Klasik The Sopranos - Dizi Yorumları

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Gecikmese daha iyi olur ya 2 haftam kaldı evdeyken aradan çıksa iyi olacaktı. :(
Anladım, sen de haklısın. Bakalım ya olmazsa cumartesi günü başlayalım. Ben olduğu kadar araya sıkıştırmaya çalışırım artık. :)

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
6x10, 6x11

Güzel bölümlerdi genel olarak. :)

Vito'ya üzüldüm ya. Sevmediğim bir karakterdi ama sadece gay olduğu için öldürülmesi ve bu kadar nefret edilmesi biraz garip. Tabii mafya ortamı için kabul edilemez olması da anlaşılır bir şey.

A.J. yine formunun zirvesindeydi. Reyis ya. :D

Sil ve diğer adamın Vito'yla dalga geçen adamı öldürdüğü sahne de komiğime gitti. Adam baya zorladı ama cidden. :D

Puanım: 8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
6x13

Fena sayılmayacak bir dönüş oldu.

Bobby şaşırttı. Hiç beklenmeyecek türdendi Tony'ye saldırması. :)

A.J.'deki de ne şans. :A

7/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
6x14

Johnny merkezli bir bölümdü.

Sevmediğim bir karakterdi ama son zamanları üzdü. RIP

7/10

---------

6x15

Zayıf bir bölümdü, bitse de gitsek havasında zordan tamamladım.

6/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
6x16

Yine zayıf bölümdü. Kumar odaklıydı bölüm. Tony sinir etti baştan ama hatasını anladı en azından. :)

6/10

------------

6x17

İyi bölümdü. A.J. odaklıydı bu bölüm ve Tony'nin onun için uğraşması falan ilgi çekiciydi. Christopher ve Paulie'nin geleneksel çekişmesi de fena değildi. :A

7/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
6x18

Epey kızsam da güzel sayılabilecek bölümdü.

R.I.P. Christopher. :(

Tony'ye diyecek söz bulamıyorum. Neden Chris'e kıydığını anlayamadım. Ondan sonra gidip eski sevgisiyle yatmasını hiç anlayamadım.

8/10

-------------

6x19

Sezonun en iyi bölümü olabilir.

Anthony için üzülüyorum. Benzer duyguları ben de yaşıyorum bazen ve anlayabiliyorum.

Carmela, Tony'yi suçluyor ama bence o da gayet suçlu. Bir kere "Hep mutluydu. Mutlu oğlumuzdu." gibisinden ifadesi bile çocuğundan ne kadar uzak olduğunu gösteriyor. 10 sezondur mutsuz çocuk ya ben mutlu görmedim neredeyse hiç. :):)

Kaldı iki bölüm.

9- /10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
6x20

Final öncesi sert bir bölümdü.

Bobby'yi de kaybettik. Dizide iyiliğinden şüphe duyulmayacak ender insanlardandı. :(

Tony'nin son sahnesi çok iyiydi.

Psikologu tamamen bırakması şaşırtıcı ama bakalım nereye varacak. Bence Tony ölür finalde.

8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
6x21 (Final)

Bir efsane diziyi daha devirdik sonunda. Hayata dair en büyük hedeflerimden biri tamamlanmış oldu. :A @gundix123

Şaka maka 3 yılı geçmiş başlayalı. Neredeyse orijinal zamanında izleyenlerle yakın mantıkta izlemişim. :D

Genel olarak akılda kalıcı, kaliteli bir dizi ama bence en iyi diziler arasında anılacak kadar da değil. Pek çok sorunu var. Özellikle yan karakterlere önem vermeyip bölümlük konular işleyip sonraki bölüm bir öncekini tamamen unutmaları falan bence dizinin değerini düşürüyor ciddi manada.

Tahminim fos çıktı. Hiçbir şey olmadan dümdüz bitti. Çok da şaşırmadım aslında. Sopranos'a yakışır bir final görülebilir. Kendi de zaten hiçbir zaman öyle çok büyük, gösterişli bir dizi değildi.

8/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
6x12

Bölümü birkaç gün önce izlemiştim. Aklımda çok bir şey kalmamış. Ortalama bir bölümdü. :)

6x13

Bu bölümü daha çok beğendim ben.

Tony'yi her ne kadar sevsem de Bobby haklı olan taraftı bence. Tabii böyle ağır bir şekilde dövmesi de kötü oldu. Adam patron sonuçta. :D Cezasına da katlandı bakalım bu olay kapanacak mı yoksa devamı gelecek mi? :)

Puanım: 8.5/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
6x14

Güzel bölümdü.

Johnny'ye ben de üzüldüm sevmesem de.

Christopher'ın filminde izlerken Tony'yi görmek güldürdü. :D

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
6x15

Yine güzeldi. @OzaN seninle 10'dan fazla dizi izlemişizdir ama bu dizide olduğu kadar hiçbir dizide bu kadar zıtlaşmadık sanırım. :D

Paulie'yi seviyorum ya bezen gıcık işler yapıyor ama harika bir karakter. :D Bu bölüm biraz onun üzerinden gitmişler. Bu iyi olmuş uzun zamandır pek görmüyorduk.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
6x15

Yine güzeldi. @OzaN seninle 10'dan fazla dizi izlemişizdir ama bu dizide olduğu kadar hiçbir dizide bu kadar zıtlaşmadık sanırım. :D

Paulie'yi seviyorum ya bezen gıcık işler yapıyor ama harika bir karakter. :D Bu bölüm biraz onun üzerinden gitmişler. Bu iyi olmuş uzun zamandır pek görmüyorduk.

Son sezonlara kadar hiç fena gitmiyorduk aslında bunda da. :D

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
6x16

Bu bölüm bence de güzel değildi. İçerik olarak da yazmaya değecek bir olay da olmadı açıkçası.

Puanım: 7/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
6x17

Güzel bölümdü bence de.

Tony'nin A.J.'ye git bir blowjob yaptır dediği sahnede yarıldım. :D

Fotoğrafı görünce duygulandım. Nereden nereye be. :(

MV5BMTk4ODEwMjYxN15BMl5BanBnXkFtZTcwNzMwNTU4Mg@@._V1_SY1000_CR0,0,655,1000_AL_.jpg

Christopher da tam bir saatli bomba. Her an patlayacak gibi duruyor. Aslında dizinin başından beri de böyleydi. :)

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
6x18

Bir tuhaf bölümdü.

Chris'e geçen bölüm salladık bu bölüm gitti adam. Her şeyine rağmen seviyordum toprağın bol olsun reyis. :(

Tony son bölümlerde tuhaflaştı. Geçen bölüm paranın derdine düştü bu bölüm ne olduğu anlaşılmadı. İlginç. :)

Puanım: 8.5/10

Şaka maka bitiyor ya dizi. :( Son #3

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
6x19

Güzel bölümdü. :)

Tony Meadow'a laf atan adamı döverken benim de içimin yağları eridi. Phil ve adamları tam kaşıntı. Dizi de bitti oldu muhtemelen işler iyice kızışacak.

Bu arada bahsetmeden geçemeyeceğim. Bölümün 43. dakikasında Elvis Presley'in Suspicious Minds şarkısı çalıyordu ve o sahnede şarkı hiç kesilmeden sonuna kadar devam etti. Sahne de 2 dakika falan sürdü sanırım. Küçük bir ayrıntıydı ama ben tatmin oldum açıkçası. :D Dizinin neden bu kadar çok sevildiğinin de küçük bir işaretiydi bence. :)

Puanım: 9/10

Son #2 :(

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
6x20

Güzel bölümdü yine. Final öncesi olaylar baya belirginleşti. :)

Final bölümünün spoilerını yemiştim 1 yıl önce falan. :( Yemesem olmazdı. :D Bu yüzden olayların gidişatını az buçuk tahmin ediyorum ama bakalım diziye yakışır bir şekilde bir veda bekliyorum. :)

Bobby üzdü de beni asıl kahreden Sil oldu. Onun gibi sağ kol bir daha dünyaya gelmez. :(

Bu arada @OzaN bölümün sonlarında sen de bir Boardwak Empire esintisi hissettin mi? Nucky reyis de buna benzer bir duruma düşmüştü hatırlarsan. :)

#Son 1 :(

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
6x20

Güzel bölümdü yine. Final öncesi olaylar baya belirginleşti. :)

Final bölümünün spoilerını yemiştim 1 yıl önce falan. :( Yemesem olmazdı. :D Bu yüzden olayların gidişatını az buçuk tahmin ediyorum ama bakalım diziye yakışır bir şekilde bir veda bekliyorum. :)

Bobby üzdü de beni asıl kahreden Sil oldu. Onun gibi sağ kol bir daha dünyaya gelmez. :(

Bu arada @OzaN bölümün sonlarında sen de bir Boardwak Empire esintisi hissettin mi? Nucky reyis de buna benzer bir duruma düşmüştü hatırlarsan. :)

#Son 1 :(
Sezmemişim ben nedense. :D

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
6x21 (Final)

Evet, bir efsane dizinin daha sonuna geldik. Ben de 2016'daki en büyük hedeflerimden birini gerçekleştirdim. :D Mesajı 2017'de yazmış olsam da bölümü dün izlemiştim bu yüzden teknik olarak 2016'da bitirmiş sayılıyorum. :D

Bence de diziye yakışan sadelikte bir final oldu. Dizi neyse finali de öyleydi açıkçası. Aslında sürpriz de yaşadım bu bölümde.

Geçen sene dizinin finalinde Tony ölüyor diye bir spoiler yemiştim ve baya da üzülmüştüm açıkçası. Bu yüzden @OzaN senin yine tahminin fos çıkmış, benim spoiler dediğim olay fos çıktı. :D

Final bölümüydü belki ama hiç de final havası yoktu. Olaylar yarım bırakılmış, burada da biraz bizim yorumumuza bırakmış oldular sanırım. Yalnız gerçekten de çok ilginç bir finaldi ya böyle final mi olur? Demek ki oluyormuş. :D Bu da Sopranos farkı. :)

Dizinin en ilginç karakteri Paulie'ydi bence. Diziyi izlerken pek kıymetini bilemedim ama özellikle son bölümlerde baya sevdiğimi fark ettim adamı. :)

James Gandolfini'nin de hakkını teslim etmek gerek müthiş bir oyunculuk çıkarmış. Kabul etmek gerekir ki Tony öyle ahım şahım sevilebilecek bir karakter değildi. Eğer onu bu kadar seviyorsak kendisinin de payı çok büyüktür. Son bölümde adamın "Şiş kebap" deyişi bile ayrı bir tatlı. :D

Bir de yazmayı unutuyordum neredeyse. Tony'nin Junior'la konuştuğu sahne de güzeldi. "Biz bir mafya ailesiyiz. Eskiden North Jersey sizden sorulurdu." dediği kısımda duygulanmadım değil. :(

Belki Game of Thrones gibi hemen her bölümüne 10 verdiğimiz bir dizi değildi ama çok farklı bir havası vardı. Ne biliyim ilk başta bitirmemek için sonra da bitirebilmek için baya çabaladık ama şu an baya büyük bir boşluğa düştüğümü hissettim. Ben baya özleyeceğim bu diziyi şimdiden belli oldu. :(

Son düzenleme:

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Blutv'ye üye olduğumda gözüme kestirdiğim ilk dizi bu olmuştu ama başlamak için finallerimin bitmesini bekledim. Uzun zamandır çerezlik diziler izliyordum, böyle kaliteli bir diziye ihtiyacım vardı. :Z
Ama ilk bölümden dizinin sonuyla ilgili spoiler yedik, neyse yapıcak bir şey yok. :(
Başlamadan önce diziyle ilgili godfatherla bağdaştırılan yorumlar okumuştum ama konu olarak çok alaka kuramadım. Birkaç yerde muhabbeti geçmesi güzeldi yine de. Ağır aksa da kendini izlettiren güzel bir pilot bölüm oldu. İlk bölümden çok bayılmasam da ilerleyen bölümlerde diziye bağlanacağımı düşünüyorum. :D
7.5/10

• Beğendim
Reactions: bazinga