Siyaset Forumu Bölüyor!!!(Herkes Okusun)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Since2011

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,179
Puanı
859
Yok Atatürk olsadı böyle derdi yahu siz kimsiniz Atatürk adına karar veriyorsunuz?!

legolas9900

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,819
Puanı
710
Öncelikle şunu belirtmek istiyorum Ben Allahtan Başka Kimseden Korkmam.Sadece Allahtan Korkarım

Şunuda belitmek istiyorum cumhuriyeti desteklemiyorsan bu ülkede yaşamaman lazım ama bu ülkede kalıyorsun ee aradaki fark

Daha iki ay önce ülke bölünsün diyordun eee kendi cümlelerini unutuyorsun sanırım

Son olarakta YAŞASIN CUMHURİYET

- - - Ekleme - - -

Bide Allahın emirlerini ben her yerde gayet rahat uygularım

1. zaten türkiye de yasamiyorum önce karsindaki Hakkinda yeterince bilgiye sahip ol ve sonra yasadigi yer ile yorum yaz

2. kendi yazdigi unutmam
Ben burda toprak derdinde degilim Ben kardeslik baris insanlik derdindeyim
Toprak ve sınır benim umrumda değil ama anlaşılan sen ve senin gibilerın umrumda .

3. Burda yasasın cumhurıyet diyorsan maide suresi 44. Ayet i anlamamış veya inkar etmiş durumunda oluyorsun .

4. Allahın emri serıat tır ama sem yasasın cumhuriyet diyorsun sanırım sen herseyi kısa süre icinde unutuyorsun .

Since2011

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,179
Puanı
859
Beni kendinle karıştırdın galiba? Fetullah Gülen'in herhangi bir kurumunda bulunmuyorum bir ilgim, bağlantım da yok.

Atatürk'ü de sevmiyorum sevmek zorunda da değilim. Ama sonuna kadar saygı duyuyorum. Allah en iyisini bilir, cezasını kendi çekecek, hesabını kendi verecektir M.Kemal sen onun hesabını vermeyeceksin :D
Fetullah Gülen yurtların,dershanelerinden,okullarından gitmeyi bırak 100 metre önüne yaklaşmam:D .

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,196
Puanı
1,061
Bu arada Türkiye bir Cumhuriyet'tir. Türkiye Cumhuriyeti'dir. Hani su kaldirilmak istenen T.C.

Seriat ile Türkiye'nin alakasi bile yoktur, olamazda. Din üzerinden siyaset yapmayin! Ben sabah aksam 5 vakit namaz kilar, AK Parti'ye oy vermiyorum diye din'siz olmam. Ayni seyleri ayni kefeye koyun. Din baska, siyaset baska. Tek korktugum Allah'tir, tek Önder diyebilecegim Atatürk'tür. Atatürk sayesinde ülkemiz varsa ve oda bu ülkeye Türkiye CUMHURIYETI demisse sözün bittigi yerdir.

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259
AlemTo 3 gün sonra Atatürk'ün hesabını sen vermeyeceksin... Sen kendi hayatının hesabını vereceksin. Ne bu Atatürk sevgisi arkadaş, Atatürk'ü sevdiğiniz kadar iki cihan güneşi Hz.Muhammed (S.A.V.) sevseniz çok şey değişirdi... Fetullah Gülen'dekiler sana çok meraklı değil merak etme.

Benim tek önderim Hz.Muhammed (S.A.V.) Atatürk benim ne önderim ne atam o yüzden dikkat edene M.Kemal diyorum.

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
. @Frank Woods: Şu an İsrail'de devletin resmi dini yahudiliktir ve her geçen dakika gelişiyorlar... Her geçen dakika teknolojide devrim yapıyorlar, çünkü din duygusuyla herkes işine daha bir kendini veriyor...

Ne yani şimdi biz laik bir ülkedeyiz diye, işimize Bismillah ile başlayamayacak mıyız, başlamıyor muyuz? İnsanların aklını nerelerden çelmeye çalışıyorsun.

Şeriat sadece bireysel yaşamla sınırlı değildir, bireysel yaşamı da kapsar ama devlet yönetimini de kapsar.Yani şeriat tek bizim yaşantımızla sınırlı değildir bir devlet yönetim biçimi olarak da varolmalıdır.

Din insanlar içindir, devletler için değil.

legolas9900

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,819
Puanı
710
Bu arada Türkiye bir Cumhuriyet'tir. Türkiye Cumhuriyeti'dir. Hani su kaldirilmak istenen T.C.

Seriat ile Türkiye'nin alakasi bile yoktur, olamazda. Din üzerinden siyaset yapmayin! Ben sabah aksam 5 vakit namaz kilar, AK Parti'ye oy vermiyorum diye din'siz olmam. Ayni seyleri ayni kefeye koyun. Din baska, siyaset baska. Tek korktugum Allah'tir, tek Önder diyebilecegim Atatürk'tür. Atatürk sayesinde ülkemiz varsa ve oda bu ülkeye Türkiye CUMHURIYETI demisse sözün bittigi yerdir.

Demekki Atatürk ün sözü sizin icin Allah in sözünün önünde .

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
1. zaten türkiye de yasamiyorum önce karsindaki Hakkinda yeterince bilgiye sahip ol ve sonra yasadigi yer ile yorum yaz

2. kendi yazdigi unutmam
Ben burda toprak derdinde degilim Ben kardeslik baris insanlik derdindeyim
Toprak ve sınır benim umrumda değil ama anlaşılan sen ve senin gibilerın umrumda .

3. Burda yasasın cumhurıyet diyorsan maide suresi 44. Ayet i anlamamış veya inkar etmiş durumunda oluyorsun .

4. Allahın emri serıat tır ama sem yasasın cumhuriyet diyorsun sanırım sen herseyi kısa süre icinde unutuyorsun .
Barış için ülkemi bölünür arkadaş neyin kafasındasın sen bu ülke kolay kazanılmadı

Allahın Emrini ben inkar edemem

Şeriat istiyorsan git İranda yaşa

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259
. @Frank Woods: Şu an İsrail'de devletin resmi dini yahudiliktir ve her geçen dakika gelişiyorlar... Her geçen dakika teknolojide devrim yapıyorlar, çünkü din duygusuyla herkes işine daha bir kendini veriyor...

Ne yani şimdi biz laik bir ülkedeyiz diye, işimize Bismillah ile başlayamayacak mıyız, başlamıyor muyuz? İnsanların aklını nerelerden çelmeye çalışıyorsun.

Şeriat sadece bireysel yaşamla sınırlı değildir, bireysel yaşamı da kapsar ama devlet yönetimini de kapsar.Yani şeriat tek bizim yaşantımızla sınırlı değildir bir devlet yönetim biçimi olarak da varolmalıdır.

Din insanlar içindir, devletler için değil.

Allah boşuna hırsızlık yapanın elini kesin, demiş yani. Peygamber eh canım laf olsun diye Arabistan'ı Asr-ı Saadet'te şeriatla yönetmiş yani?

- - - Ekleme - - -

Benim atam M.Kamal değildir. Benim atam Fatih Sultan Mehmet Han ve diğer padişahlar, tek önderim de Hz.Muhammed (S.A.V.) dır. Atatürk sadece siyasi ve askeri zekası yüksek milliyetçi bir başkandır.

Since2011

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,179
Puanı
859
AlemTo 3 gün sonra Atatürk'ün hesabını sen vermeyeceksin... Sen kendi hayatının hesabını vereceksin. Ne bu Atatürk sevgisi arkadaş, Atatürk'ü sevdiğiniz kadar iki cihan güneşi Hz.Muhammed (S.A.V.) sevseniz çok şey değişirdi... Fetullah Gülen'dekiler sana çok meraklı değil merak etme.

Benim tek önderim Hz.Muhammed (S.A.V.) Atatürk benim ne önderim ne atam o yüzden dikkat edene M.Kemal diyorum.

Ondan zaten ha bire gelin dershanelerimize yurtlarımıza diye mesaj atıyorlar ;) .Hz Muhammedi sevmiyen müslüman olmaz zaten onunla ne alakası var ;) . Atatürk benim atam liderim Ne Mutlu Türküm Diyene !

legolas9900

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,819
Puanı
710
Barış için ülkemi bölünür arkadaş neyin kafasındasın sen bu ülke kolay kazanılmadı

Allahın Emrini ben inkar edemem

Şeriat istiyorsan git İranda yaşa

1. dedigim toprak derdindesin
2.yasasin cumhuriyet diyerek inkar etmis olursun .
3. merak etme Iran da zaten sözde seriat biraz bilgilen

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259

Ondan zaten ha bire gelin dershanelerimize yurtlarımıza diye mesaj atıyorlar ;) .Hz Muhammedi sevmiyen müslüman olmaz zaten onunla ne alakası var ;) . Atatürk benim atam liderim Ne Mutlu Türküm Diyene !

Ne mutlu Müslüman'ım diyene. Türklerin Kürtlerden hiçbir üstünlüğü yoktur. Bütün ırklar eşittir. Benim için ümmet önemlidir.

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,196
Puanı
1,061
Demekki Atatürk ün sözü sizin icin Allah in sözünün önünde .

Ne alaka arkadas, ne alaka? Atatürk bir ülke'nin varolusuna vesile olmus, Allah'in verdigi kuvvet ile. Allah ise Dünyayi, Kainat'i yaratmis. Ülke söz konusu olursa Atatürk ne dediyse o'dur. Din siyaset'in üstünde bir kavram ve inanc meselesidir. Türkiye bir Müslüman ülkedir, laik'tir ve bir Cumhuriyet'tir. Ve benim inanc'ima göre suan ki Hükümet bu kavramlari degistirmek ve dini kullanarak hükmetmek istiyor.

Dini niye karistiriyorsunuz Siyaset meselesine? Kim karistiriyor ona bakin, Cumhuriyet ve Laik'lige inananlara degil!

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259

Allah'ın ve peygamberin arkasına sığınma. Benim de Allah'ım, benim de peygamberim.

Allah ve Peygamberin dışında kimsenin koyduğu kanunların benim için paçavradan fazla bir değeri yok. Atatürk'ün koyduğu kanunları da tanımayabilirim. Bu beni ilgilendirmez. Senin atan olabilir benim değil.

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,235
Puanı
1,061

Ne alaka arkadas, ne alaka? Atatürk bir ülke'nin varolusuna vesile olmus, Allah'in verdigi kuvvet ile. Allah ise Dünyayi, Kainat'i yaratmis. Ülke söz konusu olursa Atatürk ne dediyse o'dur. Din siyaset'in üstünde bir kavram ve inanc meselesidir. Türkiye bir Müslüman ülkedir, laik'tir ve bir Cumhuriyet'tir. Ve benim inanc'ima göre suan ki Hükümet bu kavramlari degistirmek ve dini kullanarak hükmetmek istiyor.

Dini niye karistiriyorsunuz Siyaset meselesine? Kim karistiriyor ona bakin, Cumhuriyet ve Laik'lige inananlara degil!
Din > Siyaset.
Din > Laiklik
Din > Atatürk

Din her yere karıştırılır.Din bu din. Dine uygun olmayan şeye karşı çıkanları yargılama lütfen.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...