Klasik Friends - Dizi Yorumları

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Yok hepsini yemedim ama zaten beklenen şeyler üzerine yürüyor dizi. Joel-Rachel olayının ise izahı yok aslında, Amerika’da bile olsa arkadaşının seneledir sevdiği kişiye bakmazsın bakamazsın yani bu Chandler olayından daha da kötü çünkü o olayda ilk etkileşim esnasında Joel faktörü bilinmiyordu :A
Üstelik arkadaşından hamile bir kadın. Bu detayıda es geçmemek gerekir. Evli birine ilgi duymaya benzer bu durum.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Yok hepsini yemedim ama zaten beklenen şeyler üzerine yürüyor dizi. Joel-Rachel olayının ise izahı yok aslında, Amerika’da bile olsa arkadaşının seneledir sevdiği kişiye bakmazsın bakamazsın yani bu Chandler olayından daha da kötü çünkü o olayda ilk etkileşim esnasında Joel faktörü bilinmiyordu :A
İzle ve gör o zaman :A Tabii ki bu bir dizi kendimiz yaşasak olmaz ama dizide insan biraz daha empati yapabiliyor :A Ben biraz da Monica'ya gıcık olduğum için karakterin her karakteri sıkıntı geliyor bana onun da etkisi var.
------

Üstelik arkadaşından hamile bir kadın. Bu detayıda es geçmemek gerekir. Evli birine ilgi duymaya benzer bu durum.
Ross da adam olsaydı da hamile kadına bakmayı düşünseydi. Hala aklı fikri yeni sevgilide :A Bu dizide karakteri en zayıf kişi Ross bu açık ve net :A

• Sinir Bozucu
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
İzle ve gör o zaman :A Tabii ki bu bir dizi kendimiz yaşasak olmaz ama dizide insan biraz daha empati yapabiliyor :A Ben biraz da Monica'ya gıcık olduğum için karakterin her karakteri sıkıntı geliyor bana onun da etkisi var.
------

Ross da adam olsaydı da hamile kadına bakmayı düşünseydi. Hala aklı fikri yeni sevgilide :A Bu dizide karakteri en zayıf kişi Ross bu açık ve net :A
Empatiyi yine yapalım, Rose ve Rachel gibi seneledir süren ilişkimiz olsa hatta hamilelik filan, ve arkadaş grubundan biri bizim sevgilimize böyle olsa bunun açıklaması olabilir mi? :A Rose istediği kadar boş yapsın, ihmal etsin bunu fırsat bilmek daha da kötü hatta...

Gerçi Barney’den dolayı şaşırmadım bu görüşte olmana onda da benzer durum olmuştu ve o yüzden Barney’i hiç sevmem en yakın arkadaşının yıllarca sevdiği kadına salça olduğu için :A

• Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: Dosi and xdragxx

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
------

Bir sonraki sezonlarda bu lafını yiyeceksin :A
ama dur ya, senin için Joey ve Rachel daha iyi bir çift olduğu için yaşanacak diğer olaylarıda gayet normal karşılarsın :A Genel düşünceni öğrenmiş olduk artık.

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Empatiyi yine yapalım, Rose ve Rachel gibi seneledir süren ilişkimiz olsa hatta hamilelik filan, ve arkadaş grubundan biri bizim sevgilimize böyle olsa bunun açıklaması olabilir mi? :A Rose istediği kadar boş yapsın, ihmal etsin bunu fırsat bilmek daha da kötü hatta...

Gerçi Barney’den dolayı şaşırmadım bu görüşte olmana onda da benzer durum olmuştu ve o yüzden Barney’i hiç sevmem en yakın arkadaşının yıllarca sevdiği kadına salça olduğu için :A
Bunu fırsat bilmiyor sen önce bölümleri izle hocam bölüm izlemeden sağlıklı yorum yapamazsın :A
Barney-Robin ilişkisi de sıkıntı bir ilişki bu arada :A Ama sırf ilişkileri sıkıntı diye karakterden niye soğuyayım dizide beni en çok eğlendiren karakter sonuçta :A Prison Break izlediysen orda da T-Bag'ten nefret etmen lazım ama dizinin tadı tuzu :A
------

Bir sonraki sezonlarda bu lafını yiyeceksin :A
ama dur ya, senin için Joey ve Rachel daha iyi bir çift olduğu için yaşanacak diğer olaylarıda gayet normal karşılarsın :A Genel düşünceni öğrenmiş olduk artık.
9.sezonda olacakların sposunu maalesef yedim :A Ben orada ilişki işi bitti diye düşünürken sonrasında yine bir şeyler olmuş. Milletin düşüncesine bakayım derken yedim spo'yu :A
Yaaaa dosi ben Joey'e bir şey demeeeeeeeem. Senaristler de Joey dizisi çıkacak diye biraz o ilişkiyi kötü gösterebilir ama o dizi işi olmasaydı Joey- Rachel Ross-Rachel'dan çok daha güzel bir çift. Ross çünkü karakter olarak sıkıntılı bir adam ve Rachel'ı falan sevmiyooooor.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Bunu fırsat bilmiyor sen önce bölümleri izle hocam bölüm izlemeden sağlıklı yorum yapamazsın :A
Barney-Robin ilişkisi de sıkıntı bir ilişki bu arada :A Ama sırf ilişkileri sıkıntı diye karakterden niye soğuyayım dizide beni en çok eğlendiren karakter sonuçta :A Prison Break izlediysen orda da T-Bag'ten nefret etmen lazım ama dizinin tadı tuzu :A
------

9.sezonda olacakların sposunu maalesef yedim :A Ben orada ilişki işi bitti diye düşünürken sonrasında yine bir şeyler olmuş. Milletin düşüncesine bakayım derken yedim spo'yu :A
Yaaaa dosi ben Joey'e bir şey demeeeeeeeem. Senaristler de Joey dizisi çıkacak diye biraz o ilişkiyi kötü gösterebilir ama o dizi işi olmasaydı Joey- Rachel Ross-Rachel'dan çok daha güzel bir çift. Ross çünkü karakter olarak sıkıntılı bir adam ve Rachel'ı falan sevmiyooooor.
Tartışmayı uzatmama adına. Fikrini desteklemiyorum ama saygı duyuyorum deyip konudan uzaklaşıyorum

• İlginç

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Tartışmayı uzatmama adına. Fikrini desteklemiyorum ama saygı duyuyorum deyip konudan uzaklaşıyorum
Bak bak dosimosi'ye bak sinirlendiiiiiiiiiiii :A
Hiç mi üzülmedin Joey'in o derbeder hallerine be ne Ross'muş. Komik ama sevimsiz bir karakter işte...

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Bak bak dosimosi'ye bak sinirlendiiiiiiiiiiii :A
Hiç mi üzülmedin Joey'in o derbeder hallerine be ne Ross'muş. Komik ama sevimsiz bir karakter işte...
Hayal kırıklığı yaşattın :A
en ufak bir üzüntü bile hissetmedim. Sen diziyi bitir öyle yorumla. Diğer sezonlardan birşeyler yazarım yoksa.

• Sinir Bozucu

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Hayal kırıklığı yaşattın :A
en ufak bir üzüntü bile hissetmedim. Sen diziyi bitir öyle yorumla. Diğer sezonlardan birşeyler yazarım yoksa.
Gerçek Joey'ci değilsin o zaman sori....

Season 4 Flirting GIF by Friends

• Güldürdün
Reactions: Dosi

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
beni bu gerçekle yüzleştirdiğin için teşekkürler. Çocukluğumdan beri çok yanılmışım meğerse
Eee ne yapayım nasıl gram üzülmeszsin :bağır: Adamın orda içi yandı. Sanki çok mutluydu Rachel'ı seviyorum diye unutmak için çabaladı :A Ross izin vermese hiç açılmazdı zaten..

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
8.sezona genel puanım 8.2
Monica'nın geride kaldığı bir sezon olduğu için buradan bir artı kazandı :A Fakat 9.sezonda Monica sürekli baabyyy babbyyy diye ortada gezeceği için maalesef Monica'nın ön planda olduğu bir sezon bizi bekliyor olabili.r
8.sezon bence komedi yönünden ilk sezonların gerisinde kalan bir sezondu. Fakat hikaye olarak da dizinin derinleştiği bir sezondu. Zaten son 2 sezon %80 aşk ilişkilerinin çok ön planda olduğu bir dizi olur ben de puanımı ona göre veririm.

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
9.sezonu bitirdim genel puanım 8'den bir tık daha iyi olduğu için 8.5
Bu sezon da ilişki konularının üst düzeyde olduğu bir sezondu. Ross- Chandler'ın liselerinin sitesinde birbirlerine yaptıkları şakalar benim için sezonun en komik sahneleri oldu. Özellikle son 2 bölüm iyice pembe diziye döndüğü için birazcık da bunalttı. Ama genel olarak iyi bir sezondu.
Chandler'in iş bulma macerası da bana oldukça saçma geldi. Bu adam Ross'tan sonra belki de Ross'tan bile daha zengin adamı değil miydi? Çalıştığı işte patrondu niye o işten ayrılınca stajyerlik falan kovaladı, parası bir anda nasıl bitti anlamadım. Karakter sıralamam ise.
1- Joey
2-Ross
3- Chandler (Monica ile olduktan sonra çok düşmüştü ama bu sezon yükseldi)
4- Rachel
5- Phoebe

• Beğendim

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
9.sezonu bitirdim genel puanım 8'den bir tık daha iyi olduğu için 8.5
Bu sezon da ilişki konularının üst düzeyde olduğu bir sezondu. Ross- Chandler'ın liselerinin sitesinde birbirlerine yaptıkları şakalar benim için sezonun en komik sahneleri oldu. Özellikle son 2 bölüm iyice pembe diziye döndüğü için birazcık da bunalttı. Ama genel olarak iyi bir sezondu.
Chandler'in iş bulma macerası da bana oldukça saçma geldi. Bu adam Ross'tan sonra belki de Ross'tan bile daha zengin adamı değil miydi? Çalıştığı işte patrondu niye o işten ayrılınca stajyerlik falan kovaladı, parası bir anda nasıl bitti anlamadım. Karakter sıralamam ise.
1- Joey
2-Ross
3- Chandler (Monica ile olduktan sonra çok düşmüştü ama bu sezon yükseldi)
4- Rachel
5- Phoebe
6.krakteri yazma zahmetinde bile bulunmamışsın :A oldukça güzel bölümler vardı bu sezon.
Bende kendi yorumlarımı fırlatayım :A
9. Sezoni
İzlerken nerdeyse ilk kez izliyormuşum gibi hissettim, bazı belirgin sahneler harici diğer detayları unutmuşum. Okadar sene geçmiş ve son 2 sezonu ilk zamnalara göre defalarca izlememiştim çünkü. Böyle daha keyifli oluyor :bhr:

1
Rachel'in yanlış anlaması ile Joey'in ona evlilik teklifi ettiği haberi baya bir aksiliklere yol açtı ama bölüm sonunda herşey belli oldu. Uzatmamamaları iyi oldu.

2
Rachel eve geldi ve Emma ile zor vakit geçirdi. Chandler yanlışlıkla başka bir yere taşınıp çalışmayı kabul etti. Joey ve Ross sahneleride keyifliydi :A özellikle yumruk kısımları.

3
Chandler başka şehire gitti, Monica yeni iş teklifi aldığı için kaldı. Ross'un hâlâ çocukluk doktoruna gitmesi ve ordaki sahneleri güzeldi :A

4 klasik bir bölümdü. Joey ve Phoebe yeni kişiler ile tanıştı.

5
Phoebe'nin doğum günüydü fakat Joey hariç diğerleri geç geldi ve bay aksilikler yaşadılar bu bölüm hem Rachel hem de Monica çok güzellerdi.

türkce karakterler ile ugrasamam. Direk firlatayim yorumlarimi :A
9. sezon 6-11. bölümler
6. Ross ve Rachel dadi arayisina girdiler ve erkek bakiciyi begendi Rachel ama Ross pek sevemedi. Güzel sahneler oldu. Chandler'in komik olma cabasida güzeldi ve bölüm 32 dakika sürdü.

7. Phoebe erkek arkadasinin ailesi ile ilk tanismasi oldu. Emma nin ilk gülüsü ve rap sahneleri güzeldi. Özellikle Ross ve Rachel oynarken herkesin iceriye girmesi.

8 Sükran günü sahnesi vardi ve Rachel'in kiz kardesi vardi bu bölüm. Sahneler cok iyiydi. Emma'ya kimin bakacagi ve o kirilan tabaklar ve Monica baya iyiydi bu bölüm.

9. Mike ve Ross sahneleri güzeldi ve Joey'in kapida bekleme sahnesi.
10 gecmis sahnelerin yer aldigi bir bölümdü ve Chandler isini birakmaya karar verdi.

11 - Rachel isine geri döndü. Phoebe ise Joey'in dizi settinde figüranlik yapmaya calisti ama yapamadi.

bir cirpida kalan tüm bölümleri izledim. Bu kez bölüm bölüm yorum yapmayip toplu yorum yapacagim :A
9. sezonu tamamladim. Son sahne hic hosuma gitmedi.
12-24. bölüm
Monica ve Chandler'in olaylari duygusaldi. Dogal yollardan cocuk sahibi olma sanslari cok düsük.
Bu kez Rachel Joey'e karsi birseyler hissetmeye basladi ve Joey, Ross'un hoslandigi bir kadinla cikti ama final bölümünde Ross o kadin ile, Joey ise Rachel ile birlikte oldu. Sevmedim bu detayi.
Sezonun en iyi kismi Phoebe'nin yeniden Mike ile birlikte olmasi kismiydi. Galiba artik o da aradigini bulmus oldu.
10. sezondan durumlar nasil oluyordu aklimda kalmamis. Izlemek keyifli olacak.

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
6.krakteri yazma zahmetinde bile bulunmamışsın :A oldukça güzel bölümler vardı bu sezon.
Bende kendi yorumlarımı fırlatayım :A
Hiçbir zaman yazmıyorum ki zaten :A 9.sezon belki de en az gıcık olduğu sezondu ama yine de tatmin edici bir karakter değil tabii ki :A

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Dizide 10x11'e geldim. Güzel bir final sezonu oluyor diyebilirim.

Joey'in kafasının sıkıştığı sahne dizide en çok güldüğüm sahne oldu :A Bunun yanı sıra Chandler ve Monica'nın 5 ay önce 2000 dolar için Joey'den borç isteyip 5 ay sonra bahçeli bir ev alması da tuhaf bir ayrıntı oldu anlam veremedim :A Chandler bir çok zengin bir çok sıkıntılı durumda oluyor anlamadım :A

• Beğendim

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Diziyi bitirdim. Final bölümü beklentimin altındaydı ve 9.7 puanı nasıl almış anladım ama spoda yazarım :A
Final bölümüne puanım 7. Diziye genel puanım 8.8

Diziye yüksek puan verme sebebim hikayesinin sağlam olmasıydı. Özellikle başta Joey olmak üzere son 5 sezonki Ross ve ilk 5 sezonla son 2 sezonki Chandler de sağlam karakterlerdi. Phoebe ilk başlarda iyi ama sonrasında kendisini çok tekrar eden bir karakter oldu, Rachel'ın iyi sahneleri olsa da çok ısındığım bir karakter olmadı.
Dizinin hikayesi güzeldi ama Joey-Rachel işiyle saçmalamalar başladı. 2 sezon boyunca Rachel'a ölüp biten Joey nasıl final bölümlerinde Ross- Rachel tekrar birlikte olacak diye çocuklar gibi sevindi o mantıksızdı. Rachel'ın vedasında tek Joey ile olan sahnesinin gösterilmemesi de dizinin gidişatında gereksiz bir şekilde Ross fan boylarının parmağı olduğunu gösterdi :A Emma bebek de son bölümlerde hiç yoktu o da tuhaftı.
Final çok klişeydi hiç beğenmedim ben. Ross-Rachel çok büyük aşk gibi gösterdiler ama Ross'un aklı 6 sene sonra mı başına gelmiş? Resmen Ross-Rachel fanlarını tatmin etmek için yapılmış bir finaldi.
Dizide en çok özleyeceğim Joey karakterinin de final sezonunda olumlu gelişme yaşamayan tek karakter olması da bence olmamıştı.

• Beğendim

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Diziyi bitirdim. Final bölümü beklentimin altındaydı ve 9.7 puanı nasıl almış anladım ama spoda yazarım :A
Final bölümüne puanım 7. Diziye genel puanım 8.8

Diziye yüksek puan verme sebebim hikayesinin sağlam olmasıydı. Özellikle başta Joey olmak üzere son 5 sezonki Ross ve ilk 5 sezonla son 2 sezonki Chandler de sağlam karakterlerdi. Phoebe ilk başlarda iyi ama sonrasında kendisini çok tekrar eden bir karakter oldu, Rachel'ın iyi sahneleri olsa da çok ısındığım bir karakter olmadı.
Dizinin hikayesi güzeldi ama Joey-Rachel işiyle saçmalamalar başladı. 2 sezon boyunca Rachel'a ölüp biten Joey nasıl final bölümlerinde Ross- Rachel tekrar birlikte olacak diye çocuklar gibi sevindi o mantıksızdı. Rachel'ın vedasında tek Joey ile olan sahnesinin gösterilmemesi de dizinin gidişatında gereksiz bir şekilde Ross fan boylarının parmağı olduğunu gösterdi :A Emma bebek de son bölümlerde hiç yoktu o da tuhaftı.
Final çok klişeydi hiç beğenmedim ben. Ross-Rachel çok büyük aşk gibi gösterdiler ama Ross'un aklı 6 sene sonra mı başına gelmiş? Resmen Ross-Rachel fanlarını tatmin etmek için yapılmış bir finaldi.
Dizide en çok özleyeceğim Joey karakterinin de final sezonunda olumlu gelişme yaşamayan tek karakter olması da bence olmamıştı.
Joey - Rachel olayı en başından gereksizdi.

6 senedir nerdeydi diyorsun ama hem Rachel, hem de Ross ne zamanki bir ciddi ilişkiye adım atsa diğeri onu ne kadar sevdiğini hatırlıyordu ama sonra yine ayrılık oluyordu. Joey karakterinin 'Joey' dizisinde onun hayatını izliyoruz zaten. O yönden bir gelişme gösterilmemesi normal. O dizide başka şehire geliyor çünkü ' arkadaşlarım evlendiler, çocuğa karıştılar ve kimileri taşındı' dedi. Yeni şehrinde oyunculuk nedeni ile geliyor

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Joey - Rachel olayı en başından gereksizdi.

6 senedir nerdeydi diyorsun ama hem Rachel, hem de Ross ne zamanki bir ciddi ilişkiye adım atsa diğeri onu ne kadar sevdiğini hatırlıyordu ama sonra yine ayrılık oluyordu. Joey karakterinin 'Joey' dizisinde onun hayatını izliyoruz zaten. O yönden bir gelişme gösterilmemesi normal. O dizide başka şehire geliyor çünkü ' arkadaşlarım evlendiler, çocuğa karıştılar ve kimileri taşındı' dedi. Yeni şehrinde oyunculuk nedeni ile geliyor
Joey-Rachel çok gerekli değildi ama Ross-Rachel'ın yeniden birlikte olması da çok zorlamaydı sori :A
Olabilir zaten bunu biliyorum :A Ama Joey'i bu kadar geri plana atmaları final bölümünde yanlış olmuş bence. Onun da olumlu bir gelişmesini görsek iyiydi.
Joey dizisinde niye arkadaşları konuk olmamış o kötü olmuş bence :A Konuk olsalarmış keşke.

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Joey-Rachel çok gerekli değildi ama Ross-Rachel'ın yeniden birlikte olması da çok zorlamaydı sori :A
Olabilir zaten bunu biliyorum :A Ama Joey'i bu kadar geri plana atmaları final bölümünde yanlış olmuş bence. Onun da olumlu bir gelişmesini görsek iyiydi.
Joey dizisinde niye arkadaşları konuk olmamış o kötü olmuş bence :A Konuk olsalarmış keşke.
Onu sadece 2 bölüm izledim geçen ama Man With A Plan dizisinede bakayım 2 bölüm dedim ama o daha çok sardı :A onu izliyorum bu ara ama Episodes çok övülüyor. Ona da bi 2 bölüm şans verip durumlara bakacağım :A

• Güldürdün