AMC The Walking Dead 5. Sezon Yorumları

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan bazinga
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
loriye üzüldüm shaneyi seviyordum bende ama o adamı rick öldürmesi iyi oldu ama 3.sezonda çok aradım ben onun yokluğunu 🙂🙂🙂
çizgi romana göre shane ölmesi lazımdı , loriye gelince ben çok üzüldüm dizide erken öldürdüler romanda ömrü biraz daha uzundu , benim en çok şaşırdıgım andrea ölmeiydi çünkü romanda yaşıyor hala 😳

çizgi romana göre shane ölmesi lazımdı , loriye gelince ben çok üzüldüm dizide erken öldürdüler romanda ömrü biraz daha uzundu , benim en çok şaşırdıgım andrea ölmeiydi çünkü romanda yaşıyor hala 😳
cnm bu dizi romandan bağımsız ilerliyor darly disxon karakteri romanda yok mesala dizide hayal ürünü bir karakter ama şuan rickten bile daha çok seviliyor 🙂🙂

twd-morgan.jpg

@Harunnn60 seni kıramadık yine, yapalım.

TWD 5X1

Fragmanlarınını izleyince aksiyonun dibi dediğim bölümü izleyince beğenmedim.
Senarist hemen Carol'u gözümüze soktu. "Bakın bakın bu dövülmekten korkan kadın artık bi psikopat!! ehuhe" dediğini duyarr gibiyim. Carol ne lan? Tyreese bastırtsana Terminus'u! Yok, artık Tyreese korkak Carol her önüne geleni ikicek bi tip yapmışsın olmamış. Morgan reyiz ve Rick'in Judith ile kavuşma sahneleri olmasa bölüm kötüydü.

7.5
Oda Morgan hatrına.

TWD 5X2
Bilindik yeni yer arama sahneleri gerçekleşti.
Gabriel'in yanına sığındılar. Ama... Nihat Hatipoğlu tarzıyla: Gareth Bob'u yiyordu. Bob ağlıyordu yeme diyordu içten içe yeme! Gareth dinlemiyordu bi ısırık daha alıyordu etten. çokta lezzetliymiş diyordu bob ağlıyordu.
Tyreese gözümde iyice söndü. Mümkünse gebertebilir miyiz senarist? he, olmaz mı?yanına da bi carol, olmaz mı? Rick gardını düş gard düşürdü lan.
Bu ekip iş görülür: Rick-Morgan-Abraham-Daryl ortalığı yakıp yıkacaklar.

8.5
SüngerBob'un yenmesi hatrına

TWD 5X3

İyi bir bölümdü, olmuş bu bölüm olmuş.
Ben bekledim Bob'un dilendirip paranın dibine koymalarını... Ama olmadı. Aptallar bozuk et yedi :F :F Ulan SüngerBob seni de unutmayacağız. Abraham ile Rick az daha Tyreese vs. Rick kavgası gibi bir kavga hyapacaklardı. Tyreese demişken çok sümsük oldu bu herifte. Rick Gareth'i kokoreç etti esmen :D Michone bacımın katanasına kavuşmasına sevindim. Gabriel de hala ağlamaklı, yazık la. Daryl'in en son gelmesi de müthişti. Yanındaki ultra:
Noah. Beth'in hastanedeki arkadaşı. Bunlar hastaneden kaçıyor, Beth hala hastanede olduğuna göre o beceremedi bu işi.Carol desen araba çarptı, ölüyorsundur umarım mübarek :A
Morgan reyiz de daha gelemedi, neredesin reyiz?
Bu arada Morales de o hastanede, da gelmiş olabilir Daryl ile. Bunlar hep ihtimal.

9.0

Son düzenleme:
@BesaleT @sokak sanati @destere @Harunnn60 @OzaN @Forumdash @kaan955 @AlemTo @GreatOttoman @38AhmetKK @Mr.At
5.sezon 3.bölümü izledim
bu bölüm çok güzel bir bölümdü yanı 2.bölümde olan durgunluk yoktu
bob yiyen adamların hemen ölmesini beklemiyordum vali gibi kalıcı bir düşman olur diye umuyordum ama çabuk öldü :T
bob kokmuş et yiyorsunuz derken yataktan düşüyordum nerdeyse hahahah ayy senaristler nerden buluyor bu replikleri gül gül öldüm videoyu durdurup 10 dakika dinlendim :F:F
aaa bu bölümde çok iyi akıl oyunları vardı o yamyamların ricklerin gitmesini bekleyip klıseye gelmesi akıllıca ama ricklerin klıseden gidip gibi yapıp geri önmesi dahada akıllıcaydı o sahneler çok hoşuma gitti bu rada rick neyine güveniyorda abrahama kafa tutuyor ayol abraham o fiziğiyle daryl den başkasından dayak yemez bence :kiki::kiki: dizide 3 ldier özellikli adam oldu rick daryl ve abraham :love1::love1::love1: darly bu bölümde eksik olan tek şeydi 1 saniyede olsa görmekten memnunum ama son sahne neydi öyle kime gel dedi hiç anlamadım tahmin yapayım daryl bir şarısın kızla birlitkeydi ve kaçırmıslardı bence o kızı buldu ama kızın basına birşey geldi oyüzden üzgün buraya gel dediği kiide o kız bence bu bölümü beğendim ben :love1::love1::love1:

gündüz gündüz TWD izlemenin zevki çıkmaz @Çiğdem- bu tarz diziler gece izlenmeliki daha çok etkilenesin :) gündüz bir yandan annen veya baban sana laf yetiştirirken bir yandan zombilerin saldırısından zevk almak heyecan duymak o havayı yakalamak mümkün değil :)

onun için korku gerilim veya ona yakın dizileri gece 23 ten sonra izlemek harika olur :)

5x3

Bölümde ciddi sıkıntılar vardı, acemice olmuş gibiydi sanki. :bilmem:

1)Rick bir plan yaptı vs vs gidiyoruz dedi, bob'un ki bende geliyorum dedi çıktılar. Bende içimden bu acemiler bunu düşünmedi mi derken döndüler felan garip bir anlamsızlık oluştu. 2)Bölümde ki en sağlam denelecek şey sonuydu, elemanlar döndü ama betty ve caroldan sanki haber yok gibiydi veya betty carol'u mu öldürdü ne oldu bilmiyorum.
3)Ve bölümün en büyük saçmalığı, o adam nasıl olduda içerdekilerin ismini saydı? :D Gidipte bunalr dışarı çıktı içerde sadece bunlar var diyemezler heralde,gözetlersinde bize vermediler bence bu olayıda. :(

gündüz gündüz TWD izlemenin zevki çıkmaz @Çiğdem- bu tarz diziler gece izlenmeliki daha çok etkilenesin :) gündüz bir yandan annen veya baban sana laf yetiştirirken bir yandan zombilerin saldırısından zevk almak heyecan duymak o havayı yakalamak mümkün değil :)

onun için korku gerilim veya ona yakın dizileri gece 23 ten sonra izlemek harika olur :)
hahah hayırrr sen bakma benim fantastik tutkunu olduğuma aslında aramızda kalsın ben korku türü izleyemen birisiydim bu diziler sayesinde alıştım artık ama gece izleyemiyorum rüyama giriyor sonra :F:F:F

5x3

Fazla aksiyon olmasada güzel bir bölümdü.

Bob'un gülerek bozuk et yiyiyorsunuz dediği yerde bende güldüm :D

Rick reyizin planı ve Gareth'i parçalaması süperdi.

Son sahnede Daryl reyizi görünce sevindim ama bayaa heyecanlı yerde bitti. Bişeyler ters gitmiş belli oluyordu yüzünden :(

9/10

5x3

Bence sezonun ilk iki bölümüne göre biraz daha iyi bir bölümdü.

Bob'un ısırılmış olup gülmeye başlaması güzeldi ama sonunda ölmesi de üzücü oldu tabii. Sevmeye başlamışken kaybettik bir karakteri daha. :(

@kaan955'in dediği isim sayma kısmı benim de kafama takıldı. Ama bence içeridekileri bilmesi çok sorun değil. Çoğunu ben de sayardım ama isimleriyle sayması şaşırttı. O kadar iyi biliyor muymuş bizimkileri? :)

@Çiğdem-'e katılıyorum ben de uzun süreli kalmalarını bekliyordum düşmanların. Hemen çözülmesi pek de iyi olmadı, yarım sezonluk konuyu harcadılar gibi. :)

Abraham ile Rick'in tartışması ergenceydi bence. :D Abraham niye bu kadar acele etsin ki? O öyle bir insan mı ki 1 gün bile sabredemeyecek Daryl ve Carol için. Üstelik Carol kurtarmış onu bir şekilde.

En sonu da şaşırtıcıydı. Pek bu tarz bir kapanış yapmazlardı. Ne çıkacağını tahmin edemedim doğrusu. İşler yolunda gitmemiş herhalde ama nasıl gitmemiş bilemedim.

Ayrıca bölüme adını da veren Maggie'nin "four walls and a roof" çıkışını sevdim. :)

Bundan önceki iki bölüme de 8 verdim ama onlar 7'ye daha yakındı bu 9'a biraz daha yakın. :D

8/10

hahah hayırrr sen bakma benim fantastik tutkunu olduğuma aslında aramızda kalsın ben korku türü izleyemen birisiydim bu diziler sayesinde alıştım artık ama gece izleyemiyorum rüyama giriyor sonra :F:F:F
peki dizinin zevki çıkmazki öyle yanındakiler koro halinde konuşsun sen diziye konsantre ol ? niyeymiş korkmaman için :) madem öyle sesi aç annenide yanına çağır birlikte izleyin ?
ha annenin gelmesini istemiorsan bana bir alo de bir koşum gelirim birlikte izleriz :)

peki dizinin zevki çıkmazki öyle yanındakiler koro halinde konuşsun sen diziye konsantre ol ? niyeymiş korkmaman için :) madem öyle sesi aç annenide yanına çağır birlikte izleyin ?
ha annenin gelmesini istemiorsan bana bir alo de bir koşum gelirim birlikte izleriz :)
hahah hayırr sen eksik kal :kiki::kiki::kiki:
ben odamda izliyorum cnm bizimkilerin yanında birşey izlenmiyor zaten :kiki::kiki::kiki:

5x3 Yorumum :

Bölüm yine çok güzeldi inşallah böyle devam eder.Bob'un kokmuş et yiyorsunuz deyişi çok komikti. :D @kaan955 @OzaN İsimlerini Terminusdayken Gareth sürekli bir liste tutuyordu bir şeyler yazıyordu adamlar psikopat işte kurbanların isimlerini yazıyorlar. :D Dizinin en duygusal bölümü Michonne'un Katanasıyla buluşma sahnesiydi inşallah birdaha hiç ayrılmazlar.:love1:Abraham'ın acele etmeside çok normal adam yanında patlamaya hazır bombayla geziyor resmen olurda Eugene bi yerini çizseler başka umut kalmayacak kurtulmak için o yüzden Carol ve Darly'ı takmaması çok normal. :D He bide Tyreese var abi o cüsseye o duygusallık hiç olmuyor ya. :D

S05B03 izledim

Bence bu bölüm 2.bölümden daha sönüktü:( Bi kaç sahnesinde tempo olsa da yavandı:T:

Gareth'ı hemencik harcadılar :( oysa Vali'li bölümlerden daha çok şok edici, etkisi büyük bölümler çıkıyordu:(

Gareth'ın isimleri sayması gayet doğal, gözetlemeye gerek yok. Rick^ler diğer yoldan giderken onlar diğer tarafta pusu kurup kimler okula gidiyor diye gözetlemişlerdir? 10 kişilik grubun Ahmet'i Mehmet'i Hüseyin'i okula giderken Ayşe'si Fatma'sı Hatce'si kiliside kalmiştir :X

Darly ile Carol kızı buldular, Carol anaç tavrıyla kızı koruyayım derken kesin öldü:T Kıza gel dedi heralde Darly, yoksa koskoca kadına çocukmuş gibi gel demez :F

Gareth için 7.5'dan 8/10

@BesaleT @sokak sanati @destere @Harunnn60 @OzaN @Forumdash @kaan955 @AlemTo @GreatOttoman @38AhmetKK @Mr.At
5.sezon 3.bölümü izledim
bu bölüm çok güzel bir bölümdü yanı 2.bölümde olan durgunluk yoktu
bob yiyen adamların hemen ölmesini beklemiyordum vali gibi kalıcı bir düşman olur diye umuyordum ama çabuk öldü :T
bob kokmuş et yiyorsunuz derken yataktan düşüyordum nerdeyse hahahah ayy senaristler nerden buluyor bu replikleri gül gül öldüm videoyu durdurup 10 dakika dinlendim :F:F
aaa bu bölümde çok iyi akıl oyunları vardı o yamyamların ricklerin gitmesini bekleyip klıseye gelmesi akıllıca ama ricklerin klıseden gidip gibi yapıp geri önmesi dahada akıllıcaydı o sahneler çok hoşuma gitti bu rada rick neyine güveniyorda abrahama kafa tutuyor ayol abraham o fiziğiyle daryl den başkasından dayak yemez bence :kiki::kiki: dizide 3 ldier özellikli adam oldu rick daryl ve abraham :love1::love1::love1: darly bu bölümde eksik olan tek şeydi 1 saniyede olsa görmekten memnunum ama son sahne neydi öyle kime gel dedi hiç anlamadım tahmin yapayım daryl bir şarısın kızla birlitkeydi ve kaçırmıslardı bence o kızı buldu ama kızın basına birşey geldi oyüzden üzgün buraya gel dediği kiide o kız bence bu bölümü beğendim ben :love1::love1::love1:
Rick-Morgan-Abraham-Daryl affetmez :A

5x3

Bölümde ciddi sıkıntılar vardı, acemice olmuş gibiydi sanki. :bilmem:

1)Rick bir plan yaptı vs vs gidiyoruz dedi, bob'un ki bende geliyorum dedi çıktılar. Bende içimden bu acemiler bunu düşünmedi mi derken döndüler felan garip bir anlamsızlık oluştu. 2)Bölümde ki en sağlam denelecek şey sonuydu, elemanlar döndü ama betty ve caroldan sanki haber yok gibiydi veya betty carol'u mu öldürdü ne oldu bilmiyorum.
3)Ve bölümün en büyük saçmalığı, o adam nasıl olduda içerdekilerin ismini saydı? :D Gidipte bunalr dışarı çıktı içerde sadece bunlar var diyemezler heralde,gözetlersinde bize vermediler bence bu olayıda. :(
1) Plan buydu zaten, gidermiş gibi yapıp geri dönmekti.
2)Gelen yada gelenler Beth veya Carol değil.
3)Gareth dedi ya "Ricklerin ağır silahla gittiğini gördük." oradan biliyor kim var kim yok. İsimleri nereden biliyor dersen isimlerini duymuşlardır bizimkiler o kutudayken. Judith ve Tyreese de Martinden öğrendi.

Son düzenleme:
5x3

Bölüm sonuyla dikkat çekti, başları ve ortaları normal dizinin bilindik ilerleyişi içindeydi.

Glenn ve Maggie'nin gitmesine üzüldüm, Gareth ise hak etmişti ama ölüm şekli kötü oldu Rick hiç acımadı valla, Bop'un ölmesine üzüldüm sakin bi karakterdi.

7/10