Din Kültürü Dersi Sizce Zorunlu Olmalı mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nestroyers

Favori Üye
Reaksiyon puanı
76
Puanı
159
din kültürü dfersi ilk okulda verilmeli d

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
''cevap veremedi bana'' şeklinde algılama diye yazdım düzgün şeyler yazsan okurumda takarımda ama durduk yere o smileyleri koymakla bişey olmaz bıkraın artık bu tür şeyleri sonra neden tartışma oluyo neden şu oluyo falan filan orda burda kışkırtıcı şeyler yazarsanız illa ki bizde yaparız sen bana güzel bişey yazdın da ben mi görmedim

:( bu smiley'den de mi kışkırıyorsun?
Ben sana güzel bir şeyler yazmak istemiyorum, çünkü uyuşmuyoruz birbirimizle. Sen beni sev diye, yorumlarımı saklayamam malesef. :)
":(:(" bu yoruma sadece "ne oldu? :D" şeklinde de cevap verebilirdin. Ama sen başka bir cevap verdin, daha sonra da kışkırtan ben oldum. :)

denizz19

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Yazdıkları gayet mantıklı hatta bunu beğenerek de belirttim kendisine.Doğru söylüyor.Hristiyan bir okulda Türk öğrenci kimliği altında ders alsanız durum çok daha farklı boyutlarda olurdu ve eminim istenmezdi.Aynı şekli düşünmek gerek diğer uyruklu öğrenciler içinde.Ayrıca Burak bir cümle kullanmış yazdığım yoruma yönelik.Alevilerin azlığından bahsettin sanırım orada.Türkiye nüfusunun bir yarısı alevi nüfustur azımsanmayacak derecede fazladır yani.O zaman onlara uygun dersler de verilmelidir.Kardeşimin okulundaki din öğretmeni öğrencilerini camiye götürüyor bu ne kadar etik?

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
berkann bende seni sevmiyom zaten merak etme bunu söylememe gerek yok ama bana karşı yorum yapma yapıyosan karşılığını cevapta veririm :D

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,503
Puanı
1,061
Niye namaz kılmayan,oruç tutmayan müslüman olmuyor mu bunu mu anlıyorum? Madem günah işliyorsun neden namaz kılıyorsun.Türk toplumunda şu mantık var namaz kılıyorsan cennetliksin.Yok ya var mı öyle.Kaldığım yurtta sözde müslümanlar,namaz kılanlar dışarıda yapmadıkları pislik yok bu mu müslümanlık.Bana bunu savunmayın lütfen!

Namaz Dinin Direğidir.!!!

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060

Allahım ya.Siz nasıl anlıyorsunuz anlamadım.Temel din bilgisi bu arkadaşım.Kendi kafanızda yorumlarsanız böyle çıkar tabi ortaya.

Öyle hak falan yok.İsteyerek yada istemeyerek günah işliyoruz.Namazını kılarsın.Zaten namaz dinin direği o olmadan birşey olmuyor.Namazını kılarsın sevabını alırsın.

[/SIZE]

Dünyada günümüzde 7 milyar insan oldugunu sayalım.Bunun 1.5 milyarı müslüman.Diğer kalanlari hristiyan yahudi falan filan.Şuan kıyamet kopsa herkes ölse.Musluman olmayan kimse zaten kafadan cehennemlik değil mi? Cehennem birde muslumanların günahıydı sevabıydı yok namaz kılmış bunu az birazda gunahı varmiş sonra atalım bunu cehenneme şimdilik cennetteki günlerininn haklarını geçirsin.Kafa bumudur?

Neden böyle söyledim? Söyledim çünkü müslüman olmayan birisi namaz kılmaz oruc tutmaz günahlarini neyle kapatacak? SOn din muslumanlık olduguna göre.Musluman olmayan kimse cehennemliktir.Ama kimse demiyorki yaratan Allahtir.Dini yaşadaiği coğraf bölgeye görede değişir annesinden babasından gelme bi dinde secilmiş oluyorlar.Bunları gunahı nede kafadan cehennemlık?

Forumda bi ara psottunu okudum (geçenlerde) yahudi birisi varmiş İstanbulda yaşiyormuş galiba.Ona sormak lazım "sen din dersinde napıyorsun?" diye[/B][/COLOR][/FONT]

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
ya arkadaşlar bırakın şu hristiyan varsa yahudi varsa yok yok yok türkiye müslüman ülke yok öyle bişey ben hiç görmedim :D

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
berkann bende seni sevmiyom zaten merak etme bunu söylememe gerek yok ama bana karşı yorum yapma yapıyosan karşılığını cevapta veririm :D
Sev ya da sevme fakat bana saygı duymak zorundasın. :)
Üstelik ben seni sevmiyorum filan demedim. "Sen beni sev diye..."

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059

asıl sen bana saygı duymak zorundasın ben senle konuşmadan gelip o smileyi koyamazsın yani

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Kimse merak etmesin birisi birisi sevmeyince ölünmüyor.Yaşamaya daha mutlu devam ediyoruz :) Bence sen daha mutlusundur şuan :X

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
saygı göstermek zorundasın diyon hemde istediğimi yaparım diyon ben saygı gösterdiğim için yazıyom zaten kibarca :D saygım sonsuz :D

- - - Ekleme - - -

kibarlaşmak bizim işimiz :D

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
saygı göstermek zorundasın diyon hemde istediğimi yaparım diyon ben saygı gösterdiğim için yazıyom zaten kibarca :D saygım sonsuz :D

- - - Ekleme - - -

kibarlaşmak bizim işimiz :D
İstediğimi yaparım asıl sen bana bunu diyemezsin.
Saygı içerisinde istediğimi yaparım desem daha doğru. :smile:
Ben bunu yazdım. Nasıl bir anlam çıkıyor herkes düşünsün bi. :)
Saygı çerçevesi içinde istediğimi yaparım. Anlamı çıkıyor.

Benim "asıl sen bunu bana yapamazsın" dememin sebebi: O smiley'ı koyamazsın demenden kaynaklanıyor.

Ben her zaman kibarım, çünkü diğerlerine saygım var. Emin ol eğer burada sevdiğim ve değer verdiğim kişiler olmasaydı, bu kadar kibar olmazdım. :)

Saygı duyuyorsan ne iyi. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...