Müjde Racon Kesiyor (Halka 7. Bölüm) (Spoi Yok)

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
Film hakkında ya "mükkemel" ya da "boşa vakit harcanılan iyi olmayan bir film" yorumlarına denk geldim. Beklentim büyüktü ama tam karşlayamadı.Şimdi film ile ilgili önce eleştirilerim, sonrada beğendiğim kısımları belirteceğim.
Film ilk başta çok sıkıcı geldi. Hani türk dizileri için boş boş bakışmalarla uzatılır denir ya, işte bu filmdede bir sürü uzun boş sahneler vardı. 135 dakikalık filmin eminim nerdeyse yarısı uzatılan sahnelerdir. Misal filmin ilk 20 dakikası çok boş geldi bana. Örneğin, baba karakteri ilk eve döndüğünde içeri girene kadar gereksiz uzun sahne mevcuttu, hizmetçinin ışıkları kapatmasıda öyle.
Konusu heyecan veren ya da aman aman diyeceğimiz bir şekilde değildi ama filmin başlarını saymazsak sonraki sahneler bir şekilde kendini izlettirdi.
Ben siyah beyaz olmasına pek takılmadım, aksine filme ayrı bir hava katmış. Filmdeki asıl olaylar asıl kız hamile olduğunu anlattığında Fermin'in kaçmasıyla başlıyor diyebiliriz.Başroldeki hizmetçi çok soğuk bir oyunculuğa sahip. Oyunculuklarda başarılı kimse yoktu.
Hizmetçinin doğum yaptığı sahne ve ordaki çekim, verilen duyguyu çok beğendim. Tabi doğumdan önce Fermin ile tekrar karşlaşmasıda ayrı bir olaydı. Çok film izleyenler eminim çok beğenmiştir ama benim gibi fazla izlemeyen biri için sıradan geldi.
5.7/10
@Sherlock hesapta sorun yaşamaya diye bende Tols bey gibi nokta sonrası gıcık rakam seçtim :A)
Ben de Shoplifters ile Never Look Away'i rica ediciğim :A
Şimdi sen Roma’ya 5.5 mu verdin, 5.7 mi? Net bir şey söyle tabloya aktarayım. :A
Benim Filme verdiğim puan 5.5 di ama Tols ozaman 8.3 yada herneyse işte bir küsüratlı rakamı vardı, bende toplamında sen rahat hesapla diye extra 0.2 puan verdim. Böylede kalabilir sen bilirsin ama ben hesapta düz hesap olsun diye belirtmiştim :D

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
Ben bu klavyeye ne diyeyim ya. Şer yazmış şey yazacağına. Ahahahaha. :A Şer falan yok, bende yer almayan bir şey o. :A

Mesajını da hatırladım, durumu da anladım. Tercih meselesi tabi, daha önceden de dediğim gibi burda her şeyi yapmaya hakkın var. :A
Anladım :)

• Beğendim
Reactions: MEnes

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Benim Filme verdiğim puan 5.5 di ama Tols ozaman 8.3 yada herneyse işte bir küsüratlı rakamı vardı, bende toplamında sen rahat hesapla diye extra 0.2 puan verdim. Böylede kalabilir sen bilirsin ama ben hesapta düz hesap olsun diye belirtmiştim :D

@Tolstoyevski yoksa yan çarı @DarkLegenD var. O yüzden o hesap çoktan karıştı. :A

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
@Tolstoyevski yoksa yan çarı @DarkLegenD var. O yüzden o hesap çoktan karıştı. :A
haha al birini vur ötekine :A @DarkLegenD sana öfkelenmese bari. Çakisiyle dalar buraya :A

Bu arada senin gibi bildirimlerden kaçmıyorum ben. Biraz dinleyeneyim, araya başka film girmezse şu çarpışma ile ilgili mesajın aklımda İlkkez su Instagram'daki gibi kayıt kısmına ekledim. Geri dönüş yapacam senin sakin zamanında. Malum çok popülersinya, herkes seni bildirime boğunca devrelerin yanıyor :A

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
haha al birini vur ötekine :A @DarkLegenD sana öfkelenmese bari. Çakisiyle dalar buraya :A

Bu arada senin gibi bildirimlerden kaçmıyorum ben. Biraz dinleyeneyim, araya başka film girmezse şu çarpışma ile ilgili mesajın aklımda İlkkez su Instagram'daki gibi kayıt kısmına ekledim. Geri dönüş yapacam senin sakin zamanında. Malum çok popülersinya, herkes seni bildirime boğunca devrelerin yanıyor :A
Zaten şunun şurasında puan verdiğim 4-5 film var, hesap falan karıştırmam yani. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi and Sherlock

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060

Beni @destere bey sananlar peşimi bırakmıyor, onun üzerinden prim yapıyorum. :A Çarpışma konusunu özelden konuşabiliriz ya, orada gözümden kaçmaz hem. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
Beni @destere bey sananlar peşimi bırakmıyor, onun üzerinden prim yapıyorum. :A Çarpışma konusunu özelden konuşabiliriz ya, orada gözümden kaçmaz hem. :A
Şu mevsu ile ilgili destereye şaka yapacam. Aman çaktırmayın :A Bir ara profile ayarlarım birşet ve etiketlerim seni. Dur hemen cevaplayayim bari mesajını madem buralardasın :F

• Güldürdün
Reactions: Sherlock

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
Benim bir diziden beklentim sürekli ters köşe yapması değil ki. Her bölümün şaşırtıcı olması imkansız. Onur Saylak ile Kıvanç Tatlıtuğ’un karşılıklı sahnelerini izlemek, Veli’nin karakolda şov yapması ve oradan çıkışı. Kadir’in annesine kavuştuğu sahne falan daha çok dram ağırlıklı bir bölümdü. Saf aksiyon dizisi izlemiyoruz sonuçta, bu tarz bölümleri seviyorum ben.

Ayrıca bu bölümün öncesine kadar Veli’nin tüm suçlarınan aklanacağını hiçbirimiz tahmin edemezdik. Öyle bir durum da var.
öncelikle @MEnes sen @Sherlock un mesajını okuma
Spoi içeriyor :A
Gelelim sana Sherlock, bende bir diziden daima ters köşe beklemiyorum, izlediğim Halka'da ise o tarz şeyler pek yok. Farklı açıdan şaşırtıyor. Bak Çarpişma konusunda şöyle bir eleştiri yapabilirim : Hani bir keresinde Kerem'in annesi vuruldu sanmıştık ama hemen ön izlemede vurulmadığı açığa çıktı. Heyecanı öldürmüşlerdi.
Zeynep ile Veli sahneside herzaman yaptıkları gibi bize sonradan gösterilseydi daha iyi olurdu. Böyle gidişatı az çok tahmin edince alacağımız tadın kıvami azaliyor.
Yani Demek istediğim müdüre savcıdan telefon gelince işte o sahnede Veli'nin Zeynep'e olan şartlarını gösterselerdi bize. Veli'nin karakol sahneleri daha vurucu olurdu.
Duygusallık açısindada Kadir ile annesinin sahnesinin iyi olduğunu bende belirttim. Bu şekildeki duygusalıkları iyi harmanlıyorlar. Kerem ve Annesi ile olan sahnelerdede başarılı sahneler izlemistik.

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: Sherlock and MEnes

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,201
Puanı
860
@turkuazz a yazdığım mesaj gibi diyeceğim, 4ü izledimi 5i izlemek isteyecek. 6yı bitirince 7ye otomatikmen geçiş yalacaktır @Tolstoyevski ama kendisi bazen tuhaf zamanlarına denk geldiği icin hafif umutsuz vaka benim için :A
Akşam dizinin 2.bölümünü bakma fırsatını yakalayamadım, 2.bölümü sabah ancak bitirdim dizinin 3.bölümünü bitirip pazara 4-5 bölümünü planlıyorum :A

• Harika

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,643
Puanı
1,060
Sanki dizi onun üzerine kurulu. Aman ne halin varsa gör. Kaliteli bir diziden mahrum kalan sen olursun :ppp:
Fazilet dışında ortak bir dizimiz olmadı sanırım. :A Çukur, Kadın ve Avlu'ya bekleriz seni. Olmadı yeni sezonda yeni bir dizi buluruz. :A

• Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
Fazilet dışında ortak bir dizimiz olmadı sanırım. :A Çukur, Kadın ve Avlu'ya bekleriz seni. Olmadı yeni sezonda yeni bir dizi buluruz. :A
Türk dizilerine pek bulaşmıyorum artik. Halka üst düzeyde olduğu için bulaştım :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
öncelikle @MEnes sen @Sherlock un mesajını okuma
Spoi içeriyor :A
Gelelim sana Sherlock, bende bir diziden daima ters köşe beklemiyorum, izlediğim Halka'da ise o tarz şeyler pek yok. Farklı açıdan şaşırtıyor. Bak Çarpişma konusunda şöyle bir eleştiri yapabilirim : Hani bir keresinde Kerem'in annesi vuruldu sanmıştık ama hemen ön izlemede vurulmadığı açığa çıktı. Heyecanı öldürmüşlerdi.
Zeynep ile Veli sahneside herzaman yaptıkları gibi bize sonradan gösterilseydi daha iyi olurdu. Böyle gidişatı az çok tahmin edince alacağımız tadın kıvami azaliyor.
Yani Demek istediğim müdüre savcıdan telefon gelince işte o sahnede Veli'nin Zeynep'e olan şartlarını gösterselerdi bize. Veli'nin karakol sahneleri daha vurucu olurdu.
Duygusallık açısindada Kadir ile annesinin sahnesinin iyi olduğunu bende belirttim. Bu şekildeki duygusalıkları iyi harmanlıyorlar. Kerem ve Annesi ile olan sahnelerdede başarılı sahneler izlemistik.

Bahsettiğin şeyler kurguyla alakalı biraz, anladığım kadarıyla flashback yöntemi ile Veli’nin şartlarını sunduğunu gösterseler daha iyi olurdu demişsin ama bu bir tercih meselesi. Dediğin gibi belki daha şaşırtıcı olabilirdi bahsettiğin bir kurguda izleseydik o sahneleri ama ben şikayetçi değilim açıkçası. Tatmin oldum kendi adıma konuşmam gerekirse.

• Beğendim

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
Bahsettiğin şeyler kurguyla alakalı biraz, anladığım kadarıyla flashback yöntemi ile Veli’nin şartlarını sunduğunu gösterseler daha iyi olurdu demişsin ama bu bir tercih meselesi. Dediğin gibi belki daha şaşırtıcı olabilirdi bahsettiğin bir kurguda izleseydik o sahneleri ama ben şikayetçi değilim açıkçası. Tatmin oldum kendi adıma konuşmam gerekirse.
yes aynen o tarz demeye çalıştım. Biliyorsun türkcem bazen anlatmaya çalıstığımı anlatmakta zorluyor beni :A @dreamy
Neyseki Sherlock nickinin hakkını verebilmişsin bugün :A

• Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: dreamy and Sherlock

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
yes aynen o tarz demeye çalıştım. Biliyorsun türkcem bazen anlatmaya çalıstığımı anlatmakta zorluyor beni :A @dreamy
Neyseki Sherlock nickinin hakkını verebilmişsin bugün :A

Açık konuşmam gerekirse dilimizi çoğu Türk'den çok daha iyi konuşuyor ve kullanıyorsun. Kendini hiç küçümseme bu konuda. :A

• Harika

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
Açık konuşmam gerekirse dilimizi çoğu Türk'den çok daha iyi konuşuyor ve kullanıyorsun. Kendini hiç küçümseme bu konuda. :A
bazen baya içinden çıkamadığım oluyor, ama var ya bu forum sayesinde baya baya ilerlettim. eskiden hele ilk zamanlarda @xemrexxx beyle tartıştığımda olmuştu yanlış anlaşılmalardan dolayı :F hem anlamak hemde anlatmakta sıkıntı olabiliyordu :A