Netflix Unorthodox - Dizi Yorumları

Forumdash

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
72248.jpg

Alman-Amerikan ortak yapımı olan NETFLIX'in yeni mini-dizisi UNORTHODOX, Deborah Feldman'ın aynı adlı yaşam öyküsünden esinlenerek uyarlanan NETFLIX'in ilk Yidiş dizisi. Dizinin başrollerinde Shira Haas, Jeff Wilbusch ve Amit Rahav bulunuyor.

İşte Fragman

Dizinin Konusu
Kendi ayakları üzerinde durma arayışındaki genç bir kadın, New York'taki ultra Ortodoks Yahudi topluluğunu bırakarak Berlin'de yeni bir hayata başlar. Ancak tam kendi yolunu bulmaya başlamışken geçmişi yakasını bırakmaz.

Moderatörün son düzenlenenleri:
  • Beğendim
Reactions: Ahmed and kerem

Forumdash

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Dizi 4 bölümcük ve süresi olarak ortalama 50 dakka. Gayet güzel rakamlar ama karakter derinliği anlamında çok eksik malasef:(

Esty karakteri gördüğü baskılari çabuk atlatabildi. Bilmediği bir ülkede ve kendi mahallesinde bile gezemeyen kız alamanyalarda cirit atıyordu :X

Mesela Robert denen çocugun hemen peşine takıldı. Hemen diğer arkadaşlariyla uyum sağlaması filan. Dizinin bölüm sayısından dolayı hiç iyi işlenemedi. Esty benim gözümde yalaka olarak aklımda kaldı:F Baştan annesine sığınsaydı belki böyle bir izlenim bırakmamiş olacakti.

şu vajinusmus olayını Robertla nasıl atlatti? Alla alla:A Yadish'e de üzüldüm. Sonuçta onun için değişecekti. Esty nasıl değişiyorsa o da değişebilirdi:)

Aslında bizim kültere de yakın gibi görünüyor o yuzden izlemesi gayet güzeldi:X Son bölümlerdeki müzikler de harikaydı:A Dazlak kız güzel şarkı yapmiş :A Şarkıyı da buraya bırakayım.

Çok iyi bir dizi diyemem ama seyirlik dizi. Diziye genel puanım 7/10

Berlinden dolayı @kerem e önerebilirim ancak o da izlemek isterse:A Dinler ve geleneklerle ilgili insanlar da bakabilir.

• Güldürdün
Reactions: kerem

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,643
Puanı
1,060
Dizi 4 bölümcük ve süresi olarak ortalama 50 dakka. Gayet güzel rakamlar ama karakter derinliği anlamında çok eksik malasef:(

Esty karakteri gördüğü baskılari çabuk atlatabildi. Bilmediği bir ülkede ve kendi mahallesinde bile gezemeyen kız alamanyalarda cirit atıyordu :X

Mesela Robert denen çocugun hemen peşine takıldı. Hemen diğer arkadaşlariyla uyum sağlaması filan. Dizinin bölüm sayısından dolayı hiç iyi işlenemedi. Esty benim gözümde yalaka olarak aklımda kaldı:F Baştan annesine sığınsaydı belki böyle bir izlenim bırakmamiş olacakti.

şu vajinusmus olayını Robertla nasıl atlatti? Alla alla:A Yadish'e de üzüldüm. Sonuçta onun için değişecekti. Esty nasıl değişiyorsa o da değişebilirdi:)

Aslında bizim kültere de yakın gibi görünüyor o yuzden izlemesi gayet güzeldi:X Son bölümlerdeki müzikler de harikaydı:A Dazlak kız güzel şarkı yapmiş :A Şarkıyı da buraya bırakayım.

Çok iyi bir dizi diyemem ama seyirlik dizi. Diziye genel puanım 7/10

Berlinden dolayı @kerem e önerebilirim ancak o da izlemek isterse:A Dinler ve geleneklerle ilgili insanlar da bakabilir.
Diziyi biliyorum, duymuştum. LCDP 4. sezondan sonra izlemeyi düşünüyorum da 4 bölüm olması biraz sinir bozucu. :A

• Güldürdün
Reactions: Forumdash

Forumdash

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Diziyi biliyorum, duymuştum. LCDP 4. sezondan sonra izlemeyi düşünüyorum da 4 bölüm olması biraz sinir bozucu. :A
Neden bi gecede bitirrsin:A Şey gibi düşün bizde diziler 8de başlıyor 00:30da bitiyor:A Her bölüm başi 5 dakka versen aynı süreye denk:A

• Güldürdün
Reactions: kerem

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,643
Puanı
1,060