Netflix Atypical - Dizi Yorumları

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Casey ve Izzie'nin birlikte olmasına sevindin. Terapist olmadı ama bak diğer istediğin oldu. Bu bölüm, dediğim kadar var değil mi? Kırılma noktasını oluşturuyor sezonun. :D

Son 10 dakikası gerçekten kırılmalar üzerineydi. Önce Sam ve Zahid küstü (ki çok uzun süreceğini sanmıyorum bu olayın), sonra Elsa ve Dough nihayet boşanma konusunu açtı (bunda da Elsa artık haklı konuma geçti yavaş yaval) ve nihayet Casey and Izzie 💞 :D

Son sahneye sevindim gerçekten, Terapist olayı Olmadı ama dediğin gibi en azından bu oldu. İşin ilginci, ben Izzie ve Casey arasında bir şeyler olacağını daha hiç sinyal olmadan, belirti olmadan sezmiştim galiba o yatak çadır sahnesinde. Bu bakımdan da memnun etti dizi ilk defa :A

• Güldürdün
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Son 10 dakikası gerçekten kırılmalar üzerineydi. Önce Sam ve Zahid küstü (ki çok uzun süreceğini sanmıyorum bu olayın), sonra Elsa ve Dough nihayet boşanma konusunu açtı (bunda da Elsa artık haklı konuma geçti yavaş yaval) ve nihayet Casey and Izzie 💞 :D

Son sahneye sevindim gerçekten, Terapist olayı Olmadı ama dediğin gibi en azından bu oldu. İşin ilginci, ben Izzie ve Casey arasında bir şeyler olacağını daha hiç sinyal olmadan, belirti olmadan sezmiştim galiba o yatak çadır sahnesinde. Bu bakımdan da memnun etti dizi ilk defa :A
Casey ve Izzie'nin durumu en baştan belliydi. Sezmemek hiç zor değil. Başlarda sırf bu ikilem yüzünden apandisiti patlamıştı Casey'nin. Evan ile aralarının açılmasıyla da zaten Izzie ile yakınlaştı. Açıkçası şaşırtmadı. Bu bölüm böyle de, sezon finali bambaşka güzel. :)

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
yorumumda belirttim, herkes için yeni adımların atılacağı bir bölüm oldu. @Tolstoyevski gibi sevinmedim ama :)

Benim geçen sezonlar Casey’e gıcık kapmam gibi sen de Izzie’ye gıcık kaptın sanırım halbuki çok tatlı bir karakter? :A
Aralarında bir şey olması zaten bekleniyordu, her şeyden önce Netflix dizisi nihayetinde. Mutlaka LBGT unsuru söz konusu olur. Hoş, forumda benim adım bir ara LBGT düşmanına çıkmıştı hatta halen öyle düşünenenler olabilir ama görüldüğü üzere değilim aslında, hep ön yargı :A

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,030
Puanı
1,060
Benim geçen sezonlar Casey’e gıcık kapmam gibi sen de Izzie’ye gıcık kaptın sanırım halbuki çok tatlı bir karakter? :A
Aralarında bir şey olması zaten bekleniyordu, her şeyden önce Netflix dizisi nihayetinde. Mutlaka LBGT unsuru söz konusu olur. Hoş, forumda benim adım bir ara LBGT düşmanına çıkmıştı hatta halen öyle düşünenenler olabilir ama görüldüğü üzere değilim aslında, hep ön yargı :A
Ben lezbiyenlik iliskisini istemedim. Izzy ile alakası yok

• Beğendim

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Ben lezbiyenlik iliskisini istemedim. Izzy ile alakası yok

Bu konuda kendince haklısın yani tamamen empati kurarak saygı duyuyorum çünkü ben de daha önce demiştim Sam ile Zahid arasında bir şey olması hoşuma gitmezdi diye. Ama yine de öyle olsa bile saygı duyarım, saçmalıktan ziyade kişisel irade ve karae bence. Aldatma mevzusu ise biraz daha farklı, hele ki evli ve çocuklu olmakla, Izzie ve Casey arasındaki şey etik olarak tam aynı şey mi bu da aslında dizide geçen etik felsefe problemlerine iyi bir örnek🤔 @Araf

• Olmamış
Reactions: Dosi

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bu arada Izzie'yi hiç samimi bulmuyorum, belirteyim. Aralarındaki ilişki neyse de, samimi gelmiyor, gelmedi de hiç. İtici bir tarafı var. @Dosi, @Tolstoyevski.

İlk başlarda bana da itici geliyordu ama sonradan samimiyetini hissettim. 3x7’nin son sahnesindeki o Yüzleşmesi, birkaç sözü bile samimiyetini kanıtlıyor bence sevgisi konusunda. Şahsi olarak kendisi soğuk ve yüz ifadesi itici gibi durabiliyor bazen, belki bu açıdan yaklaşmışsındır ama en azından 3x7’ye kadar hakkında pek bir şey bilmiyoruz sayılır halen. Yine de sevgisinin samimi olduğundan eminim.

• Beğendim

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
İlk başlarda bana da itici geliyordu ama sonradan samimiyetini hissettim. 3x7’nin son sahnesindeki o Yüzleşmesi, birkaç sözü bile samimiyetini kanıtlıyor bence sevgisi konusunda. Şahsi olarak kendisi soğuk ve yüz ifadesi itici gibi durabiliyor bazen, belki bu açıdan yaklaşmışsındır ama en azından 3x7’ye kadar hakkında pek bir şey bilmiyoruz sayılır halen. Yine de sevgisinin samimi olduğundan eminim.
Sevgiden ziyade, karakterin soğukluğu var, ki zaten o soğukluğunun etkilerini de göreceksin ilerleyen bölümlerde. Aşırı şekilde soğuk, tabii aileden kaynaklı da diyebiliriz soğukluğuna. Ailesi fakir, yardım etmeye çalışıyor, hayatını kurtarmak için zengin kovalıyor gibisinden. Casey daha samimi, ailesi iyi çünkü. Sam'e ablalık yapıyor binevi, annesi ve babası arasında çatışma olsa da, sevgi içinde büyümüş.

• Beğendim

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,030
Puanı
1,060
Bu konuda kendince haklısın yani tamamen empati kurarak saygı duyuyorum çünkü ben de daha önce demiştim Sam ile Zahid arasında bir şey olması hoşuma gitmezdi diye. Ama yine de öyle olsa bile saygı duyarım, saçmalıktan ziyade kişisel irade ve karae bence. Aldatma mevzusu ise biraz daha farklı, hele ki evli ve çocuklu olmakla, Izzie ve Casey arasındaki şey etik olarak tam aynı şey mi bu da aslında dizide geçen etik felsefe problemlerine iyi bir örnek🤔 @Araf
Evan altadiliyor

• Üzücü

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
3x7

Son sahnedeki Izzie’nin o çok iyi bildiğim iç döküşü... Ve nihayet... o kadar mutlu oldum ki izlerken, uzun yorumlayabilmem mümkün değil. Bonus puan vereceğim ve tek diyebileceğim şey:

10/10

Robert De Niro falan mı konuk oldu bu bölüme, bu puan ne...

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Evan altadiliyor

Dediğim gibi bu konuda tamamen haklısın. Ben olaya tamamen farklı bir açıdan ve farklı bir noktadan baktığım için beni mutlu eden şey zaten bu durum değildi. Tamamen farklı beklentiler ve tercihler söz konusu o yüzden bir şey demem doğru kaçmaz daha.

• Beğendim
Reactions: Dosi

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Hayalleri gerçek oldu. :A

Peki sence evli karı koca olan Elsa’nin Dough’i aldatması ya da Dough’in Elsa’yi aldatmasıyla; lise arkadaşları olan Casey ve Izzie’nin öpüşmesi ve dolayısıyla Evan’in durumu ağırlık ve etik problemi bakımından tamamen aynı midir? Bu konuda iki taraf konusunda da kafam karışık. Bazı yönlerde evet, bazı yönlerde hayır diye düşünüyorum.

• Beğendim

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Peki sence evli karı koca olan Elsa’nin Dough’i aldatması ya da Dough’in Elsa’yi aldatmasıyla; lise arkadaşları olan Casey ve Izzie’nin öpüşmesi ve dolayısıyla Evan’in durumu ağırlık ve etik problemi bakımından tamamen aynı midir? Bu konuda iki taraf konusunda da kafam karışık. Bazı yönlerde evet, bazı yönlerde hayır diye düşünüyorum.
Elsa, Doug'u evli ve çocuk sahibi olmasına rağmen aldattı. Casey de bunu fırsat bilip, istemsizce Evan'la yakınlaştı. Sonra da Casey, Evan'ı Izzie ile aldattı. Zincirleme olaylar gelişti. Casey'nin hayatı tesadüfler üzerine kurulu. Arkadaşı olmasaydı eğer, Evan'la tanışamayacaktı ya da o zengin okula gitmeseydi, Izzie ile tanışamayacaktı. Casey'nin yaptığı yanlış tamam ama Elsa'nın yaptığı kadar büyük yanlış değil. Casey'nin yaptığı unutulur ama Elsa'nın yaptığının unutulması çok zor. Birisi olgun, birisi de genç. Gençken yapılan hatalar unutulur ama yaş ilerledikçe yapılan yanlışlar kolay kolay unutulmaz. Gençken gençliğe verilir, yaş ilerledikçe hata yapma riskin olamaz.

• Beğendim

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Elsa, Doug'u evli ve çocuk sahibi olmasına rağmen aldattı. Casey de bunu fırsat bilip, istemsizce Evan'la yakınlaştı. Sonra da Casey, Evan'ı Izzie ile aldattı. Zincirleme olaylar gelişti. Casey'nin hayatı tesadüfler üzerine kurulu. Arkadaşı olmasaydı eğer, Evan'la tanışamayacaktı ya da o zengin okula gitmeseydi, Izzie ile tanışamayacaktı. Casey'nin yaptığı yanlış tamam ama Elsa'nın yaptığı kadar büyük yanlış değil. Casey'nin yaptığı unutulur ama Elsa'nın yaptığının unutulması çok zor. Birisi olgun, birisi de genç. Gençken yapılan hatalar unutulur ama yaş ilerledikçe yapılan yanlışlar kolay kolay unutulmaz. Gençken gençliğe verilir, yaş ilerledikçe hata yapma riskin olamaz.

Bir de galiba sen de benim gibi düşünüyorsun; eğer Casey Evan’i o Izzie’nin ex erkek arkadaşıyla aldatsaydı bu sanki çok daha ağır bir ihanet olurdu gibi geliyor İzzie ile aldatmasına nazaran? Yani, sanki kendi cinsinden olunca daha masummuş gibi. Bir diğer örnek; mesela Elsa, Dough’u eğer o barmen ile değil de, şu birlikte tabak kırdığı yakın kadın arkadaşıyla aldatmış olsaydı? Dough gidip o kadına tepki gösterir miydi? Bu kadar incinir miydi? Biz bu kadar tepki gösterir miydik?

Biliyorum kulağa adaletsiz geliyor ama, galiba insan zihni bazen böyle ilginç çalışıyor. Anlatmak istediğim bu, kadının bir başka kadınla aldatması ile bir başka erkekle aldatması tam olarak aynı midir? Aynıysa Dough aynı tepkiyi gösterir miydi? Eğer göstermezse, demek k? Yoksa erkek zihni ve kadın zihni tamamen farklı mı bakıyor bu konuya bilemiyorum. :D

• Beğendim

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Bir de galiba sen de benim gibi düşünüyorsun; eğer Casey Evan’i o Izzie’nin ex erkek arkadaşıyla aldatsaydı bu sanki çok daha ağır bir ihanet olurdu gibi geliyor İzzie ile aldatmasına nazaran? Yani, sanki kendi cinsinden olunca daha masummuş gibi. Bir diğer örnek; mesela Elsa, Dough’u eğer o barmen ile değil de, şu birlikte tabak kırdığı yakın kadın arkadaşıyla aldatmış olsaydı? Dough gidip o kadına tepki gösterir miydi? Bu kadar incinir miydi? Biz bu kadar tepki gösterir miydik?

Biliyorum kulağa adaletsiz geliyor ama, galiba insan zihni bazen böyle ilginç çalışıyor. Anlatmak istediğim bu, kadının bir başka kadınla aldatması ile bir başka erkekle aldatması tam olarak aynı midir? Aynıysa Dough aynı tepkiyi gösterir miydi? Eğer göstermezse, demek k? Yoksa erkek zihni ve kadın zihni tamamen farklı mı bakıyor bu konuya bilemiyorum. :D
Hemcinsiyle aldatırsa, olay biraz utanç verici gelebiliyor. Doug, Elsa'yı o durumda görseydi, muhtemelen o kadar da büyük tepki vermezdi ama istemsiz gülerdi. Ön yargıyla yaklaşılan ve utanç verici durumlar olabiliyor insanların hayatında, işte bu yüzden Doug gülümserdi istemsiz. Hatta belki de kahkaha atardı. Evan da zaten çok büyük tepki gösterecek mi dersin? Spoiler vermeyeyim. Hemcinsiyle olduğu için en fazla gürültü kopar ama karşı cinsle kıyamet kopar. İkisi de aldatma gibi geliyor ama işte farklılık da var. İnsan zihni işte, kafasındaki tilki döner dolaşır. Casey'nin karşısına Izzie çıkmasa, muhtemelen Evan ile de devam ederdi. Aslında olay insan faktörü, tercih değil. Tercihini insandan yana kullanırsın, cinse değil.

• Beğendim