FF Oscar Takımı 2014 | Yılın En İyilerini Hep Beraber İzliyoruz...

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
FavoriForumum'da film etkinlikleri tam gaz devam ediyor. İlk olarak geçtiğimiz yıl başlattığımız FF Oscar Takımı bu yıl tekrar toplanıyor.

Etkinliğimizden kısaca bahsetmek gerekirse etkinlik 2014 yılındaki iyi filmlerin izlenip, beraber yorum konularında yorumlanmasını, puanlanmasını içeriyor. Ayrıca etkinlik tamamlandığında Oscar benzeri şekilde kendi ödüllerimizi de vereceğiz...

Takımımızın adı Oscar Takımı daha çok Oscar'da iddialı olan filmleri etkinliğe dahil edeceğiz ama sadece bu filmlerle de sınırlı kalmayıp yıl içerisindeki tüm önemli filmlere etkinlikte yer vereceğiz. İzleyeceğiniz film sayısı tamamen size kalmış, kimse tüm filmleri izlemek zorunda değil tabii ki ama ne kadar çok izlerseniz o kadar keyifli olur. :)

Geçen yıldan farklı olarak bu yıl üç farklı tablo olacak. Tabloları ayırmamızın sebebi az film izleyebilen arkadaşların doğru şekilde hedef koyabilmesini sağlamak, yoksa etkinlik sonucunda hesaplanırken hepsi birlikte hesaplanacak...

A Grubu: Bu grupta Oscar'da ciddi şekilde çok fazla kategoride iddialı filmler yer alacak. Boyhood, Birdman, Interstellar, Gone Girl bu filmlerden bazıları. Bu gruptaki filmlerin hemen herkesin izlemesini istiyoruz...

B Grubu: Bu grupta Oscar'da birkaç kategoride iddialı olan filmler ve forumda yoğun ilgi gören diğer filmler yer alacak. The Fault in Our Stars, The Homesman, Ida gibi filmler muhtemelen bu grupta yer alacak. Bu gruptaki filmlerden de ne kadar çok izlerseniz o kadar iyi. :)

C Grubu: Forumda en az iki kişinin izlediği tüm 2014 filmleri bu grupta yer alacak. Eğer diğer gruplardan yeterince izlediyseniz buradan gözünüzü kestirdiklerinizi de izleyebilirsiniz. (Kış Uykusu dışındaki Türk filmleri hariçtir.)

Not: C Grubundaki filmlerden eğer 5 kişi bir filmi izlerse o film B Grubuna yükselecektir.

Puan Durumu:

Puan durumuna sadece Türkçe altyazısına ulaşılabilen filmler eklenecektir. Yani puan durumundaki filmlere herkes kolayca ulaşabilir...

Puan durumu şu an örnek olması amaçlıdır, birkaç gün içerisinde düzenlenecektir. Siz de etkinliğe katılabilirsiniz. Katılmak için bu başlığa katılmak istediğinize dair mesaj yazmanız yeterlidir.

A Grubu Filmleri:

OscarA1.jpg

• En iyi film dahil 6 dalda Oscar adayı​
  • Altın Küre'de en iyi drama filmi ödülünü kazandı​
  • IMDb Top 250 listesinde​
  • Oyuncularından Ethan Hawke ve Patricia Arquette Oscar adayı​
  • Yönetmeni Richard Linklater Oscar adayı​
  • Özgün senaryo dalında Oscar adayı​
  • Oscar'da en iyi film dalının en büyük favorisi​
  • En iyi film dahil 9 dalda Oscar adayı​
  • Altın küre'de en iyi komedi filmi ödülünü kazandı​
  • Yönetmeni Wes Anderson Oscar adayı​
  • En iyi film dahil 8 dalda Oscar adayı​
  • Oyuncuları Benedict Cumberbatch ve Keira Knightley Oscar adayı​
  • Yönetmeni Morten Tyldum Oscar adayı​
  • Uyarlama senaryo dalında Oscar adayı​
  • En iyi film dahil 9 dalda Oscar adayı​
  • Oyuncuları Michael Keaton, Edward Norton ve Emma Stone Oscar adayı​
  • Yönetmeni Alejandro Gonzalez Inarritu Oscar adayı​
  • En iyi film dahil 5 dalda Oscar adayı​
  • Oyuncuları Eddie Redmayne ve Felicity Jones Oscar adayı​
  • En iyi film dahil 5 dalda Oscar adayı​
  • Oyuncularından J.K. Simmons Oscar adayı​
  • En iyi film dahil 6 dalda Oscar adayı​
  • Oyuncularından Bradley Cooper Oscar adayı​
Selma
(henüz altyazısı yok)
  • En iyi film dahil 2 dalda Oscar adayı​
  • Sezon boyunca en iyi film ödülüne yakın filmler arasında adı anıldı​
Foxcatcher
(henüz altyazısı yok)
  • 5 dalda Oscar adayı​
  • Oyuncularından Steve Carell ve Mark Ruffalo Oscar adayı​
  • Yönetmeni Bennett Miller Oscar adayı​
  • Oyuncularından Rosamund Pike Oscar adayı​
  • Sezon içerisinde pek çok ödüle aday gösterildi, son ana kadar en iyi film adaylığı alabileceği düşünüldü​
  • Bir ara IMDb Top 250 listesinde yer aldı​
  • Sezon içerisinde pek çok ödüle aday gösterildi, son ana kadar en iyi film adaylığı alabileceği düşünüldü​
  • 5 dalda Oscar adayı​
  • Ana kategorilerde Oscar adaylığı alamasa da yılın izleyici favorisi filmlerinden biri​

Mr. Turner
(henüz altyazısı yok)
  • 4 dalda Oscar adayı​
  • Başrol oyuncusu Timothy Spall, Cannes'da en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandı​
  • 3 dalda Oscar adayı​
  • Uzun süre Oscar'ın favorilerinden biri olarak gösterildi​
  • Dünya'nın en prestijli film festivali olan Cannes film festivalinde en prestijli ödül olan Altın Palmiye ödülünü kazandı​
  • Yılın en çok beğenilen İngilizce dışındaki filmlerinden oldu ve pek çok yerde ödüle aday gösterildi​

B Grubu Filmleri:

OzaNDanger UA!berkanndestereTolstoyevskisokak sanatikaan955YiğittpotterheadcevaaForumdashArslan BeyTziragundix123Yakamoz-Asixdragxx
Tangerines9.09.09.09.5 8.0 9.08.92
The Judge7.08.5 9.0 8.5 8.25
The Fault in Our Stars8.57.08.0 7.09.08.08.5 9.0 8.13
Begin Again8.08.0 8.00
Chef7.58.5 8.0 8.00
Big Hero 67.09.08.0 8.00
Big Eyes8.08.0 8.00
Divergent7.5 8.5 7.5 8.0 7.88
Nymphomaniac: Vol I6.5 9.0 7.75
PK8.07.5 7.75
Two Days, One Night7.57.57.08.0 8.5 7.70
The Lego Movie7.58.57.0 7.67
22 Jump Street7.07.5 8.5 7.67
Men, Women & Children7.57.58.0 7.67
White Bird in a Blizzard7.5 7.50
The Immigrant7.5 7.50
How to Train Your Dragon 26.58.07.5 7.33
Maleficent6.0 8.0 8.0 7.33
Still Alice7.06.07.58.5 7.25
Neighbors5.5 7.5 9.0 7.0 7.25
Fury6.0 8.5 7.0 7.17
Locke6.08.0 7.5 7.17
The Way He Looks6.5 7.57.0 7.00
Enemy7.07.0 7.00
Into the Woods7.0 7.00
Snowpiercer6.5 7.5 7.00
Magic in the Moonlight6.0 7.5 6.75
Predestination5.5 8.0 6.75
Force Majeure7.0 6.5 6.75
Horrible Bosses 26.57.0 6.75
Dumb and Dumber To6.5 7.0 6.75
Edge of Tomorrow5.58.0 8.54.5 6.63
X-Men: Days of Future Past4.5 8.5 6.50
Tracks6.5 7.0 6.0 6.50
The Interview6.06.5 7.0 6.50
The Drop6.56.5 6.50
Guardians of the Galaxy3.07.5 6.0 8.5 8.0 5.0 6.33
A Million Ways to Die in the West6.06.5 6.25
Need for Speed4.0 8.5 6.25
Sex Tape5.5 7.0 6.25
This is Where I Leave You6.5 6.0 6.25
Laggies6.5 6.0 6.25
Cake6.0 6.00
Unbroken5.05.0 7.5 5.83
Ida5.0 6.57.52.5 6.5 5.60
Cold in July5.5 6.0 5.0 5.50
The Homesman6.0 5.0 5.50
Nymphomaniac: Vol II4.5 6.5 5.50
St. Vincent5.05.5 5.25
Noah5.0 3.06.0 5.0 4.0 4.60
The Tale of the Princess Kaguya6.5 7.0
Inherent Vice6.0
Leviathan6.5
  • Makyaj ve görsel efekt olmak üzere 2 dalda Oscar adayı​
  • Yılın en çok gişe yapan filmlerinden biri, bir Marvel yapımı​
Ida
  • Yabancı dilde film ve görüntü yönetmenliği olmak üzere 2 dalda Oscar adayı​
  • Yabancı dilde film kategorisinde en büyük Oscar favorisi​
  • Oyuncularından Robert Duvall yardımcı erkek oyuncu kategorisinde Oscar adayı​
  • Robert Downey Jr. filmin başrolünde yer alıyor​
  • Oyuncularından Marion Cotillard Oscar adayı​
  • Belçika yapımı olan film, yılın ödüllerde en çok adı geçen yabancı filmlerinden biri oldu​
  • Oscar ile alakası kalmasa da yılın en çok konuşulan, beğenilen filmlerinden biri oldu​
  • Başrol oyuncusu Shailene Woodley'nin uzun süre Oscar için şansı olabileceği düşünüldü​
  • En iyi şarkı kategorisinde Oscar adayı​
  • Yılın en çok gişe yapan animasyon filmi oldu​
  • Oscar'da animasyon kategorisinin en büyük favorisiydi fakat büyük bir sürpriz oldu ve adaylığı kaçırdı​
  • Animasyon kategorisinde Oscar adayı​
  • Genel olarak ilk film kadar beğenildi ve Oscar'da da favorilerden​
  • Yabancı dilde film kategorisinde Oscar adayı​
  • 8.6 gibi çok yüksek bir IMDb puanına sahip​
  • En iyi şarkı kategorisinde Oscar adayı​
  • Başka filmlerle yardımcı oyuncu kategorisinde Oscar adayı olan iki oyuncu Keira Knightley ve Mark Ruffalo başrollerde​
  • En iyi kostüm kategorisinde Oscar adayı​
  • Angelina Jolie başrolde​
  • Altın Küre'de en iyi komedi filmi kategorisinde aday oldu.​
  • Oyuncularından Bill Murray Altın Küre'de en iyi erkek oyuncu kategorisinde aday oldu​
  • Oyuncularından Naomi Watts yardımcı kadın oyuncu kategorisinde SAG adayı oldu​

C Grubu Filmleri:

OzaNberkannDanger UA!Tolstoyevskidesteregundix123sokak sanaticevaa
Noah5.0-------
Etkinliğin uygulanmış halini görmek isterseniz geçen yılki etkinliğimizin konusu için: https://fav10.net/forum/threads/ff-oscar-takımı-en-İyileri-beraber-İzleyelim.203890/

Etkinliğe herkes davetlidir. :)

Son düzenleme:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
homesman ve boyhood da işlem tamamdır gerçi bana kalırsa ikiside C grubu filmi ama senin kategorilerde biri A biride B ye düşmüş @OzaN :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
homesman ve boyhood da işlem tamamdır gerçi bana kalırsa ikiside C grubu filmi ama senin kategorilerde biri A biride B ye düşmüş @OzaN :)
Kişisel beğenilerime göre olan bir şey değil. The Homesman aslında C de olabilir ama Hilary Swank için Oscar adaylığı ihtimali var o yüzden B dedik şimdilik. :):)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Inşallah 1994 ve 1999 yıllarındaki gibi üst düzey filmlerin olduğu bir yıl olur. Şuan sadece Boyhood'u izlemiş olsam da haftada en az 3 film götürebilirim o yüzden katılıyorum etkinliğe. :)

İmdb Top 250 ye birkaç 2014 filmi girer, bence onlar direkt A grubunda olmayı hakediyor. :)

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,113
Puanı
1,061
Bu sefer katilmayi düsünüyorum. Cok film izleyemedim 2014'te. Kendi film listem haric en iyileri izlemek isterim. :)

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
Oscar dönemini kaçırmam genelde beni niye dışladınız. :T:

Yeni yıla kadar doluyum sadece okadar. :D

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Tüm filmleri izlemeyi düşünüyorum da The Homesman pek Oscar filmi gibi durmuyor hiç bir festivalde başarısı yok.Hilary Swank da hiç aday olamamış.Birdman ve Gone Girl'den beklentim büyük.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Tüm filmleri izlemeyi düşünüyorum da The Homesman pek Oscar filmi gibi durmuyor hiç bir festivalde başarısı yok.Hilary Swank da hiç aday olamamış.Birdman ve Gone Girl'den beklentim büyük.

Daha çok festival filmi zaten. Cannes'da yarıştı. Hilary Swank için Oscar kampanyası yapıyorlar pek çok tahminci de ciddi şansı olduğuna inanıyor. Performansı gerçekten iyi, bence de mümkün adaylık. :)

Bakalım SAG ve Altın Küre açıklanacak arka arkaya ikisinde de aday olamazsa ciddi olarak azalır gibi Oscar şansı. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059

Daha çok festival filmi zaten. Cannes'da yarıştı. Hilary Swank için Oscar kampanyası yapıyorlar pek çok tahminci de ciddi şansı olduğuna inanıyor. Performansı gerçekten iyi, bence de mümkün adaylık. :)

Bakalım SAG ve Altın Küre açıklanacak arka arkaya ikisinde de aday olamazsa ciddi olarak azalır gibi Oscar şansı. :)
hilary swank ın oyunculuğuna diyecek bişey yok ama film bir bütün olarak berbat durumda o yüzden hilary alacaksa bir ödül başka yıllar başka zamanlar alsın :) ilerde çocukları torunları sorarsa anne anneane hangi filmden oscar aldın diye? kadın en azından içi rahat bir şekilde filmin ismini söyleyebilsin :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
hilary swank ın oyunculuğuna diyecek bişey yok ama film bir bütyün olarak berbat durumda o yüzden hilary alacaksa bir ödül başka yıllar başka zamanlar alsın :) ilerde çocukları torunları sorarsa anne anneane hangi filmden oscar aldın diye? kadın en azından içi rahat bir şekilde filmin ismini söyleyebilsin :)
Zaten iki tane Oscar'ı var kendisinin, film o kadar da berbat değil bence. En azından torunlara söylenmeyecek bir film değil. :):)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Zaten iki tane Oscar'ı var kendisinin, film o kadar da berbat değil bence. En azından torunlara söylenmeyecek bir film değil. :):)
başka ödülllri varsa zaten burdan ödül alsada anlatmazdı bence :)
film gerçekten konu olarak çok değişik ilk başlarken çok sevdim.. gidişatı farklıydı, sanki alternatif bir western gibiydi.. ilk defa dedim 1800 yıllara ait kadınların yaşadığı eziyeti, psikolojik bunalımlarını nasıl dışlandıklarını falan izleyeceğiz heralde? hilary de çok güzel bir karakter çizmişti sonra o tommy lee adlı yuvarlak kafalı serüvene katıldı? senaryonun gidişatıda ciddiyetide bozuldu sanki senaryoyu tommy lee üzerine yazmak için özel bir çaba sarfadelmiş gibiydi zaten sona doğruda dağıldı film :) yani filmdeki olumsuzlukların hilary ile alakası yok ilk neden tommy ikincisi senaristler arada hilary gümbürtüye gitmiş :)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Bekliyordum zaten.:X B grubunda ki Aynı Yıldızın Altında ve C grubunda ki Noah'ı izlemiştim zaten.:X İkisinide beğenmemiştim.:A
Noah'a 3 vermişim.:X Boyhood'u izleyeceğim.:X

Bu arada @Forumdash sız gitmez yine bence.:Z

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
Bu sene Oscar dönemine daha hazırlıklı girmek istiyorum bütün filmleri bile izleyebilirim :D

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
Boyhood, Interstellar, Gone Girl, The Homesman, Still Alice, The Fault In Our Stars ve Noah'ı izlemiştim @OzaN, yorumlar neredeye atılıyor? :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com