Netflix Atypical - Dizi Yorumları

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
@Dosi'ye söylemiştim zaten "günde 30 bölüm izleme" diye. O da "10 bölüm değil mi? izlenir" demitşti. Yani tek seferde bütün sezonu bitirebileceğini ifade etmişti. En azından günde iki bölüm bile izlese iyi. Final sezonu zaten, ballandıra ballandıra bitirmesi daha iyi olur. :D

Bu dizide o vurguyu yavaş yavaş gösterdiler, tek seferde değil ama biraz da zorlama bence. Casey'i özel okula gönderip oradan eşcinsel ilişkiye bağlamak bence biraz zorlamaya giriyor. Bir de metot olarak "en büyük aşklar, nefretle başlar" klişesine başvurdular. Izzie biraz da soğuk karakter, bu da biraz itici yapıyor bu arada. :D
Ben de onu diyorum bir çırpıda bitirme, keyfini çıkara çıkara günlere yay diye ama dinleyen kim :bilmem: :A @Dosi

O ilişki bence sempatik olsa da dediğin gibi senaryo-kurgu açısından biraz zorlama bir yapaylık ya da hızlı geçiştirme söz konusu. O biraz göze batıyor :A

• Güldürdün
Reactions: Araf and Dosi

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Ben de onu diyorum bir çırpıda bitirme, keyfini çıkara çıkara günlere yay diye ama dinleyen kim :bilmem: :A @Dosi

O ilişki bence sempatik olsa da dediğin gibi senaryo-kurgu açısından biraz zorlama bir yapaylık ya da hızlı geçiştirme söz konusu. O biraz göze batıyor :A
@Dosi aslında zevk almaktan çok, hepsini bitirip aradan çıkarmaya çalışıyor. Ayak bağı olmasın diye uğraşıyor. Yani bir anda bitirmeye çalışmak biraz da buraya çıkıyor. :A

Casey ile Izzie belki bu sezon daha iyi işlenir, göreceğiz. Ben Sam ile Pagie'in ilişkisini daha sempatik buluyorum. :D
2 bölüm izledüm ara vereceğim gibi. Geceye yüklenirsem o ayrı.
@Araf @Tolstoyevski
Belki toplu yorum yaparım.
İki bölüm izlemiş bile daha şimdiden. Gerçi ben daha fazla izlerdim de, son sezon olduğu için bir anda tüketmek istemiyorum. :D

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,986
Puanı
1,060
@Dosi aslında zevk almaktan çok, hepsini bitirip aradan çıkarmaya çalışıyor. Ayak bağı olmasın diye uğraşıyor. Yani bir anda bitirmeye çalışmak biraz da buraya çıkıyor. :A

Casey ile Izzie belki bu sezon daha iyi işlenir, göreceğiz. Ben Sam ile Pagie'in ilişkisini daha sempatik buluyorum. :D

İki bölüm izlemiş bile daha şimdiden. Gerçi ben daha fazla izlerdim de, son sezon olduğu için bir anda tüketmek istemiyorum. :D
Forumda ilgilenmemem gereken bir etkinlik var. Vakit biraz dolu :A

• İlginç
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Yarında doluyum gibi gibi :A
Gece duruma bakarım. Bir kaç bölüm aradan çıkarmaya çalışırım :A
Birkaç bölüm aradan çıkarmaya çalışacağını söylüyor, yani bunu bir görev olarak görüp aradan çıkarmaya çalışıyor @Tolstoyevski. Bu yüzden erkenden bitirip kafasını rahat ettirmeye çalışacaktır. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,986
Puanı
1,060
Birkaç bölüm aradan çıkarmaya çalışacağını söylüyor, yani bunu bir görev olarak görüp aradan çıkarmaya çalışıyor @Tolstoyevski. Bu yüzden erkenden bitirip kafasını rahat ettirmeye çalışacaktır. :A
Ozaman şöyle diyeyim.
Tamamlamadan hiç bir yorum yazmayacağım :A belki yarın, Belkide 2 hafta sonra bitince yorumumu yazarım :A

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Ozaman şöyle diyeyim.
Tamamlamadan hiç bir yorum yazmayacağım :A belki yarın, Belkide 2 hafta sonra bitince yorumumu yazarım :A
Tamam o zaman, kabul. Bir haftada @Tolstoyevski ile bitiririz bölümleri. Daha sonra yormuları yazarsın artık. Böylece senin bir anda bitirmeni görüp moralimiz bozulmaz. :A

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
4x2

Bu bölüm bir önceki bölüme göre çok daha fazla olay vardı ama birden fazla karaktere odaklanıldı. Aslında bu iyi bir şey ama 40-45 dakika gibi bir süre olmayınca bence yeterince verimli olmuyor. İyi bir bölümdü tabii her zaman olduğu gibi.

Dördüncü sezon ilk bölümde Paige, Sam'le birlikte yaşamak istediğini söylemiş ve bu bölümde bunu gördük. Casey için dolu dolu bir bölümdü, koşudan Trigonometri dersini boşladı, onu çözmeye çalıştı ve çözdü de, hatta müdür ona pastaneden tatlı bile ısmarladı. Elsa, Megan'ı görünce Doug, Megan'la olan gerçeği arkadaşının emekliliğini kutlamaya gittiği yerde söyledi. Bu kez ibre Elsa'ya döndü ve kötü olan Doug oldu Öte yandan Sam, ders konusunda sıkıntı yaşadı, öğretmeni onu anket yapıp doldurmasını, belge doldurmasını istedi ve bu da Sam için hareketliliğe sebep olan gelişmelerdendi. Akademik anlamda öğretmeni yönlendirecekken, akademik izin kullanıp gerçekten bir penguen görüp, o pengueni temas edip kendisini Antarktika'ya gitme hedefine buldu. Sam için kilit noktaydı bu. Paige için ise kılığa girenden, müdürlüğe terfi eden birisine dönüşmesi söz konusu oldu. Tabii ki Sam'i Antarktika'ya gitme düşüncesinin ardından şok olması da ayrı bir olay. Bölüm içerisinde Zahid görünmedi sadece. Eski bazı karakterler de göründü Julia gibi.

Evet, bu bölüm biraz fazla olay oldu. Bir sonraki bölümün daha da hareketli olacağına dair bir işaret bölümüydü sanki.

7/10

• Beğendim
Reactions: Dosi

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
  • Güldürdün