Siyaset Forumu Bölüyor!!!(Herkes Okusun)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Since2011

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,184
Puanı
859
neden kücülsün ki ?
Seriat i uygulayan bir ülkede insanlar her daim barisla güvenle yasar.

Neyse hacı herkesin fikri kendine ama ben türkiyemde özgürce yaşamak istiyorum ilkokuldan beri dediğim cümleyi kullanmak istiyorum burada YAŞASIN CUMHURİYET:)

Moderatörün son düzenlenenleri:

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,235
Puanı
1,061

Şeriatı uyguluyan bir ülke asla büyümez aksine küçülür .

Şeriat'ı istismar edenler olduğu sürece dışarıdan, Şeriat zarara dönüşebilir. Ama şu anda Şeriat için uygun ortam yok. Önümüzdeki birkaç yıl içinde de pek yok. İleride inşallah şeriata geçilir. En adili ALLAH'tır yani ŞERİATtır.

legolas9900

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,819
Puanı
710

Neyse hacı herkesin fikri kendine ama ben türkiyemde özgürce yaşamak istiyorum ilkokuldan beri dediğim cümleyi kullanmak istiyorum burada YAŞASIN CUMHURİYET:)

bence burda insanlarin gelistirdigi birseyi (burda bu Cumhuriyet oluyor) Allah in emrettigi Kuranda yazan yasam bicimini karsilastirmak hata ama neyse :)

- - - Ekleme - - -

Aga ben seni anlamıyom neden şeriati destekliyorsun

cünkü adil yasam bicimi ve Kuran da emredilen oldugu icin aga :)

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059

Şeriat'ı istismar edenler olduğu sürece dışarıdan, Şeriat zarara dönüşebilir. Ama şu anda Şeriat için uygun ortam yok. Önümüzdeki birkaç yıl içinde de pek yok. İleride inşallah şeriata geçilir. En adili ALLAH'tır yani ŞERİATtır.
Anayasanın ilk maddesini hatırlatayım

1 Türkiye Devleti Bir Cumhuriyettir

2 Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir.

3:
Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.
Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır.
Millî marşı “İstiklal Marşı”dır.
Başkenti Ankara’dır.

4:
Anayasanın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2 nci maddesindeki Cumhuriyetin nitelikleri ve 3 üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.

Sanırım anladın

- - - Ekleme - - -

bence burda insanlarin gelistirdigi birseyi (burda bu Cumhuriyet oluyor) Allah in emrettigi Kuranda yazan yasam bicimini karsilastirmak hata ama neyse :)

- - - Ekleme - - -

cünkü adil yasam bicimi ve Kuran da emredilen oldugu icin aga :)
Yine aynı aga Kuran daki emirleri ve yasakları uygulamak bizlere Allahın Emridir.Cumhuriyet yönetimindede böyle namazımızı kılıyoruz ibadet ediyoruz Allahın emir ve yasaklarına uyguluyoruz.

legolas9900

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,819
Puanı
710

2 Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir.

3:Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.
Başkenti Ankara’dır.

4: Anayasanın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2 nci maddesindeki Cumhuriyetin nitelikleri ve 3 üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.

Sanırım anladın

- - - Ekleme - - -

Yine aynı aga Kuran daki emirleri ve yasakları uygulamak bizlere Allahın Emridir.Cumhuriyet yönetimindede böyle namazımızı kılıyoruz ibadet ediyoruz Allahın emir ve yasaklarına uyguluyoruz.

benim icin ayni seyi cagristirmiyorlar aga...

- - - Ekleme - - -

+ seriat kuranda emridilen yasam bicimidir.
cumhuriyetle kiyaslama isteginizede anlam veremiyorum

legolas9900

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,819
Puanı
710

Başkenti Ankara’dır.

4: Anayasanın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2 nci maddesindeki Cumhuriyetin nitelikleri ve 3 üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.

Sanırım anladın

- - - Ekleme - - -

Yav kardeş anlamıyorsun galiba zaten biz Kuranda emredildiği gibi yaşıyoruz Allahın emirlerine ve yasaklarına uyguluyoruz

Başkenti Ankara’dır.

Sanırım anladın

- - - Ekleme - - -

al paylastigin anayasa maddelerini oku
son olarak sana Maide suresi 44. ayet i gösteriyorum daha bisey yazmam yoksa kalbini kirarim .

Şüphesiz Tevrat’ı biz indirdik. İçinde bir hidayet, bir nur vardır. (Allah’a) teslim olmuş nebiler, onunla yahudilere hüküm verirlerdi. Kendilerini Rabb’e adamış kimseler ile âlimler de öylece hükmederlerdi. Çünkü bunlar Allah’ın kitabını korumakla görevlendirilmişlerdi. Onlar Tevrat’ın hak olduğuna da şahit idiler. Şu hâlde, siz de insanlardan korkmayın, benden korkun ve âyetlerimi az bir karşılığa değişmeyin. Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler kâfirlerin ta kendileridir.

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
al paylastigin anayasa maddelerini oku
son olarak sana Maide suresi 44. ayet i gösteriyorum daha bisey yazmam yoksa kalbini kirarim .

Şüphesiz Tevrat’ı biz indirdik. İçinde bir hidayet, bir nur vardır. (Allah’a) teslim olmuş nebiler, onunla yahudilere hüküm verirlerdi. Kendilerini Rabb’e adamış kimseler ile âlimler de öylece hükmederlerdi. Çünkü bunlar Allah’ın kitabını korumakla görevlendirilmişlerdi. Onlar Tevrat’ın hak olduğuna da şahit idiler. Şu hâlde, siz de insanlardan korkmayın, benden korkun ve âyetlerimi az bir karşılığa değişmeyin. Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler kâfirlerin ta kendileridir.
Öncelikle şunu belirtmek istiyorum Ben Allahtan Başka Kimseden Korkmam.Sadece Allahtan Korkarım

Şunuda belitmek istiyorum cumhuriyeti desteklemiyorsan bu ülkede yaşamaman lazım ama bu ülkede kalıyorsun ee aradaki fark

Daha iki ay önce ülke bölünsün diyordun eee kendi cümlelerini unutuyorsun sanırım

Son olarakta YAŞASIN CUMHURİYET

- - - Ekleme - - -

Bide Allahın emirlerini ben her yerde gayet rahat uygularım

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259
Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler kâfirlerin ta kendileridir. (Maide,44)

Şimdi bir kere şeriat kelimesinin anlamı tam olarak anlaşılmıyor. Şeriat devlet yönetimi de dahil, Allah'ın her alanda en iyiyi bilerek koyduğu kanunlardır. Yani şeriat tek bizim yaşantımızla sınırlı değildir bir devlet yönetim biçimi olarak da varolmalıdır.

Allah bir kanun koymuşsa ve örneğin hırsızlık yapan kadın ve erkeğin elini kesin, demişse örneğin bu bir şeriattır. Kur'an'da da aynen bu şekilde vardır.

Şeriata karşı çıkmak Allah'ın kanunlarına karşı çıkmaktan başka hiçbir şey değildir. Allah'tan daha mı iyi bileceksiniz siz de Allah'ın kanunlarını eleştiriyorsunuz?

Şu an İsrail'de devletin resmi dini yahudiliktir ve her geçen dakika gelişiyorlar... Her geçen dakika teknolojide devrim yapıyorlar, çünkü din duygusuyla herkes işine daha bir kendini veriyor...

Şeriat sadece bireysel yaşamla sınırlı değildir, bireysel yaşamı da kapsar ama devlet yönetimini de kapsar.

Anlayana!

Since2011

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,184
Puanı
859
Biz Cumhuriyeti böyle kazandık bunun yolunda kaç şehitlerimiz var şehitlerimizin yüzüne öteki dunyada nasıl hesap verecez demicekler bize biz size vatanınızı böyle mi emanet ettik diye ?

legolas9900

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,819
Puanı
710
Biz Cumhuriyeti böyle kazandık bunun yolunda kaç şehitlerimiz var şehitlerimizin yüzüne öteki dunyada nasıl hesap verecez demicekler bize biz size vatanınızı böyle mi emanet ettik diye ?

Allah yolunda savasanlara sehit denir .

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259

Şehitlerimiz vatanın bağımsızlığını temin ettiler. Bağımsızlık olduğu sürece rejim değişebilir, bununla ne alakası var? Şu an İran şeriatla yönetiliyor bağımsızlığı mı tehlikede yoo yine tam bağımsızlar.

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259
Sesine can kurban !:)

- - - Ekleme - - -

Reşit ol öyle konuşalım .

:) Verecek cevap bulamayınca hakarete varan söylemler. Atatürk seni görse her türlü iddiasına girerim utanırdı.

Ben vatan, millet için senden daha çok çalışıyorum senin gibi ortalarda boş boş gezmiyorum.

Since2011

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,184
Puanı
859
:) Verecek cevap bulamayınca hakarete varan söylemler. Atatürk seni görse her türlü iddiasına girerim utanırdı.

Ben vatan, millet için senden daha çok çalışıyorum senin gibi ortalarda boş boş gezmiyorum.

Babandan mı duyon bu lafları yoksa o gittiğin Fetullah Gülen okullarından mi öğreniyorsun nereden öğreniyorsan öyle saçmalığa cevap verecek halim yok ;).

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,200
Puanı
1,061
Konu ilginc bir boyut almis gidiyor. Ilginc. Dün geziparki konusulmasin diyenler bugün AK Parti mitingi icin konu acip siyaset sovu yapiyor.

Bunun adi demokrasi diyorlardi dimi? :)

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259

Babandan mı duyon bu lafları yoksa o gittiğin Fetullah Gülen okullarından mi öğreniyorsun nereden öğreniyorsan öyle saçmalığa cevap verecek halim yok ;).

Beni kendinle karıştırdın galiba? Fetullah Gülen'in herhangi bir kurumunda bulunmuyorum bir ilgim, bağlantım da yok.

Atatürk'ü de sevmiyorum sevmek zorunda da değilim. Ama sonuna kadar saygı duyuyorum. Allah en iyisini bilir, cezasını kendi çekecek, hesabını kendi verecektir M.Kemal sen onun hesabını vermeyeceksin :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...