Netflix Unorthodox - Dizi Yorumları

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
15,997
Puanı
1,060
Bugün tüm sezonu bir arada izledim. Beklentimi tam anlamıyla karşıladı diyemem ama güzel diziydi. Sadece çok fazla ibrani dilinde konuştukları için ingilizce altyazıdan gözümü çekemiyordum. :D

Ben muhafazakar yahudiler ile ilgili çok fazla bilgiye sahip değildim. Bu dizi ile birlikte izleyince aslında ortadoğuda doğmuş ve gelişmiş bir din olarak islam dini ile benzer yanlarının baya olduğunu birkez daha gördüm. Tabiiki bazı kuralları ve yaptıkları şeyler çok fazla aşırıya kaçıyordu ve islamdan çok farklı idi.
New York'un merkezinde bir topluluğun bu kadar farklı kültürlerini koruyup devam etdirmesi ilginç detay ayrıca. Giyimleri, evleri bizim 80li, 90lı yıllardan kalmış gibiydi. Geleneklerini ise ağzı açık izledim. :D

Esty çok tatlı bir karakter olmuştu. Miniyon olması ve mimikleri tam anlamıyla karakterin ruhunu yansıtıyordu bence. :D
Ama dizi Esty üzerine kurulsa da, o her zaman aslında olduğu düzeni sevmediğinin farkında birisi. Yanky daha çok benim için öne çıkıyordu. O çok daha saf, temiz idi ve asla olduğu düzenin dışı ile ilgili bilgi sahibi bile değildi. O son sahnede saçlarını kesmesi falan çok duygulandırdı beni. 2. sezonda 2si beraber olmasa da bu özgürleşme sürecinde birlikde yol alacaktır heralde.

Yanky'nin kuzeni ise tam türk dizisinden fırlamış gibiydi. :A
Şu Esty'nin alman flörtü ise olay birşey olay. :A
Diğer alman kankalar ise çok yapmacıktı. Oyunculuklar sıfırdı.

En büyük eleştrim 4 bölümü uzun yapmaları idi, baya uzun ve boş sahneler vardı bence. 20-25 dk olan 8 bölüm çok daha güzel olurdu.

Toplam 4 bölüme puanım - 8

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Bugün başladım. New York'tan Berlin'e uzanan 4 bölümlük mini bir dizi olduğu için hafta sonuna kadar izleyeceğim gibi duruyor. Tamamen bitirince genel yorumumu yapacağım. Eşlik eden varsa berhudar olurum. @Forumdash gelmeden bitirirsem iyi olur. :A @Yiğitt @phoebebuffay @Aserat @dreamy @bazinga @Özgür @The_Erinch @Afet Güçverir @12.Adam @DarkLegenD
Sana iyi izlemeler, dizi benim de listemde ama şu an başka işler izlediğimden bir süre sıra gelmez gibi. :D

• Güldürdün
Reactions: kerem

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
  • Güldürdün

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
  • Güldürdün
Reactions: kerem and Dosi

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
  • Beğendim

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
Sana iyi izlemeler, dizi benim de listemde ama şu an başka işler izlediğimden bir süre sıra gelmez gibi. :D
Başka işler? :A

Ben aylar önce izlemiştim sana iyi seyirler. :A
İzlemiştim, güzel diziydi. :A
Yorum yapma konusunda tek üşengeç ben değilmişim anlaşılan. :A
------

Bir dinci dizisi daha... Yine kafayı yedirteceksiniz bana. :T: @Dosi @Tolstoyevski
Seni etiketlememin sebebi de buydu zaten. :A

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
  • Harika