ödülleri, 25 Nisan 2021 tarihinde sahiplerini bulacak. Dolayısıyla önümüzde oldukça uzun bir süre mevcut. Her yıl olduğu gibi bu yılda hem Oscar adaylığı kazanan filmleri, hem de adaylığı kıl payı kaçırmış olan yılın diğer iddialı filmlerini Fav10'da hep beraber yorumlamış olacağız...

PEKİ BİZ BU YIL HANGİ FİLMLERİ İZLEYECEĞİZ?

Son olarak 7 Şubat 2021 tarihinde güncellenen tablo şu şekilde:

OscarTakimi-Guncel-07.02.2021.png

• Oscar Takımı şimdilik etkinliğe geçen sene katılanlardan, katılacağını tahmin ettiğim kişilerden ve 2020 filmlerinden en azından bir tanesine yorum yapmış olan kişilerden oluşuyor.
  • Bu listede şu an yer almayan ancak etkinliğe katılmak isteyenler, bu konu aracılığı ile veya özel mesaj yoluyla Fav10 2020 Oscar Takımı'na dahil olabilirler. Ben de tabloya isimlerini ekleyebilirim.
  • Etkinlik sonunda puanlarınızın ortalamaya dahil edilebilmesi için tabloda şu an yer alan veya eklenecek filmlerden en az 3 tanesini izlemiş, yorumlamış ve puan vermiş olmanız gerekmektedir. Yorumunuzun uzun uzun olması gibi bir şart yoktur, o konuda rahat olabilirsiniz.
  • Tablodaki "Dijital Platform" sütunu yalnızca ülkemiz özelinde değildir. Netflix, Amazon Prime Video ve iTunes / Google Play şu an ülkemizde aktif olarak hizmet veren dijital platformlardır.
  • Hem 2020 filmlerine hem de bu konuya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Netflix'dekileri izleyebilirim diyecektim de çoğu düşük puan almış beklendiği gibi. :D
Yalnızca 3 film izleme şartımız olduğu için yine de ekleyebilirim istersen, konuda da dediğim gibi önümüzde oldukça uzun bir süreç ve film miktarı var zaten. :D

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,588
Puanı
860
Aboo burası ne böyle? Bunları hangi ara izleyecez acaba? :D Neyse bu hafta Netflix'te olanları aradan çıkartırız.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,886
Puanı
1,060
Ben daha katılırım demeden puanlarım listeye girmiş :A hatta 3 tane yorumum varmış bile. 3 yeterli oluyordu galiba? @Sherlock
Başka yorum yapmama gerek yok ozaman? :A
Aslında 5-6 tane daha izlediğim film var ama etkinlikte mi bilmiyorum. İsimlere bakmaya üşeniyorum :A
------

Yorumları son gün yaparız yoldaşım :A @MEnes
Siz yorum yapmadan geri kalan izlediğim filmlerin yorumlarımı yapmam :A

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Yorumları son gün yaparız yoldaşım :A @MEnes
Ya bir kere de şaşırtın be kardeşim, bir kere bir... :A Sen o bir tane yorumu ne ara yaptın asıl ona şaşırdım ben sayın Gs'li dostum, boşluğuna denk geldi herhalde. :A @MEnes

Utku yoldaşım burada olsa tüm yorumlarını günü gününe yapardı... (Yalana bak...) @MasacRE
Ben daha katılırım demeden puanlarım listeye girmiş :A hatta 3 tane yorumum varmış bile. 3 yeterli oluyordu galiba? @Sherlock
Başka yorum yapmama gerek yok ozaman? :A
Aslında 5-6 tane daha izlediğim film var ama etkinlikte mi bilmiyorum. İsimlere bakmaya üşeniyorum :A
Oluyor ama ne güzel filmler eklemişiz, sen bu etkinliğin gediklilerinden, SABAR denince akıllara ilk gelen isimlerdensin artık. :A O yüzden bence daha çok yorum yaparsın. :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,886
Puanı
1,060
Ya bir kere de şaşırtın be kardeşim, bir kere bir... :A Sen o bir tane yorumu ne ara yaptın asıl ona şaşırdım ben sayın Gs'li dostum, boşluğuna denk geldi herhalde. :A @MEnes

Utku yoldaşım burada olsa tüm yorumlarını günü gününe yapardı... (Yalana bak...) @MasacRE

Oluyor ama ne güzel filmler eklemişiz, sen bu etkinliğin gediklilerinden, SABAR denince akıllara ilk gelen isimlerdensin artık. :A O yüzden bence daha çok yorum yaparsın. :A
Ben Sabar ve Sabar ekibinden ayrılalı çok oldu. Ayran içtik ayrı düştük :A
Şu MA ile başlayan tiyatro görünümlü filmi hatırladım. Orda yorumumu kısacık olsun görmüşündür (bazinga'ya yazmıştım) :A zamanı gelince detaylı yorum ve puan eklerim.
Soul izledim bak. Harika bir film. Ben baya izledim aslında ama kaç tanesi listede bilmiyorum. Tahminim 10 film olur gibi. Puan ve konusuna bakıp seçiyorum. Baya ilgi alanım olmayanda vardı bakınınca.
Gerçek hikayeye sahip bir ada kurma filmi vardı. O varmı bilmiyorum. O da güzel.
Yorumlarımı @MEnes ve @Maskeli Fedai 'den sonra fırlatırım :A

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Ben Sabar ve Sabar ekibinden ayrılalı çok oldu. Ayran içtik ayrı düştük :A
Şu MA ile başlayan tiyatro görünümlü filmi hatırladım. Orda yorumumu kısacık olsun görmüşündür (bazinga'ya yazmıştım) :A zamanı gelince detaylı yorum ve puan eklerim.
Soul izledim bak. Harika bir film. Ben baya izledim aslında ama kaç tanesi listede bilmiyorum. Tahminim 10 film olur gibi. Puan ve konusuna bakıp seçiyorum. Baya ilgi alanım olmayanda vardı bakınınca.
Gerçek hikayeye sahip bir ada kurma filmi vardı. O varmı bilmiyorum. O da güzel.
Yorumlarımı @MEnes ve @Maskeli Fedai 'den sonra fırlatırım :A
Bak yine aynı muhabbet... :A

Gördüm evet ama puan istemek için acele etmek istemedim, belki emin değilsindir falan diye düşündüm. :A Soul çok iyi bir film, Wolfwalkers da baya iyi diğer animasyon filmi. Sayın admin düşük vermiş ama aldanma sen onun puanına... :A @bazinga

Yapma, etme, eyleme... :A Bir de seni bekleyeceğiz bundan sonra demek ki. :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes and Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,886
Puanı
1,060
Bak yine aynı muhabbet... :A

Gördüm evet ama puan istemek için acele etmek istemedim, belki emin değilsindir falan diye düşündüm. :A Soul çok iyi bir film, Wolfwalkers da baya iyi diğer animasyon filmi. Sayın admin düşük vermiş ama aldanma sen onun puanına... :A @bazinga

Yapma, etme, eyleme... :A Bir de seni bekleyeceğiz bundan sonra demek ki. :A
Eh laf dönüp dolaşıp geliyor o tarafa ne yapayım :A

Admin ile Ma konusunda nerdeyse hemfikiriz oyüzden onun puanları etkiliyor bazen :A

Ben herkesten önce yorumlayıp çok bekledim başkalarını, birazda siz bekleyin beni :A

• Güldürdün
Reactions: Sherlock

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Eh laf dönüp dolaşıp geliyor o tarafa ne yapayım :A

Admin ile Ma konusunda nerdeyse hemfikiriz oyüzden onun puanları etkiliyor bazen :A

Ben herkesten önce yorumlayıp çok bekledim başkalarını, birazda siz bekleyin beni :A
Ma Rainey's Black Bottom'ın vasat olduğu çok belli ama öyle de bir şey var. :A WolfWalkers konusunda sen bana, hatta izlemiş ama yorumlamamış olan adaşıma güven... :A @MEnes

Ne diyelim sağlık olsun... Yorumla da gerisi mühim değil. :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,886
Puanı
1,060
Ma Rainey's Black Bottom'ın vasat olduğu çok belli ama öyle de bir şey var. :A WolfWalkers konusunda sen bana, hatta izlemiş ama yorumlamamış olan adaşıma güven... :A @MEnes

Ne diyelim sağlık olsun... Yorumla da gerisi mühim değil. :A
Oyunculuklar harika ama film eh işte :A
sen ve @MEnes ? Fazla abartan tayfasınız. Emin olamadım şimdi :A
Gerçi konusunu okuyayım hele. Belki konusu ilgimi çeker :A bu hafta mola verip haftaya yine el atarım filmlere.

• Güldürdün
  • İlginç
Reactions: MEnes and Sherlock

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Oyunculuklar harika ama film eh işte :A
sen ve @MEnes ? Fazla abartan tayfasınız. Emin olamadım şimdi :A
Gerçi konusunu okuyayım hele. Belki konusu ilgimi çeker :A bu hafta mola verip haftaya yine el atarım filmlere.
Ben izlemedim şimdilik ama belli öyle olduğu, Oscar'da iyi ödül toplayacaktır ama konusu sebebiyle. :A

Ben, adaşım ve abartmak mı... :A Asılsız iddialar bunlar, özellikle ben asla abartmam. Adaşım büyük büyük konuşmayı sever ama bir tık. :A @MEnes

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,886
Puanı
1,060
Ben izlemedim şimdilik ama belli öyle olduğu, Oscar'da iyi ödül toplayacaktır ama konusu sebebiyle. :A

Ben, adaşım ve abartmak mı... :A Asılsız iddialar bunlar, özellikle ben asla abartmam. Adaşım büyük büyük konuşmayı sever ama bir tık. :A @MEnes
Hemen sattın yine onu :A hainlok :A
SNK ve Manga nedeni ile o izlenimi fazlasıyla verdiniz :A şimdi bunu yazdım diye adaşın yine son yorumların nerde diyecek :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059

Can sıkıntısından yapmışımdır herhalde :A İlk ve son yorumum olmasa iyidir :A @MEnes

@Dosi yapma.. Sen yorumlarını yap bize bakma :mad:

• Güldürdün

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Hayırlı olsun sezonumuz 20 filmle iyi bir başlangıç yapmışım bile. :A 1-2 film de foruma yorum yapmayı atladıklarım var onları da hallederim en kısa zamanda. :Z