Diğer Anime Dizileri - Yorum & Sohbet Konusu

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,590
Puanı
1,060
İlgimi çekti doğrusu. Black Swan filmini izlemiştim o film bundan benzerlikler içeriyorsa izlerken dikkatimi çekecektir muhakkak. Ama izlemeyi düşünüyorum şuan. Merak ettim. :D

SNK 3. sezon var yaaaa... Ufffff diyorum. Bir an önce izlemeni tavsiye ediyorum.. :A
Tecavüz ve aşırı çıplaklık sahneleri rahatsız edebilir ama beni rahatsız etmedi. Biraz abartmış olabilirler o konuda. :A

Onun dışında bu resimler dikkatimi çekti. :A
d2d52870427906d1187d0fccb1fa9d99.jpg
screen-shot-2013-03-07-at-11-18-10-pm.png

Attack on Titan Netflix'e yüklenmiş zaten. İlk sezonunu izleyeli baya olmuştu ama 2. sezonla bilgilerim hala taptaze. Efsanelerden olduğu için izlenmeyecek gibi değil. :A

• Harika
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Tecavüz ve aşırı çıplaklık sahneleri rahatsız edebilir ama beni rahatsız etmedi. Biraz abartmış olabilirler o konuda. :A

Onun dışında bu resimler dikkatimi çekti. :A
d2d52870427906d1187d0fccb1fa9d99.jpg
screen-shot-2013-03-07-at-11-18-10-pm.png

Attack on Titan Netflix'e yüklenmiş zaten. İlk sezonunu izleyeli baya olmuştu ama 2. sezonla bilgilerim hala taptaze. Efsanelerden olduğu için izlenmeyecek gibi değil. :A
Haydaaa bildiğin kopya çekmişler sahnelerde. :A Beni de etkilemez ya o tarz sahneler. Merak ettim, fırsat bulduğumda izleyeceğim o filmi. :A

SnK'da ise bekleme yardır diyorum, kesinlikle izlenilmeyecek ertelenecek bir iş değil. Hele hele 3. sezonu... :A

• Harika
Reactions: kerem

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Steins Gate 1-2.bölüm

542029-Steins%20Gate%20Elite%20Review.jpg

Efsanevi yapıma yıllar yıllar sonra yeniden başlayabildim nihayet. İnsanın içine işleyen doğallığı ve zaman kavramını belki de sinema da dahil olmak üzere en gerçekçi en iyi şekilde ele alıyor olmasıyla yeri daima apayrı olarak kalacak bende. Dr.Pepper içeceğini bile özlemişim... :)

9.0/10

• Harika
  • Beğendim
Reactions: kerem and MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Steins Gate 1-2.bölüm

542029-Steins%20Gate%20Elite%20Review.jpg

Efsanevi yapıma yıllar yıllar sonra yeniden başlayabildim nihayet. İnsanın içine işleyen doğallığı ve zaman kavramını belki de sinema da dahil olmak üzere en gerçekçi en iyi şekilde ele alıyor olmasıyla yeri daima apayrı olarak kalacak bende. Dr.Pepper içeceğini bile özlemişim... :)

9.0/10
Hala ve hala gelmiş geçmiş en iyi animeler listemde bir numarada yer alıyor... Ancak Shingeki no Kyojin'in final sezonunda yaşanacakları bildiğim için, eğer hakkıyla yaparsalar sezon yayınlandıktan sonra bu gerçek değişebilir, değişme ihtimali çoook yüksek... Yine de Steins Gate bir destandır DESTAN...

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
@MEnes böyle bol içeriği olan ve renkli de olan rahat okunabilecek manga sitesi var mi bildiğin İngilizce ya da Türkçe fark etmez ama Türkçe içeriği sınırlıdır tabi. Bazen sadece okumak da keyif veriyor ama animesi olmayanlar için bilhassa. SNK’yi animenin bitmesine saklıyorum, Spoiler yememek için. :A

• Güldürdün

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
@MEnes böyle bol içeriği olan ve renkli de olan rahat okunabilecek manga sitesi var mi bildiğin İngilizce ya da Türkçe fark etmez ama Türkçe içeriği sınırlıdır tabi. Bazen sadece okumak da keyif veriyor ama animesi olmayanlar için bilhassa. SNK’yi animenin bitmesine saklıyorum, Spoiler yememek için. :A
Gel inat etme beni dinle, pişman olmayacaksın... :A 2021 Mart'a kadar O MALUM bölümler için beklemek eziyet verici bir şey, senin adına benim sinirlerim bozuluyor burada... :A

Onun dışında manga okumak için bir sürü site var hem yerli hem yabancı. Onları göndeririz, onlarda sıkıntı yok. Tabi buradan değil, pm'den... :A Renkli manga her seri için olmuyor bu arada. Bazı çok popüler serilere emek verip renklendirme yapıyor bazı editörler, çevirmen grupları. Onun dışında renkli manga diye bir şey yok, olayın fıtratına aykırı. :A

Sana manga tavsiyesi de veririm animesi olmayan kısa serilerden. Benim şuan başlamak üzere olduğum ama ilk defa manga okuyacak olanlar için zor olabilecek bir seri var. SNK ile benzer kurgusu var diyordu arkadaşım, adı Claymore. İstersen ona yönlendiririm birlikte okuruz, istersen başka tavsiyeler veririm. :A

• Harika
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Gel inat etme beni dinle, pişman olmayacaksın... :A 2021 Mart'a kadar O MALUM bölümler için beklemek eziyet verici bir şey, senin adına benim sinirlerim bozuluyor burada... :A

Onun dışında manga okumak için bir sürü site var hem yerli hem yabancı. Onları göndeririz, onlarda sıkıntı yok. Tabi buradan değil, pm'den... :A Renkli manga her seri için olmuyor bu arada. Bazı çok popüler serilere emek verip renklendirme yapıyor bazı editörler, çevirmen grupları. Onun dışında renkli manga diye bir şey yok, olayın fıtratına aykırı. :A

Sana manga tavsiyesi de veririm animesi olmayan kısa serilerden. Benim şuan başlamak üzere olduğum ama ilk defa manga okuyacak olanlar için zor olabilecek bir seri var. SNK ile benzer kurgusu var diyordu arkadaşım, adı Claymore. İstersen ona yönlendiririm birlikte okuruz, istersen başka tavsiyeler veririm. :A

Tamamdır sen gönder siteleri, o mangadan başlarım olmadı daha önce okumuşluğum yok değil sonuçta :A Şu sağdan sola okuma olayı biraz zorluyor ama ona da alışılır çok geçmeden :A

SNK’yi yeni sezonu değil de, yeni sezona kadar olan izlemiş olduğum kısımları mangadan okuyabilirim, baktım devamını çok merak ediyorum o zaman İrademe yenik düşüp düşmeyeceğimi görürüz artık. :A

• Harika

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Tamamdır sen gönder siteleri, o mangadan başlarım olmadı daha önce okumuşluğum yok değil sonuçta :A Şu sağdan sola okuma olayı biraz zorluyor ama ona da alışılır çok geçmeden :A

SNK’yi yeni sezonu değil de, yeni sezona kadar olan izlemiş olduğum kısımları mangadan okuyabilirim, baktım devamını çok merak ediyorum o zaman İrademe yenik düşüp düşmeyeceğimi görürüz artık. :A
Tamam ben uygun vakitte kendi kullandığım yerli yabancı siteleri gönderirim sana. :A Alışırsın ya o duruma, hiç problem değil. İlk okuduğun bölümde direk alışıyorsun. :A

SNK'da manga ile animenin farklı olduğu yerler var. İlk sezonda 2. sezonda 3. sezon part 1'de. Nasıl farklı şöyle anlatayım; mesela 3. sezon part 1'de olayların yaşanma sırası değiştirilmiş. Kenny'nin hikayeye girişi öne alınmış. Kurgu değiştirilmiş. Günün sonunda hikayenin vardığı nokta aynı ama varılan noktaya gidişteki olay sırası farklı. Mesela sadece mangadan okuyan biri olsa biraz kompleks ve karışık bir kurgu olduğu için zorlanabilir. Animede bunu düzeltmek için kurgu değiştirilmiş. Bunu yine tabi seriyi yazan kişi kendi kontrolünde yaptırıyor, animeyi yapan firma ile ortak çalışıyor.

Devamını merak etme kısmı aslında çok önemli bir durum ama işte seni ve spoilera olan inceliğini bildiğim için dikkatli konuşmak gerekiyor. :A Sadece şu cümleyi kurmam yetmeli aslında. Sezon 3 part 2 destansı bir seviyede evet ama sezon 4 o destansılığı öyle bir seviyeye çıkarıyor ki gerçekten masummuşuz biz diyorsun okuduktan sonra... :A

• Harika
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
images

Ergo Proxy 1-2.bölüm

Seneler önce başlamış ancak çok ağır olduğu ve kafam meşgul olduğu için devamını getirememiştim. Şu dönem tek fırsat olarak Netflix sayesinde tekrar başladım. Gerçekten çok ağır konusu olan ve anlaşması biraz zor bir yapım. Karanlık atmosferi ve başroldeki kızın güzelliği konuyu çekici kılıyor, ancak müzikleri bir başka güzel. Sırf müzikleri için bile izlenir. Geri kalan bölümleri kafam zindeyken izlemeye çalışacağım. Finale geldiğimde tamamen anlamayacağıma da biliyorum çünkü bu animenin amacı anlaşılmak değil hissedilmek anlaşılan...

8.6/10

• Harika
Reactions: kerem and MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
images

Ergo Proxy 1-2.bölüm

Seneler önce başlamış ancak çok ağır olduğu ve kafam meşgul olduğu için devamını getirememiştim. Şu dönem tek fırsat olarak Netflix sayesinde tekrar başladım. Gerçekten çok ağır konusu olan ve anlaşması biraz zor bir yapım. Karanlık atmosferi ve başroldeki kızın güzelliği konuyu çekici kılıyor, ancak müzikleri bir başka güzel. Sırf müzikleri için bile izlenir. Geri kalan bölümleri kafam zindeyken izlemeye çalışacağım. Finale geldiğimde tamamen anlamayacağıma da biliyorum çünkü bu animenin amacı anlaşılmak değil hissedilmek anlaşılan...

8.6/10
Aman aman nereye geldik dediğin bir bölüm var ki çılgınlar çılgını bir bölümdür kendisi. Ben de finalden sonra çok kafam karışmıştı ama dediğin gibi belki de amacı hissedilmekti. Bambaşka bir eserdir kendisi. İzlemesi de çok değişik ve yoğun bir eserdir. Yavaş yavaş da olsa bence izlemeye devam et aklına tekrar girmişken...

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
  • Güldürdün
  • Harika
Reactions: dreamy and kerem

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,642
Puanı
710
Bize yeni animeci buldum, FMA Brotherhood ile anime serüvenina başlayan İsot'umuz @dreamy forumumuzun yeni otaku üyesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Hoşgeldinleri alalım. :A @MEnes @Tolstoyevski
Hoşgelmiş sefalar getirmiş, OTAKU kültürüne adım atan herkese kapımız sonuna kadar açık... :A @dreamy
Aslına Death Note’ın da ilk birkaç bölümünü de izlemiştim yıllar önce ama sarmamıştı. Tam anlamıyla FMA Brotherhood’la başladım diyebiliriz anime izlemeye. :A

@MEnes'ın kollarına düştüysen SNK izlemek zorundasın @dreamy, kaçış yok. :A
Varlığından haberim var ama izlemedim hiç. :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes and kerem

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,590
Puanı
1,060
Aslına Death Note’ın da ilk birkaç bölümünü de izlemiştim yıllar önce ama sarmamıştı. Tam anlamıyla FMA Brotherhood’la başladım diyebiliriz anime izlemeye. :A

Varlığından haberim var ama izlemedim hiç. :A
FMA'yı bitirebildin mi bari? :A

• Beğendim
Reactions: dreamy

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,590
Puanı
1,060
Hiç yorum yapasım yok ya. @Forumdash gelince tartışırız artık. :A Bi gelsin de yeter ki. Daha izleyeceğimiz çok şey var onunla birlikte...
O zamana kadar bütün detayları unutursun. :A

@Forumdash gitmeden önce mesaj bırakmış zaten geri gelip okuduğumda baya duygulanmıştım, şimdi bekleme sırası bende. :( Sadece 3 ay kaldı. :X

• Üzücü
Reactions: dreamy

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,642
Puanı
710
O zamana kadar bütün detayları unutursun. :A

@Forumdash gitmeden önce mesaj bırakmış zaten geri gelip okuduğumda baya duygulanmıştım, şimdi bekleme sırası bende. :( Sadece 3 ay kaldı. :X
3 ay çok gibi gözüküyor ama gideli şu an yaklaşık 3 ayı geçmiş bile, diğer yarısı da geçer bir şekilde. Eksikliğini fazlasıyla hissediyorum. :(

• Beğendim
Reactions: kerem