Fav10 Oscar Takımı 2015 | Yılın En İyilerini Birlikte İzleyelim

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
2 film uzaktayım ben de 18'e. Star Wars'u da izledim ama yorum yapmadım bir daha izleyeceğim çünkü. Diğer iki filmde muhtemelen listeye sonradan eklenecek filmlerden olur şuan tam emin değilim. Başyapıt filmim de hazır şimdiden. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
18 filmi tamamladım barajı geçtim @OzaN artık bir film seçme hakkım var etkinlikte ? :) peki 22 filmi tamamlayıncada 2 film seçme hakkımız doğuyormu acaba ? :)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Merakla beklediğiniz o an geldi, tablomuz güncellendi. :):)

Tablo baya dolmaya başladı bu hafta istatistik değil bilgi vereyim. :)

Ödüllere katılmak için en az 8 tane film izlemeniz gerekli. 9 arkadaşımız şimdiden bu şartı sağlıyor, tebrikler. :)

Bir de sürpriz var. En az 18 tane film izleyen muhteşem sinema izleyicileri Fav10 Başyapıt Festivalinin birinci sezonunda yer alacak filmlerden bir tanesine karar verecek. (Seçilen 72 film arasından seçebilecek, ilk sezonda yer almak üzere) @Danger UA! ve @sürgünüm şimdiden bu şartı sağlıyor benimle birlikte. Bu sayıya yakın olan da baya arkadaş var. :)

@Yiğitt @Maskeli Fedai @cevaa @-potterhead- @sokak sanati @Titanium @gundix123 @Aserat @xdragxx @Castei @BesaleT ve @Tzira @Danger UA! @sürgünüm @Tolstoyevski @destere @HeisenBerg

18 çokmuş keşke 15 e yuvarlansaydı ama yapacak bir şey yok, boşa gitmemesi için barajı geçmeye çalışacağım zor da olsa. :) Hangi filmi seçeceğimi kararlaştırdım, sinema tarihine geçmiş mükemmel bir yapıt. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,761
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
18 filmi tamamladım barajı geçtim @OzaN artık bir film seçme hakkım var etkinlikte ? :) peki 22 filmi tamamlayıncada 2 film seçme hakkımız doğuyormu acaba ? :)
Maalesef 2 hak verme çıkarsa etkinlikteki film sayısını arttırmak gerekecek. :D

18 çokmuş keşke 15 e yuvarlansaydı ama yapacak bir şey yok, boşa gitmemesi için barajı geçmeye çalışacağım zor da olsa. :) Hangi filmi seçeceğimi kararlaştırdım, sinema tarihine geçmiş mükemmel bir yapıt. :)
Merak ettim. :D

Senin izlemediğin baya önemli filmler varmış zaten film bulman sorun olmasa gerek. :):)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Maalesef 2 hak verme çıkarsa etkinlikteki film sayısını arttırmak gerekecek. :D

Merak ettim. :D

Senin izlemediğin baya önemli filmler varmış zaten film bulman sorun olmasa gerek. :):)

birazdan the walk hakkındaki yorumum geliyor :) görünce keşke izlemeseydi diyeceksin :) zaten baktım bir türlü o filme beni davet etmemişsin ben sebebini merak ediyordum filmi sevmeyeceğimi ortalamayı düşüreceğimi anlamışsın sanırım :)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
11-12 film izledim sanırım buradan bugün yarın tüm filmlere yorumumu aktarırım.:Z

Joy niye yok orada @OzaN :X

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,761
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
birazdan the walk hakkındaki yorumum geliyor :) görünce keşke izlemeseydi diyeceksin :) zaten baktım bir türlü o filme beni davet etmemişsin ben sebebini merak ediyordum filmi sevmeyeceğimi ortalamayı düşüreceğimi anlamışsın sanırım :)
İnşallah Kingsman gibi onu da harcamamışsındır. Seni davet etmedim çünkü konusunu sevmediğini söylemiştin aylar aylar önce. :(

11-12 film izledim sanırım buradan bugün yarın tüm filmlere yorumumu aktarırım.:Z

Joy niye yok orada @OzaN :X
Bekliyoruz yorumlarını merakla. :):)

Joy'un internette tam sürümü yok. Millet kanıp kesik sürümü izlemesin diye koymadım daha. :):)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
İnşallah Kingsman gibi onu da harcamamışsındır. Seni davet etmedim çünkü konusunu sevmediğini söylemiştin aylar aylar önce. :(

Bekliyoruz yorumlarını merakla. :):)

Joy'un internette tam sürümü yok. Millet kanıp kesik sürümü izlemesin diye koymadım daha. :):)

Tam sürümüne gerek yok bence zaten.:A 10 dakikada o film kurtulmaz.:A

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,761
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Evet, "amman daha çok var nasıl olsa izleriz bir ara" diyen arkadaşlar için beklenen zaman geldi. Artık Oscarlara sadece iki hafta var. Etkinliğimizin bitmesine de...

İlk mesaj güncellendi. Katılım ilk kez bu kadar güzel, ilgiye teşekkürler. Pek çok kişi izlenecek filmleri bitirdi veya geriye 1-2 film bıraktı ama az izleyen arkadaşlar için hızlanma zamanıdır. :)

Yine biraz istatistik paylaşayım.

Şu anki durumlara göre sadece ortalama puan baz alınırsa ilk 10 şöyle:

The Hateful Eight8.6
Star Wars: The Force Awakens8.3
Inside Out8.2
Ex Machina8.1
Creed8.0
The Walk7.9
The Danish Girl7.8
The Revenant7.8
Trumbo7.7
Bridge of Spies7.6

Bu filmleri izlemeyeni dövüyorlar (en çok bunlar izlendi):

The Martian14
The Revenant13
Inside Out13
Mad Max: Fury Road11
Room11
Ex Machina11
The Walk11
Creed10
The Big Short9
Kingsman: The Secret Service9

Gözden kaçırdığım puanınız varsa lütfen söyleyin. :)

18 filme tamamlayanların Fav10 Başyapıt Festivalindeki ilk sezondaki filmlerden birini (72 film arasından) seçeceğini hatırlatalım.

@Yiğitt @Maskeli Fedai @cevaa @-potterhead- @sokak sanati @Titanium @gundix123 @Aserat @xdragxx @Castei @BesaleT @Tzira @Danger UA! @sürgünüm @Tolstoyevski @destere @HeisenBerg

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Evet, "amman daha çok var nasıl olsa izleriz bir ara" diyen arkadaşlar için beklenen zaman geldi. Artık Oscarlara sadece iki hafta var. Etkinliğimizin bitmesine de...

İlk mesaj güncellendi. Katılım ilk kez bu kadar güzel, ilgiye teşekkürler. Pek çok kişi izlenecek filmleri bitirdi veya geriye 1-2 film bıraktı ama az izleyen arkadaşlar için hızlanma zamanıdır. :)

Yine biraz istatistik paylaşayım.

Şu anki durumlara göre sadece ortalama puan baz alınırsa ilk 10 şöyle:

The Hateful Eight8.6
Star Wars: The Force Awakens8.3
Inside Out8.2
Ex Machina8.1
Creed8.0
The Walk7.9
The Danish Girl7.8
The Revenant7.8
Trumbo7.7
Bridge of Spies7.6

Bu filmleri izlemeyeni dövüyorlar (en çok bunlar izlendi):

The Martian14
The Revenant13
Inside Out13
Mad Max: Fury Road11
Room11
Ex Machina11
The Walk11
Creed10
The Big Short9
Kingsman: The Secret Service9

Gözden kaçırdığım puanınız varsa lütfen söyleyin. :)

18 filme tamamlayanların Fav10 Başyapıt Festivalindeki ilk sezondaki filmlerden birini (72 film arasından) seçeceğini hatırlatalım.

@Yiğitt @Maskeli Fedai @cevaa @-potterhead- @sokak sanati @Titanium @gundix123 @Aserat @xdragxx @Castei @BesaleT @Tzira @Danger UA! @sürgünüm @Tolstoyevski @destere @HeisenBerg

star wars ın ikinciliği garanti değil daha izlemeyen çok kişi var :)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
The Hateful Eight'e sevindim değer görmesi sevindirici. İzleyen sayısı da az değil birinciliği bırakmaz. :)

@OzaN Seçeceğimiz film senin söylediğin 72 film arasından mı olacak? Ben kendimiz bir film seçeceğiz diye biliyordum.

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
Bi tek en çok izlenenleri izlemişim galiba. :D

Zamanım oldukca izliyorum, ki olmuyor çoğu zaman bakalım 18'e tamamlayabilirsek. :T:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,761
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Etkinlikte adım adım büyük finale doğru ilerliyoruz. Artık herkes çoğu filmi izledi, son eksiklerini kapamaya çalışıyor. Yavaş yavaş ödül faslına da geçmeye başlayacağız.

Aday belirleme faslı çok kısa süreliğine aktif olacak. O nedenle bu Cuma-Pazar arası mutlaka forumda olup vakit ayırmaya çalışın. :)

Aday adayı olarak ben etkinlikte iyi puan alan tüm filmlere yer vereceğim ama oyuncu kategorilerinde yardımcı olmanız lazım. Herkes kendince aday adaylarına eklemek istedikleri isimleri bu konuda yazsın anketi ona göre oluşturayım. Örnek olarak ben aşağıdaki listeyi paylaşıyorum (çoğu Oscar adayı olanlar zaten, üzerinde düşünülmeden hazırlandı) Ekleye ekleye gidelim listeye. Aşağıda olanları yazmanıza gerek yok yani, farklı isimleri yazın aday adayı olsunlar. :)

Not: Etkinlikte oy kullanabilmek için en az 8 film izlemeniz gerekli olacak ama aday adayı belirlemeye şimdiden herkes katılabilir.

En İyi Erkek Oyuncu
Leonardo DiCaprio - The Revenant
Byran Cranston - Trumbo
Eddie Redmayne - The Danish Girl
Michael Fassbender - Steve Jobs
Matt Damon - The Martian
Jacob Tremblay - Room

En İyi Kadın Oyuncu
Brie Larson - Room
Saoirse Ronan - Brooklyn
Cate Blanchett - Carol
Rooney Mara - Carol
Alicia Vikander - The Danish Girl
Charlotte Rampling - 45 Years
Jennifer Lawrence - Joy

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Sylvester Stallone - Creed
Mark Rylance - Bridge of Spies
Tom Hardy - The Revenant
Mark Ruffalo - Spotlight
Michael Keaton - Spotlight
Christian Bale - The Big Short

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Rooney Mara - Carol
Alicia Vikander - The Danish Girl
Alicia Vikander - Ex Machina
Rachel McAdams - Spotlight
Kate Winslet - Steve Jobs
Jennifer Jason Leigh - The Hateful Eight