Netflix Atypical - Dizi Yorumları

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,306
Puanı
1,060
2×8
Süresi oldukça kısaydı bu bölümün.
Bu bölüm Sam'ın üniversite mevzusunu izledik. Güzel sahneler mevcuttu. Artık bir karara vardı ve evine yakın olan bir üniversiteye gidecek.
Casey ve Sam'in sahneleri iyiydi.

Doug ve siyahi kadın arasında birşeyler olacak gibi hisettim, Elsa kıskandi kadını. Son sahnede Elsa ve Doug yine bir araya gelecek dedirtti.
Julia'nın bebeğinin babası umursamaz tavırlı biri. Julia bekar bir anne olacak. Adam çok gıcık.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
2x8

Terapist hanım... sakın kader deme, kaderin üstünde bir kader vardır. :bhr:

Dough ve siyahi kadın arasında mutlaka bir şey olacak. Ancak bu histen ziyade intikamvari bir ilişki olacaktır. Tıpkı Casey’in kız arkadaşında bulunan kadınlık gururu-egosunun devreye girip erkek arkadaşı yerine Casey’i suçlamasının içgüdüsel bir doğal hareket olduğu gibi; Dough’in içinin soğuması da ancak başka bir kadınla bir şeyler yaşaması sonucu olacaktır. Bu basit bir yakınlaşmadan bile ibaret olabilir. Ancak erkekleri az çok tanıdıysam bu psikolojileri gereği intikama yöneltir; ahlaki açıdan çok yanlış olsa da çoğu zaman böyledir.

Son sahne bu dizi tarihindeki en açık seçik sahneydi her ne kadar örtülü ve kısa tutsalar da. Böyle sahnelerde tedirgin oluyorum ortamdan dolayı. Fakat son sahnedeki şarkıyı çok beğendim.

7.6

• Beğendim
Reactions: Dosi

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
2x9

Esasında çok olaylı bir bölüm değildi ancak Casey ve Izzie yakınlaşması tek başına +1bonus puan vermeme neden oldu. O yakınlaşma sahnesi gerçekten çok hoşuma gitti, sırıtmamak için zor tuttum kendimi :A Bölümler öncesinden sezmiştim bir yakınlaşma olacağını, demek ki o kadar da uçuk hayalci değilmişim 😊 :A Yalnız bu sefer de annesi bozdu, ilkinde de o zengin züppe bozmuştu. Üçüncüde Ya Evan bozar ya Sam ya da mutlu sona ulaşırlar nihayet.

Bölümde en çok Casey’in daha yeni 16 yaşına girmesine şaşırdım. Onca bölüm 15 yaşındaymış meğer! Ben en kötü 17 sanıyordum, ki 26-27 gösteriyor zaten. O kadar kızdık ettik ama daha 14-15 yaşlarında bir ergen kıza rağmen sadece görünüşü değil karakteri çok olgunmuş.

Dough’ın o barmen herifi takıntı haline getirmesi ve yüzleşmek için hazırlanması erkeklik gururunun kaçınılmaz bir parçası. Sadece onunla yüzleşmekle kalmayacak aynı zamanda o siyahi kadınla da kaçamak yaşayacaktır diye düşünüyorum, ama Elsa’ya gerçekten sevmişse ise o kadarına eli gitmez gibi.

8.1

• Beğendim

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
2x10

Fazla pozitif bir sezon finali oldu, mezuniyet olayı olsun, konuşma olsun. Ama Paige gerçekten de üst seviyeye taşıdı kendini, öylesine tepki gösterdikten sonra artık diyecek bir şey kalmıyor.

Dough’ın yüzleşmesi kaçınılmaz bir şeydi ve daha bölümün başında gerçekleşti. Güzel bir sahneydi. Ancak bölümler bölümler öncesinden tahmin ettiğim erkeklik gururu gereği yöneleceği esas intikama da yöneldi bölüm sonunda ve sürpriz olmadı. Bu içinin soğuması ve Elsa’yı affetmesi için kaçınılmaz bir süreçti. Eğer sırılsıklam aşk durumu olsaydı belki yanaşamzdı ancak evliliği kurtarmak ve karşı tarafı affetmek için bu duruma gidildi. Aldatmanın olduğu yerde hiçbir gerekçe kabul görmez, hepsi ahlak dışıdır. Ancak ilk aldatan daha suçludur. Eğer ilk Dough aldatsaydı ve ondan intikam amaçlı Elsa daha sonra aldatsaydı da aynı şeyi düşünürdüm. Tabi ki bunlar tatsız şeyler ancak hayatın içinden olan şeyler ve yargılamaktan ziyade insan ilişkilerindeki psikolojiyi anlamaya çalışmak en iyisi.

Ve bölümün... hatta belki de dizinin şu ana kadarki en güzel ve hoş sahnesi... son sahnede Casey ve Izzie’nin el ele tutuşma sahnesiydi tabi ki. Romantik sahneleri vb sevmem normalde ama o sahne gerçekten mutlu etti beni. Tamamen dürüst olayım, bu konuda biraz ikiyüzlüyüm ama, çünkü aynı sahne mesela Sam ile Zahid arasında geçseydi kesinlikle hoşuma gitmezdi. Yine saygı duyardım belki ama hoşa gitmek, beğenmek gibi şeyler maddi yargılardan bağımsız, şahıslara özgü özerk şeylerdir ve her insanın dünyaya bakışı ve zevkleri farklıdır nihayetinde.

Ve evet, American Beauty tarzı aile dramasına benzerliği bu bölümde de bir kez daha tescil oldu.

8.5/10

• Beğendim

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,306
Puanı
1,060

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
@Tolstoyevski için bu söz bile olumsuz. Beklenti lafı bile spoi sayılır :A
1 saat sonra bilgisayar elime ulaşır. Aradan çıkarırım 2 bölümü de🤗

Son bölüm yorumunda seni kızdırma ihtimali olan bir cümle ekledim bilerek, bakalım beklediğim etki olacak mi :A Seninle bu tür konular kanlı bıçaklı tartışmak hoş oluyor ama hemen konuyu kapatman değil :A

• Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,306
Puanı
1,060
Son bölüm yorumunda seni kızdırma ihtimali olan bir cümle ekledim bilerek, bakalım beklediğim etki olacak mi :A Seninle bu tür konular kanlı bıçaklı tartışmak hoş oluyor ama hemen konuyu kapatman değil :A
bir kaç saate okurum😏
Merak ettim, kime laf attın, yada yine Casey gözünden mi düştü, ya da Elsa'ya tekrar kanın mı ısındı, ya da terapist ve Sam için umutların mı kabardı :A
hiç görmemiş gibi davranacağım tartışmamk için :A

• Güldürdün

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bir de üstüne bu dizinin bölümleri de kısa değil mi. Vay bee Dosi hanım sizi bu hallerde görmek de varmış ha :A
aynen, en son ki bölüm 26 dakikaydi :A
Herşey @Tolstoyevski yüzünden 😡 Max 2 bölüm izlemekteyim :T:
Yavaş yavaş izlemeye çalışan @Tolstoyevski sağ olsun. :A

Daha iyi işte hem vesilemle kendisi için zorlu bir challange’i geçmiş oldu hem de bir çırpıda bitirip birden boşlukta kalmak yerine ağır ağır ama tadını üçıkartarak izlemiş bulundu :A Bir de sitem ediyor 😏 :A

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,306
Puanı
1,060
2×9
Casey 16 yaşina girdi, arkadaşıyla barıştı. Sam'in üniversiteye kabul edildiği kesinleşti.
Doug ise Elsa ile birlikte olmanın pişmanliğıni hisetti ve barmen ikide bir gözünün önüne gelip durdu. Bölümün sonunda Barmenin iş yerine gitti.

• Beğendim

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,306
Puanı
1,060
Kesin Casey ve kız arkadaşıyla alakalıdır😏

• Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,306
Puanı
1,060
2×10
Sam'in sahneleri çok iyiydi. Kendi başına kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan birşeyler yapmak istedi.Elsa için zor olsada Sam kendi başına yiyeceğini falan hazır etti. Sonrasında Paige ile olan sahneleri çok iyiydi. İkiside birbiri için güzel şeyler yaptilar ve Sam farkına varmadan aşkını itiraf etti. Mezuniyet törenindeki sahneleri çok beğendim. Sam artık ayakları üstünde duran, başkasına bağımlı olmadan yaşamayi öğreniyor.

Doug haklı olarak Elsa'yı affedemedi. Casey ve arkadaşıyla aralarımda umarım birşey olmaz.

İkinci sezon ilk sezondan daha düşük tempoda ilerledi.
Sezona Puanım 6.7-7/10

• Beğendim

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,306
Puanı
1,060
2x10

Fazla pozitif bir sezon finali oldu, mezuniyet olayı olsun, konuşma olsun. Ama Paige gerçekten de üst seviyeye taşıdı kendini, öylesine tepki gösterdikten sonra artık diyecek bir şey kalmıyor.

Dough’ın yüzleşmesi kaçınılmaz bir şeydi ve daha bölümün başında gerçekleşti. Güzel bir sahneydi. Ancak bölümler bölümler öncesinden tahmin ettiğim erkeklik gururu gereği yöneleceği esas intikama da yöneldi bölüm sonunda ve sürpriz olmadı. Bu içinin soğuması ve Elsa’yı affetmesi için kaçınılmaz bir süreçti. Eğer sırılsıklam aşk durumu olsaydı belki yanaşamzdı ancak evliliği kurtarmak ve karşı tarafı affetmek için bu duruma gidildi. Aldatmanın olduğu yerde hiçbir gerekçe kabul görmez, hepsi ahlak dışıdır. Ancak ilk aldatan daha suçludur. Eğer ilk Dough aldatsaydı ve ondan intikam amaçlı Elsa daha sonra aldatsaydı da aynı şeyi düşünürdüm. Tabi ki bunlar tatsız şeyler ancak hayatın içinden olan şeyler ve yargılamaktan ziyade insan ilişkilerindeki psikolojiyi anlamaya çalışmak en iyisi.

Ve bölümün... hatta belki de dizinin şu ana kadarki en güzel ve hoş sahnesi... son sahnede Casey ve Izzie’nin el ele tutuşma sahnesiydi tabi ki. Romantik sahneleri vb sevmem normalde ama o sahne gerçekten mutlu etti beni. Tamamen dürüst olayım, bu konuda biraz ikiyüzlüyüm ama, çünkü aynı sahne mesela Sam ile Zahid arasında geçseydi kesinlikle hoşuma gitmezdi. Yine saygı duyardım belki ama hoşa gitmek, beğenmek gibi şeyler maddi yargılardan bağımsız, şahıslara özgü özerk şeylerdir ve her insanın dünyaya bakışı ve zevkleri farklıdır nihayetinde.

Ve evet, American Beauty tarzı aile dramasına benzerliği bu bölümde de bir kez daha tescil oldu.

8.5/10
Beklediğin etki olmayacak çünkü kızacağım bir detay yakalamadım:A

• Güldürdün