Siyaset Forumu Bölüyor!!!(Herkes Okusun)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Since2011

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,184
Puanı
859
Türküz Türküm bu vatanda şeriat istiyenler hiç ama hiç kusura bakmasınlar Şeriat ülkelerine gitsinler biz Cumhuriyeti kolay kurmadık onca şehitlerimize öteki dünyada kimse hesap veremez !

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,200
Puanı
1,061

Din > Siyaset.
Din > Laiklik
Din > Atatürk

Din her yere karıştırılır.Din bu din. Dine uygun olmayan şeye karşı çıkanları yargılama lütfen.

Aga, Din oldugu gibidir. Degistirilmez ve yerine birsey konulmaz. Dini kavramlari siyaset kavramlari ile karistirmak hic dogru birsey degil. Ha bana dersin ki su Parti Lideri Müslüman degil, o zaman konusuruz üzerinde, ama kusura bakmayin da ülke'ye seriat getirmek de ne demek oluyor? Kac müslüman ülke bir seriat ülkesi? Birakin bu konulari, lütfen!

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
1. dedigim toprak derdindesin
2.yasasin cumhuriyet diyerek inkar etmis olursun .
3. merak etme Iran da zaten sözde seriat biraz bilgilen

Niye ülkem bölünsün arkadaş niye ha niye osmanlı gibimi olalım ha niye niye niye niye?

Merak etme din insanlar için vardır devletler için değil.Ben Bir MÜSLÜMANIM Allahın emrettiği herşeyi uygularım.Namazımı kılarım bir işe başlayacağım zaman BESMELE çekerek başlarım.

3 hakkında verecek cevabım yok

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259
Niye ülkem bölünsün arkadaş niye ha niye osmanlı gibimi olalım ha niye niye niye niye?

Merak etme din insanlar için vardır devletler için değil.Ben Bir MÜSLÜMANIM Allahın emrettiği herşeyi uygularım.Namazımı kılarım bir işe başlayacağım zaman BESMELE çekerek başlarım.

3 hakkında verecek cevabım yok

Arkadaş Allah nedensiz hiçbir şey yapmaz dimi? Allah neden siyasi hükümler koymuş Kur'an'da onu açıkla tamam diyeyim.

- - - Ekleme - - -

Bende Cumhuriyet için mi dedim?

Evet. Ben cumhuriyeti istemiyorum, diyorum. Şehitlere nasıl hesap vereceksin, diyorsun. Ben bağımsızlığı istemiyorum demedim ki arkadaş niye çarpıtıyorsun?

- - - Ekleme - - -

Cumhuriyet daha iyi. :)

Dinde zorlama yoktur. Öyleyse dileyen inkar etsin, dileyen iman etsin.

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,235
Puanı
1,061

Aga, Din oldugu gibidir. Degistirilmez ve yerine birsey konulmaz. Dini kavramlari siyaset kavramlari ile karistirmak hic dogru birsey degil. Ha bana dersin ki su Parti Lideri Müslüman degil, o zaman konusuruz üzerinde, ama kusura bakmayin da ülke'ye seriat getirmek de ne demek oluyor? Kac müslüman ülke bir seriat ülkesi? Birakin bu konulari, lütfen!

Din olduğu gibidir, değiştirilemez, karşı çıkılamaz.
Allah bize kuralları koymuş, bu kurallara şeriat denmiş. İnsanların koyduğu kurallar ALLAH'ınkinden daha mı doğru? Daha mı adil?

ŞERİAT SADECE MÜSLÜMANLAR İÇİN DEĞİLDİR! En adilidir. O zaman EN İYİSİDİR!

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,200
Puanı
1,061
Bu noktada daha önce yazdigim seyi yinelemek istiyorum;

Siyaset Forumu falan bölmüyor. Herkes bölünmüs olarak foruma geliyor.

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259
5 vakit namazımı kılıyorum diyen arkadaşlara tek bir sorum var.

Bilirsiniz ki Allah nedensiz hiçbir şey yapmaz. Peki Allah neden Kur'an'a siyasi hükümler koydu. Efendim buyrun açıklayın.

takas

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,209
Puanı
1,059
konu iyice uçmuş açtığıma bin pişman oldum değişen bişey yok ortalık daha da karışmış ben akp yönetiminden memnunum bugünkü miting neydi öyle ya 1 hafta daha geç olsaydı keşke kaçırdık :(

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,200
Puanı
1,061

Din olduğu gibidir, değiştirilemez, karşı çıkılamaz.
Allah bize kuralları koymuş, bu kurallara şeriat denmiş. İnsanların koyduğu kurallar ALLAH'ınkinden daha mı doğru? Daha mı adil?

ŞERİAT SADECE MÜSLÜMANLAR İÇİN DEĞİLDİR! En adilidir. O zaman EN İYİSİDİR!

O zaman Allah'u Ekber diyip Islamin, diger anlaminda Baris'i istismar edip El-Kaide gibi 11 Eylül saldirilari gerceklestirelim, kafir'lere saldiri yapalim, ülkemize düsman kazandiralim?

Iran bugün niye bu noktada? Israil bugün niye güclü? Kimin arkasinda kim var, niye var, bir bakin.

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259

Sen kimsin ki be Adem milletin 5 vakit namazını sorguluyorsun ?

Efendim? Yazdıklarımı okumadığını varsayıyorum. 5 vakit namazlarını sorgulamadım onlar 5 vakit namaz kılıyoruz, dediler. Biraz önceki mesajları okursan ne saçmaladığını anlayacaksın.

takas

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,209
Puanı
1,059
Allah kahretsin şu gezi parkı eylemcilerini toplasan 3-5 çapulcu ülkeyi karıştırmaya çalışıyolar ve forumu bile karıştırmış durumdalar apo bayrağıyla atatürk bayrağı yan yana adam gelmiş ağaç kurtaracak hayatında gezi parkı diye bi yer duymamış eylem yapıyo

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259
Bilirsiniz ki Allah nedensiz hiçbir şey yapmaz. Peki Allah neden Kur'an'a siyasi hükümler koydu. Efendim buyrun açıklayın.

Since2011

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,184
Puanı
859
Efendim? Yazdıklarımı okumadığını varsayıyorum. 5 vakit namazlarını sorgulamadım onlar 5 vakit namaz kılıyoruz, dediler. Biraz önceki mesajları okursan ne saçmaladığını anlayacaksın.

Bende diyorum adam 5 vakit namazını mı sana mı kılıyorda senin sorularına cevap verecek ?

Son düzenleme:

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259

Bende diyorum adam 5 vakit namazını mı sana mı kılıyorda senin sorularına cevap verecek ? Of ne hallere düştüm 14-15 yaşındaki bir insana laf anlatıyorum :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...