Klasik Friends - Dizi Yorumları

cehennet

Banlı
Reaksiyon puanı
2,976
Puanı
269
1. Sezon 9. Bölüm

Şükran günü yemeğinin olduğu bölümdü. Oldukça iyiydi. Ross'un Lezbiyen karısı ilk basta daha farklı biriydi. Değişmiş.

Bölümün yıldızı Joey'di. Yine başına gelmeyen kalmadı.
Ross'un diğer kadınla mücadelesi, Hindinin yanıp Monica'nın delirmesi ve Çıplak adamı izleyip birbirlerine sarılmaları Çok samimiydi.

cehennet

Banlı
Reaksiyon puanı
2,976
Puanı
269
1. Sezon 10. Bölüm

Sarmaya başladı dizi. Yemekten sonra çerez olarak izliyorum. Baya keyif alıyorum.

Son sahne çok güldürdü. Joey Chandler'ı öptü.:F
Ross'un Marcel ile olan ilişkisi komikti. Eğlenceli bir ikili olmuşlar.

8/10

• Beğendim
Reactions: phoebebuffay

cehennet

Banlı
Reaksiyon puanı
2,976
Puanı
269
1. Sezon 11 ve 12. Bölüm

Chandler'ın annesi eğlenceli kadın. Ross'u öptü. Joey'in kapı dinleyip yanlış anlaması güldürdü.
Monica ve Phoebe'nin bir adam için yaptıkları güzel maceraydı.:D

Ross'un bebeğinin cinsiyetini öğrenme macerası, Poulo'nun Phoebe'ye sarsıntılık edip Rachel tarafından terk edilmesi, Ross ve Lezbiyenler arasında ki diyaloglar, Monica'nın Joey ve Chandler'ı yenmesi, oradakı hırsı güldürdü.:D

11. Bölüm 8.5/10
12. Bölüm 8/10

• Beğendim
Reactions: phoebebuffay

cehennet

Banlı
Reaksiyon puanı
2,976
Puanı
269
1. Sezon 13. Bölüm

Dizinin en iyi bölümüydü.

Chandler'ın Rachel'ın, Rachel'ın Joey'nin, Joey'nin Monica'nın, Monica'nın Joey'nin babasını banyoda bastığı sıra dışı bir bölümdü.:F

Joey ile Chandler'ın yatakta ki sohbeti çok komikti. Joey'nin babasının aldatması ile gelişen olaylarda eğlenceli ve düşündürücüydü. Annesinin sessiz kalması biraz mezhebi genişliğe doğru götürdü konuyu.:(

Bölümün bombası Phobe'nin sevgilisiydi. Herkezi böyle demoralizeeden insanları tanıyorum. Tüm ekibi delirtti adam.:F

10/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3. sezona başladım. :Z

Birkaç gündür keyifsizdim, neşem yerine geldi resmen diziye başladığımdan beri. :Z

Biraz 4. bölüm diğerlerinden gerideydi ama diğerleri şahaneydi.

5. bölümde Joey'nin usta halleri müthişti. En çok bu bölümde kahkaha attım sanırım. :A

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,351
Puanı
1,061
1ocqS2nG.jpg

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
14. bölüm bitti.

Güzel gidiyor bu sezon da.

Monica - Richard çifti televizyon dünyasının en iyi işlenen ilişkilerinden biri bence.

Aralarındaki şahane uyuma rağmen gelecek planlarını düşünerek ayrı kalmak zorundalar. Çok zor bir durum olsa da ilişkilerin bir gerçeği. Sadece bugünü değil yarını da düşünmek zorundasın ve yarınlar uyuşmuyorsa bugünlerin de çok bir anlamı yok... :(

Ross - Rachel kıskançlık krizleri konusunu pek sevdiğimi söyleyemem ama bu da hayatın gerçekleri. :A

Ross gerçekten kıskançlığı abartıyor ve bu konuda büyük oranda haksız taraf. Fakat onu da anlıyorum kız arkadaşının başka bir erkekle yakın olması zor bir durum. Rachel de Ross'un bu durumunu bilerek daha dikkatli olmalıydı bu konuda. :(

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
2.sezonun ortalarına geldim, dizi bence 2.sezonun ortasında tam anlamıyla açılıyor. :Z

Chandler'ın en yakışıklı olduğu, Pheobe'nin deli kişiliğinin kendini ilk belli ettiği ve Monica'nın güzelliğinin ortaya çıktığı ilk bölümler. :Z Rachel ve Ross zaten 1 numara. :bhr:

Dizide sürekli görüyorum bu arada çağrı cihazının çalışma mantığı nedir oldlar siz bilirsiniz, ötünce hemen sabit telefona nasıl bağlanıyor. :A @bazinga @Çiğdem @The_Erinch @xemrexxx @Dosi @emreemreu

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2.sezonun ortalarına geldim, dizi bence 2.sezonun ortasında tam anlamıyla açılıyor. :Z

Chandler'ın en yakışıklı olduğu, Pheobe'nin deli kişiliğinin kendini ilk belli ettiği ve Monica'nın güzelliğinin ortaya çıktığı ilk bölümler. :Z Rachel ve Ross zaten 1 numara. :bhr:

Dizide sürekli görüyorum bu arada çağrı cihazının çalışma mantığı nedir oldlar siz bilirsiniz, ötünce hemen sabit telefona nasıl bağlanıyor. :A @bazinga @Çiğdem @The_Erinch @xemrexxx @Dosi @emreemreu
Aradığın kişi telefonu açmayınca telesekreter giriyor işte devreye. İstersen mesaj bırakıyorsun karşı taraf istediğinde dinliyor. Fakat mesajı bırakırken de aradığın kişi telefonu açarsa normal telefon görüşmesine dönüyor. :A

Türkiye'de bu olay hiçbir zaman yaygın kullanılmadı bildiğim kadarıyla. :A

• İlginç
Reactions: mrt-06

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Aradığın kişi telefonu açmayınca telesekreter giriyor işte devreye. İstersen mesaj bırakıyorsun karşı taraf istediğinde dinliyor. Fakat mesajı bırakırken de aradığın kişi telefonu açarsa normal telefon görüşmesine dönüyor. :A

Türkiye'de bu olay hiçbir zaman yaygın kullanılmadı bildiğim kadarıyla. :A
Bu kadar işlevsel olduğunu bilmiyordum. :eek: Sadece çağrı durumunda ötüyor, üstündeki numaraya göre anlıyorlar diye düşünmüştüm. Bence de yaygın olmamıştır, hiç eski dizilerde görmedim. Sanki telefon yok gibi senaryolar oluyordu. :A

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bu kadar işlevsel olduğunu bilmiyordum. :eek: Sadece çağrı durumunda ötüyor, üstündeki numaraya göre anlıyorlar diye düşünmüştüm. Bence de yaygın olmamıştır, hiç eski dizilerde görmedim. Sanki telefon yok gibi senaryolar oluyordu. :A
Kaç yıldır Amerikan dizisi izliyorsun bilmemene şaşırdım. :A Güncel dizilerde bile kullanıyorlar sanırım bunu hala. :A

• Güldürdün

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,262
Puanı
1,060

Seksenler dizisinde geçen de denk geldim o tarz bir sahneye. Hemen atayım sana. :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060

Ne anlatmak istediğini anlamadım ama bazinga'nın cevabından anladım :A burda da yaygın olan birşey yalnız bizde telefonun kendisinde o özellik var. Ayrı cihaz olarak denk gelmedim :A teknoloji ilerledikçe ev telefonlarınıda öyle sürdüler piyasaya.

• Beğendim

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Kaç yıldır Amerikan dizisi izliyorsun bilmemene şaşırdım. :A Güncel dizilerde bile kullanıyorlar sanırım bunu hala. :A
Sadece Friends'de denk geldim valla, Friends kadar eski Amerikan dizisi izlemedim, en fazla renksiz ekran telefon dönemine kadar izlemişimdir. :A

Seksenler dizisinde geçen de denk geldim o tarz bir sahneye. Hemen atayım sana. :A

Birol Güven her konuda bilgilendiriyor ya. :A

Ne anlatmak istediğini anlamadım ama bazinga'nın cevabından anladım :A burda da yaygın olan birşey yalnız bizde telefonun kendisinde o özellik var. Ayrı cihaz olarak denk gelmedim :A teknoloji ilerledikçe ev telefonlarınıda öyle sürdüler piyasaya.
Teşekkür ederim bilgilendirme için. :A

• Güldürdün
Reactions: bazinga and Dosi

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
1x1

Çok sıradan bir pilot bölümdü. Önceden çiftleri bildiğim için kartların bu kadar açık oynanması bir tık şaşırttı. Joey'in biraz daha ön planda olmasını isterdim. Phoebe şimdilik bana biraz değişik gözüktü.

6/10

1x2

Ross'un durumu çok kötü be. Duygusal erkekleri bu kadar üzmeyin. Jennifer Aniston aşırı güzel bir kadın. Beni büyülüyor. Joey cidden çok geride kalıyor. Onu biraz daha görmek istiyorum.

7/10

1x3

Alan meselesi beni güldürdü. Chandler'in sigara içmek için verdiği çaba harikaydı. Joey hâlâ geri planda ve ben bundan rahatsızım. Phoebe cidden değişik bir kız.

7/10

1x4

Pijama partisinden çok zevk aldım. Kızlar baya eğlenceliler. Erkeklerin hokey gecesi biraz sadeydi. Ross'un bu romantikliği beni öldürdü.

7/10

• Beğendim
Reactions: Dosi

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
İlk sezonu şimdi bitirdim. Chandler favorim. Ross'u da kendime çok benzetiyorum. Rachel ve Monica harika bir güzellikleri var. Özellikle Monica'nın giyim tarzına bayılıyorum. Joey beklediğimden biraz daha sönük duruyor. İleride coşmasını umuyorum. Phoebe için nötrüm. Çok ortada olduğum bir karakter.

Tüm sezon Ross ve Rachel'ın birlikte olmasını beklerken Ross'un son anda yaptığı büyük salaklıktı. Ben tüm sezon Rachel'a sevgilileri yüzünden kızarken Ross'un öyle bir şey yapması aptallık oldu. Bu ikili artık belli olduğuna göre Chandler ve Monica cephesindeki hareketliliği yakından takip etmeye başlayacağım.

Genel olarak eğlendiğim bir sezon oldu ama internette gördüğüm videoların seviyesine henüz çıkamadık. En kısa sürede o seviyeyi görmek istiyorum.

7/10

• Beğendim

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
2. SEZON

İlk sezona göre daya iyiydi. Karakterler bende yerine oturdu. Chandler dizide en çok arkadaş olmak istediğim kişi. Onunla deli gibi eğlenebilirim. Herkesle istediği şekilde uğraşması bana eğlenceli geliyor. Artık komikliğinin yanında romantik tarafını da görmek isterim.

Joey sonunda videolarda gördüğüm hale geldi. İlk sezon beni ufak sıkmıştı ama bu sezon neredeyse her bölüm güldürdü. Kariyerinde başarılı olduğunu görmeyi çok istiyorum.

Phoebe de ilk sezonda sevmediğim bir karakterdi ama bu sezon ona kanım çok kaynadı. Dizideki saflığı çok güzel yansıtıyor. Kendine has stili ve konuşmasıyla diziye fazlaca renk katıyor.

Monica beni hem eğlendiriyor hem de korkutuyor. Çok dengesiz bir karakter. İş hayatını tamamen boşladın bari aşk hayatında düzgün kararlar al be kadın. Babası yaşındaki adamdan yeni sezonda kurtulduğunu görmek istiyorum.

Rachel ve Ross için çok mutluyum. Sezonun başında beni sinir ettiler ama birlikte oldukları andan sonra harika bir çift oldular. Rachel hâlâ bana biraz güven vermiyor ama şimdilik bu ikiliyi çift olarak görmek beni çok mutlu ediyor.

7/10

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
5x1

Oldukça keyifli ve komik bir bölümdü. Chandler ile Monica’nın ilişkiye girebilmek için yer mekan araması ama bir türlü şanslarının yaver gitmemesi sinir bozucu ama komikti.

Son sahnede Rachel’in Atina’ya tek başına gitmek zorunda kalması da oldukça iyiydi…

8.5

• Beğendim