Netflix Atypical - Dizi Yorumları

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
@Dosi ve @Tolstoyevski, bu sezon, önceki iki sezona göre bir tık daha farklı. Çünkü farklı olaylar geliyor, belirteyim. Tabii detaya inmeden, bu kadarını söyleyeyim. Sezon bittiğinde biraz burukluk yaşayacaksınız ama diziyi ne kadar çok sevdiğinizi, sezon bittiğinde anlayacaksınız ve yüzünüzden gülümseme eksik olmayacak, tabii kastım sezon finalinde. Yoksa saç baş yolmaya devam edeceksiniz yer yer. :)

Spoiler vermeyi çok mu seviyorsun yoksa ben mi aşırı takıntılıyım spo konusunda ya da ikisi de :A :A

• Güldürdün
Reactions: Araf

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bence sen takıntılısın. Bölümle ilgili herhangi bir detay vermedim ve hatta sana özel buzladım. Basmadıkça göremezsin yani. :A

Olsun şimdi bir bölümde kafayı yiyeceğimi biliyorum ama :A

Tabi işin şakası bunlar ama galiba spoi konusunda biraz fazla obsessive-takıntılıyım ama herkesin bir şeylere takıntısı vardır, kimi renk uyumu kimisi başka şeyler (tam örnekler üzerinden gidiyordum ki örnek aklıma gelmedi) :A Ama benim esas problem spoilerin seviyesi fark etmeksizin onun yiyince o yapımı izlerken kafamın orada kalması hep. Mesela geçen daha gelecek ay çıkacak olan bir oyun hakkında kötü bir spoiler yedim ve oyun aklıma geldikçe spoiler gelmesi üzüyor... Neyseki bu dizide oha diye ters köşe olabileceğimiz tarzda spoiler olmaz şükür Kİ :A (aile fertlerinden birinin ani ölümü ya da gizemli cinayet temalı o tarz şok edici bir şey gibi yani)

• Güldürdün
Reactions: Araf

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
3x4

Çok fazla kayda değer bir şey olmadı. Üçüncü sezon ilk iki sezondan daha kötü gidiyor şimdilik. Ama son sahnede Paige’nin o çıldırmış yüz ifadesi güldürdü.

İzzie gerçekten anime karakteri gibi, çok tatlı. Elsa ile koltukta oturmuş sohbet ederlerken bir an Elsa’ya öyle bir baktı ki ben bile korktum şimdi de Elsa’ya mi abayı yaktı diye. Tamam Casey ile iksiini birbirlerine yakıştırıyorum ama Elsa yuh artık, o kadarı bana bile fazla gelir.

5.9/10

• Beğendim
Reactions: Dosi

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
3x5

Yine olaysız ortalama bir bölüm oldu, şimdiye dek kesinlikle ilk 2 sezonun gerisinde ilerliyor. Izzie’nin dışlanması da hoşuma gitmiyor, üstelik neticede bir Netflix dizisi yani mutlaka Casey ile yakınlaşmalarını bekliyorum olmazsa çok şaşırırım.

6.4

• Beğendim

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
3x5

Yine olaysız ortalama bir bölüm oldu, şimdiye dek kesinlikle ilk 2 sezonun gerisinde ilerliyor. Izzie’nin dışlanması da hoşuma gitmiyor, üstelik neticede bir Netflix dizisi yani mutlaka Casey ile yakınlaşmalarını bekliyorum olmazsa çok şaşırırım.

6.4
Spoiler vermiyorum da, @Dosi ile fazladan bir bölüm izlemenizi tavsiye ederim. İzleyince hak vereceksiniz. :)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
3x6

Bölümün büyük geneli sıkıcı ve durgundu ancak sonlara doğru toparlandı. Bu dizide ne eksik diye düşünüp duruyorum, bu bölümde buldum o da kesinlikle intihar konusu. Dizinin bu kadar güllük gülistanlık ilerlemesi de pek hayra alamet değil. Tamam sosyal temalı bir dizi ve bu yüzden bilinç misyonu güttükleri için çocukların kötü etkileneceği konulara giremezler? Gibi bir izlenim var, her ne kadar birkaç istisna görülse de. Ama yine de bilemiyorum. Izzie, Paige ve Elsa bu üçünden birinin intihara teşebbüs etmesi şaşırtmaz. Bonus olarak da Terapist ve düşük bir ihtimalle Casey, ama en büyük iki aday Izzie ve Paige.

Izzie olayına gelirsek, kesinlikle Casey ile aralarında bir yakınlaşma olmasını çok istiyorum artık. Eskiden sadece istiyordum ama artık çok istiyorum çünkü ortada bir imkansız aşk ikilemi var. Yani aynı cins olmaları vb nedeninden dolayı değil, sırf böylesine bir karanlık sevdaya tutulduğu için kaçınılmaz olarak empati kuruyor insan. Tamam Evan da iyi bir karakter ama Casey ve Evan arasındaki ilişki ilgi çekici değil çünkü gayet normal, üstüne iş de edindi çok güzel de oldu ama anlatmak istediğim bu tür şeyler izleyicinin ilgisini diri tutamıyor, değişik ve zorlu şeyler görmek ister izleyici bütün filmlerden ve dizilerden.

Bu yüzden, madem ki Sam ve terapist olamıyor bari hiç değilse Izzie ve Casey olsun istiyorum, Izzie’nin o hissini çok iyi anlıyorum. Kıskandığı için saçmalamış olması... yüzleşme sahneleri kısa ama güzeldi. “Neden kıskanıyorsun?” “Nedenini biliyorsun...”

6.7/10

• Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,180
Puanı
1,060
3×5
Paige'nin düzenlediği yemek ve herkesle muhabbet sahneleri güzeldi. Zahid'in kız arkadaşı sayesinde Sam okulda cesaret edip derste konuşabildi. Paige'nin okulu başaramamasina üzüldüm

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,180
Puanı
1,060
3×6
Güzel bir bölümdü. Evan ve Doug sahneleri güzeldi. Sam okul temposuna alışmaya başladı ve Paige için işler yolunda gitmiyor. bakalım sonu ne olacak.

• Beğendim

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
3x7

Son sahnedeki Izzie’nin o çok iyi bildiğim iç döküşü... Ve nihayet... o kadar mutlu oldum ki izlerken, uzun yorumlayabilmem mümkün değil. Bonus puan vereceğim ve tek diyebileceğim şey:

8.710

Son düzenleme:

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,792
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x7

Son sahnedeki Izzie’nin o çok iyi bildiğim iç döküşü... Ve nihayet... o kadar mutlu oldum ki izlerken, uzun yorumlayabilmem mümkün değil. Bonus puan vereceğim ve tek diyebileceğim şey:

10/10
Ne oldu da bu kadar mutlu oldun bu bölümde? :A

• Güldürdün

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,792
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Tols'un 3×5 yorumuna bak. anlarsın :A umduğunu buldu
Anladım. :A

tenor.gif

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,180
Puanı
1,060
3×7
Herkes için önemli adımların atıldığı bir bölüm oldu.
Sam dürüstlüğünden şaşmadi ve bedeli Zahid'i kaybetmek oldu. Zahid arkadaşlığını bitirdi ama bence ilerde yine barışırlar.
Casey,Izzy'e karşılık verdi ve bu onun Evan ile olan ilişkisini etkileyecektir. Annesi gibi davranmış oldu.
Elsa ise artık Doug'un soğuk davranmasına ve yıpranmaya dayanamadı. Ayrılmak istediğini söyledi.

önceki yorumda deyinmeyi unuttum. Elsa ve annesinin sahnesi çok garipti.

• Beğendim

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
3x7

10/10
Casey ve Izzie'nin birlikte olmasına sevindin. Terapist olmadı ama bak diğer istediğin oldu. Bu bölüm, dediğim kadar var değil mi? Kırılma noktasını oluşturuyor sezonun. :D

• Harika