Siyaset Forumu Bölüyor!!!(Herkes Okusun)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

takas

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
Arkadaşlar gezi parkı olaylarıyla beraber ülkenin 1 numaralı konusu siyaset oldu artık her yerde siyaset konuşuluyo ve de bu insanları ayırmak kavga ettirmek için 1 numaralı sebeptir.
Gezi parkının ülkeyi karıştırdığı açık ve net en basiti forumu bile karıştırdı.Gezi parkı eylemlerinden beri forumda sürekli kavga ediliyo bu da artık sıktı buna bi dur dememiz lazım

Çok iyi arkadaşlıklar dostluklar bozuluyo sizce buna değer mi? resmen millet birbirine düşman oldu.Herkesin belli bi siyasi görüşü olur burası demokrat bi ülkedir ama bu görüşleri kendimize saklayalım sürekli siyaset konuşup tartışıp kavga edip kalp kırmaya gerek yok.Fikrinizi oy kullanmaya yaşı yetenler sandıkta gösterseler çok daha iyi olacak.
İnşallah bu çağrımı dinlersiniz gerçekten sıktı artık 2-3 haftadır her an siyaset konuşulması bunun kimseye yararı olmaz kimsenin de görüşü değişmez kolay kolay...
Ben bu siyaset yüzünden kimle tartışıp kalbini kırdıysam affına sığınıyorum.Onlardan da aynı yaklaşımı bekliyorum.
Allah bu ülke için hayırlısı ne ise onu nasip etsin inşallah.

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,810
Puanı
1,061
Arkadaşlar gezi parkı olaylarıyla beraber ülkenin 1 numaralı konusu siyaset oldu artık her yerde siyaset konuşuluyo ve de bu insanları ayırmak kavga ettirmek için 1 numaralı sebeptir.
Gezi parkının ülkeyi karıştırdığı açık ve net en basiti forumu bile karıştırdı.Gezi parkı eylemlerinden beri forumda sürekli kavga ediliyo bu da artık sıktı buna bi dur dememiz lazım

Çok iyi arkadaşlıklar dostluklar bozuluyo sizce buna değer mi? resmen millet birbirine düşman oldu.Herkesin belli bi siyasi görüşü olur burası demokrat bi ülkedir ama bu görüşleri kendimize saklayalım sürekli siyaset konuşup tartışıp kavga edip kalp kırmaya gerek yok.Fikrinizi oy kullanmaya yaşı yetenler sandıkta gösterseler çok daha iyi olacak.
İnşallah bu çağrımı dinlersiniz gerçekten sıktı artık 2-3 haftadır her an siyaset konuşulması bunun kimseye yararı olmaz kimsenin de görüşü değişmez kolay kolay...
Ben bu siyaset yüzünden kimle tartışıp kalbini kırdıysam affına sığınıyorum.Onlardan da aynı yaklaşımı bekliyorum.
Allah bu ülke için hayırlısı ne ise onu nasip etsin inşallah.
Katılıyorum kavga etmenin bir gereği yok herkes paylaşım yapsın ama karşı görüşlü üyeler ya girmesin ya da kavga çıkaracak mesajlar yazmasın her iki taraf içinde söylüyorum.

Forumun yeni siyaset programımıda iptal ettim.

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Forumda siyaset falan yasaklayamayız. Herkes görüşünü düzgün bir üslup ile belirtirse sıkıntı olmaz bence.

Son düzenleme:

Prncss..

Emekli
Reaksiyon puanı
294
Puanı
305
Herkes siyasi görüşünü belirtmekte özgür. Karşıt görüş var elbette olacaktır ama birbirimize saygı gösterdiğimiz sürece bölünme veya tartışma çıkmaz diye düşünüyorum. :)

takas

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
Forumda siyaset falan yasaklamayız. Herkes görüşünü düzgün bir üslup ile belirtirse sıkıntı olmaz bence.

zaten yasakla diyen yok güzel bi konu açrıyoruz verdiğin cevaba bak hey Allah ım ya

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259
En garibi siyaset yapmak serbest denilip siyasi bir fikir ifade edilince yöneticilerin kafalarına göre ceza vermeleri, siyaset ya yasaklansın ya da düşünceye kısıtlama getirilmesin düşüncesindeyim.

takas

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
atatürk e laf söyleyen 5 puan ceza alırken islam dinine laf söyleyen müslümanlığa laf söyleyen dinin emrine laf söyleyen ceza almazken ona karşı gelen inançlara saygısızlıktan 5 paun ceza yiyo bana düşünceden bahsetmeyin :)

- - - Ekleme - - -

Bir dur dememiz lazım derken ne demek istedin?

artık bırakalım şu siyaseti dedim yasaklansın falan demedim eskisi gibi olsun

Since2011

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,178
Puanı
859
atatürk e laf söyleyen 5 puan ceza alırken islam dinine laf söyleyen müslümanlığa laf söyleyen dinin emrine laf söyleyen ceza almazken ona karşı gelen inançlara saygısızlıktan 5 paun ceza yiyo bana düşünceden bahsetmeyin :)

- - - Ekleme - - -

artık bırakalım şu siyaseti dedim yasaklansın falan demedim eskisi gibi olsun

Atamıza saygısızlık bana göre direk 10 puanı hak ediyor aynı şekilde islama saygısızlıkta .

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,810
Puanı
1,061
En garibi siyaset yapmak serbest denilip siyasi bir fikir ifade edilince yöneticilerin kafalarına göre ceza vermeleri, siyaset ya yasaklansın ya da düşünceye kısıtlama getirilmesin düşüncesindeyim.
Atatürk bir siyasi görüş değildir. Tabi ki ceza verecek yöneticiler ATATÜRK TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN kurucusudur.

yakup09

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,651
Puanı
1,049
Siyasi görüşlere saygı duymayan birinin bu konuyu açması olmamış.

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259
Atatürk bir siyasi görüş değildir. Tabi ki ceza verecek yöneticiler Atatürk TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN kurucusudur.

Atatürk'e laf etmedim sadece kemalizme karşıyım ve kemalizm bir siyasi görüştür. Tabii ki kurucusudur ona bir itirazım olmadı zaten.

takas

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
ben atamızı seviyorum yanlış anlaşılmasın ama islam dini herşeyden önemlidir kişilerden çok daha önemlidir her şeyden önce gelir...
islam dinine saygısızlık süresiz ban olmalıdır

- - - Ekleme - - -

Atamıza saygısızlık bana göre direk 10 puanı hak ediyor aynı şekilde islama saygısızlıkta .

aynen aga atatürkü sevmesen bile paşa paşa saygı göstereceksin sen burda bu mesajı yazıyosan onun sayesindedir :D

Since2011

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,178
Puanı
859
ben atamızı seviyorum yanlış anlaşılmasın ama islam dini herşeyden önemlidir kişilerden çok daha önemlidir her şeyden önce gelir...
islam dinine saygısızlık süresiz ban olmalıdır

- - - Ekleme - - -

aynen aga atatürkü sevmesen bile paşa paşa saygı göstereceksin sen burda bu mesajı yazıyosan onun sayesindedir :D

Türksek onun sayesinde bu topraklarda rahat yaşıyorsak onun sayesindedir .Aynen dediğin gibi İslama saygısızlığında ceza alması lazım olmuyor böyle.

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259
Sanırım hala beni anlamayan arkadaşlar var. Atatürk'e lafım yok. Ama kabul etmelisiniz ki kemalizm bir siyasi görüş, bir yaşam biçimidir. Ben yaşam biçimi olarak İslamiyet'in herkese yeteceğini düşünüyorum o kadar ama bu benim fikrimdir, siz hayatınıza kemalizmle yön veriyorsanız buna saygı duyarım benim inancıma ters olsa da ...

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Kavga değil ama tartışmak bence iyi olur. Kavganın sebebi de bazı kıt görüşlüler.

Ben siyaset tartışmayı severim. Seve seve de tartışırım karşıma uygun birisi gelirse.
Ama bu olaylara katılmayan katılmıyor zaten. Örnekleri var.

Atatürk'e saygısızlığa ceza bence saçma. Herkes sevmek, saymak zorunda mı?
Bu ülkede İslam'a, Hz. Muhammed'e saygı zorunlu değilken Atatürk'e saygı neden zorunlu?

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259
Kavga değil ama tartışmak bence iyi olur. Kavganın sebebi de bazı kıt görüşlüler.

Ben siyaset tartışmayı severim. Seve seve de tartışırım karşıma uygun birisi gelirse.

Bu ülkede İslam'a, Hz. Muhammed'e saygı zorunlu değilken Atatürk'e saygı neden zorunlu?

Ceza alacağımı bile bile söylüyorum. Ama gerçekleri haykırmaktan korkmadım korkmayacağım. Atatürk "Sorgulatmayan zalimdir." demiştir peki neden kendisini koruma altına almak için bir kanun çıkarmıştır!!!! 5 puanı alacağım biliyorum ama bu kanun neden konuldu!!! Atatürk insan değil miydi!!! Bazı konularda yanlış yapmış olamaz mı!!! Tek sorum budur!!!

legolas9900

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,819
Puanı
710

+1

- - - Ekleme - - -

Ceza alacağımı bile bile söylüyorum. Ama gerçekleri haykırmaktan korkmadım korkmayacağım. Atatürk "Sorgulatmayan zalimdir." demiştir peki neden kendisini koruma altına almak için bir kanun çıkarmıştır!!!! 5 puanı alacağım biliyorum ama bu kanun neden konuldu!!! Atatürk insan değil miydi!!! Bazı konularda yanlış yapmış olamaz mı!!! Tek sorum budur!!!

+1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...