Klasik The Sopranos - Dizi Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,733
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
HmPuvftCgIFi8he13YEUdaps.jpg

1999-2007 yılları arasında yayınlanan ve adını televizyon tarihinin en büyük efsaneleri arasına yazdıran The Sopranos, yıllar sonra FavoriForumum'da hayat buluyor.

FF Toplu Yabancı Dizi İzleme Etkinliği kapsamında forumca izlenecek dizide Her Çarşamba yeni bölüm çıkıyormuş gibi düşünülecek ve o bölümle ilgili yorumlar yapılabilecektir. Tabii ki Çarşamba izleyemeyen daha sonradan da izleyip yorumunu yapabilir.

Forumun takvimine uymayıp erken izlemek yasaktır. Erken izleyip izlediği o bölümle ilgili herhangi bir bilgi sızdıranlar (spoiler verenler) direkt olarak banlanırlar
.

Dizi yorumlamada zorlananlar için örnek yorum şablonu hazırladım. Bu şablonu doldurursak güzel olabilir ama zorunlu değil.

The Sopranos X. Bölüm

En İyi Sahne:
En İyi Karakter:
Bölüme Puanım:

Ek Yorumlar...

FavoriForumum The Sopranos İzleyici Grubu:

1. @KK|Batman
  2. @Arslan Bey
  3. @gundix123
  4. @xemrexxx
  5. @KayıpSehir
  6. @mrt-06
  7. @Bully
  8. @OzaN
(Diziyi izlemek istiyorsanız bu listeye adınızı eklettirebilirsiniz. İsteyene dizinin nasıl izlenebileceği hakkında bilgi verilir.)

İlk Bölüm: 9 Ekim Çarşamba

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Hadi bakalım. Çarşamba günü de The Sopranos günü oldu artık. Bu diziyi çok merak ediyorum. :)

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Çok merak ediyorum diziyi. Özellikle James Gandolfini'yi. :)

Cenation

Favori Üye
Reaksiyon puanı
248
Puanı
454
Merakla bekliyorum bu diziyi. :D The Wirela karşılaştırdım hep. :((

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
1. Bölüm:

Dün The Wire'in ağır işleyişli sıkıcı bölümünden sonra bu dizide de aynı şeyi bekliyordum ama yanılmışım. Bölüm tek kelimeyle süperdi. İlk bölümden diziye bağlandım diyebilirim. Bence çok başarılı bir giriş bölümü olmuş.

Soprano'nun psikiyatrisi ile konuştuğu sahneleri anlaşılan bol bol göreceğiz, ben geçen bu diyolagları bayaa beğendim, dizi içinde çokça izleyecek olmamızda çok güzel bir olay. Tony Soprano'yu şimdiden sevdim. James Gandolfini bence enfes bir oyunculuk sergiliyor ilk bölümden anladığım kadarıyla. Bir sonraki bölümü merakla bekliyorum. :D

En İyi Sahne: Godfather'la ilgili bir sahnede konuşma geçiyordu orası çok iyiydi. :D Bi de:
Soprano'nun yeğeni vardı ismini unuttum. :( :D O bir adamın kafasına sıkıyordu. O esnada duvardaki eski ünlü aktörlerin resimlerini falan gösteriyorlardı, o sahneyide çok beğendim.
En İyi Karakter: Tony Soprano

Bölüme Puanım: 9/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,733
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1. Bölüm

Birkaç saat önce izledim bölümü. Açıkçası gangster (mafya) dizisi olmasından dolayı ağır ve birazda soğuk bir dizi bekliyordum fakat beklediğimden çok daha farklı çıktı ve bu durumu çok sevdim. Dizi sıcak bir dizi, ilk bölüm özellikle Tony Soprano üzerinde yoğunlaşmış ve psikolojik yönü ön plana çıkmış ki bu durumu sevdim. Komedi yönü de vardı, filmlere göndermeler içermesi hoşuma gitti.

İlk bölümün süresi 1 saatti ki bence gereksiz uzun olmuş bazı sahneler olmasa da olurdu. (Diğer bölümler 50 dakika civarıymış sezon finali haricinde.)

Genel olarak henüz ilk bölüm olmasına rağmen iyi sayılabilecek bir başlangıç yaptı, beklediğimden daha iyi başladı ve ilerisi için umut verdi.

Puanım: 8.5/10

En iyi karakter: Şu an için tabii ki Tony Soprano. :):)
En iyi sahne: Kuşlarla ilgili rüya olabilir, enteresandı. :D

@Arslan Bey @xemrexxx @KayıpSehir @mrt-06 @Bully eğer izlemekte sorun yaşıyorsanız link konusunda yardımcı olabilirim. :)

@KK|Batman eğer inmesini bekliyorsan dosya kısmından birinci bölümün önceliğini arttırırsan iner hemen en geç yarına. :)

İzlemekte tereddüt edenler varsa bence izlesinler. :)

Uyarı: Daha önce belirttiğimiz gibi dizide +18 görüntüler vardı, ilk bölümde de bu konuda cesur olduklarına dair birkaç sahne vardı ama bir Spartacus'deki kadar aşırı derecede yoktu. :)

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Çok yoğun bir gün geçirdim bugün. Yarın okuldan gelince izleyip yorumlarımı yapacağım. :)

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
1.Bölüm:

Bölümü genel olarak beğenmeme rağmen sanki bir şeyler eksikti ama ilk bölüm olduğu için bu durum hoş görülebilir. Biraz tempo az gibi geldi bana. James Gandolfini'nin oyunculuğunu çok beğendim. İlk bölüm zaten Tony Soprano'ya yoğunlaştığı için diğer oyuncularla ilgili fazla bir fikir sahibi olabildiğimi söyleyemeyeceğim. Christopher da fena değildi. İlk bölümde mafya olaylarına fazla yoğunlaşılmamış anlaşılan. Dizi zaman zaman güldürmeyi de başardı. Komedi yerinde ve zamanındaydı. Soprano'nun psikoloğu ile olan diyalogları gerçekten dikkat çekiciydi.

Puanım: 7.5/10

En İyi Sahne: Tony Soprano'nun arabayla kendisine borcu olan adamı kovalayıp dövme sahnesi güzeldi. :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,733
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1.Bölüm:

Bölümü genel olarak beğenmeme rağmen sanki bir şeyler eksikti ama ilk bölüm olduğu için bu durum hoş görülebilir. Biraz tempo az gibi geldi bana. James Gandolfini'nin oyunculuğunu çok beğendim. İlk bölüm zaten Tony Soprano'ya yoğunlaştığı için diğer oyuncularla ilgili fazla bir fikir sahibi olabildiğimi söyleyemeyeceğim. Christopher da fena değildi. İlk bölümde mafya olaylarına fazla yoğunlaşılmamış anlaşılan. Dizi zaman zaman güldürmeyi de başardı. Komedi yerinde ve zamanındaydı. Soprano'nun psikoloğu ile olan diyalogları gerçekten dikkat çekiciydi.

Puanım: 7.5/10

En İyi Sahne: Tony Soprano'nun arabayla kendisine borcu olan adamı kovalayıp dövme sahnesi güzeldi. :D
Hani kahve içtikleri sahneyi mi diyorsun? :D:D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,733
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Tony'nin rüyasından başka ne vardı ki kaçırdığım ya. O komikti baya. :D
Doktor Tony'ye yaptığı suçları falan anlatması halinde polise bildirmek zorunda olduğu gibisinden bir şeyler söyledi. Yani o tip şeyleri anlatmamasını istedi. O sırada flashback olarak o arabayla çarpma sahnesini gösterdi ve sahne sonrasında o tüm olayla ilgili olarak "bir arkadaşa rastladık onunla kahve içtik" gibisinden bir şey söyledi. :D

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Doktor Tony'ye yaptığı suçları falan anlatması halinde polise bildirmek zorunda olduğu gibisinden bir şeyler söyledi. Yani o tip şeyleri anlatmamasını istedi. O sırada flashback olarak o arabayla çarpma sahnesini gösterdi ve sahne sonrasında o tüm olayla ilgili olarak "bir arkadaşa rastladık onunla kahve içtik" gibisinden bir şey söyledi. :D
Haha tamam hatırladım şimdi. :D Çok iyiydi gerçekten. :D