Netflix Atypical - Dizi Yorumları

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
İkinci bölümü bitirdiğini sandım bir an, ilk bölümü izledin yani sadece şu anda. İzleyince, sen de bir bak tabii. :A
Ama 2yi bitirdiğimi konuşmuştuk :eek: ve son mesajımdan niye farklı anladın? :A @Tolstoyevski
2 bölüm izledim ara vereceğim gibi.

İki bölüm izlemiş bile daha şimdiden. Gerçi ben daha fazla izlerdim de, son sezon olduğu için bir anda tüketmek istemiyorum. :D

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Ama 2yi bitirdiğimi konuşmuştuk :eek: ve son mesajımdan niye farklı anladın? :A @Tolstoyevski
Ben de tamamladım 2yi ama demek ki @Tolstoyevski 'nin düşünceleri daha önemli :A

"Ben de" deyince yüklemi olumsuz olarak okudum, oradan karıştı. Hani @Tolstoyevski gibi sen de izlememişsin gibi durdu. Tabii beni hesaba katarak "ben de" diyorsun tabii. Neyse cümleyi analiz etmeyelim. Gece olduğu için biraz karmaşa olabiliyor böyle. Sizde daha akşamın 10'u, bizde saat 12. :A
------

Çünkü hava çok sıcak, @Araf için de geçerli demek ki insan dalıyor bazen :A
Hem sıcak, hem de gece sonuç olarak, algısı düşüyor insanın. :A

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
"Ben de" deyince yüklemi olumsuz olarak okudum, oradan karıştı. Hani @Tolstoyevski gibi sen de izlememişsin gibi durdu. Tabii beni hesaba katarak "ben de" diyorsun tabii. Neyse cümleyi analiz etmeyelim. Gece olduğu için biraz karmaşa olabiliyor böyle. Sizde daha akşamın 10'u, bizde saat 12. :A
------

Hem sıcak, hem de gece sonuç olarak, algısı düşüyor insanın. :A
Yok aramızda sadece 1 saat var. Kışın 2 saat.
@Tolstoyevski izlesin belki sonra yorum yaparım :A

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x1 4x2

Bu diziyi de unutmuşuz çok şükür. :A İlk bölümün yarısı taşları yerine oturtmakla geçti. Fakat ikinci yarısı çok iyiydi. Ev arkadaşlığı olayı keyifliydi. :Z

İkinci bölümü ilk bölüm kadar çok sevmedim ama yine belli bir standardın üstündeydi tabii ki. :Z

8/10 7/10

• Beğendim
Reactions: Dosi

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x3 4x4

Üzerinde konuşacak çok fazla bir şey olmayan iki bölümdü.

Sam şimdi de kafayı Antarktika'ya gitmeye taktı. :A Casey'nin Paige'nin hırpalaması sonrası Sam'i teselli ettiği sahne şahaneydi... Paige de neyse ki hatasını çabuk anladı...

8/10 7/10

• Beğendim

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
4x3

Sam için hareketli günler bekliyordu, Antartika hedefi vardı ve bu hedefe ulaşma doğrultusunda her şeyi yapacak da bir Sam vardı. Bir de Paige vardı, realistliğiyle insanı bezdiren, yine çıktı sahneye. Casey vardı, yatıştırmaya çalışan Sam'i, kardeş gibi kardeş. Bir de Izzie ile birlikte okulda kıyafet yönetmeliğine karşı tepki gösteren. Bölümün yıldızı net bir şekilde Casey idi.

Tam her şey yerli yerindeyken, Sam'in bir anda işsiz kalacağını öğrenmesi de bir anda, pek olmadı. Bob bir anda sinek avladığını söyleyip kepenkleri indireceklerini söylüyor ve bu da biraz bir anda oluyor. Tabii kısa bölüm olunca böyle şeyler de oluyor. Öte yandan Doug'un arkadaşı Chuck'un emekli olacağı zaman hayatını kaybetmesi de söz konusu oldu. Ne zaman yan karakter fazla ön plana çıktı, iyi ve mutlu göründü, illa ki başına bir iş geliyor, hayatını kaybediyor. Bu gelişme şaşırtmadı açıkçası.

Kısacası iyi bir bölümdü, hareketliydi.

8/10

• Beğendim
Reactions: bazinga

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
4×1 4×2 4×3
İlk başlarken nerde kalmıştık dedim ve ortalarında artık tempoyu yakaladım. Güzel eğlenceli sahneler vardı. İkinci bölüm ilk bölümün altında kaldı ve baya karışık bir bölüm oldu.
Bu arada her bölümde nedense Casey ile Izzie arasında sıkıntılar çıkıp ayrılacaklarını düşünüyorum. Bir gerilim var gibi hep. Ayrılırlarsa şaşırmam.
Casey ilişkisini babasına anlatınca babası çok sakin ve anlayışla karşıladı. Bana pek samimi gelmedi bu sahne :A
Sam ve Zahid'in sahneleri eğlenceliydi. Peige'ın enerjisini seviyorum ve sahneleri keyif veriyor. Sam ile olan ilişkiside güzel.
3. bölümde Sam'ın Antartika'ya gitmek için gösterdiği çabalar güzeldi. Casey ve Sam'ın sahnelerini beğendim.

• Beğendim
Reactions: bazinga

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
4x3 4x4

Üzerinde konuşacak çok fazla bir şey olmayan iki bölümdü.

Sam şimdi de kafayı Antarktika'ya gitmeye taktı. :A Casey'nin Paige'nin hırpalaması sonrası Sam'i teselli ettiği sahne şahaneydi... Paige de neyse ki hatasını çabuk anladı...

8/10 7/10
Puanlamayı şeffaflaştır istersen. Şu anda dördüncü bölümü izlemedim, puanı görünce kötü bir bölüm olacakmış hissine kapıldım. Hayır, insanın gözü de kayıyor puana. :A

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Puanlamayı şeffaflaştır istersen. Şu anda dördüncü bölümü izlemedim, puanı görünce kötü bir bölüm olacakmış hissine kapıldım. Hayır, insanın gözü de kayıyor puana. :A
Bu kadar hassas olmaya gerek yok. 3-4 puan versem neyse zaten her bölüme 7-8 veriyorum. Bölümler arası farklar düşük. Bana 7-8 olan sana 8-7 olabilir buna takılmaya gerek yok. :A

• Güldürdün
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Bu kadar hassas olmaya gerek yok. 3-4 puan versem neyse zaten her bölüme 7-8 veriyorum. Bölümler arası farklar düşük. Bana 7-8 olan sana 8-7 olabilir buna takılmaya gerek yok. :A
Bence hassas bir konu, çünkü spoiler vermiş kadar oluyorsun. Yüksek verince beklentiye giriyor insan, düşük verince de beklentiyi düşürüyor insan. Genelde 7-8 puan veririz ayrı konu tabii, şaşmaz. 7 puan verince bölümde çok büyük hareketlilik olmayacağı, biraz düz gideceği anlamı taşıyor biraz; 8 puan verince iyi ve hareketli bir bölüm olacağı anlamı taşıyor. Yani bu bana göre de, biraz sürprizbozan vermiş gibi oluyoruz puanlamalarla. Bu yüzden diyorum, yoksa sorun değil. :D

@Tolstoyevski öyle yapıyor, @Dosi puanlama yapmıyor. Neyse, bölümü izlemeden bakmamaya çalışırım artık yorumunu. :A

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x5 4x6

Güzel iki bölümdü.

Antarktika üzerinden gelişen konu iyi devam ediyor.

Izzie'nin annesini baştan sevdim ve Izzie'yi tuhaf buldum ama durumun tam tersi olduğunu anlamak uzun sürmedi. :A

8/10 8/10

• Beğendim

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Bu arada muhtemelen dizinin yedinci bölümünde çok kilit olaylar olacak, aynı üçüncü sezondaki gibi, son üç bölümde çözülmeye başlanacak. Dizinin yedinci bölümünden çok şey bekliyorum. :)

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,904
Puanı
1,061
Sezonu dün bitirdim ve 4 sezondur izlediğim diziye kısa bir veda yorumu yapmak istiyorum. Nasıl başladıysa öyle bitiren, o samimi tadını bir an bile kaybetmeyen nadir dizilerden biriydi. Yani önceki sezonlara göre daha iyi veya kötü olduğu taraflar var mıydı diye düşünüyorum ama ilk 3 sezondan sonra nasıl hissettiysem bu sezonda da aynı duygularla bitirdim. Tabii bu sefer yeni bölüm gelmeyeceğini bilmenin verdiği ekstra bir üzüntü de vardı. :(

Sam'in Antarktika'ya gitme macerasını izlemek güzeldi ama iki adım ötedeki yere gitmeye bile üşendiğim için benim için ütopik bir durumdu. :A Yine de hayatta ne yapacağını bulmak ve pes etmeden onun peşinden gitmekle ilgili hepimizin ders alması gereken güzel mesajlar verildi. Penguenin gözüne bakarak amacını bulduğu sahne ayrıca çok tatlıydı. :bhr:

Casey'i izlemesi yine keyifliydi ama Izzie'nin olduğu bazı kısımlar sıktı açıkçası. Tatlı bir kız ama annesiydi, protestosuydu derken Doug'un da dediği gibi draması bitmek bilmedi resmen. Bir de bağlandığı yer güzel olsa da biraz eksik kaldı. Elsa UCLA'deki kadınla Casey'nin görüşmesini sağladı ama sonra bir baktık ki o kadın Izzie'yle de görüşmüş. Onu da mı Elsa yaptı yoksa başka şekilde mi oldu orasını anlamadım. Gerçi pek göze batmadı ama illa aynı okula gitmeleri için zorlamalarına gerek yokmuş. Ama en azından Casey'nin tam anlamıyla kendini keşfetmesi ortaya iyi sahneler çıkardı.

Doug'un arkadaşının ölümünden sonra yaşadıkları da etkileyiciydi. Tamam hayat kısa, izinlerin de var ama yine de Antarktika'ya gitmesi sürpriz oldu manyak mısın be adam. :A Dizi boyunca en az sevdiğim karakterdi (eskiden ailesini terk edip sonradan dönmesi büyük sıkıntı zaten ama bir de her an ıkınıyormuş gibi görünen o suratıyla iyice uyuz oluyordum) ama ona bile mutlu oldum.

Elsa'nın annesiyle olan konusu da biraz aceleye gelmiş. Oradan güzel şeyler çıkabilirmiş ama Izzie hanıma sahne yaza yaza oraya bir şey kalmamış. Zahid'in kanser oluşu da üzücü bir konu olsa da olabilecek en ferah şekilde işlenmiş hele ki ameliyat için parti vermesi çok iyiydi. :A Paige de dizinin mizahına büyük katkıda bulundu ve finalde Sam'le vedalaşması üzücü bir sahneydi.

Sonuç olarak The Good Place, Mom, The Kominsky Method derken güzel komedi dizilerim peş peşe final yapmaya başladı. Yerlerine yeni diziler bulmam gerekecek gerekecek ama tıpkı onlar gibi bu işin de yeri kolay kolay dolmayacak maalesef. İyisiyle kötüsüyle 38 bölümlük bir macera geride kaldı ama 38 bölüm daha olsa oturur yine keyifle izlerdim. Neyse tadında kaldı deyip iyi hatırlamaya bakalım.

Sezon puanı: 7.5/10
Diziye genel puan: 8.5/10

• Beğendim
Reactions: Araf

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x7 4x8

Yine güzel iki bölümdü. Sezonun ikinci yarısı daha iyi diyebilirim genel anlamda.

Hobinin stres ve baskıyla fobiye dönmesi konusu güzel işlenmiş. Casey ve Sam sahneleri çok iyi gidiyor. En çok bu ikisi arasındaki ilişkiyi özleyeceğim sanırım. :(

Casey'nin yarıştaki durumu üzse de sezon boyunca yaşadıklarına bakınca çok büyük bir sürpriz değildi. :(

9/10 9/10