Klasik Friends - Dizi Yorumları

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,773
Puanı
559
Ne kadar doğru bilmiyorum ama dizinin Türkçe dublajında başka bir sitenin adı geçiyor.
Yeni bir dublaj yapmak yerine o dublajı satın almıştır herhalde. Çok büyütülecek bir mevzu değil aslında ama dublajda sitenin adının geçmesi çok kötü olmuş. :A

O değil de bu diziyi ciddi ciddi dublajla izleyenlerin olması üzücü. 10 saniyelik bir kesiti izlerken bile rahatsız oldum. :A

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
56,757
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Yeni bir dublaj yapmak yerine o dublajı satın almıştır herhalde. Çok büyütülecek bir mevzu değil aslında ama dublajda sitenin adının geçmesi çok kötü olmuş. :A

O değil de bu diziyi ciddi ciddi dublajla izleyenlerin olması üzücü. 10 saniyelik bir kesiti izlerken bile rahatsız oldum. :A
Ben izlesem dublajla izlerdim, ama bu 10 saniyelik kesit ondan da vazgeçirdi cidden. :A

• İlginç
Reactions: phoebebuffay

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,773
Puanı
559
Ben izlesem dublajla izlerdim, ama bu 10 saniyelik kesit ondan da vazgeçirdi cidden. :A
Dublajla izleyince dizinin tüm boyusu bozuluyor ve normalde komik olan sahneler bile gram komik gelmiyor. Bu dizi zamanında Atv, Show Tv gibi kanallarda da dublajlı olarak yayınlanmış ama dublajla izleyeceğine hiç izleme daha iyi. :A

• İlginç
Reactions: Emre Ozansoy

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,773
Puanı
559
Son günlerde günde 2-3 bölüm Friends izlemeye başladım ve 3.sezon da bitti yine ve yeniden. Dizinin formuna ve kendi ortalamasına kavuştuğu sezondu bence. 1-2 bölüm dışında tüm bölümler iyiydi ama favorilerim sırayla:
3x16 (We were on a break :A)
3x09 (Futbol bölümü)
3x06 (Flashback bölümü)
3x02 (Tek mekanda geçen Ross'un iş gecesi davetine hazırlandıkları bölüm)

Daha iyi sezonlar var, puan kırılabilir aslında ama küsürata gerek yok, sezona puanım
10/10 :A
4.sezon da bitti. 5.sezon, en sevdiğim sezon olduğu için bölüm bölüm yorumlamaya karar verdim. Yeni izlediğim dizilere vakit bulamazken Friends'i neredeyse hemen hemen her gün izlemeye devam ediyorum. :A

Yine harika bir sezondu. Sezonun başlarındaki Joey-Chandler-Kathy üçgenli bölümleri çok sevemesem de sezonun ikinci yarısı çok iyiydi. Her bölümüyle güldürdü yine. Favori bölümlerim :

4x23-24 (Londralı sezon finali bölümü)
4x12 (iddia bölümü)
4x01 (Monica'yı denizanasının ısırdığı bölüm)
4x20 (gelinlik bölümü)

Sezona genel puanım : 10/10

5x01

Sezon finalinin devamı niteliğinde harika bir sezona başlangıç bölümüydü.

Monica ve Chandler'ın düğünde ufak bir kaçamak yapmaya çalışma çabaları ama bir türlü yapamamaları bölümün eğlenceli kısımlarındandı. Emily düğünü terk edince Ross, Rachel ile balayına gitmeye karar verdi fakat son anda hava alanında Emily ile karşılaşınca onun peşinden gitti. Rachel'ın uçağın kalktığını ve tek başına Yunanistan'a gittiğini fark ettiği sahne de çok iyiydi. :A

9.5/10

5x02

Chandler'ın herkesin gözü önünde yanlışlıkla Monica'yı öpmesi bölümün ana olayıydı. Monica'yı öptükten sonra ilişkileri anlaşılmasın diye sırayla Rachel ve Phoebe'yi de öpmesi sonra Joey önüne çıkınca Joey'un korkup kenara çekilmesi aşırı iyiydi. :A

Phoebe'nin sürekli dönen Londra muhabbetlerinden dolayı üzülmesi ve diğer karakterlerin de bunu fark edip Phoebe ile beraber şehir dışına bir piknik düzenlemeleri çok tatlı bir olaydı. Fakat tam pikniğe gidecekleri sırada Phoebe'nin suyu geldi. Bu sahnedeki karakterlerin hal ve haraketleri de çok tatlıydı. :X

10/10

• Beğendim
Reactions: bazinga

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,773
Puanı
559
5x03

100.bölüme yakışır cinsten hem duygusal hem de eğlenceli harika bir bölümdü.

Phoebe'nin doğum yaptığı bölümdü. Çocuklardan birinin kendisinin olmasını istedi ama olmadı tabii. Sonda bebeklere yaptığı konuşma oldukça duygusaldı. :(

Erkek sandıkları Chandler'ın kız çıkması ve akabinde Phoebe'nin kardeşinin coşkuyla Chandler is a girl diye bağırmasına Chandler'ın verdiği tepki çok iyiydi. :A

Joey'un da doğum yapar gibi böbrek taşlarını çıkardığı sahne bölümün bir diğer önemli olayıydı. :)

10/10

5x04

Son bölümler kadar iyi olmasa da klasik Friends ortalamasında oldukça eğlenceli bir bölümdü.

Emily sonunda Ross ile konuştu ve ilişkilerine tekrar şans vereceğini ama 1 şartının olduğunu söyledi. O şart da Rachel ile bir daha görüşmemesiydi... Ross seçim yapamadı tabii ki ama en sonda Rachel'ın Ross'a ne şartla olursa olsun Emily'nin teklifini kabul etmesi gerektiğini söyleyince Ross da seçimini Emily'den yana yaptı. :( Emily'ye de hak veriyorum aslında, iki taraf için de çok zor bir durum. Buradaki tek suçlu düğünde yanlış ismi söylemeyi başarabilen Ross. :A

Joey bir yardım programına TV'ye çıktı. Phoebe ve Joey'un bencil olmayan iyilik konusundaki tartışmaları ve bunun üzerine iddiaya girmeleri bölümün eğlenceli kısımlarıydı. :D

9/10

5x05

Yine harika bir bölümdü. :A

Chandler ve Monica hafta sonu için otel kaçamağı planladılar fakat Monica'nın titizlik takıntısı yüzünden sürekli oda değiştirmelerinden ötürü kavga ederek eve döndüler.

Ross, Emily'nin şartını Rachel'a bu bölümde söyledi. Rachel şok geçirip büyük hayal kırıklığına uğradı haklı olarak.

Phoebe ve Rachel'ın olacaklara karşı alternatif grup kurma planı ve Phoebe'nin Joey'u da kendi gruplarına çekme planı aşırı iyiydi. :A

Joey'un bölüm sonunda herkesin içinde Chandler-Monica ilişkisini anlaması ve şoka girip bağırmaya başladığı sahne de aşırı iyiydi, kahkaha attım. :A

Chandler-Monica'nın ilişkilerini sakladıkları bu bölümler cidden çok iyi ya. :D

9.5/10

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Bir zamanlar Friends'in bile uyarlaması yapılmıştı Türkiye'de :A tek Can Bonomo'da Ross tiplemesi var :A
kimler kimleri canlandırmış meraktan birazdan bakındım :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,773
Puanı
559
5x06, 5x07

Çok da güldürmeyen ortalama bölümlerdi.

Emily, Ross'dan mobilyalarını, evini değiştirmesini ve yaşadığı yerden daha uzak bir semte taşınmasını istedi. Ross da evliliğini yürütmek için kabul etti bunları fakat daha sonrasında Emily'e bana güvenmiyorsan bu ilişkiyi yürütemeyiz demesi ve Emily'nin de sana güvenemiyorum demesiyle evlilikleri bitti. Emily'e başta biraz hak versem de sonradan çok abarttı.

Ross, mobilyaları satıp evi boşalttığı için evsiz kaldı. Geçici süreliğine Chandler ve Joey'un yanına taşıdı.

Çok komik bir olay olmadı bu iki bölümde ama eğlenceliydi tabii yine de. :A

8.5/10, 8.5/10

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,773
Puanı
559
5x08

Karakterlerin geçmişteki en kötü şükran günü anılarını anlatarak geçmişe gidildiği thanksgiving bölümüydü. Her ne kadar dizinin en kült bölümlerinden biri olarak anılsa da benim favori bölümlerimden değil. :A

Monica'nın Chandler'ın kendisine şişman dediğini duyduğu için diyete başlayıp zayıfladığını öğrendik bu bölüm. Monica'nın intikam alıcam derken yanlışlıkla Chandler'ın ayağına bıçağı düşürdüğü sahne çok iyiydi. Hindi sahneleri çok güldürmedi.

9.5/10

5x09

Dizinin en efsane bölümlerinden. Çok güldüm izlerken. :A

Chandler ve Monica'nın rahat duramamalarından ötürü sürekli arkalarında bir delil bırakmaları ve her seferinde suçun Joey'un üstüne kalması bölümün ana olayıydı. Önce Rachel'ın banyoda bulduğu iç çamaşır, sonra Monica'nın Chandler'a verdiği fotoğraf, sonra video kamera vs derken her seferinde suç Joey'un üzerine kaldı ve kendisine hastalıklı bir sapık muamelesi yapıldı. Açıklama olarak da "I'm Joey, I'am disgusting" demesi çok iyiydi. :A

Fakat en sonunda dayanamayıp suçu Monica'nın üzerine atması ve akabinde herkesin gözlerini Monica'ya çevirip Monica'nın "I'm Monica, I'm disgusting" demesi kopardı beni. :A

Phoebe'nin kızlarla beraber edebiyat kursuna gittiği sahneler de harikaydı. Çağırdığına bin pişman oldu. :A

Bölümün bir diğer önemli olayı da Ross'un sandviç'ini iş yerinde başkasının yemesiyle çıldırması ve psikiyatra gönderilip izine çıkarılmasıydı.

Çokça giflik malzeme vardı bu bölüm. :A

10/10

5x10

Ortalama bir bölümdü. Christmas için daha iyi bir bölüm beklerdim. Phoebe'nin sokakta bağış topladığı sahneler bölümün en eğlenceli kısımlarıydı.

8.5/10

5x11

Karakterlerin yeni yıl kararları vermeleri üzerine gelişen olayları anlatan yine çok iyi bir bölümdü.

Joey'un deri pantolon giymesi sonrasında yaşadığı olaylar/sorunlar çok iyiydi. Phoebe'nin Joey'a gitar çalmayı öğretmeye çalıştığı sahneler bölümün diğer eğlenceli sahneleriydi.

Ve Rachel da telesekreter vasıtasıyla Chand-Mon ilişkisini öğrendi. Chandler ve Monica'nın ilişkilerini gizlemeye çalışmalarına rağmen bu kadar dikkatsiz davranmaları yorumsuz. :A

9.5/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2x15 2x16 2x17 2x18 2x19 2x20

Araya yeni dizileri sıkıştırdıktan sonra nihayet dönebildim. :Z

Fakat bu kez de yorum yapamayacak kadar yoğun günlerde olduğum için 3 günlük genel bir şeyler yazabileceğim...

Genel olarak Joey & Chandler ikilisinin zirve yapmaya başladığı bölümlerdi.

Yeni koltuklar, Joey - Eddie oda arkadaşı değişikliği ve de Richard ile bizimkilerin arkadaşlık ilişkisi şahaneydi. :A

Genel olarak 9/10 diyebilirim rahatlıkla. :Z

• Beğendim

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2x21 2x22 2x23

21 Chandler ve Ross'un bullylere denk geldiği bölümdü. :A O olayın sonu komikti. Bölümdeki onun dışındaki olaylar pek ilgi çekici değildi.

22 İki Rachel partili bölümdü. Büyük komedi klişesi konulardan biri olsa da eğlenceliydi. Özellikle sonlara doğru zirve yaptı. :A

23 Charlie Sheen'li su çiçeği bölümüydü. Çok iyi olmasa da fena değildi. :A

8/10 9/10 8/10

• Beğendim

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,773
Puanı
559
5.sezon, en sevdiğim sezon olduğu için bölüm bölüm yorumlamaya karar verdim.
Maalesef vakit bulamadığımdan dolayı yorumlayamadım. :A Neyse kalan bölümler arasından en sevdiklerimi yorumlayayım en azından...

5x14

Hayatımda daha komik bir şey izlemedim, efsane ötesi. Ben genelde gülerek değil gülümseyerek izleyen biriyim ama bu bölümü ilk kez izlediğimde her sahnesinde kahkaha atmıştım ve gerçekten gülmekten karnım ağrımıştı. Zaten genel kanı tarafından da dizinin en iyi bölümü...

Chandler-Monica ilişkisini herkesin öğrendiği bölüm. Gerçekten bu bölümün tüm sahneleri efsane. Phoebe ve Rachel'ın Chandler'a oyun oynaması, Chandler ile Monica'nın buna karşılık vermesi, Joey'un sürekli ispiyonlamak zorunda kalması, oyuncak penguen sahnesi, Phoebe'nin Chandler'a kur yapması, pes eden taraf olmamak için istemeyerek de olsa birbirleriyle yakınlaşmaları, Ross'un Ugly Naked Guy'ın dairesine talip olması, evi almak için onunla iletişim kurmaya çalışması, herkesin Ross'u çıplak görmesi, Ross'un son sahnede Chandler ve Monica'yı öğrendiğinde verdiği tepki... Ama hem bu bölümün hem de dizinin en komik sahnesi bana göre budur...

Phoebe'nin tepkisi ve my eyes diye bağırması, Rachel'ın onu sakinleştirmeye çalışması, sonrasında Ross görmesin diye bağırıp zıplamaları... Aşırı iyi bir sahne. :A

10/10

5x21

Karakterlerin evin içinde topu düşürmeden birbirlerine atarak oyun oynadığı bölümdü. Dizinin en efsane bölümlerinden olmasa da çok sevdiğim bölümlerimden. Topla oynadıkları sahneler çok eğlenceliydi. Monica'nın da etkisiyle sabaha kadar oynadılar. En sonunda Phoebe gelip topu masaya koyunca oyun bitti :A

Rachel'ın 1000 dolara aldığı korkunç kedi de çok iyiydi. Kediden kurtulmaya çalıştı ve en sonunda Gunther'a 1500 dolara sattı. :A

Bölümün diğer bir önemli olayı Phoebe'nin istemeyerek de olsa polis sevgilisinin evine taşınmasıydı. Fakat eve taşındığı günün sabahında Mike kuşa ateş etti ve malum son... Karakolda sorgulandığı sahne de güzeldi. :A

9.5/10

5x23-24

Las Vegaslı sezon finali bölümü. Friends'in sezon finalleri efsane oluyor zaten -sadece 2.sezon finali diğerlerine göre biraz zayıftı- ve bu bölüm de çok iyiydi.

Rachel-Ross sahneleri harikaydı. Phoebe'nin lafına uyup Rachel'ın evde çıplak dolaşması ve Ross'un karşı daireden bunu görüp yanlış anlaması... :A Bu olaydan dolayı Rachel Ross ile dalga geçince bölüm boyunca birbirlerine sataşıp durdular. Komikti hepsi genel olarak. Kiliseden çıktıkları son sahne dizinin en şok edici anlarından biriydi. Beklendik bir olay hiç beklenmedik bir anda gerçekleşti. A

Joey bu bölümün komedi yönünden en zayıf karakteriydi. El ikizi olayı güldürmedi.

Phoebe sezon boyunca Londra'ya gidememenin üzgünlüğünü yaşıyordu. Hep beraber Las Vegas'a gitmeleriyle hevesini aldı. Yaşlı kadınla makine için kavga ettiği sahneler çok iyiydi. :A

Monica ve Chandler'ın Richard olayından dolayı araları bozuldu biraz fakat sonradan hallettiler meseleyi. Sürekli evlenmeleri üzerine bir işaretle karşılaştılar ve ikisi de istememesine rağmen ani evlenme kararı verdiler. Fakat Rachel ve Ross'u görünce evlenmediler tabii ki...

10/10

Sezona Genel Puanım :
10/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2x24 (Sezon Finali)

Barry'nin düğün bölümüydü Rachel'ın düştüğü durum üzücüydü. :A Sonu da oh-my-god :A

Monica - Richard çiftini seviyordum...

Güzel ama çok özelliği olmayan bir sezon finaliydi. Yakında diğer sezonlarda görüşmek üzere. :Z

8/10

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
1.sezonun ortasına geldim, ne güzel denk gelmiş aynı zamanda başladık. :ZVe hiç hatırlamıyorum lisedeyken izlerdim. :A @phoebebuffay @bazinga

1994'de çekilen dizinin görüntü kalitesi bu kadar güzelleştirilirken bizim eski dizilerimiz göz bozuyor. Yapımcılarımız en azından kültleşmiş dizilerini Youtube'ye yüklerken makyaj yapsa. Yedi Numara'yı 360P izliyorum, bazen 240 hatta. Şaka gibi...

Ferhattrgt

Yeni Üye
Reaksiyon puanı
0
Puanı
2
1.sezonun ortasına geldim, ne güzel denk gelmiş aynı zamanda başladık. :ZVe hiç hatırlamıyorum lisedeyken izlerdim. :A @phoebebuffay @bazinga

1994'de çekilen dizinin görüntü kalitesi bu kadar güzelleştirilirken bizim eski dizilerimiz göz bozuyor. Yapımcılarımız en azından kültleşmiş dizilerini Youtube'ye yüklerken makyaj yapsa. Yedi Numara'yı 360P izliyorum, bazen 240 hatta. Şaka gibi...
Bu çekilen kameralarla alakalı film ve diziler ayrı kameralarla çekildiği için sen herhangi bir Yeşilçam filmini restore ederek 4K izleyebilirsin ama diziler bu tür kameralarla çekilmediği için restore edilemediği için izleyemezsin.