bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2pjgBT.jpg

Evde Kal - Yabancı Dizi İzle!

Fav10'daki dizi izleme ekibi olarak 2004 yılından 2009 yılına kadar yayınlanmış Bilim Kurgu dizisi olan Battlestar Galactica dizisinin dört sezonluk versiyonuna geçiş yapıyoruz. Öncesinde mini dizisini izlediğimi dizinin tüm sezonlarını izleyeceğiz.

1. Sezon - Son İzlenme Tarihi: 01.05.2020 / 19.30
2. Sezon - Son İzlenme Tarihi: 20.05.2020 / 19.30
3. Sezon - Son İzlenme Tarihi: 01.06.2020 / 19.30
4. Sezon - Son İzlenme Tarihi: 20.06.2020 / 19.30

(Diziyi izleyen ekibin, sezonları bitirme tarihlerine göre son izleme tarihleri güncellenebilir.)

Battlestar Galactica (kısaca BSG ya da Battlestar; Türkçe: Savaş Yıldızı Galactica), askerî bilimkurgu ve drama türündeki televizyon dizisi ve Battlestar Galactica serisinin bir parçasıdır. 1978'de Glen A. Larson tarafından yaratılan orijinal Battlestar Galactica televizyon dizisinin David Eick ve Ronald D. Moore tarafından oluşturulan yeni nesil çekimidir.

Dizinin oyuncu kadrosunda; daha önceki performanslarıyla Emmy Ödülü kazanmış ve Oscar'a aday gösterilmiş Edward James Olmos ve Mary McDonnell başta olmak üzere Tricia Helfer, Katee Sackhoff, Grace Park, Jamie Bamber gibi isimler yer alıyor.

Diziyle ilgili yorumlarınızı sezon boyunca bu başlıktan yapabilirsiniz...

Mini dizinin konusu ve yorumlarımız için: Battlestar Galactica - Mini Dizi

Önemli Not: Dizi hakkında spoiler butonu kullanmadan spoiler vermek yasaktır, bu kurala uymayanlar forumdan uzaklaştırılacaktır. Spoiler butonu kullanmadan önce de hangi bölüme dair spoiler içerdiği, kitap veya diğer kaynaklardan spoiler içeriyorsa belirtilmelidir.​

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Battlastar Galactica Mini Seri
1.ve 2.bölüm

Yaklaşım 3 saat süren bu serinin pilot sayılacak mini serisini @Danger UA! Sayesinde başladım ve şimdilik devam kararı aldım asıl seriye.

İlk bölümü beklediğim gibi biraz yabancı geldi ama ikinci bölüm özellikle sonlarına doğru alışma süreci başladı. Ve tabi son sahnesinin de çok iyi olması bir etkendi devam için. Merak, gizem ve bilimkurgu ögeleri buram buram olduğu için en azından 1.sezonu rahat görürüm. Matrix'le konu olarak tam aynı olmasa bile en azından akraba sayıldıkları için daha da severek izliyorum. :)

Bu klasik sayılan diziyi birden çok kişi beraber izlediği için sanırım konusu açılır, oraya yazarız? :D @OzaN

Yapay zekaların insanları alt etmesi ve insanlarla savaşını konu olan güzel bir dizi. Karakter de gözüme sağlam gözüktü. Öyle boş bir karakter olmadığı gibi, oyunculuklar da hiç fena değil.

Çekik gözlü kadının Cylon çıkması büyük sürpriz oldu. Ama sanırım henüz farkında değil durumunun.

Bizim dünyayı arıyor olmaları fikri çok orijinali. Kim bilir belki gerçekten de uzayın derinliklerinde böyle akrabalar vardır? :D

8.5/10

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Battlestar Galactica- Mini Seri

Tam sevdiğim tarzda bir dizi. İlk başta klasik uzay dizilerinden biridir diye korktum ama serinin 2. partı hoşuma gitti.

Karakterler gerçekten iyi. Adama ve oğlu iyi karakterler. Doktor da kesinlikle dizideki en önemli ve ilginç karakterlerden biri. Adama'yı Dexter'ın 6. sezonundaki Professor Gellar canlandırıyor. Oyunculuklar da iyi.

"Sonuna ben de şaşırdım. Çekik gözlünün Cylon çıkması iyiydi. "]

Aynı zamanda Dünya fikri de süper. Ben diziye izlerken süreki bu insanların uzayda ne işi olduğuna Dünya'dan neden geldiklerini düşünürken meğersem adamlar Dünya diye bir yerin olduğundan emin bile değilmiş. Çok orjinaldi.

Diziye tam gaz devam ediyorum.

8/10

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Battlastar Galactica 1x1

Kesinlikle çok iyi bir açılış oldu. Mini 2 bölümden bile daha hareketliydi. Tempo giderek artıyor, davul sesi arkaplanı eşliğinde dizi su gibi akıyor. 45 dakika nasıl geçti anlamadım. :)

Lost u cidden çok özlemiştim, bu dizide bile Lost u hatırlatan detaylar gözüme çarpıyor ama tabi aynı zamanın dizileri.

33 dakika geri sayım yapıp ışınlanma olayı Lost'daki 108 dakikada bir butona basma olayını anımsattı. :)
Ayrıca göz açmalar olsun, dizinin gizem ve gerilimi olsun, orman sahnesi olsun hep Lost u hatırlatıyor .

Dizinin geleceği nasıl olacak o beni korkutuyor. Yani 4 sezon boyunca acaba hep kaçış mı olacak? Gerçi konuda intikam almadan bahsediliyordu. Sanırım Lost gibi sezon sonlarına doğru daha da hareketlenecek. Bizim Dünyayı uzun süre bulamayacaklar gibi.

8.2/10

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Battlestar Galactica 1x1

1 buçuk saatlik pilot bölümleri bile beni sıkmamıştı 40 dakikalık bölümü gayet iyiydi. Bence tüm dizi kaçış üzerine kurgulanmaz.

"@Tolstoyevski Cylon ile konuşan doktor bilinçaltında mı yapıyor o konuşmayı yoksa gerçekten Cylon ile bir şekilde konuşabiliyor mu? Bu arada Doktor da bana Lost'taki Desmond'u hatırlattı hem tipi hem de aksanıyla."]

8/10

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Battlestar Galactica 1x1

1 buçuk saatlik pilot bölümleri bile beni sıkmamıştı 40 dakikalık bölümü gayet iyiydi. Bence tüm dizi kaçış üzerine kurgulanmaz.

"@Tolstoyevski Cylon ile konuşan doktor bilinçaltında mı yapıyor o konuşmayı yoksa gerçekten Cylon ile bir şekilde konuşabiliyor mu? Bu arada Doktor da bana Lost'taki Desmond'u hatırlattı hem tipi hem de aksanıyla."]

8/10

Bence orası şimdilik yoruma açık. Mantıklı olan bilinçaltı olayı ama bana göre bundan da öte bir şeyler var. adamın sürekli mantıktan bilimden bahsedip , inanç şüphesi yaşaması, acaba gerçekten de zihin yoluyla mekan değiştirip bir şekilde konuşuyor mu? İhtimalini güçlendirdi.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Başlık açıldı, hayırlı olsun. :):)

Nasıl bir izleme planı yaptınız @Tolstoyevski @Danger UA!? Pek sevmediğim tarzda bir iş gibi gözükse de listemde olan bir dizi. En azından mini seriye şans vermek istiyorum. :)

Benim şuan Oz ile birlikte devam ettiğim iki diziden biri. Oz'un bitimine 6 bölüm kaldı ama bir çırpıda bitirmek istemediğim için son demlerini sindire sindire izliyorum. Bu diziyi de büyük ihtimalle rastgele izleuecdğim, kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda.

Ama şunu söyleyeyim, çok iyi bir dizi. Mini dizi+ ilk 2-3 bölüme şans vermeni tavsiye ederim en azından. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Benim şuan Oz ile birlikte devam ettiğim iki diziden biri. Oz'un bitimine 6 bölüm kaldı ama bir çırpıda bitirmek istemediğim için son demlerini sindire sindire izliyorum. Bu diziyi de büyük ihtimalle rastgele izleuecdğim, kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda.

Ama şunu söyleyeyim, çok iyi bir dizi. Mini dizi+ ilk 2-3 bölüme şans vermeni tavsiye ederim en azından. :)
Tamam zaten sen çok hızlı gitmezsin kolay kolay. Şu an izlemem gereken dizi bölümlerini tamamlayayım da bir şans veririm bu diziye. :)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Başlık açıldı, hayırlı olsun. :):)

Nasıl bir izleme planı yaptınız @Tolstoyevski @Danger UA!? Pek sevmediğim tarzda bir iş gibi gözükse de listemde olan bir dizi. En azından mini seriye şans vermek istiyorum. :)
Yalnız mini-dizi öyle sonuca bağlanan bir mini dizi değil. Dizinin ilk 2 bölümü aslında. Benim de bir izleme planım yok. Boş zamanlarımda izleyeceğim.

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Ben bu dizinin son sezonunda ara finale kadar geldim. Gerçekten mükemmel bir dizi. Dizinin içinde bilim-kurgu, siyaset, savaş, dram her şey var. Karakterler ve oyunculuklar mükemmel. Özel efektler her sezon daha iyiye gidiyor. Diziye devam ettin mi bilmiyorum ama mutlaka devam etmeni öneririm @Tolstoyevski .

@destere @sürgünüm Size de mutlaka öneririm çok derinlikli bir dizi. Ben izlemiyorum ama Outlander izleyip seven varsa onlara da öneririm ikisinin de yaratıcısı aynı.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Ben bu dizinin son sezonunda ara finale kadar geldim. Gerçekten mükemmel bir dizi. Dizinin içinde bilim-kurgu, siyaset, savaş, dram her şey var. Karakterler ve oyunculuklar mükemmel. Özel efektler her sezon daha iyiye gidiyor. Diziye devam ettin mi bilmiyorum ama mutlaka devam etmeni öneririm @Tolstoyevski .

Hiç sorma şu sıralar bütün dizileri genel olarak erteledim, Oz'da bile hâlâ 6x4.bölümdeyim o derece. Ama diziyi bırakmadım, dizilere dönünce Oz, Carvivale ve Battlaster Galactica'i öncelikli olarak bitireceğim inşallah. :)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Diziyi dün bitirdim ve kesinlikle izlediğim en iyi dizi diyebilirim. Oyunculuk, senaryo, karakterler aklınıza ne gelirse müthiş bir dizi. Son sahnelerinde tüylerim diken diken oldu. Dizi açıkçası ilk 5-6 bölüm pek hoşuma gitmemişti ama belli bir dönemden sonra beni tamamen kendine bağladı ve günde 5 bölüm izlediğim oldu.

@destere Bu diziyi kesinlikle sana öneririm kesinlikle beğenirsin. Bu ablalar da dizinin bonusları:
CTG-VXaWcAAp7sh.jpg

@sürgünüm Abi sen de bilim-kurgu sevmiyordun diye biliyorum ama bu diziye tam bilim-kurgu diyemeyiz. Senin de beğeneceğini düşünüyorum.

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Diziyi dün bitirdim ve kesinlikle izlediğim en iyi dizi diyebilirim. Oyunculuk, senaryo, karakterler aklınıza ne gelirse müthiş bir dizi. Son sahnelerinde tüylerim diken diken oldu. Dizi açıkçası ilk 5-6 bölüm pek hoşuma gitmemişti ama belli bir dönemden sonra beni tamamen kendine bağladı ve günde 5 bölüm izlediğim oldu.

@destere Bu diziyi kesinlikle sana öneririm kesinlikle beğenirsin. Bu ablalar da dizinin bonusları:
CTG-VXaWcAAp7sh.jpg

@sürgünüm Abi sen de bilim-kurgu sevmiyordun diye biliyorum ama bu diziye tam bilim-kurgu diyemeyiz. Senin de beğeneceğini düşünüyorum.
Şu sıralar bilim-kurgu The 100'ü izliyorum. Ayrıca elimde 15'e yakın başka dizide var. Yeni yıldan önce başlayamam maalesef. @destere de olur derse, Ocak'ta başlarız.

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Şu sıralar bilim-kurgu The 100'ü izliyorum. Ayrıca elimde 15'e yakın başka dizide var. Yeni yıldan önce başlayamam maalesef. @destere de olur derse, Ocak'ta başlarız.

Tamam zaten bu dizi öyle fantastik bir bilim kurgu değil ön yargınız olmasın bilim-kurgu diye. Zaten ben daha çok savaş, politika ve drama sayılır.

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059

CTG-VXaWcAAp7sh.jpg

şu anda dizilerim birikmiş durumda zamanda bulamıyorum forumda ağır bir haller olmuş benim internete :)
ama ocakta başlarız olabilir ?