Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
3. sezona geçmeyen tek kişi olarak Utku beyciğim kaldı, o da geçince anketi silip yenisini ekleyeceğim. O zaman çözülecek o sorun. :A Puan verme işi ise tam bir muamma...
En iyi sezonu seçersiniz, en iyi bölüm yerine. Sonuç olarak @MEnes üşeniyor, gerisi ses bile vermiyor. Kalacak öyle. :D

• Güldürdün
Reactions: Sherlock

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,699
Puanı
1,060
1x1

Mini-dizinin bıraktığı yerden hız kesmeden devam etti dizi.

Mini-dizinin ilk bölümünden itibaren söyleyebilirim ki dizide bulunan karakterlerin psikolojilerini bize çok iyi yansıtıyorlar. Bana göre dizinin şimdiye kadarki en büyük artısı bu, kesinlikle sıradan bir bilim-kurgu dizisiyle karşı karşıya değiliz.

33 dakika konusu çok güzel işlenmiş, geminin sürekli sıçrama yapmasının gerekliliği, bu sıçramaların ne kadar zor yapıldığını sonuna kadar hissettik. Her geri sayımda kendi adıma söylemem gerekirse gerildim açıkçası. Zaten Cylonları atlatmaları mümkün değil, içlerinden birinin Cylon olduğunu zaten biliyoruz. Ki muhtemelen başkaları da vardır, o yüzden en azından şimdilik Cylon tarafı büyük bir avantaja sahip. İlerisini oldukça merak ediyorum.

Cylonların ele geçirdiklerinden şüphelendikleri gemiyi yok etmeleri olayın vahametini gözler önüne seriyor aslında, belki de gemide bir sürü masum insan bulunuyordu ancak çoğunluğu riske atmamak adına onları feda ettiler.

Onun dışında Caprica'daki Boomer konusu ilgi çekici, belki de ilerleyen süreçte bu yolla insanların arasına sızacak. Bu da ayrı bir merak konusu.

Takvim yaprakları 24 Nisan 2020 tarihini gösterirken başladığım bu destansı yolculuğun, bugün sonuna gelmiş bulunuyorum. Gerçekten kaliteli ve üst düzey bir yolculuktu, duygulandım...

Adaşımla beraber geldik bu arada. Yamyam mıyız? Kesinlikle... @MEnes

• Harika
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Takvim yaprakları 24 Nisan 2020 tarihini gösterirken başladığım bu destansı yolculuğun, bugün sonuna gelmiş bulunuyorum. Gerçekten kaliteli ve üst düzey bir yolculuktu, duygulandım...

Adaşımla beraber geldik bu arada. Yamyam mıyız? Kesinlikle... @MEnes
Heeey gidi hey... Güzel yolculuktu ve yamyamca bir hızda izlemişiz... Ama pişman mıyız, ASLA...

• Harika

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,699
Puanı
1,060
Heeey gidi hey... Güzel yolculuktu ve yamyamca bir hızda izlemişiz... Ama pişman mıyız, ASLA...

Gerçekten bir klasikti; hatta yaşanan onca şeyi, dizinin türünün bilim-kurgu olmasına rağmen değindiği onca noktayı düşünürsek başyapıttı... Emeği geçenlerin ellerine sağlık diyorum buradan ve buraya bir adet Saul Tigh gülümsemesi bırakıyorum. Genel bir yorum yapar mıyız, sanmıyorum... :A

H9XYXL.gif

• Harika
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Gerçekten bir klasikti; hatta yaşanan onca şeyi, dizinin türünün bilim-kurgu olmasına rağmen değindiği onca noktayı düşünürsek başyapıttı... Emeği geçenlerin ellerine sağlık diyorum buradan ve buraya bir adet Saul Tigh gülümsemesi bırakıyorum. Genel bir yorum yapar mıyız, sanmıyorum... :A

H9XYXL.gif
SAUL TİGH ADAMDIR... Bu gerçek hiç bir zaman değişmeyecek ve hafızalarda yerini koruyacaktır... Ve evet katılıyorum dizi gerçekten her şeyiyle klasik ve çağının ötesinde bir yapımdı. Bu her daim akıllarda yerini koruyacak bir gerçek... Genel bir yorum konusuna bakarız yaaa... :A

• Harika

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,699
Puanı
1,060
SAUL TİGH ADAMDIR... Bu gerçek hiç bir zaman değişmeyecek ve hafızalarda yerini koruyacaktır... Ve evet katılıyorum dizi gerçekten her şeyiyle klasik ve çağının ötesinde bir yapımdı. Bu her daim akıllarda yerini koruyacak bir gerçek... Genel bir yorum konusuna bakarız yaaa... :A

Son cümle, son cümlenin sonundaki noktalama işaretleri ve hemen arkasından gelen 'O' sinsi gülücük. Bunların tümünün birleşimi ve alt-metni bellidir maalesef. :A Öyle değil mi yoldaşlarım... @MasacRE @Maskeli Fedai

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
  • Güldürdün