Müjde Racon Kesiyor (Halka 7. Bölüm) (Spoi Yok)

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,029
Puanı
1,060
Bir dis daha geldi :A 5 ortalamanın altında bir puan. Roma en az 7 verilmesi gereken bir film bana göre. Ama herkese göre de olmadığı açık filmin. Çok da böldü zaten izleyicileri, Green Book biraz da öyle çıkıp aradan aldı oscarı gibi duruyor :A
Green Book ile Roma'yı kıyaslamayalım lütfen. :ppp:
Evet filmdeki yorumumda ya çok iyi yada berbat bir film yorumlarını okudum diye belirtmiştim. Benim için ise çekim kalitesi güzel, konusu klişe ama kendini izlettiren yer yer duygulandıran bir filmdi ama başı çok sıkıcı, uzatılan çok sahne vardı o yüzden bu puanı aldı ama 6 verdim sayılır. 5e odaklanma hep :A

• Güldürdün
Reactions: MasacRE

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Böyle keyif alınmazki ama :A @MEnes (Halka'yı diyor, 2. bölüm)
Keşke izlese ve o izlediğimiz muazzam şeyleri görse... Gerçekten @Tolstoyevski dostumun Halka gibi bir diziden mahrum kalması içimi acıtır. 2. bölümü bitirince zaten 3'ü ve 4'ü izleyecek kaçarı yok yani. Daha da duramayacak elbette. :A

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,029
Puanı
1,060
Keşke izlese ve o izlediğimiz muazzam şeyleri görse... Gerçekten @Tolstoyevski dostumun Halka gibi bir diziden mahrum kalması içimi acıtır. 2. bölümü bitirince zaten 3'ü ve 4'ü izleyecek kaçarı yok yani. Daha da duramayacak elbette. :A
@turkuazz a yazdığım mesaj gibi diyeceğim, 4ü izledimi 5i izlemek isteyecek. 6yı bitirince 7ye otomatikmen geçiş yalacaktır @Tolstoyevski ama kendisi bazen tuhaf zamanlarına denk geldiği icin hafif umutsuz vaka benim için :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Green Book ile Roma'yı kıyaslamayalım lütfen. :ppp:
Evet filmdeki yorumumda ya çok iyi yada berbat bir film yorumlarını okudum diye belirtmiştim. Benim için ise çekim kalitesi güzel, konusu klişe ama kendini izlettiren yer yer duygulandıran bir filmdi ama başı çok sıkıcı, uzatılan çok sahne vardı o yüzden bu puanı aldı ama 6 verdim sayılır. 5e odaklanma hep :A
Şimdi edebiyat dersindeki gibi örneklendirirsek Roma sanat için sanattır, Green Book ise toplum için sanattır :A Green Book daha basit, rahat rahat izleniyor ama Roma daha kaliteli, çok farklı bir yapım. O dediğim sanat filmlerini bolca tüketmiş insanlara daha da iyi geliyor o tarz, ben de o kadar fazla izlemediğimden belli bir noktaya kadar sevebildim :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,029
Puanı
1,060
Şimdi edebiyat dersindeki gibi örneklendirirsek Roma sanat için sanattır, Green Book ise toplum için sanattır :A Green Book daha basit, rahat rahat izleniyor ama Roma daha kaliteli, çok farklı bir yapım. O dediğim sanat filmlerini bolca tüketmiş insanlara daha da iyi geliyor o tarz, ben de o kadar fazla izlemediğimden belli bir noktaya kadar sevebildim :A
@Tolstoyevski puanını 10 çıkarmaya karar vermis Roma'nınkini ee benim o küsürat boşa gitmiş oluyor :A Şimdiki filmde harikaymış. İkisini kıyaslayıp bende nekadar düşüreceğime karar vereyim :p:A

• Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,029
Puanı
1,060
İnatlaşmayın birbirinizle yahu, herkes içinden gelen puanı versin şu filmlere :A
Yok şaka yapıyorum ben. Başkasından etkilenip değiştirmek huyum değil ama 5.5 olsun tabi. Size baksam hadi 7 olsun demem yani :A ilk o an izlerken o puanı vermek istedim verdim. Sonuçta o 2 küsürü Tols'un 3. den dolayı hesap düzgün olsun diye dedim.

• Güldürdün

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Yoldaşım Capernaum'u sonra izlersin, artık şu Roma'yı izle gözünü seveyim dilimde tüy bitti sana izletemedik filmi :A Hem sen bakma Dosi'nin filmi kötülemesine ben ve @Sherlock onayladık filmin kalitesini, sen bize güven :A

Zaten Roma’yı beğenmeyen sanattan anlıyorum falan demesin Utku beyciğim. Senaryosu bir tık daha iyi olsa benim için yılın filmiydi, Green Book’un senaryosunu kusursuz bulduğum için Roma’nın önüne koydum bu sene. :A

• Beğendim

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,029
Puanı
1,060
Yine lafını gönderdin en vurucu olanından. :A Neyse göreceğiz artık. Dediğin gibi, gerçekleşir umarım. :A
artık öyle uyumlu iyimser olmamaya karar verdim :A Taş atacam artık ama baş yarmasada canım atmak istiyor. Eeee geçen sana istediğin gibi olacak demiştim. Zamanla olacak. Şu etkinlikleri bitirelim hele :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Yok şaka yapıyorum ben. Başkasından etkilenip değiştirmek huyum değil ama 5.5 olsun tabi. Size baksam hadi 7 olsun demem yani :A ilk o an izlerken o puanı vermek istedim verdim. Sonuçta o 2 küsürü Tols'un 3. den dolayı hesap düzgün olsun diye dedim.
Gel senle altıda anlaşalım, puan düşürmek yakışmaz sana 6 iyidir :A

• Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,029
Puanı
1,060
Zaten Roma’yı beğenmeyen sanattan anlıyorum falan demesin Utku beyciğim. Senaryosu bir tık daha iyi olsa benim için yılın filmiydi, Green Book’un senaryosunu kusursuz bulduğum için Roma’nın önüne koydum bu sene. :A
@MEnes beğenmedim derse bu lafına ne gülerim ama :A eee bizim 5.7 ne olacak? 5.5 orjinal olarak hesapla bari. Tols bey için extra 0.2 vermiştik. gerek kalmamış :D

• Güldürdün
Reactions: MEnes and Sherlock

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
artık öyle uyumlu iyimser olmamaya karar verdim :A Taş atacam artık ama baş yarmasada canım atmak istiyor. Eeee geçen sana istediğin gibi olacak demiştim. Zamanla olacak. Şu etkinlikleri bitirelim hele :A
Hakkımızda hayırlısı, belki ben de başka şerler yaparım senin yaptıklarına karşılık. :A Bilemeyiz neler olacağını göreceğiz. :A

• Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,029
Puanı
1,060
Gel senle altıda anlaşalım, puan düşürmek yakışmaz sana 6 iyidir :A
bu düşürmek değilki ama. Ordaki yorumumu oku anlarsın :D başkası istiyor diye puan yükseltmek hiç yakışmaz bana :A zaten 2 kişi 10 gibi bir rakama karar kılmış değiştirip. Gözun doysun :A

• Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,029
Puanı
1,060
Hakkımızda hayırlısı, belki ben de başka şerler yaparım senin yaptıklarına karşılık. :A Bilemeyiz neler olacağını göreceğiz. :A
Şer :eek: kötülük yapacağımı sanmıyorsun herhalde? :A Yok ben sadece mesafeleri uçurum yapacam. Kimseye zararı olmayan birşey yani.

Şu 1 adım yaklaşma, 5 adım uzaklaşma ile ilgili mesajımı hatırlıyorsan işe öyle bir durum :D

• Güldürdün
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Şer :eek: kötülük yapacağımı sanmıyorsun herhalde? :A Yok ben sadece mesafeleri uçurum yapacam. Kimseye zararı olmayan birşey yani.

Şu 1 adım yaklaşma, 5 adım uzaklaşma ile ilgili mesajımı hatırlıyorsan işe öyle bir durum :D
Ben bu klavyeye ne diyeyim ya. Şer yazmış şey yazacağına. Ahahahaha. :A Şer falan yok, bende yer almayan bir şey o. :A

Mesajını da hatırladım, durumu da anladım. Tercih meselesi tabi, daha önceden de dediğim gibi burda her şeyi yapmaya hakkın var. :A

• Olmamış