Netflix Atypical - Dizi Yorumları

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Her bölüm sonrası paylaşırsın sanmıştım başta ama konu açılır açılmaz hepsini birden paylaşmıştın :A
Aradan çıksın dedim. Bölümleri bitirdiğinizde bakarsınız dedim. Bir de önceden izleyince, teker teker yorum göndermek yorucu olurdu. :D

• Beğendim
Reactions: Dosi

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Bak burada bile yakında dönecek demişim :A
Okadar filme yorum geldi. Buna da gelir :A
Diziler özel bir dünya gibi geliyor bana. Uzun zamandır dizi yorumu yapamadım da zaten. Uygulamaya girip "izledim" deyip geçtim. Film yorumu yapıp durdum ama hep, yabancı değilim o konuya. :A

• Güldürdün

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Hepsi yayınlanmışsa bugün bitiririm :F
3 sezonu az az izliyordum. 20-30 dakika arasıydı sanki unutmuşum :A fragmana bakmayacağım ama :A
Yes hepsi yayınlanmış 30 dk civarı ama yavaş tüket hepsini bir çırpıda bitirmek boşlukta bırakır insanı tadını alarak çıkarmak varken :A

• Güldürdün

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Diziyi öneren benim, dizinin yeni sezonu için daha heyecanlı görünen onlar. :A

• Güldürdün

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
  • Güldürdün
Reactions: Dosi and Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Demin kestirirken rüyamda Pringles eşliğinde yeni sezonu izliyordum hatta sahnesi bile vardı Sam’in küçük kız kardeşiyle saçma bir diyaloğu, ki öyle bir karakter yok aslında :A
Yalnız yorumlarken lütfen 8.7, 8.9 gibi puanlar verme, düz puan ver. Hatta puanları şeffaf spoiler yapalım. :A

Gerçi ben belki yorum da yapmayabilirim puanlamayı geçtim. Uzaktan uzağa izler geçebilirim. :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
4x1

Uzun bir aradan sonra izledim ve bu yüzden izlerken biraz yabancılık çeker gibi oldum ama sonradan hemen adapte oldum ve yine büyük keyifti izlemek. Filmin müzikleri bile ayrı dinlendirici.

Üçüncü sezonda birtakım olaylar gelişmişti; Sam ile Zahid'in arası açılmıştı ama sonra her şey yerli yerine oturmuştu ve ev arkadaşı olmuşlardı. Casey ile Izzie çıkmaya başlamıştı ama herkesin haberi vardı, Doug'un yoktu. Paige okulu yarıda bırakıp dönmüş, işe başlamıştı. Evan disleksi rahatsızlığı vardı ama buna rağmen mülakata girip işi almıştı. En önemli olaylardan birisi de, Elsa'nın Doug ile aralarındaki buzları eritmeye başlamasaydı. Yeni sezonun ilk bölümü de tamamen buradaki olayların devamı niteliğindeydi.

Sam ile Zahid birbirlerine tahammül edemeyerek ev arkadaşlıklarına "start" verdi. Sam çok kısıtlayan, Zahid de çok özgürlük düşkünü bir karakterdi, bu da aralarında sıkıntı yaşattı ama neyse ki Zahid'in yaklaşımıyla iş tatlıya bağlandı. İkisinin arkadaşlarını tekrar izlemek başka bir şeydi. Casey ile Izzie olayları kaldığı yerden devam etti, bu kez Doug da öğrendi ve büyük tepki göstermedi, sadece kendine en son söylendi diye biraz üzülür gibi oldu. Casey yine çılgındı diyebiliriz, hatta Sam'in odasının kapısını kıracak kadar çılgın. Çok fazla Doug ile Elsa sahnesi geçmedi ya da Casey ile Izzie sahnesi ama Sam ile Zahid sahneleri çok iyiydi. Bütün bölüm bu ikili üzerine kurulu bile olsa iyi giderdi bölüm.

İyi bir başlangıçtı: 8/10

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
4x1

Dizilerin her yeni sezonlarının başlangıç bölümlerinde zorlanırım, bu bölüm de öyle oldu. Hem ilk 3 sezonu biraz unutmuş yahut kopmuş olmanın etkisi hem de bilemiyorum belki havadan sudan, pek heyecan ve keyif uyandırmadı şimdilik...

Neyse ki @Araf az çok ilk sezonlara dair özet geçmiş de biraz olsun hatırlamış olduk :A Ama @Dosi gibi tek çırpıda bitirmem imkansız gibi, hatta bugünlük paydos ettim, belki yarına 2.bölüme bakarım. :A

Bu arada Netflix'in LBGT misyonunu bu sezon sanki daha baskın görecek gibiyiz bu dizide. İlk sezonlarda da zaten vardı ama bu bölümde, bilemedim... Kötü manada değil tabii ki, gayet olabilir ama dikkatimi çekti sadece.

Zaten Izzie ile Casey'in ilişkilerine sempatiyle bakıyordum, ilerlemeleri iyi de oldu. Doug elbette ki kızına destek olacak, ben de olsam ben de desteklerdim. Ama büyük konuşmayayım, oğlum olsa o manada pek destek vermezdim, hoşuma gitmezdi ama yine de rencide etmezdim, saygı duyardım kararına. İki yüzlüce bir hareket belki ama biz de insanoğluyuz...

7.4,5

• Beğendim
Reactions: Dosi and Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
4x1

Dizilerin her yeni sezonlarının başlangıç bölümlerinde zorlanırım, bu bölüm de öyle oldu. Hem ilk 3 sezonu biraz unutmuş yahut kopmuş olmanın etkisi hem de bilemiyorum belki havadan sudan, pek heyecan ve keyif uyandırmadı şimdilik...

Neyse ki @Araf az çok ilk sezonlara dair özet geçmiş de biraz olsun hatırlamış olduk :A Ama @Dosi gibi tek çırpıda bitirmem imkansız gibi, hatta bugünlük paydos ettim, belki yarına 2.bölüme bakarım. :A

Bu arada Netflix'in LBGT misyonunu bu sezon sanki daha baskın görecek gibiyiz bu dizide. İlk sezonlarda da zaten vardı ama bu bölümde, bilemedim... Kötü manada değil tabii ki, gayet olabilir ama dikkatimi çekti sadece.

Zaten Izzie ile Casey'in ilişkilerine sempatiyle bakıyordum, ilerlemeleri iyi de oldu. Doug elbette ki kızına destek olacak, ben de olsam ben de desteklerdim. Ama büyük konuşmayayım, oğlum olsa o manada pek destek vermezdim, hoşuma gitmezdi ama yine de rencide etmezdim, saygı duyardım kararına. İki yüzlüce bir hareket belki ama biz de insanoğluyuz...

7.4,5
@Dosi'ye söylemiştim zaten "günde 30 bölüm izleme" diye. O da "10 bölüm değil mi? izlenir" demitşti. Yani tek seferde bütün sezonu bitirebileceğini ifade etmişti. En azından günde iki bölüm bile izlese iyi. Final sezonu zaten, ballandıra ballandıra bitirmesi daha iyi olur. :D

Bu dizide o vurguyu yavaş yavaş gösterdiler, tek seferde değil ama biraz da zorlama bence. Casey'i özel okula gönderip oradan eşcinsel ilişkiye bağlamak bence biraz zorlamaya giriyor. Bir de metot olarak "en büyük aşklar, nefretle başlar" klişesine başvurdular. Izzie biraz da soğuk karakter, bu da biraz itici yapıyor bu arada. :D