AMC The Walking Dead 5. Sezon Yorumları

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,420
Puanı
911
5x11

Durgun geçen bir bölümdü ama fazla sıkılmadan izledim.

Yeni yere gittiler, kesin orda da bişey çıkacak Rick reyiz yanılmaz :D Son sahnede Judith'de çok tatlıydı :D

Rick'in kararlarını sorgulamaya başladılar, bence Rick fazla şımarttı grubu, Darly hariç diğerlerinin her karar uyması lazım :D

7/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,851
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5x11

Uzun zaman sonra doğru düzgün bir bölüm izledik. Yalnız yine de çok iyi olduğu söylenemez ikinci yarı zayıftı. :)

Bölümün çoğunda merak unsuru vardı. Lost'taki Benjamin'i hatırlattı Aaron. Fakat dediklerinde haklıymış herhalde, yalnız olayın eş cinselliğe bağlanması hoşuma gitmedi. TWD'de ilk kez oluyor herhalde bu durum. :)

Yalnız adamların ikisini de gözüm tutmadı bence ekibin dikkatli olmasında fayda var. :)

Bakalım gelecek bölüm nereye bağlanacak olaylar....

7 ile 8 arasında kaldım ama belki de uzun süre bir daha bu durumda kalacağım bölüm gelmez diyerek fazladan vereyim:

8/10

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,420
Puanı
911
5x11

Uzun zaman sonra doğru düzgün bir bölüm izledik. Yalnız yine de çok iyi olduğu söylenemez ikinci yarı zayıftı. :)

Bölümün çoğunda merak unsuru vardı. Lost'taki Benjamin'i hatırlattı Aaron. Fakat dediklerinde haklıymış herhalde, yalnız olayın eş cinselliğe bağlanması hoşuma gitmedi. Lost'ta ilk kez oluyor herhalde bu durum. :)

Yalnız adamların ikisini de gözüm tutmadı bence ekibin dikkatli olmasında fayda var. :)

Bakalım gelecek bölüm nereye bağlanacak olaylar....

7 ile 8 arasında kaldım ama belki de uzun süre bir daha bu durumda kalacağım bölüm gelmez diyerek fazladan vereyim:

8/10
Lost'ta ilk kez mi oluyor :D

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
11.bölümü izledim geçen hafta olan o çok durgun bölümün ardından toparlamışlar bence
bu bölümü çok beğendim ben :love1::love1::love1::love1:
o zenci adamın ölmesiyle abraham daha ön pilana çıktı :Z:Z:Z:Z
ayy bu rick liderlik falan yapamıyor kimseninde ricki dinlediği yok zaten rick ne karar alırsa hiç ricke katılan destek olan olmuyor bu bölümde rick çook ezildi bence:F:F:Fbenim gözümde gerçek lider herzaman darly zaten ama bu bölümün lideri michonne kesinlikle ekibi yöneten kişiydi :-):-):-)
her izlediğim diziye kadın eşcinsel ilişki ouyordular bu seferde her izlediğim diziye erkek escinseller koymaya basladılar bu amerikan dizilerinde neden kadın erkek eşleşmesi yok ayoll her dizimde kadınlar birbiriyle erkeklerde birbiriyle ilişki içindeler :F:F
o adam bence doğru konusuyor bölüm güzeldi diğer bölümlerde iyi olsun sezon finaline kadar artık düşük bölüm inş görmeyiz o_Oo_Oo_O
@BesaleT @sokak sanati @Yiğitt @OzaN @destere @Harunnn60 @kaan955 @Forumdash @AlemTo @GreatOttoman @38AhmetKK @cevaa

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
11. Bölümü izledim sonunda. Ben keyifle ve heyecanla izledim baya sürükleyiciydi bu bölüm.:X Biraz diğer karakterlerin geride kalmasını çok sevmedim o kadar.:(

Aaron her ne kadar şüphe duyulmayacak gibi izletselerde ve bir sonraki bölüm fragmanında bir şey çıkmıyor gibi dursada ben bir şeyler çıkacak diye hissediyor umarım çıkmaz ama Rick reisin yanılacağını sanmıyorum.:(

Rick'in judiht ile olan sahnede baya duygulandım.:(

Bir sonraki bölüm için baya heyecan yaptım. Bu bölüm için puanım ise 8.5/10

GreatOttoman

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,738
Puanı
361
Ahahaha @cevaa öldüm yorumuna dediğin gibi Darly hariç herkesin dinlemesi lazım bu adamı üstelik çiftlik istila edildikten sonra ''This isn't a democracy anymore'' dememişmiydi bide.Bölüme gelince bizimkiler hala akıllanmamış anlaşılan Terminusdan ders almamışlar.Yani arabayı oraya koydu diye doğru mu söylemiş oldu daha ne kadar kayıp verecekler akıllanmaları için. :D Ayrıca öve öve biteremediği duvarları ben yanlış gördüm bildiğin inşaatların etrafını kapatmak için kullanılan metal plakalardan değilmiydi bi sürüye darma dağın olur oralar. :D Bu arada bi gayimiz eksikti dizide o da oldu,saçma ve gereksizdi.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,876
Puanı
1,061
5. SEZON 10. BÖLÜM YORUMU

Durgun bir bölümdü ya. Beğenmedim bu bölümü ben. 9. bölüm güzeldi ama bu bölüm iyi değildi bence, çok durgundu.

Açlık, sefalet durumları başladı ister istemez, Beth'in ölümünün üzerine çok sıkıcı zamanlar geçiyor. Ama dizinin bölümü diğer bölümde renk olacağını gösterdi bence. Ne diyecek bu adam merak ediyorum.

11. Bölüme geçtim. :X

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,876
Puanı
1,061
5. SEZON 11. BÖLÜM YORUMU

Süper bölümdü sonunda. Cidden eski bölümler gibi soluksuz yani eski sezonlar gibi güzel bölümler değil malesef. Ama bu sezona göre gayet iyi bir bölüm izledik bence. :Z Bölüm iyiydi, sonunda güzel olaylar başladı. Birde yeni karakterimiz eksikti. :F

Neyse diğer bölümlerde ortalık karışacak gibi, bu olay burada bitmez. :Z

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,851
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5x12

İşte bu ya işte bu! Bölümü izleyip yatarım diyordum ama bölüm o kadar güzeldi ki bilgisayarı açtım, yorum yazıyorum. :):)

Sonunda yeniden yerleşik hayata geçtiler ve diziye yeniden bir tat geldi.

Rick reyisi belki de yıllar sonra sakalsız görmek tuhaf ama güzeldi. Bir de Daryl şu pasaklı halinden kurtulabilseydi. :D

Carl da kendine göre birini buldu herhalde. :)

Kongre üyesi ablamız iyi birine benziyor ama bakalım çok güvenmemek gerek. :)

Sarışın kuaför de sevilesi karakter görünümünde. :)

Rick bari bu bölüm zombilerle muhatap olmasalardı da üstlerini başlarını kirletmeselerdi yine. :D

Daryl ve Carol'ın içine pek sinmedi. Zaten Daryl ormanların adamı, bence o her şey tamamen normale dönsün istemezdi ve yaşantısından memnundu?

Zayıflayacakları düşüncesi doğru belki ama en azından doğru düzgün yaşamış oluyorlar, bence aman zayıflarız diye yollarda sürünmek saçma. :)

Tek eleştiri Maggie ve Abraham niye bu kadar pasif kaldı. Maggie'nin parasını mı vermediler ne oldu sade 1 kere görebildik üstelik Glenn'in baya gözükmesine rağmen. :) Abraham da grubun en etkisiz elemanı konumunda belki de, enteresan. :)

En sonda da Rick reyis verdi gazı. :):)

Normalde birkaç cümleyi geçemezken bu bölüm baya yazdım, daha da yazabilirdim herhalde. :D Bu sezonun açık ara en iyi bölümüydü, ilk sezonu bir kenara koyarsak dizinin genel olarak en iyi 5-10 bölümü arasına da rahat girer. :)

9+ /10

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
12. bölümü izledim. 2 bölümdr süper gidiyor dizi. Şu Aaron geldi diiye uğur geldi.:Z

Çok anlamlı ve yerinde bölümdü. Bir kaç boş heyecan olmasa olmazdı iyi ki oldu.:F

Yerleşik hayata geçmelerini bu sezon acayip istiyordum. Hapishaneden sonra hatta Hapishanede de öyle ahım şahım bir durumda değillerdi şu Meggialerin evden sonra hep bir kargaşa oldu. Bir ayrı düşmeler ve devamlı yürümeler artık gına geldi ve bu yeni bulunan yer süper gibi görünüyor.

Geçen bölümden beri Meggie niye böyle geri planda iyice sinir oluyorum. Sasha'yıda sevmeye başlamışken geriye atmaları hiç iyi değil.

Rickin sakalsız halini özlemişiz. :X

Boş heyecan sahenesi tabi ki Rick'in çocukalrını kaybettiğini düşündüğü sahneydi. inanılmaz boştu o sahne.

Yeni yerleşkede bazı psikopat tipler ile baya uğraşacak gibiyiz ama olsun. O da dizinin tuzu biberi.:X

Birde Rick sonra gerekirse bu yeri alırız dedi bende film koptu.:Z

Süper heyecanlı ve kaliteli bölümler bekliyioruz.:Z 9/10

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,420
Puanı
911
5x12

Son zamanlardaki en iyi TWD bölümüydü belki de.

Normal hayata geçmeleri çok iyi oldu, hem yeni insanlar gördük hemde yeni yerler gördük. Şuanda herşey normalmiş gibi görünüyor ama bu işin sonu kötü bence.

Rick reyizin sakalsız hali iyiydi adam karizma :D Herkes normale döndü de Darly reyiz dönemedi ama bu haliyle seviyoruz onu :D

Carl hemen buldu birini :D Rick'inde saçını kesen kadınla bi ilişkisi olabilir

En sonda reyiz yine reyizliğini gösterdi :D

9.5/10

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
12.bölümü dün izlemiştim ayoll nerdeyse sezon biticek kalan bölümler bari kaliteli olsun bir zahmet bu bölümün kaliteli olmasına hiç şaşırmadım bari sezonu iyi bitirelim:-)
ayy biriniz şu darly ixona birşeyler söylesin her hafta midemi alt üst ediyor yaa pazartezileri yemek yiyemiyorum onun yüzünden:F:F:F
ooooo rick 10 yaş gençleşti :eek::eek::eek:
butür yerleşim alanlarında olmaları benimde hoşuma gitti ama rickleri almakla büyük hata ettiler rickler orada rahat ederse eğer orayı ele geçirirler son sahnede söylediği gibi oyüzden ricklere güven olmamalı o şarısın kadına söyleyin çabuk rickleri kovsun oradan hahaha :F:F

@BesaleT @sokak sanati @OzaN @destere @Yiğitt @Forumdash @Harunnn60
@cevaa @kaan955 @AlemTo @GreatOttoman @38AhmetKK

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,699
Puanı
461
Bayağı sövdüm her alanda ilk yarıya o yüzden yorum yapmam gerekiyor.

Aradan sonra gelen tüm bölümler çok iyiydi. Tebrik ederim.

GreatOttoman

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,738
Puanı
361
Oh be sonunda adam akıllı bir bölüm izledik. :D

Bölüm çok güzeldi.Bir yamuk çıkmasa da şöyle işler sarpa sarsa ne bileyim mesela o senatör bayanın devlet içinde tanıdıkları filan olsa gizli sığınık/tesisleri filan olsa oraya gitseler,bilimsel deneyler filan. :D Rick sakalını kesti bütün oteriteyi-karizmayı kaybetti yav.Darly reyiz garibim alışık değil böyle şeylere yıkanmadı bile daha.Şuan gardını düşürmüş gibi gözüktü Darly hariç diye düşünüyordum ama Rick reyiz daha ilk günden darbe planmaya başlamış. :D Onun dışında Glenn'in kavga sahnesi çok güzeldi yine iyi dayandı ağzını burnunu kırmadı valla,zombi ordusunun içinden adam kurtamış biri lan bu sen kime kafa tutuyorsun öyle. :D He bir de o sarışın bayanla Rick arasında bir şeyler olacak gibi ama (kocası da var gerçi ama) bakacağız artık. :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,331
Puanı
1,059
5x11. Bölüm

güzeldi ilginçti

@Çiğdem- bu dizide
dopsal ilişki yok diyordun:) sonunda dizinin nurtopu gibi dopları oldu :))
aaron meğersem dopmuş eric le sevişiyormuşta derdini anlatamıyormuş :) rick bayağı şüpheli yaklaşıyor herkese hayat rick i paranoyak yaptı neyseki güzel bir yer buldular sonunda bakalım bu yeni yerde rahat edeceklermi yoksa rahatmı batacak bunlara :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,331
Puanı
1,059
5x12. bölüm

güzeldi bölüm, yeni emniyet müdürümüz michone a görevinde başarılar dileriz :)

yeni yerleri hayırlı uğurlu olsun grup sağ salim medeniyete ulaştı yeni yerleri mükemmel vilalarda oturuyorlar banyosuydu elektriğiydi derken bayağı bir havalı hayata kavuştular ama hala içlerindeki güvensizlik geceleri rahat uyumalarına engel
carl ergeni kendine bir kız buldu gibi baba rick de saçını kestirdiği kadına abayı yakmasa iyidir :) michone garibim renkten kaybediyor kendisi kadar ışığı emen kara bişey bulamadı gitti :)) hayatta herkese bir eş düşüyor doplar bile eşini bulmuş michone uma yazık oldu hala yalnız :)
maggie yi diziye süs olarakmı koymuşlar kız ağzını açıp tek kelime etmedi zaten o japon çekirdeği kızı hayattan soğuttu oysa hazır villa bulmuşlarken biz rick in banyo yapışını değil maggie nin banyo yapışını izlemek isterdik :)
deanne adil birine benziyor ama devlet geleneğinden geliyor kadın, yani siyasetçi siyasetçiler direk savaşmayı göza almaz ama her türlü dalavereyede akılları iyi çalışır o yüzden rick in son sözlerinde söylediği işimize gelmezse burayı alırız lafı pekde kolay olmayacak gibi bir gün gelir bakarki kadının parmağında oynuyor ama farkında değil :))
içlerinde en doğalı darly dı vatandaş yıkanmaya bile tenezzül etmedi:) kendi doğal kokusuyla barışık bir adam takdir ediyoruz onu:) , normal insanın doğaya alışması ne kadar güçse darly ın evcilleştirilmeside o kadar güç olacaktır :)

Forum İstatistikleri

Konular
170,507
Kullanıcılar
8,421
Son Üye
tekin