Siyaset Forumu Bölüyor!!!(Herkes Okusun)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,856
Puanı
910
Ben Kuran'ı okumadım o yüzden bilmiyorum.

Ayrıca herkes Müslüman olmak zorunda değil. Elhamdülillah Müslümanım.

- - - Ekleme - - -

Yani şunu düşünerek yazdım 8 yaşındaki küçük çocuk açlıktan ekmek çaldı diye ellerinin kesilmesi çok kötü bir durum.

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259

Kur'an'ın bir ayetini inkar ettiğini farkındasın galiba?

"Hırsızlık yapan erkek ve kadının ellerini kesiniz." (Maide, 5/38).

Müslüman olup olmaman bizi ilgilendirmez ama müslümanım diyorsan Kur'an ayetini inkar edemezsin. Kur'an'ın tek bir ayetini inkar eden saçma buluyorum falan diyen dinden çıkar bunu da herkes kabul eder zaten...

not:

Hırsızlık yapan kimsenin durumu, pişman olup malı sahibine geri getirmesi, çaldığı malın mahiyeti ve içinde bulunduğu şartları çok önemlidir. Bu ve buna benzer konular dikkate alınarak ceza verilip verilmeyeceğine karar verilir.

Son düzenleme:

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,235
Puanı
1,061

- - - Ekleme - - -

Yani şunu düşünerek yazdım 8 yaşındaki küçük çocuk açlıktan ekmek çaldı diye ellerinin kesilmesi çok kötü bir durum.
O 8 yaşındaki çocuğun elinin kesileceğine gerçekten inanıyo musun? :(

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,856
Puanı
910
Kur'an'ın bir ayetini inkar ettiğini farkındasın galiba?

"Hırsızlık yapan erkek ve kadının ellerini kesiniz." (Maide, 5/38).

Müslüman olup olmaman bizi ilgilendirmez ama müslümanım diyorsan Kur'an ayetini inkar edemezsin. Kur'an'ın tek bir ayetini inkar eden saçma buluyorum falan diyen dinden çıkar bunu da herkes kabul eder zaten...

İnkar ettiğim yok. Allah her şeyin doğrusu bilir.

- - - Ekleme - - -

O 8 yaşındaki çocuğun elinin kesileceğine gerçekten inanıyo musun? :(

Erkek ve kadınlar yazıyo çocuklar şeriatdan cezalandırılıyor mu ?

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259
Hırsızlık yapan kimsenin durumu, pişman olup malı sahibine geri getirmesi, çaldığı malın mahiyeti ve içinde bulunduğu şartları çok önemlidir. Bu ve buna benzer konular dikkate alınarak ceza verilip verilmeyeceğine karar verilir.

Bir siteden aldım yani şak diye eli kesilmiyor araştırılıyor kaçarı yoksa kesiliyor...

takas

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,209
Puanı
1,059
orçun kardeşimin kafasını karıştırmayın adam doğru şeyler söylemiş müslümanda sonuna kadar görünen o :)

- - - Ekleme - - -

- - - Ekleme - - -

öyle hemen kesilmesi diye bişey olmaz sandığın gibi değil :D

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,235
Puanı
1,061
Erkek ve kadınlar yazıyo çocuklar şeriatdan cezalandırılıyor mu ?

Büluğ çağına gelmediyse, yani ergenliğe girmediyse ceza olmaz hiç bir şekilde. Günah da olmaz.

Gel buraya, sen hırsızlık yaptın deyip de hemen kesilmez.

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Kur'an mecaz anlamlar da taşıyor. Oradaki kesmek "bıçakla kesmek" olmayabilir.

Bence de 13 yaşındaki bir çocuğun kolunun kesilmesi çok acımasızca ve canice. Allah merhametlidir.

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259
Kur'an mecaz anlamlar da taşıyor. Oradaki kesmek "bıçakla kesmek" olmayabilir.

Bence de 13 yaşındaki bir çocuğun kolunun kesilmesi çok acımasızca ve canice. Allah merhametlidir.

Mecaz falan değil. Normal kesmek anlamındadır Çarpıtmaya gerek yok. Ama sandığınız gibi hırsızlık yapınca gel bakalım, ver elini hemen keselim,diye bir durum da fıkıhta söz konusu değil... Önce yargılama yapılır, ne çaldığına bakılır, pişmanlık durumuna bakılır ona göre hapis cezası falan da verilebiliyor.

Ama bir kişinin ameliyat parasını çaldığını düşün ve o kişi ameliyat olamadan ölüyor bu durumda el kesme cezası hafif bile kalmaz mı? Allah her şeyi en iyi bilen, görendir.

Ayrıca berkann Allah merhametlidir, ama merhameti dahilinde adaletlidir, de bunu unutmayalım.

Son düzenleme:

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Mecaz falan değil. Normal kesmek anlamındadır Çarpıtmaya gerek yok. Ama sandığınız gibi hırsızlık yapınca gel bakalım, ver elini hemen keselim,diye bir durum da fıkıhta söz konusu değil... Önce yargılama yapılır, ne çaldığına bakılır, pişmanlık durumuna bakılır ona göre hapis cezası falan da verilebiliyor.

Ama bir kişinin ameliyat parasını çaldığını düşün ve o kişi ameliyat olamadan ölüyor bu durumda el kesme cezası hafif bile kalmaz mı? Allah her şeyi en iyi bilen, görendir.

Ayrıca berkann Allah merhametlidir, ama merhameti dahilinde adaletlidir, de bunu unutmayalım.

Bir şeyi çarpıtmıyorum. Yorumluyorum.

Since2011

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,184
Puanı
859
@legolas9900 belki hacı benden nefret edebilirsin bu söylüyeceğimle ama şeriat ülkede yaşamak istiyen İran'a gidebilir Türkiye Cumhuriyet bir ülkedir.Şeriatı savunanlara aklım ermiyor.

legolas9900

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,819
Puanı
710
@legolas9900 belki hacı benden nefret edebilirsin bu söylüyeceğimle ama şeriat ülkede yaşamak istiyen İran'a gidebilir Türkiye Cumhuriyet bir ülkedir.Şeriatı savunanlara aklım ermiyor.

neden nefret edeyim ki senin fikrin senin düsüncen ama sunu bilmeni isterim iran da seriat ile yönetilmiyor sadece sözde seriat .
Nedense benim de aklim Cumhuriyeti savunanlara ermiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...