Diğer Death Note 1. Sezon Yorumları

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
3. BÖLÜM

Çok iyi bölümdü.
Ryuk'un teklifi müthiş. Gözlerimi vereyim, ömrünün yarısını ver diyor. Light tabi ki verecektir :D

İşi baya ilerlettiler, bir de takipçi herif çıktı. Nasıl şüphelendiler hemen la? :D

9/10

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Sonunda diziye başlayabildim. :D

Öncelikle jeneriği beğendiğimi söyleyebilirim, diziyle alakasız ama tek başına güzel bir jeneriği var dizinin.

Diziye gelirsek;
İlk anime dizim. :D Öncelikle beğendiğimi ve ekrandan ayrılmadan ilk bölümü izlediğimi söylemeliyim.Gerçekten değişik bir senaryosu var. Acaba o ölüm defteri benim yanıma düşse ben ne yaparım? :D

Light güzel düşünüyor aslında. :D Ben olsam bende öyle yapar mıydım, yapardım herhalde?

Sondaki Ryuk ile ikisinin sözlerini bende beğendim @Tolstoyevski :D Herkes iyi olunca geriye Light kalacak.

Hemen diğer bölüme geçiyorum, 9.5/10 diyorum. :) @Tolstoyevski
çok kaliteli bir animedir cnm yanı yabancı dizilerden farkı yok ben çocukmuyum çizgi film izleyece diyen bir kaç erkek arkadaşıma önermiş başlatmıştım bağımlısı olmuşlardı
:F:F:F

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Hayırlı olsun. :) jenerik benim için de efsanevidir. Sözleri olsun görüntüleri olsun müthiş bir jenerik. Keşke hep onla devam etselerdi. :$

Bu vesileyle @Danger UA! 'ya da izlemediyse şiddetle tavsiye ediyorum bu efsanevi yapıtı. 20 dakikalık ilk bölümünü izlersen zaten devamı gelir? :)

Büyük spoiler yedim.:(

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
4. BÖLÜM

Süper bölümdü, çok beğendim.
Light, takip ettiği kişiye şüpheli olmadığını göstermek için ototbüse bir adamı bindirdi ve o anlar çok iyiydi. :D Çok zekiceydi. Ölüm Defterinin kağıdını düşürmesi falan ve sonra ezilmesi.

Sırada Light'i takip eden kişi Ray var. :D

10/10
çok kaliteli bir animedir cnm yanı yabancı dizilerden farkı yok ben çocukmuyum çizgi film izleyece diyen bir kaç erkek arkadaşıma önermiş başlatmıştım bağımlısı olmuşlardı
:F:F:F
Aynen, beğendim bende baya. :D

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Büyük spoiler yedim.:(

O önemli değil Lost 'u hatırla, sonunun nasıl bittiği bütün bölümlerinin kalitesini etkilememişti. Ki o zamana kadar olaylar nasıl gelişiyor, oyun içinde oyun nasıl oynanıyor izlemek müthiş zevkli. Ben de spoiler yiyerek başlamıştım ufaktan ama hiç mi hiç zevkini etkilemedi, aksine daha zevkli oldu. Hem sonu tam olarak öyle bitmiyor, Lost gibi değişik yorumlar söz konusu. Teoriler mevcut. :)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
O önemli değil Lost 'u hatırla, sonunun nasıl bittiği bütün bölümlerinin kalitesini etkilememişti. Ki o zamana kadar olaylar nasıl gelişiyor, oyun içinde oyun nasıl oynanıyor izlemek müthiş zevkli. Ben de spoiler yiyerek başlamıştım ufaktan ama hiç mi hiç zevkini etkilemedi, aksine daha zevkli oldu. Hem sonu tam olarak öyle bitmiyor, Lost gibi değişik yorumlar söz konusu. Teoriler mevcut. :)
Ben sonuyla ilgili değil ortasında olan çok önemli bir olayla ilgili spoiler yedim. Ayrıca Lost'ta yediğim spoiler yanlışmış.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Ben sonuyla ilgili değil ortasında olan çok önemli bir olayla ilgili spoiler yedim. Ayrıca Lost'ta yediğim spoiler yanlışmış.

O olayı ben 4 ya da 5.bölümü izlerken yorumlarda okudum ve inanmadım. Sonuç olarak inan çok büyük kayıp olmadı o spoiler gibi şey. Bir iki bölüm izleyip öyle karar verebilirsin. :)

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
5. BÖLÜM

Diğer 4 bölüme göre biraz daha sönük olsa da güzeldi yine. :D
Ve merakla beklediğimiz ''L'' ortaya çıkacak diğer bölümde, merak ediyorum kim. :D

Ray ölmüş oldu, ben sevmiştim yine de kendisini. :( Sevgilisinden bir iş çıkabilir gibime geliyor.

8/10

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
5. BÖLÜM

Diğer 4 bölüme göre biraz daha sönük olsa da güzeldi yine. :D
Ve merakla beklediğimiz ''L'' ortaya çıkacak diğer bölümde, merak ediyorum kim. :D

Ray ölmüş oldu, ben sevmiştim yine de kendisini. :( Sevgilisinden bir iş çıkabilir gibime geliyor.

8/10
l dizi fanalrının ortak sevgilisi yanı açık ara en çok sevilen karakteri sende bağımlısı olucaksın cnm :A:A:A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
6. BÖLÜM

Pek bir şey olmasada beğendim bölümü. :D
Bu ''L'' ne kılıksız bir şey çıktı. :F Ben şöyle kalıplı, bıyıklı, geniş omuzlu, takım elbiseli bir tip bekliyordum. :D

Pijamlı genç çocuk çıktı resmen. :D

Geçen bölümde şüphelendiğim, Ray'ın nişanlısı olaya girdi. Bayan Maki olayı resmen çözmüş. :F

9/10

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
7. BÖLÜM

Güzel bölümdü, sıkılmadan izledim.
Kira çok zekice hal etti işi. Maki'nin gerçek ismini süper bir şekilde öğrendi ve intahar etmesini sağladı.

Maki de yine çok zeki, ismini sahte kullandı ve her şeyi resmen kurgulamış.

9.5/10

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
8. BÖLÜM

Güzel bölümdü. :D
''L'' evin her yerine kamera yerleştirdi ve Yabagi ailesinden şüphe duymaya başladı. :D Kira çok zekice işleri hal etti ve çaktırmadan isim yazdı.

Ryuk elma yiyememenin acısında. :A

9.5/10

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
9. BÖLÜM

Baya iyi bölümdü, olaylara zemin hazırlandı. :D
''L'' bizim Light ile aynı okulda. :eek:

Hiç böyle bir yöntem uygulayacağını düşünmemiştim. Light'in da dediği gibi ikisi de birbirinin kim olduğunu öğrenmeye çalışacak ama görünüşte dost olacaklar.

Bu arada şu Light'in kardeşi Sayu'ya sinir oluyorum. :T:

9.5/10

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
10. BÖLÜM

Biraz sıkıldım bölümde.
Light'in babasının kalp krizi geçirdiğini duyunca kısa bir şok yaşadım. :D Meğerse farklı nedenmiş.

Bu ''L''ve ve Light'ın konuşmaları sıkıyor biraz. L çok zekice yanaşıyor, Light de iyi buluyor bir şeyler.

8/10

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
11. BÖLÜM

Güzel bölümdü, beğendim bölümü. :D
İkinci bir Kira çıktı başımıza. :F Hem de kız, yürümesi de garip birisi. :D

L ve Kira ortaklığı da önümüzdeki bölüm başlar sanırsam, L babadan izin aldı.

9/10

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
12. BÖLÜM

Ortalık karışacak iyice. :T:
Bu ikinci Kira adı Misa'mıdır nedir her şeyi bozacak. :T: Geçti yolladığı kasette her şeyi açıkça söyledi, L ve ekibi duydu. :T:

L çok zeki, her şeyi çözüyor bakalım buradan ne çıkaracak. :D

Bu arada bölüm sonunda Kira ile Misa aynı cafede kaldı. :F

9/10

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
13. BÖLÜM

Vayy şaşırtıcı bölüm oldu, iyiydi. :D
Misa baya aşık lan. :D Ne o öyle sevdiği adam için canını falan vermeler? :F Bizde nerede öyle şans. :T:

Light gerçek sevgilin olamamam ama o rolü oynayabilirim dedi, bakalım ne olacak?

9.5/10