AMC The Walking Dead 5. Sezon Yorumları

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,420
Puanı
911
5x4

Bu sezonun en sıkıcı bölümüydü belkide.

Her sezon olduğu gibi bu sezonda tek karaktere yoğunlaşılan bölümlerden biriydi. Aslında hikaye başta iyi olsada bi süre sonra sıktı. Son sahnesi ve 1-2 aksiyon olan sahnenin dışında pek te iyi olmayan bir bölümdü bence. Yalnız son sahnede Carol yaralı geldi, Beth'de hastanede acaba 3.bölüm sonunda Darly reyiz kime seslendi onu iyice merak ettim.

8/10

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,699
Puanı
461
5x4

Beth'e dokunan eller kırılsın. :T Minnacık beth'ime yaptıklarına bakın. :(

Beth'in aşağı indiği sahnedeki nevresim okadar uzun değildi sanki nasıl olduda uzadı onu anlamadım, ilk uzunluğu öyle değildi onun. :D Nasıl olduysa diğerinide buldular, muhtemelen geçen bölümde Darly'nin bulup getirdiği siyahi elemandı sanırım. (b)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,911
Puanı
1,060
S05B04 izledim
Bu sezonda grupların tek tek maceralarını izlicez heralde:( Yine de orta halli bi bölümdü, kızın durumunu merak ettiğim için pekte sıkılmadım izlerken
Beth'li bölüm olmasına rağmen iyiydi. Hemşirelikte yakışmıştı:X
Carol'a noldu da hastanelik oldu :eek: Sonu güzel bitti.
Asansöt boşluguna neden dağcılıktaki gibi inmediler??? ayaklarıyla duvardan destek alabilirlerdi.Siyahi vatandaş düşmezdi :T:
Bölüm sonunda fragman gösterdiler, Beth'lerin durumunu yine ertelemişler:(

@kaan95 onlar havluydu çarşaf değildi:X Ve bencede Darly'nin "gel" dediği kişi siyahi oğlan. Bu arada onada çok pis küfür saydırdım kaçarken :bağır:

7.5'dan 8/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,335
Puanı
1,059
5x4. bölüm

başları durgundu ama sona doğru harikaydı bethoşum ekranları şenlendirdi :)

beth nerde kaldı diyorduk bu bölüm beth e doyduk baştan sona beth di .. gittiği yerde dawn lerner adlı polisiye ve steven edwards adlı doktor karakterlerini diziye dahil etmiş oldu dawn biraz daha sakin durabilse güzel kadındı aslında :)
gorman adlı psikopat polis fırlamasını öldürmesiyle beth gözümde dahada güzelleşti
sona doğru noah adlı arap tayıyla birlikte kaçışları çok iyiydi, beth artık eski sönük beth değil kız bir başkalaşmış güzelleşmiş vahşileşmiş :) noah karpuzu firar etmeyi başardıda beth başaramadı ? ama artık yalnız değil carol yanında, yaralıda olsa carol yarım ordu kuvvetinde, beth in ordan kurtuluşuna yardım edip sonunda kendisini zombilerin önüne atıp bu dünyaya karşı son görevini yapmış olacak carol:)

önümüzdeki bölüm maggie yi tekrar göreceğiz ne mutlu bize :) fragman yalan söylemez :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,877
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5x4

Boş bölümlerden biriydi, yine başladılar karakterlere ayrı ayrı bölümler yapmaya. :(

Beth sevdiğim karakterlerden ama bütün bölüm onun hikayesi yavaş yavaş ağırdan alınınca sıktı tabii. :(

Hello Ladies'ten sevdiğim Christine Woods'u Dawn karakteriyle görmek güzeldi ama karakterini pek sevemedim.

Beth'ın sapık polisi zombiye yolladığı sahne çok iyiydi. :):)

En son sahne de iyiydi. Carol geldiyse büyük ihtimal bence de Daryl'ın yanındaki Beth ile kaçmaya çalışan vatandaş.

6/10

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
5.sezon 4.bölümü izledim @BesaleT @sokak sanati @destere @Harunnn60 @OzaN @Forumdash @kaan955 @AlemTo @GreatOttoman @38AhmetKK @Mr.At
öncelikle carol yalaranmıyor arkadaşlar carol bet kurtarmak için yralı numarası yaparak ahstaneye giriyor bet kurtarmak amacında :-):-):-)
bölüme gelirsek eğer bukadar kötü bir bölüm hiç izlememiştim 5 sezonda dizinin en kötü bölümüydü çok açık ayoll abnane betten koca bölümü siz bete nasıl ayırıyorsunuz bunun içinmi bekliyorduk yanı pess doğrusu :kizgin::kizgin::kizgin: haftayada sadece abrahamlar görünücek daryl ve rickler yine yok 4.sezonun hatasına devam ediyorlar 4.sezondan son bölümlerinden çok sıkılmıstım çünkü her bölüm 2-3 akrakter üzeridnen bölüm gidiyor hepsini aynı anda göstermiyordualr yine buna basladılar böyle olunca çok sıkılıyorum ben hepsinin aynıbölümde olduğu bölümleri görmek istiyorum koca bölümü şaka olmalı bete ayırmıslar yuhh yanı 1 haftatır bunamı bekliyorduk biz :ppp::ppp::ppp:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,335
Puanı
1,059
5.sezon 4.bölümü izledim @BesaleT @sokak sanati @destere @Harunnn60 @OzaN @Forumdash @kaan955 @AlemTo @GreatOttoman @38AhmetKK @Mr.At
öncelikle carol yalaranmıyor arkadaşlar carol bet kurtarmak için yralı numarası yaparak ahstaneye giriyor bet kurtarmak amacında :-):-):-)
bölüme gelirsek eğer bukadar kötü bir bölüm hiç izlememiştim 5 sezonda dizinin en kötü bölümüydü çok açık ayoll abnane betten koca bölümü siz bete nasıl ayırıyorsunuz bunun içinmi bekliyorduk yanı pess doğrusu :kizgin::kizgin::kizgin: haftayada sadece abrahamlar görünücek daryl ve rickler yine yok 4.sezonun hatasına devam ediyorlar 4.sezondan son bölümlerinden çok sıkılmıstım çünkü her bölüm 2-3 akrakter üzeridnen bölüm gidiyor hepsini aynı anda göstermiyordualr yine buna basladılar böyle olunca çok sıkılıyorum ben hepsinin aynıbölümde olduğu bölümleri görmek istiyorum koca bölümü şaka olmalı bete ayırmıslar yuhh yanı 1 haftatır bunamı bekliyorduk biz :ppp::ppp::ppp:
beth e laf söyleme çarpılırsın :)
diziyi dizi yapan iki üç karakterden biri beth :)
birincisi maggie, diğeri michone ,diğeride beth, geriye kalan vatandaşları ise zombiler yakalayıp yese, parçalasa, hatta tecavüz etse umrumda olmaz :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
beth e laf söyleme çarpılırsın :)
diziyi dizi yapan iki üç karakterden biri beth :)
birincisi maggie, diğeri michone ,diğeride beth, geriye kalan vatandaşları ise zombiler yakalayıp yese, parçalasa, hatta tecavüz etse umrumda olmaz :)
carolu unuttun cnm senin favorindi hhhaha :F:F:F

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Bu bölüm anladıkki sıkıcı ve boş bölümler başlıyor.

40 dakika Beth'i izlemek ağır geldi çaıkcası ve sıktı.Sanırım sezonun en kötü bölümüydü.

Spoilik bir durumu bile yok hiç heyecansız izledim bölümü en azından ilk 30 dakika tepki vermedim. Ama bir kaç moktaya değineyim.

İlk önce şu tecavüze uğrayan kız gerçekten yaşıyor sandım meğersek zombi olmuş Beth iyi düşündü o sahneyi.

Sonunda Carol'ı görmekte iyiydi.

Doktorun planda şahaneydi.:F İnsan her zaman insan işte.:(

onraki bölümde Rick olmadan geçecek ama Meggie kapatır açığı her halde.:D

7/10

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,420
Puanı
911
5x5

4.bölüme göre daha iyi ve daha haraketli bir bölümdü.

Bu seferde Abraham'ın grubunu gösterdiler. En azından Glenn ve Maggie'nin de olmasıyla bu bölüm geçen haftaya göre daha iyiydi.

Eugene'i sevmiyordum zaten ve bu yaptığı şeyle neden sevmediğimi anladım. Abraham'da Allah ne verdiyse yapıştırdı ve haklıydı da, ben olsam öldürürdüm heralde :D

Abraham'ın flashback sahneler sonuncusu hariç sıkıcıydı.

Dediğim gibi 4.bölüme göre bariz daha iyi olsa da Rick reyiz olmadığı için hep birşey eksikmiş gibi geliyor bana.

9/10

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,699
Puanı
461
Bu sefer uploaderler iyi çalışmamış, görüntü yerlerde. Online sitelere baktım leş, indirdim 2gb oda leş. Bu sefer tam tersi olmuş, görüntü kötü altyazı erken geldi.

Mecbur izleyeceğiz, zevkimi yediler şuan. :T:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,877
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5x5

Bir önceki bölüme göre iyi ama sezon ortalamasına göre vasat bölümdü. Ayırmayın arkadaş şu karakterleri artık. :(

Eugene ile ilgili olaylar ilgi çekiciydi onun dışında boş bölümdü. Abraham başlarda seveceğim bir karakter gibiydi ama sevemeyeceğim anlaşılan.

Bu arada Tara'yı gittikçe daha çok seviyorum. :)

7/10

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,699
Puanı
461
5x5

Eski sezonları yad etmeye başladım erkenden başladım diyebilirim. Zevk alamıyorum artık nedensizce. :(

Konu tamamiyle bizim karakterlerden diğer tarafa kaydı, yok efendim oradan buradan tek karakterli bölümler. Tadında bırakmayı bilmiyorlar gibi. :( Dizide ki tek beklentide çöktüğüne göre sonunda eğlenceli bölümlere sıra geldi sanırım artık.

GreatOttoman

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,738
Puanı
361
5x5 Yorumum :

Bölüm yine sıkıcıydı boş boş baktım hiç bir yerde heyecanlanmadım ama yine de sıkılmıyorum bu TWD'ye olan sevgimdendir inşallah böyle devam etmez.Abraham gavuru Eşeğin çene kemiğiyle binlerce Filistinliyi katletmiş iyice ayar oldum bu adama inşallah tez zamanda acı çeke çeke geberir.Dizide bi mantık hatası var öyle bir dünya en çok işine yarayacak birşey var ve hiç kullanmıyorlar (kokularını zombi parçalarıyla kamufle ediyorlarya) o kalabalık sürüyü çok kolay bir şekilde geçebilirler yada Michonne'un yaptığı tarzda yanlarında bir kaç etkisiz hale getirilmiş zombi bulundurup normal hayatlarına devam edebilirler ama neyse.Eugene'nin dediğine göre Washington'a gitme işide yattı artık şu ormanlık alanlardan farklı bir mekan görmek istiyorum sıkmaya başladı.Benim şu adaya gitme işini bi düşünseler iyi olacak da işte...

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
@BesaleT @sokak sanati @destere @Harunnn60 @OzaN @Forumdash @kaan955 @AlemTo @GreatOttoman @38AhmetKK @Mr.At
5.sezon 5.bölüm izledim
ben bölümden zevk aldım açıkcası daryl den sonra abraham favorim şuan adam doğruyu doğruya inandığı şeyi yapmaya çalısıyor :love1::love1::love1:
aa bu arada eugene bilim adamı olmadığını biliyordum çizgi romandan dolayı ama dizide bilim adamı olmadığı açıklanana kadar o konudan bahsetmedim kimsenin zevki kaçmasın diye açıklandığına göre söyleyebilirim artık eugene fen hocası oyüzden az çok bilgisi var :-)
bölüm güzeldi ama daryl son sahnede kimi çağırdı 2 bölümdür bekliyoruz artık onun devamını izlememiz lazım en merak ettiğim şeydi haftaya o bölüm olursa bence çok iyi olur herkeste memnun kalır bence :-):-):-)