Klasik Friends - Dizi Yorumları

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
4x12'ye kadar geldim.
3x16-4x06 arası dizi benim için baya ortalama bir dizi tadında gidiyordu ama son 6 bölümdür sevdiğim yönler artmaya başladı yine. Sezonun en güzel bölümü de benim için 4x12'ydi. Bu çizgisini bozmadan devam etmesi dileğiyle :A
Baya bi beğenmediğin bölümler olmuş :A
4×12 şu meşhur iddia bölümü :A bu kez kazanan erkekler

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
3x13

Ortalama bir bölümdü. Monica karakteri katlanılmaz bir hal almaya başladı, çok nasıl desem.. Gıcık desem gıcık değil, sevimli desek sevimli değil, itici desek itici değil. Yine de sahneleri şu aşamada fazla darlıyor, sıkıyor. Karakterler arası sıralama olarak öyle çok fark var diyemem hepsi yakınlar ama 6.sıramda şu an Monica var. Dizinin kadın karakterleri erkek karakterlerden daha sıkıcı ve gölgede şimdilik.

Phobe'nin çıktığı adamın sürekli frikik vermesi ve sonrası yaşanan komik anlar bölümün konusuydu. Aynı zamanda Joel ve Rachel'in The Shinning ve Little Women kitaplarını karşılıklı okuyup birbirlerinin canını acıtmak için spoiler vermeleri...

8.0
Aklın yolu biiiiiiir :A Zaten dizide ödüllere aday olmayan tek karakter :A Sahnelerini atlama şansım olsa atlarım ama öyle bir huyum yok :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Aklın yolu biiiiiiir :A Zaten dizide ödüllere aday olmayan tek karakter :A Sahnelerini atlama şansım olsa atlarım ama öyle bir huyum yok :A
İlk sezon böyle daha bir dominant geliyordu bana ama ilerledikçe başkalaşım geçirdi, yoruma bile gerek yok üzerinde konuşmaya değmez bir hale geldi, şimdilik tabii. :A

Bu niye ayrı geldi :F

Kicktipp alıntımı yapmışım yanlışlıkla, onu silip senin mesajı alıntılayayım derken karıştı bir anlık. :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060

İlk sezon böyle daha bir dominant geliyordu bana ama ilerledikçe başkalaşım geçirdi, yoruma bile gerek yok üzerinde konuşmaya değmez bir hale geldi, şimdilik tabii. :A

Kicktipp alıntımı yapmışım yanlışlıkla, onu silip senin mesajı alıntılayayım derken karıştı bir anlık. :A
Peki Rachel rolünün başta ona gittiği ama o senaryoyu okuyunca Monica karakterini oynamak istediği için değiştirdiğini biliyormuydunuz? :A

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060

Bunlar daha iyi günleri bence :A
Ben ekşide yorumlara baktıkça 10 yorumdan 8'i nefret söylemi ve giderek kötüleşen bir karakter olduğunu anladım :A
Himym için Lilly neyse bu dizi için de Monica bu. Bana göre dizinin kalitesini ciddi şekilde 1-2 tık altına düşürüyor. İşin kötüsü belki de sahnesi en fazla olan karakterlerden bir tanesi belki de en fazla çıkan bile olabilir. Umarım ilerleyen bölümlerde sahneleri azalır ama zor....

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
Bunlar daha iyi günleri bence :A
Ben ekşide yorumlara baktıkça 10 yorumdan 8'i nefret söylemi ve giderek kötüleşen bir karakter olduğunu anladım :A
Himym için Lilly neyse bu dizi için de Monica bu. Bana göre dizinin kalitesini ciddi şekilde 1-2 tık altına düşürüyor. İşin kötüsü belki de sahnesi en fazla olan karakterlerden bir tanesi belki de en fazla çıkan bile olabilir. Umarım ilerleyen bölümlerde sahneleri azalır ama zor....

Kaderin cilvesi işte, yapacak bir şey yok :A

Çok iyi yapmış :A Rachel rolü ona gitse onu da mahvederdi. O kadının genel olarak kötü bir enerjisi var bence.
Scream filminden dolayı ona ayrı sempatim var.
Bu arada Monica'nın sahneleri en fazla olanı çünkü dizideki olayların çoğu onun evinde geçiyor çünkü :A size geçmiş olsun

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Scream filminden dolayı ona ayrı sempatim var.
Bu arada Monica'nın sahneleri en fazla olanı çünkü dizideki olayların çoğu onun evinde geçiyor çünkü :A size geçmiş olsun
Pööööf......... Zaten biliyorum bir detayı da ona da pööööf........................

Ya boşuna mı tüm dizide herkes ödüle aday olurken bu olmamış :A Resmen kötü bir karakter çünkü olmasa dizinin kalitesini artıracak bir karakter :A Bunun yerine OMG başrollerden bir tanesi olsa daha iyi :A

Şöyle düşünüyorum Friends'te her karakter gerçek hayatta arkadaşım olabilir ama Monica ile asla olamam arkadaş. Kafayı yerim...

• Güldürdün
Reactions: Dosi

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
2.Sezon
İlk sezondan daha iyi bir sezondu. Özellikle Ross ve Rachel sevgili olduktan sonraki bölümlerde vites arttı. Bu sezonun sevmediğim tek yanı Monica-Richard ilişkisi
2x22 (Rachel'a aynı anda iki doğum günü partisinin düzenlendiği bölüm) sezonun en iyi bölümüydü bence.
Ayrıca dizinin final bölümü en sönük sezonu olduğunu belirtebilirim. Dizinin kendi ortalamasının biraz altında olsa da genel olarak harika bir sezondu yine. :bhr:
9.2/10
Son günlerde günde 2-3 bölüm Friends izlemeye başladım ve 3.sezon da bitti yine ve yeniden. Dizinin formuna ve kendi ortalamasına kavuştuğu sezondu bence. 1-2 bölüm dışında tüm bölümler iyiydi ama favorilerim sırayla:
3x16 (We were on a break :A)
3x09 (Futbol bölümü)
3x06 (Flashback bölümü)
3x02 (Tek mekanda geçen Ross'un iş gecesi davetine hazırlandıkları bölüm)

Daha iyi sezonlar var, puan kırılabilir aslında ama küsürata gerek yok, sezona puanım
10/10 :A

Bu sezonda Ross'un kıskançlıkları ve malum olaydaki haksızlığı sinir bozucu bir hal almaya başlarken Monica'ya ve Rachel'a sinir olunması ise oldukça üzücü bir durum.
Ayrıca Friends'in tüm karakterleri güzeldir, komiktir, kusurları vardır ama hepsi de diziye ayrı bir tat katar, hepsi de eşit derecede öneme sahiptir, herhangi biri olmadan Friends düşünülemez. Aksini düşünenler de düşünmesin lütfen. :A

Son düzenleme:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2x1 2x2 2x3

Özlemişim diziyi. :Z

2x1 çok iyiydi. Rachel'ın kıskanç halleri komikti. :A

2x2 bebek emzirme ile ilgili bölümdü. :A Üç bölümün arasındaki en az iyi olandı.

2x3 alt kattaki huysuz amcayı sonsuzluğa uğurladığımız bölümdü. Bence çok erken bir vedaydı. :A Ross ve Phoebe'nin evrim üzerine olan konuşmaları şahaneydi. :A

9/10 8/10 9/10

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
2x1 2x2 2x3

Özlemişim diziyi. :Z

2x1 çok iyiydi. Rachel'ın kıskanç halleri komikti. :A

2x2 bebek emzirme ile ilgili bölümdü. :A Üç bölümün arasındaki en az iyi olandı.

2x3 alt kattaki huysuz amcayı sonsuzluğa uğurladığımız bölümdü. Bence çok erken bir vedaydı. :A Ross ve Phoebe'nin evrim üzerine olan konuşmaları şahaneydi. :A

9/10 8/10 9/10

Spoi kullanın lütfen :A 2×3 üstelik :eek:

Ben de yakında @Tolstoyevski 'nin bana belirleyeceği bölümlere bakacağım :A her nekadar defalarca izlemiş olsamda uzun zamandır eski bölümlere bakmadım. Geçen eski 2 bölüme baktım keyif verdi :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Spoi kullanın lütfen :A 2×3 üstelik :eek:

Ben de yakında @Tolstoyevski 'nin bana belirleyeceği bölümlere bakacağım :A her nekadar defalarca izlemiş olsamda uzun zamandır eski bölümlere bakmadım. Geçen eski 2 bölüme baktım keyif verdi :A
Spoiler bilgi yok ki. 3. bölümdeki karakter dizide 1-2 kez gözüken bir karakter sadece. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
3x14

Ross'un kıskançlıkları yine bölümün keyifli kısımlarındandı, özellikle sırf Mark'tan kıskandığı için Rachel'le şu kıyafet bilmem neyine gidip milletin içinde uyuklaması. Mark iş yerinden ayrılınca Rose rahatlar gibi oldu fakat Rachel onunla arkadaş kalmaya devam edince yine eski moduna döndü. Resmen kafayı taktı yani adama :A

Bu bölümde Ginger adlı karakteri gördük, zamanında Joel onun protez bacağını yanlışlıkla yakmış ve kaçmış. Kadını gözüm bir yerden ısırıyor, acaba önceki sezonlarda da mı vardı emin olamadım ama ilk ve son göründüğü bölüm değildir sanki... Chandler'le yakınlaştıklarında Chandler onun protez bacağındn dolayı huylandığından ona kendi üçüncü nipple yani meme ucundan bahsedince bu kez beklenmedik olay Ginger'den geldi ve resmen iğrenip terk etti adamı.. İbretlik bir sahneydi...

Bu bölümde Monica'yı daha az gördük, Richard da yoktu ve bu yüzden bölüm aktı. Monica hep böyle yan karakter gibi olsa keşke....

8.2,5

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
3x14

Ross'un kıskançlıkları yine bölümün keyifli kısımlarındandı, özellikle sırf Mark'tan kıskandığı için Rachel'le şu kıyafet bilmem neyine gidip milletin içinde uyuklaması. Mark iş yerinden ayrılınca Rose rahatlar gibi oldu fakat Rachel onunla arkadaş kalmaya devam edince yine eski moduna döndü. Resmen kafayı taktı yani adama :A

Bu bölümde Ginger adlı karakteri gördük, zamanında Joel onun protez bacağını yanlışlıkla yakmış ve kaçmış. Kadını gözüm bir yerden ısırıyor, acaba önceki sezonlarda da mı vardı emin olamadım ama ilk ve son göründüğü bölüm değildir sanki... Chandler'le yakınlaştıklarında Chandler onun protez bacağındn dolayı huylandığından ona kendi üçüncü nipple yani meme ucundan bahsedince bu kez beklenmedik olay Ginger'den geldi ve resmen iğrenip terk etti adamı.. İbretlik bir sahneydi...

Bu bölümde Monica'yı daha az gördük, Richard da yoktu ve bu yüzden bölüm aktı. Monica hep böyle yan karakter gibi olsa keşke....

8.2,5
Taktın sende ona :mad: bakalım sen ileriki sezonlarda aynısını düşünecekmisin. Sahneleri çok olacak çünkü.

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski