Klasik The Sopranos - Dizi Yorumları

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
6x5

Yine çok güzel bölümdü.

Bölümün sonu çok iyiydi. Tony reyis gücünü gösterdi. Başta baş edebilir miyim diye rakibini süzmesi falan. :D Yalnız dövmesine de şaşırmadım diyemem. Bu arada bir zamanlar Tony'ye biri yumruk atmıştı o kimdi acaba ya Ralph mıydı? (b)

Johnny'yi çok sevmesem de durumuna üzüldüm açıkçası.

Puanım: 9/10

Bu arada @OzaN özellikle bu sezon puanların çok düştü gibi ya. Dizi bitse de kurtulsak modundasın sanki? :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
6x5

Yine çok güzel bölümdü.

Bölümün sonu çok iyiydi. Tony reyis gücünü gösterdi. Başta baş edebilir miyim diye rakibini süzmesi falan. :D Yalnız dövmesine de şaşırmadım diyemem. Bu arada bir zamanlar Tony'ye biri yumruk atmıştı o kimdi acaba ya Ralph mıydı? (b)

Johnny'yi çok sevmesem de durumuna üzüldüm açıkçası.

Puanım: 9/10

Bu arada @OzaN özellikle bu sezon puanların çok düştü gibi ya. Dizi bitse de kurtulsak modundasın sanki? :D
O kadar çok anlaşılıyor mu ya? :A

Valla haklısın hiç içimden gelerek izlemiyorum bölümleri. Bana yük olarak tek dizi bu kaldı, bittiğinde tamamen rahatlamış olacağım. :A

Son 1-2 sezondur aslında tamamlamak için izliyorum gibi bir şey. Şimdi baktım da 4. sezondan itibaren puanlarımda ciddi düşüş olmuş, ilk sezonlar konu olarak daha doyurucuydu. :(

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
O kadar çok anlaşılıyor mu ya? :A

Valla haklısın hiç içimden gelerek izlemiyorum bölümleri. Bana yük olarak tek dizi bu kaldı, bittiğinde tamamen rahatlamış olacağım. :A

Son 1-2 sezondur aslında tamamlamak için izliyorum gibi bir şey. Şimdi baktım da 4. sezondan itibaren puanlarımda ciddi düşüş olmuş, ilk sezonlar konu olarak daha doyurucuydu. :(
Üzüldüm açıkçası durumun böyle olmasına. :( Konu olarak haklısın ilk sezonlar daha ilgi çekici olaylar oluyordu. Fakat belki de bu kadar çok ve uzun ara vermemizden dolayı araya giren soğukluk da etkili olmuştur?

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Üzüldüm açıkçası durumun böyle olmasına. :( Konu olarak haklısın ilk sezonlar daha ilgi çekici olaylar oluyordu. Fakat belki de bu kadar çok ve uzun ara vermemizden dolayı araya giren soğukluk da etkili olmuştur?
Çok sanmıyorum aslında ama az da olsa etkisi olabilir. Dizi izlemede doyuma ulaşmamın da etkisi olabilir. Eskiden severek izlediğim dizi sayısı daha fazlaydı. :)

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Çok sanmıyorum aslında ama az da olsa etkisi olabilir. Dizi izlemede doyuma ulaşmamın da etkisi olabilir. Eskiden severek izlediğim dizi sayısı daha fazlaydı. :)
Yani evet doymuşluğun da etkisi vardır muhakkak. O zaman Allah'tan The Wire'a başlamamışız. :A

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
6x6

Sezonun en iyi bölümüydü bence. Farklı bir konuya girdiler. :)

Vito'nun eşcinselliği konusuna girmeleri iyi oldu. Eşcinsel mafya ilginç gerçekten. :D

Tony'nin konuyla ilgili doktorla konuşması ve özellikle Paulie'nin verdiği tepkiler de iyiydi. :D

8/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
6x6

Bence de güzel ve akıcı bir bölümdü. :)

Vito sevmediğim bir karakter ama yine de üzüldüm ya durumuna. Sonuçta öyle ya da böyle bu bir tercih meselesi. Tabii mafya gibi sert bir ortamda da kimsenin üstüne yapışmasını istemeyeceği türde bir durum. :)

Sil, tam sağ kol olmak için doğmuş ya. Bayılıyorum adama. :D

Puanım: 8.5/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
6x6

Bence de güzel ve akıcı bir bölümdü. :)

Vito sevmediğim bir karakter ama yine de üzüldüm ya durumuna. Sonuçta öyle ya da böyle bu bir tercih meselesi. Tabii mafya gibi sert bir ortamda da kimsenin üstüne yapışmasını istemeyeceği türde bir durum. :)

Sil, tam sağ kol olmak için doğmuş ya. Bayılıyorum adama. :D

Sil cidden iyi karakter ama bir türlü ağırlık vermediler hep figüran gibi takılıyor. :D

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Sil cidden iyi karakter ama bir türlü ağırlık vermediler hep figüran gibi takılıyor. :D
Aynen dizinin kesinlikle eleştirebileceğim yönlerinden bir tanesi. Bu kadar iyi bir karakteri bu kadar geri planda tutmalarına anlam veremiyorum. Belki de aralarında tek düzgün adam o olduğu için olabilir. Çünkü ne zaman bir karaktere yoğunlaşsalar o karakterle ilgili mutlaka bir sorun oluyor. :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
6x7

The Sopranos: Artie'nin Yolu tadında bir bölümdü. :A

Artie'yi severim ama bölümü pek sevemedim.

Ben Kingsley'i görmek şaşırttı. :):)

7/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
6x7

Güzel bölümdü yine özellikle konuk oyuncular çok iyiydi. :D

Artie'yi pek sevdiğim söylenemez. O yüzden onun olduğu sahneler pek ilgimi çekmedi.

Christopher'ın sahneleri çok daha iyiydi. Ben Kingsley'le olan gizli sürtüşmesi, Lauren Bacall'a attığı yumruk. :D Bu adamı da seviyorum ya. :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
6x8

Güzel bölümdü. Sezonun en iyisi bence, özellikle ikinci yarısının içeriği dolu doluydu. :)

Julianne Margulies de renk kattı. Normalde uzaktan itici biri gibi geliyordu bana ama bu bölümde sevdim, The Good Wife'a şans versem mi diye düşünmedim değil. :A

A.J. yine geri zekalılığını gösterdi. :D Gece kulübü isteği karşısında Tony'nin olumlu gibi bakmaya başlaması karşısında Carmela'nın daha yasal içki yaşında bile olmadığını söylemesi sesli güldürdü. :D Aslında ben de Tony'ye yakın düşünüyorum başka türlü pek bir halt olacağı yok belki bu işte başarılı olabilir, tabii büyümesi lazım. :):)

A.J. ve Tony'nin malum olay sonrası arabanın oradaki konuşması efsaneydi. Michael Corleone'yi kıskanıyormuş meğer bizim A.J. :)

Tony iyi karşı koydu kadına. İlk kez böyle bir sadakat gösteriyor sanırım Carmela'ya. :)

Vito'ya da üzüldüm yani çocuklarından ayrı kaldı adam. :(

9- /10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
6x6

Yani güzel bölümdü ama sezonun en iyi bölümü değildi bence ya çünkü sebebi sensin ergenlerin piri A.J.. :D

Bu çocuğu görünce diziyi izleme zevkim neredeyse sıfıra iniyor. Bu kadar itici bir çocuk olamaz arkadaş. :D

Tony, bugüne kadar New Jersey'de psikiyatr kadın hariç neredeyse yatmadığın kadın kalmadı böyle bir kadında mı vicdan yapacağın tuttu? İlginç. :D

Puanım: 8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
6x9

Önceki bölümün baya altındaydı, sıkıcıydı özellikle Paulie ile ilgili kısımlar. :(

Christopher'ın baba olacak olması güzel oldu da o evleneceği kadın kimdi pek çıkaramadım. :A Ayrıca: Adriana :(

7/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
6x9

Güzel bölümdü. :)

Paulie'nin sahneleri evet sıkıcıydı ama neyse ki fazla uzun tutmamışlar.

Christopher'a gökten sevgili düştü herhalde. :D Daha önce bu kızı hiç göstermemişlerdi. Göstermediklerine eminim diyebilirim çünkü gösterselerdi öyle sanıyorum ki hafızam böyle bir kadını asla beynimin en ücra köşesine göndermezdi. :D

Tony ve Christopher'ın sahneleri de güzeldi. Bir an efsanevi bölüm 3x11 gibi bir olay çıkarırlar mı diye düşünmedim değil ama gerçekleşmedi maalesef.

Bu arada @OzaN, ben bayram öncesi The Sopranos mesaisini burada noktalamak zorundayım. Çünkü yarından itibaren beni ve evi sıkı günler bekliyor. :D Fakat sen bitir
istersen hazır müsaitken. Ben bayramdan sonra yetişirim sana. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
6x9

Güzel bölümdü. :)

Paulie'nin sahneleri evet sıkıcıydı ama neyse ki fazla uzun tutmamışlar.

Christopher'a gökten sevgili düştü herhalde. :D Daha önce bu kızı hiç göstermemişlerdi. Göstermediklerine eminim diyebilirim çünkü gösterselerdi öyle sanıyorum ki hafızam böyle bir kadını asla beynimin en ücra köşesine göndermezdi. :D

Tony ve Christopher'ın sahneleri de güzeldi. Bir an efsanevi bölüm 3x11 gibi bir olay çıkarırlar mı diye düşünmedim değil ama gerçekleşmedi maalesef.

Bu arada @OzaN, ben bayram öncesi The Sopranos mesaisini burada noktalamak zorundayım. Çünkü yarından itibaren beni ve evi sıkı günler bekliyor. :D Fakat sen bitir
istersen hazır müsaitken. Ben bayramdan sonra yetişirim sana. :)
Tamam 12'ye tamamlarım dediğim gibi, yetiştikten sonra da kalan 9 bölüme el atarız. :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
6x11 6x12 (Sezon Arası Sonu)

6x11'de üzerinde konuşulacak bir şey yoktu ama 6x12 baya güzeldi. Sezonun en iyilerindendi. Özellikle son kare hoştu. :)

A.J. ergeni kendinden büyük de olsa iyi kadın buldu. İlginç bir ilişki. Şanslı ergen. :D

Christopher tam bir gerizekalısın. Bulmuşsuz güzel ve göründüğü kadarıyla çok iyi kadını ama o hamileyken sen gidip başka kadınlarlasın. :bağır: Tamam Juliana da çekici bir kadın da yani bu seni haklı çıkarmıyor. :(

Sanki bölümle ilgili önemli bir şey daha vardı da şu an hatırlayamıyor gibiyim, neyse. :D

7/10 8+/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
@OzaN ben henüz başlayamadım bölümlere gördüğün üzere. :D Yarın 2 bölümü de izlerim muhtemelen ama sonrasında okul için hazırlık süreci falan olacağı için muhtemelen 1-2 hafta da öyle kaynar. Duruma göre yine netlik kazandırırız ama 1-2 haftalık bir gecikme sana uyar mı? :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
@OzaN ben henüz başlayamadım bölümlere gördüğün üzere. :D Yarın 2 bölümü de izlerim muhtemelen ama sonrasında okul için hazırlık süreci falan olacağı için muhtemelen 1-2 hafta da öyle kaynar. Duruma göre yine netlik kazandırırız ama 1-2 haftalık bir gecikme sana uyar mı? :)
Gecikmese daha iyi olur ya 2 haftam kaldı evdeyken aradan çıksa iyi olacaktı. :(