Siyaset Forumu Bölüyor!!!(Herkes Okusun)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,235
Puanı
1,061
Din'i kullanarak siyaset yapmak benim düsünceme uymayan bir kavramdir. Din herkes icindir ve herkes dinini yasamakta hürdür. Kimse kimsenin Allah ile iliskisini sorgulayamaz. Bu sebeple Din ve Siyaset ayri yasatilmalidir.

Bunu karistirmak isteyen tek parti bu ülkede AK Parti'dir ve ülke bence bu sebeple bugün bu haldedir. Kendi kesimini dine inananlar olarak gösterip diger kesimi Atatürk'cü degerlere inanan kisiler olarak nitelendiren ve 'Fasist' 'Terörist' olarak gösteren tek Parti Lideri'dir Erdogan. Halk direnisi bu, CHP veya MHP direnisi degil. BDP zaten hic degil, onu parti'den saymak bile yanlis.

Allah bize dini devlete katın diyosa o işin "sence"si, "bence"si kalmaz.
Allah'ın deikleriyle hükmedilmesine karşı çıkıyosan, Allah'a karşı çıkıyosundur. Ve bu insanı dinden çıkarır.

Şimdi diyeceğim şeyi çok saçma diyeceksin ama o Atatürkçü ve Müslüman geçinen kesimin çoğu dinden çıkmıştır. Namaz kılan da var oruç tutanda var orada. Ama DİNE GİRMEK KADAR ÇIKMAK DA ÇOK KOLAYDIR. SADECE BİR SÖZ İNSANI DİNDEN ÇIKARTIR, AYNI DİNE SOKTUĞU GİBİ!

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259
Zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüzer değnek vurun. Allah’a ve ahiret gününe inanıyorsanız, Allah’ın dini(nin koymuş olduğu hükmü uygulama) konusunda onlara acıyacağınız tutmasın. Mü’minlerden bir topluluk da onların cezalandırılmasına şahit olsun. (Nur, 2)

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
"Hırsızlık yapan erkek ve kadının ellerini kesiniz." (Maide, 5/38).

Zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüzer değnek vurun. Allah’a ve ahiret gününe inanıyorsanız, Allah’ın dini(nin koymuş olduğu hükmü uygulama) konusunda onlara acıyacağınız tutmasın. Mü’minlerden bir topluluk da onların cezalandırılmasına şahit olsun.

Bu mudur yani? Ülkede sadece hırsız ve zina edenler var.

O adama 100 değnek vurulunca vaz mı geçecek? Oradaki asıl mesele bence, bir topluluk önünde cezalandırılması. Ayıplanması.

Yeterli değil. Bu kadar farklı insanın bir arada yaşaması için yeterli değil.

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,233
Puanı
1,061

Allah bize dini devlete katın diyosa o işin "sence"si, "bence"si kalmaz.
Allah'ın deikleriyle hükmedilmesine karşı çıkıyosan, Allah'a karşı çıkıyosundur. Ve bu insanı dinden çıkarır.

Şimdi diyeceğim şeyi çok saçma diyeceksin ama o Atatürkçü ve Müslüman geçinen kesimin çoğu dinden çıkmıştır. Namaz kılan da var oruç tutanda var orada. Ama DİNE GİRMEK KADAR ÇIKMAK DA ÇOK KOLAYDIR. SADECE BİR SÖZ İNSANI DİNDEN ÇIKARTIR, AYNI DİNE SOKTUĞU GİBİ!

Ne yani, simdi din'siz miyiz yani? Iste bu kavram yanlistir. Atatürkcülük ile Müslümanligi karistirmaktir.

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259

O adama 100 değnek vurulunca vaz mı geçecek? Oradaki asıl mesele bence, bir topluluk önünde cezalandırılması. Ayıplanması.

Ne yeterli değil?

100 değnek vurulunca vaz mı geçecek vazgeçmeyecek mi bilemem ama Arapça'da açıkça 100 değnek, deniyor. Sen Allah'ın kuralına ne dersin orası beni ilgilendirmez. Yaz, dedin yazdık.

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Söylediğin şeyle alakalı değil mevzumuz. Kur'andan hukuki, siyasi bir ayet yok bul dedi ben de buldum kardeş.

Zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüzer değnek vurun. Allah’a ve ahiret gününe inanıyorsanız, Allah’ın dini(nin koymuş olduğu hükmü uygulama) konusunda onlara acıyacağınız tutmasın. Mü’minlerden bir topluluk da onların cezalandırılmasına şahit olsun. (Nur, 2)

Yok mu dedim? Yapma. "Bulamadım" dedim, sen bul dedim.

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Ne yeterli değil?

100 değnek vurulunca vaz mı geçecek vazgeçmeyecek mi bilemem ama Arapça'da açıkça 100 değnek, deniyor. Sen Allah'ın kuralına ne dersin orası beni ilgilendirmez. Yaz, dedin yazdık.

Hükümler.

Kuran bir anayasa değil, insanların maneviyatına giden bir yol.

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Madem öyle bu ne peki kardeş?

@berkann
Herşey zina anlamına gelmez arkadaş

- - - Ekleme - - -

Ben AKP yi destekliyorum

Son düzenleme:

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259
Onların aralarında Allah'ın indirdiği ile hükmet. Onların arzu ve heveslerine uyarak, sana gelen haktan sapma.

MAİDE,48

Araştırmalarım sürüyor, 5 dk bakmayla bu kadar buldum daha bulacağım alın bu ayete de bir açıklama bulun bakalım @berkann :D

GreatOttoman

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,738
Puanı
361

Kurandaki ayetler tek anlamlı değildir bir felak suresinin tefsiri yaklaşık 27 sayfa düşün artık yani ordaki dayak o günün şartlarına göre normal olabilir ama günümüzle bağdaştırırsak bi hapis cezası olmalı yani.

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259
BURADAN HODRİ MEYDAN, DİYORUM. MADEM KURAN BİREYSEL OLARAK YAŞAMAK İÇİN İNDİ. BİR ANAYASA DEĞİL.

NEDEN ALLAH ONLARIN ARALARINDA BÖYLE HÜKMET, DEMİŞ. NEDEN NEDEN NEDEN? HADİ CEVAPLAYIN. HODRİ MEYDAN.

Onların aralarında Allah'ın indirdiği ile hükmet. Onların arzu ve heveslerine uyarak, sana gelen haktan sapma. (maide48)

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,233
Puanı
1,061

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060

Kurandaki ayetler tek anlamlı değildir bir felak suresinin tefsiri yaklaşık 27 sayfa düşün artık yani ordaki dayak o günün şartlarına göre normal olabilir ama günümüzle bağdaştırırsak bi hapis cezası olmalı yani.

İşte bunu anlatmaya çalışıyorum. Yenilik neden korkutuyor, ya da yenilikçi olan neden dinsiz yapılıyor?

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259
BURADAN HODRİ MEYDAN, DİYORUM. MADEM KURAN BİREYSEL OLARAK YAŞAMAK İÇİN İNDİ. BİR ANAYASA DEĞİL.

NEDEN ALLAH ONLARIN ARALARINDA BÖYLE HÜKMET, DEMİŞ. NEDEN NEDEN NEDEN? HADİ CEVAPLAYIN. HODRİ MEYDAN.

Onların aralarında Allah'ın indirdiği ile hükmet. Onların arzu ve heveslerine uyarak, sana gelen haktan sapma. (maide48)

...

takas

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,209
Puanı
1,059
arkadaşlar şuan ki yönetimden memnunmusunuz? ben memnunum
başımızdaki adamlar müslüman adamlar mı? evet
başbakanımız bunları düşünür mü? herşeyi düşünecek kadar zeki
dine aykırı bi kanun var mı? yok
herkes eşit mi? eşit
yani kısacası ben şuan ki hükumetin gittiği yolu izlerim nokta.

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259
Soruma cevap vermeyin siz daha kaçın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...