AMC The Walking Dead 5. Sezon Yorumları

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan bazinga
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
5x12. bölüm

güzeldi bölüm, yeni emniyet müdürümüz michone a görevinde başarılar dileriz :)

yeni yerleri hayırlı uğurlu olsun grup sağ salim medeniyete ulaştı yeni yerleri mükemmel vilalarda oturuyorlar banyosuydu elektriğiydi derken bayağı bir havalı hayata kavuştular ama hala içlerindeki güvensizlik geceleri rahat uyumalarına engel
carl ergeni kendine bir kız buldu gibi baba rick de saçını kestirdiği kadına abayı yakmasa iyidir :) michone garibim renkten kaybediyor kendisi kadar ışığı emen kara bişey bulamadı gitti :)) hayatta herkese bir eş düşüyor doplar bile eşini bulmuş michone uma yazık oldu hala yalnız :)
maggie yi diziye süs olarakmı koymuşlar kız ağzını açıp tek kelime etmedi zaten o japon çekirdeği kızı hayattan soğuttu oysa hazır villa bulmuşlarken biz rick in banyo yapışını değil maggie nin banyo yapışını izlemek isterdik :)
deanne adil birine benziyor ama devlet geleneğinden geliyor kadın, yani siyasetçi siyasetçiler direk savaşmayı göza almaz ama her türlü dalavereyede akılları iyi çalışır o yüzden rick in son sözlerinde söylediği işimize gelmezse burayı alırız lafı pekde kolay olmayacak gibi bir gün gelir bakarki kadının parmağında oynuyor ama farkında değil :))
içlerinde en doğalı darly dı vatandaş yıkanmaya bile tenezzül etmedi:) kendi doğal kokusuyla barışık bir adam takdir ediyoruz onu:) , normal insanın doğaya alışması ne kadar güçse darly ın evcilleştirilmeside o kadar güç olacaktır :)
ayyy darly yüzünden yemek yiyemiyorum son 2 haftadır yaa ayoll her hafta midemi alt üst ediyor bu adam pazartezileri aç kalıyorum vlla:F:F:F

ayyy darly yüzünden yemek yiyemiyorum son 2 haftadır yaa ayoll her hafta midemi alt üst ediyor bu adam pazartezileri aç kalıyorum vlla:F:F:F
carol bekliyorki
darly yıkansında öyle adamı yatağa atsın :)) ama boşuna çaba daryl hem hamam böceğiyle besleniyor hemde kendi kokusuyla yaşamayı seven kokarca gibi adam eğer carol illaki onunla yatacaksa kokuya katlanmalı adamın yıkanacağı yok :))

carol bekliyorki
darly yıkansında öyle adamı yatağa atsın :)) ama boşuna çaba daryl hem hamam böceğiyle besleniyor hemde kendi kokusuyla yaşamayı seven kokarca gibi adam eğer carol illaki onunla yatacaksa kokuya katlanmalı adamın yıkanacağı yok :))
hahah ama şöyle birşey var rick saç akal kesti ama darly hala o bakımsız haliyle ric e bin basar karizmasıyla cnm darly e canlandıran adam süper karizma gerçekten:F

hahah ama şöyle birşey var rick saç akal kesti ama darly hala o bakımsız haliyle ric e bin basar karizmasıyla cnm darly e canlandıran adam süper karizma gerçekten:F
karizma süper ama biraz pisliğiyle kokarca haliyle last man daki phil e benziyor :))) zaten bu tarz kokarcaların bir carol u olur phil inde yanındaki kadın carol darly ında yanındaki kadın carol :))

Sonunda yeni bölümü izledim. :Z

Rick reyiz saç sakal traşı oldu baya gençleşti. :D Bence çokta iyi oldu.

Deanna iyi bir tipe benziyor ya hadi bakalım bunun altından ne çıkacak. :D

Bence de sezonuj en iyi bölümüydü. Çok iyiydi. Diziye yeni tiplerin gdlmesi iyi oldu. Deanna'nın oğluyla işimiz var. :D

Sezona göre puan vereyim. Sezonun en iyi bölümüydü. Bir 10'u hak ediyor. :Z

10 / 10

13. Bölüm Yorumu

Hayal kırıklığı oldu ya. Çok iyi bir bölüm bekliyordum. Çok durgun ve sıkıcı bir bölümdü mslesef. Parti kısmında sıkıldım. Aksiyonlu bir bölüm bekliyordum. Neyse umarım haftaya güzel bir bölüm olur.

5 / 10

5x13. bölüm

bir at vardı bu bölümde :) rick mart ayına girmiş çatılardan inmiyor :)birde @Çiğdem- in fareyle beslenen daryl ı vardı başkada bişey yoktu :)
bakalım bu bölümü beğenecek mi arkadaşlar? merak ettim ..

sasha bişeyler yapıyor ne yaptığını çözemedim sasha lı sahneler boştu..
darly motorsiklet icat edecek
carol tıfıl oğlanı tehtit ederken çirkefleşti
rick çiftleşme mevsimine girmiş, mart ayında azdı adam... elin karısına sulanıyor :)

5x13. bölüm

bir at vardı bu bölümde :) rick mart ayına girmiş çatılardan inmiyor :)birde @Çiğdem- in fareyle beslenen daryl ı vardı başkada bişey yoktu :)
bakalım bu bölümü beğenecek mi arkadaşlar? merak ettim ..

sasha bişeyler yapıyor ne yaptığını çözemedim sasha lı sahneler boştu..
darly motorsiklet icat edecek
carol tıfıl oğlanı tehtit ederken çirkefleşti
rick çiftleşme mevsimine girmiş, mart ayında azdı adam... elin karısına sulanıyor :)
hahahah ayy zaten darl olduğu için en iyi bölümdü bence:A:A
13.bölümü izledim
ahh sonunda darly bölümler izlemeye başladık eskisi gibi ağzı lafta yapıyordu bölümü çok beğendim:love1::love1::love1:
bu arada sashanın o kadına burası gerçek değil sözü çok önemliydi bence kesin birşey çıkıcak oranın altından orası görüldüğü gibi güvenli bir yer değil gerçek değil sözünden şunu çıakrıyorum görüldüğü gibi bir yer değil o kadın birşeyler çeviriyor ricklerin başı büyük tehrikede olabilir bunun kokusuda sezon finalinde çıkıcak bence🙂🙂🙂

hahahah ayy zaten darl olduğu için en iyi bölümdü bence:A:A
13.bölümü izledim
ahh sonunda darly bölümler izlemeye başladık eskisi gibi ağzı lafta yapıyordu bölümü çok beğendim:love1::love1::love1:
bu arada sashanın o kadına burası gerçek değil sözü çok önemliydi bence kesin birşey çıkıcak oranın altından orası görüldüğü gibi güvenli bir yer değil gerçek değil sözünden şunu çıakrıyorum görüldüğü gibi bir yer değil o kadın birşeyler çeviriyor ricklerin başı büyük tehrikede olabilir bunun kokusuda sezon finalinde çıkıcak bence🙂🙂🙂
bence sasha gereksiz triplere girmiş psikolojisi bozuk kadının :)
carol un çocuğu tehtit edişini gördünmü ne şirret kadın keşke ölse :)
darly at kovalıyordu iki attan birini zpombiler kaptı darl hala yaşıyor ne bahtsızlık :)

5x13

Güzel bölümdü yine. Geçen bölüm dizi yeniden doğdu, eğer batırmazlarsa uzun süre malzeme çıkar bu konudan. :)

Bölümde en çok merak ettiğimiz nokta elbette Daryl'ın yıkanıp yıkanmayacağıydı ve ne yazık ki yıkanmadı. :D Oradakilerle uyum sağlamaya başlaması takdire şayan tabii. :)

Bölümün en kötüsü küçücük çocuğu saçma sapan tehdit eden Carol'dı. Çok kötüsün keşke ölsen...

Bölümün en sıkıcısı saçma sapan triplere giren Sasha idi.

Bölümün enlerini sürdürmek isterdim ama bundan sonra düz yazıya geçmek durumundayım. :D

Sarışın kadının kocasında bir tuhaflık var ama çözemedik. İyi birine benziyor kadın, Rick'e de gereğinden fazla iyi. :):)

Maggie ve Abraham'ın sahneleri bu bölüm 4-5 katına çıkmış. Geçen bölüm birer kelime ya etmişlerdi ya etmemişlerdi. Bu bölüm ikisi de 4-5 kelimeye kadar çıktı. :):)

Michonne da öyle takılıyor ortalarda, polislik de yakıştı bence. :D

Bence sezon sonu bu yeri de yıkar bizimkiler. :(

8+ /10

5S13B

Ortalama ve stresli bir bölümdü. Sanki bir şeyler olacakmış gibi hissettirip durdu.:X

Carol'ın çocuğu tehdit ettiği sahne süperdi. ben korktum lan.:F Süper ötesi bir sahneydi. Sanırım ilk kez böylesi bir sahne izledik. Çok iyiydi.:F

Sarışın kadın ve Rick arasında bir şeyler olacak ama o koca işi bozuyor.:(

Sahsa çok üzdü.:(

Meggie ve Gleen baya az gösterildi. Gleen'e Hapishanede yardım eden kızda görünmedi.:F Karakterleri doğru kullanamıyorlar.

Aslında bölümde öyle yorumlanacak bir şey olmadı ama güzeldi keyifle izledim.:X Konu çok sağlam bir yere gidiyor umarım son durak gibi harcamazlar hemen.:X

Geçen bölüm 9'du ondan birazcık az iyiydi bölüm yani 8.5/10.:X

5x13

Ne çok iyi ne de çok kötü bir bölümdü, sıkılmadan izledim.

Darly reyiz ortama uyum sağlamaya başladı, makarna yiyişide komikti :D

Geçen hafta Rick reyizle sarışın kadın arasında bişeyler olcak demiştim ve oldu da, Rick reyiz buldumu affetmez :D

Sasha'ya gıcık oldum kendi kendine bi triplerde sürekli :D

Rick-Darly-Carol toplantısında bence Glenn'de olmalıydı grubun önemli isimlerinden birisi.

Bütün bunların dışında dizideki bazı karakterleri sırf göstermek için gösteriyorlar. Olaylar belli kişilerin etrafında şekilleniyor diğerleride ortada öyle dolanıyorlar bence :D
8/10

5x13

Ne çok iyi ne de çok kötü bir bölümdü, sıkılmadan izledim.

Darly reyiz ortama uyum sağlamaya başladı, makarna yiyişide komikti :D

Geçen hafta Rick reyizle sarışın kadın arasında bişeyler olcak demiştim ve oldu da, Rick reyiz buldumu affetmez :D

Sasha'ya gıcık oldum kendi kendine bi triplerde sürekli :D

Rick-Darly-Carol toplantısında bence Glenn'de olmalıydı grubun önemli isimlerinden birisi.

Bütün bunların dışında dizideki bazı karakterleri sırf göstermek için gösteriyorlar. Olaylar belli kişilerin etrafında şekilleniyor diğerleride ortada öyle dolanıyorlar bence :D
8/10
rick zaten o kadını elinden kaçırsaydı yılın nonoşu seçilecekti açık ara:)) rick in bunamasına sebep olan karısından sonra eline geçen son şans belkide :) yalnız o kocayı bertaraf etmesi şart :)

rick zaten o kadını elinden kaçırsaydı yılın nonoşu seçilecekti açık ara:)) rick in bunamasına sebep olan karısından sonra eline geçen son şans belkide :) yalnız o kocayı bertaraf etmesi şart :)
izledim 14.bölümü @destere @Harunnn60
bu yerleşim bölümleri öceki berbat bölümlerden daha iyi kesinlikle durgun olsa bile yinede bu şekilde olmasını tercih ediyorum:love1:
haahahah ayy söylediğin gerçekleşiyor kadının kocasını rick öldürücek:F:F:F
abraham sonunda aktif oldu bu bölümde şowunu yaptı:Z:Z:Zaaa noah ölmesine çok üzüldüm çok fena yediler adamı😕😕😕
gabriel ayoll rickler olmasa sen çoktan ölürdün seni ekipten saydılar utanmadan rickleri kötülüyor :kizgin::kizgin::kizgin::kizgin:
bu arada glenlerin yanında ölen diğer adam ayol adamın karnını deşiyor zombiler içini tamamen yarıyorlar ama adam hala yaşıyor ve izliyor yani böyle bir saçmalık görmedim ben adam karnını yarmışlar içini açmıslar adam ölmüyor seyrediyor yani:F

Son düzenleme:
5x14. bölüm

bundan önceki üç bölümden çok çok daha iyi daha hareketli ve heyecanlıydı harikaydı birazda @Çiğdem- in
daryl ı bu bölüm yoktu :)
belkide heyecan ve kalite o yüzden arttı :)

japon çekirdeği , noah , tara eugene ve nick le aiden in maceraları büyük bir heyecan ve faciayla noktalandı , ama aiden in ölümüne üzülmedim keşke nick denen şrfsz de ölseydi süüper olurdu umarım japon çekirdeği glenn , o nick denen vatandaşa yolda bir kazık sokup zombilere yem olarak atar
onun yüzünden zenci ergen noah da zombilere yem oldu :) gerçi zenci ergenin ölmüş olması fena olmadı ama bir grupta nick ve aiden gibi karaktersizler varsa yarın öbürgün maggie ninde başına bela olur onların tez vakitte temizlenmesi şart :)
eugene korkaklığı üstünden attı tarayı kurtardı hatta glenn ide kurtarmış oldu , helal olsun eugene e kaybedecek totosundan başka bişeyi olmayınca insana kuvvet ve cesaret geliyor :)
rahip budalası kafayımı yedi şeytan cin derken gidim deanne denen kadına rick ve grubunu ispiyonladı kadın ciddiye alırsa rahibi işler karışacak gibi normalde kadın rahibi ciddiye almazda aiden oğullarıydı onu kaybettiklerini anlayınca rick ve grubundan şüphelenmeye başlayacak kadın ?
abrahamda francine denen kadını kurtararak şovunu yaptı önümüzdeki bölümler francine le abrahamı kucak kucağa görebiliriz :)
carol sam adlı çocuktan pete in karısını döven zalim biri olduğunu öğrenmiş oldu tabi bu işin hikayesi pete den bir şekilde kurtulup rick le jessie yi aynı yatağa atmaya niyetlenen senaristler uyduruk bir senaryoyla pete kötü adam yaptılar amaç rick kadını götürsün bir şekilde :) kadında çok hoş ya insan kıyamaz ne rick alsın ne de pete :) öylesini kendim saklamayı düşünüyordum maggie den sonraki favorim oldu jessie :)
@OzaN @yatutarsa @sokak sanati @cevaa @Harunnn60 @Yiğitt

5x14. bölüm

bundan önceki üç bölümden çok çok daha iyi daha hareketli ve heyecanlıydı harikaydı birazda @Çiğdem- in
daryl ı bu bölüm yoktu :)
belkide heyecan ve kalite o yüzden arttı :)

japon çekirdeği , noah , tara eugene ve nick le aiden in maceraları büyük bir heyecan ve faciayla noktalandı , ama aiden in ölümüne üzülmedim keşke nick denen şrfsz de ölseydi süüper olurdu umarım japon çekirdeği glenn , o nick denen vatandaşa yolda bir kazık sokup zombilere yem olarak atar .
onun yüzünden zenci ergen noah da zombilere yem oldu :) gerçi zenci ergenin ölmüş olması fena olmadı ama bir grupta nick ve aiden gibi karaktersizler varsa yarın öbürgün maggie ninde başına bela olur onların tez vakitte temizlenmesi şart :)
eugene korkaklığı üstünden attı tarayı kurtardı hatta glenn ide kurtarmış oldu , helal olsun eugene e kaybedecek totosundan başka bişeyi olmayınca insana kuvvet ve cesaret geliyor :)
rahip budalası kafayımı yedi şeytan cin derken gidim deanne denen kadına rick ve grubunu ispiyonladı kadın ciddiye alırsa rahibi işler karışacak gibi normalde kadın rahibi ciddiye almazda aiden oğullarıydı onu kaybettiklerini anlayınca rick ve grubundan şüphelenmeye başlayacak kadın ?
abrahamda francine denen kadını kurtararak şovunu yaptı önümüzdeki bölümler francine le abrahamı kucak kucağa görebiliriz :)
carol sam adlı çocuktan pete in karısını döven zalim biri olduğunu öğrenmiş oldu tabi bu işin hikayesi pete den bir şekilde kurtulup rick le jessie yi aynı yatağa atmaya niyetlenen senaristler uyduruk bir senaryoyla pete kötü adam yaptılar amaç rick kadını götürsün bir şekilde :) kadında çok hoş ya insan kıyamaz ne rick alsın ne de pete :) öylesini kendim saklamayı düşünüyordum maggie den sonraki favorim oldu jessie :)
@OzaN @yatutarsa @sokak sanati @cevaa @Harunnn60 @Yiğitt
dest, empire, bates model, gotham falan neyse de en olmayacak diziye etiketledin beni bu sefer :))

5x14

IMDb'de nedense çok yüksek puan almış bu bölüm ama bence son bölümlere göre biraz zayıftı. :)

Muhtemelen bol aksiyon var diye sevilmiş bölüm ama ben pek sevmedim aksiyonu. Sadece Glenn'lerin kapıda sıkıştıkları sahne güzeldi. Noah'a yazık oldu. :( Neyse ki Tara'ya bir şey olmadı. :)

Carol'a kızıyoruz aşırı kötü bir insan olduğundan dolayı ama o çocuk da ne tuhafmış hala Carol'la muhabbeti ilerletmeye çalışıyor. :)

Valla rahip dediklerinde çok haksız sayılmaz bizimkiler masumiyetlerini kaybedeli çok oldu her türlü şeyi yapabilecek kapasitedeler özünde iyi insanlar olsalar da. (Sözüm Carol'dan dışarı tabii, inşallah parçalara ayrıldığını görürüz tez zamanda :D)

7/10

dest, empire, bates model, gotham falan neyse de en olmayacak diziye etiketledin beni bu sefer :))
olsun el alışkanlığı :))

5x14

IMDb'de nedense çok yüksek puan almış bu bölüm ama bence son bölümlere göre biraz zayıftı. :)

Muhtemelen bol aksiyon var diye sevilmiş bölüm ama ben pek sevmedim aksiyonu. Sadece Glenn'lerin kapıda sıkıştıkları sahne güzeldi. Noah'a yazık oldu. :( Neyse ki Tara'ya bir şey olmadı. :)

Carol'a kızıyoruz aşırı kötü bir insan olduğundan dolayı ama o çocuk da ne tuhafmış hala Carol'la muhabbeti ilerletmeye çalışıyor. :)

Valla rahip dediklerinde çok haksız sayılmaz bizimkiler masumiyetlerini kaybedeli çok oldu her türlü şeyi yapabilecek kapasitedeler özünde iyi insanlar olsalar da. (Sözüm Carol'dan dışarı tabii, inşallah parçalara ayrıldığını görürüz tez zamanda :D)

7/10
sende bir terslik var bence :) imdb de 9.5 reyting almış çünkü gerçekten son üç bölümden çok çok daha iyiydi ama sen illaki tersine gideceksin :)) iyiki imdb de puan falan vermiyorsun yoksa gül gibi bölümü katletmiştin :)

olsun el alışkanlığı :))

sende bir terslik var bence :) imdb de 9.5 reyting almış çünkü gerçekten son üç bölümden çok çok daha iyiydi ama sen illaki tersine gideceksin :)) iyiki imdb de puan falan vermiyorsun yoksa gül gibi bölümü katletmiştin :)
Valla ilk 20-25 dakikada çok sıkıldım çok boş sahneler vardı. Son kısım daha iyiydi ama ilk kısmı tamamen unutmama yetmedi. IMDb'de puan veriyorum vermediğimi kim söyledi :D