Din Kültürü Dersi Sizce Zorunlu Olmalı mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

denizz19

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Evet arkadaşlar buyrun yorumları alayım.

Cenation

Favori Üye
Reaksiyon puanı
248
Puanı
454
İstemeyen almamalı.Bizim sınıfta Hristiyan biri var adam mecbur mecbur dinliyor ve sınavlarına giriyor.

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
zorunlu olmalı tabi ki

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Zorunlu olmamalı. Ayrıca her sene de olmamalı. 4. sınıftan lise sona kadar neredeyse her sene aynı içeriği tekrar tekrar görüyorduk. :)

Prncss..

Emekli
Reaksiyon puanı
294
Puanı
305
Her sene aynı içeriğin gösterilmesini doğru bulmuyorum. Çocuğun kendisini bileceği yaşlarda düzgün şekilde öğretilmeli. Ortaokulda 1 defa lisede 1 defa gösterilse neyse ama o kadar din dersi aldım şimdiye kadar ne biliyorsun diye sorsalar ders kitabında yazanlardan bir haberimdir. Ailede başlar din eğitimi okuldaki yetersiz ve bir yerden sonra gereksizdir.

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Sınavda sorulmayan derslerin hepsi seçmeli ders olmalı.

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
gereksiz falan değildir bence içerik konusuna katılıyorum ama haftada 1-2 saat en fazla bence haftada 6 saat olmalı herkes dinini kitabını mukaddesatını öğrensin

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059

din öğrenilmeden yaşanılmaz
smile.gif

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Zor bir soru. Ben tam emin değilim bu konuda. :) Fakat seçmeli diye gösterilen fakat okul yönetimi tarafından zorla seçtirilen dersler olmasın. Fizikten,kimyadan,biyolojiden, geometiriden, dil anlatımdan fazla edebiyatla eşit sayıda din dersi görüyoruz.
XanTier din soruları çıkacak artık sınavda. :)

denizz19

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061

din öğrenilmeden yaşanılmaz
:smile:

O kadar cevap içinden seçtin benimkini cevap vereyim o halde :) Din elbette öğrenilmeden yaşanılmaz ancak öğrenilen dini hayatımıza ne kadar yansıtıyoruz burası biraz muamma.Detayına kadar inmeme gerek yok ama en basitinden namaz kılan bir insanın namaz sonrası bir kıza laf atmasına din diyorsak sıkıntı yok ama ben diyemiyorum.Ben buna öğrenilmiz acizlik diyorum :)

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
herkes dinini öğrenmeli gerisi ona kalmış öğrenmeden hiçbişey olmaz kıza laf falan boş işler ezbere konuşma

denizz19

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
herkes dinini öğrenmeli gerisi ona kalmış öğrenmeden hiçbişey olmaz kıza laf falan boş işler ezbere konuşma

Neden boş iş sorabilir miyim?Kıl namazını,tut orucunu yap ibadetini ama bir yandan da günah işle bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.Ben namaz kılmıyorum ama insanlığımı yerine getirebiliyorsam bu benim için çok daha önemlidir anlatabiliyor muyum?

rengarenk

Favori Üye
Reaksiyon puanı
94
Puanı
129
gereksiz falan değildir bence içerik konusuna katılıyorum ama haftada 1-2 saat en fazla bence haftada 6 saat olmalı herkes dinini kitabını mukaddesatını öğrensin

tamam da işte o din herkesin dini değil, farklı farklı dinlerde olan bir sürü insan var, ayrıca herkese dine inanmak zorunda da değil.
tamamen kişisel bir olay inanç veya inançsızlık

- - - Ekleme - - -

tamam da işte o din herkesin dini değil, farklı farklı dinlerde olan bir sürü insan var, ayrıca herkese dine inanmak zorunda da değil.
tamamen kişisel bir olay inanç veya inançsızlık

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
yok öyle bişey %99 u müslüman olan bir ülke burası din desi olmalı tabi ki olacakta zaten

- - - Ekleme - - -

Neden boş iş sorabilir miyim?Kıl namazını,tut orucunu yap ibadetini ama bir yandan da günah işle bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.Ben namaz kılmıyorum ama insanlığımı yerine getirebiliyorsam bu benim için çok daha önemlidir anlatabiliyor muyum?

bir müslümanın o dediklerini yapması lazım yaptığı günahlar kendine günah işliyo diye namaz kılmayacak mı ne alaka

rengarenk

Favori Üye
Reaksiyon puanı
94
Puanı
129
yok öyle bişey %99 u müslüman olan bir ülke burası din desi olmalı tabi ki olacakta zaten

insanlar doğar doğmaz nüfus cüzdanında kendisi daha din olaylarını algılayamazken din kısmına islam yazıldığı için %99 müslümandır belki de

34rcp44

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,210
Puanı
610
gereksiz diyenler size soruyorum ahirette size fenden biyolojiden kimyadan edebiyattan soru sormicaklar dinden sorucaklar ozamanda kabir meleklerine din dersi gereksizdi biz dersi dinlemedik önemsemedik dersiniz sonrası malum...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...