FF Oscar Takımı 2014 | Yılın En İyilerini Hep Beraber İzliyoruz...

5 ocak gibi yeni düzene gireceğim o zaman bu filmleri izlerim. :)

Whiplash geldi, muhtemelen bugün İngilizce altyazı birkaç gün sonra da Türkçe altyazı gelir. En çok merak ettiğim filmlerdendi. :Z (Sınav dönemine geldi gerçi ama neyse Whiplash'e vakit her türlü bulunur. :D)

Foxcatcher da nete düştü aslında ama İngilizce altyazı çıkmadı o nedenle izlemek için biraz daha bekleyeceğim...

Yalnız düşenler hep WEB sürümleri. Bu yıl hiç screener düşmüyor. Galiba koruma için bir yol buldular. Yoksa hep düşerdi bu zamana kadar bazı önemli filmler. :(

Altyazi sevmiyorum pek aslinda. Filme konsantre olmuyorsun o zaman.
Alıştığın zaman sıkıntı olmuyor. Ben mesela 1 Haziran'dan bu yana 130 altyazılı film izledim. Gece saatlerinde sessizlik eşliğinde kulaklığımı takıyorum, konsantre oluyorum. Daha önce altyazı izlemişliğim vardı, alışkanlığım yoktu, şimdi alışkanlığım var. İşin ilginç tarafı, şimdi dublaj bana çok saçma geliyor. Bazılarında mesela dublajla uyumsuzluk oluyor mesela, olmuyor. Oyuncu konuşurken dikkat etmeye kalk mesela, uyumsuzluk sezersin. O açıdan orjinal iyidir, altyazı izlemek. Sakin kafayla, dikkatlice izlemek şart tabi. Diğer türlü küçük bir yazı kaçırmak, filmi anlama yönünde büyük ölçüde etkiliyor.

C grubundaki Noah filmine puanim 4.0 oldu @OzaN bir ara tabloyu yenilediginde eklersin.
J7lpnn.png

Tarih 27 aralık sabah saatlerini işaret ediyordu. :D

Whiplash'i indirmeye başladım ama leech çok fazla.:( 2 MB ile indirirken şimdi 200 kb ile indiriyor.:(

Bugün izledigim 3 film ile birlikte toplam listelerdeki izledigim film sayisi 4'e cikti. Biraz da olsa ilerleme kaydettim. Film günü ilan ettim sabah kalktigimda, 1-2 film izlerim diye düsünüyordum, sonunda 3 oldu. :D

Suana kadar izledigim filmler ve puanlari;

Film Puan
Gone Girl 8.5
The Grand Budapest Hotel 7.5
Kis Uykusu 6.0
Noah 4.0

2015 senesine film izleme acisindan iyi basladim. "The Hunter", "7 Seconds", "Bir Kücük Eylül Meselesi" listedeki filmlere ek olarak izlediklerim oldu. Yani yilin ilk 7 gününde 7 filme ulastim. Benim acimdan cok cok iyi. :D

Hafta sonu sinemada "The Best Of Me" izleyecegim arkadaslar sebebiyle. :)