Dizi & TV Haberleri Yerli Diziler & Televizyon Dünyası

Seviyor Sevmiyor’un Setine Sürpriz Ziyaretçiler!

Yazan Aserat

ATV’nin sevilen dizisi Seviyor Sevmiyor’un setine sürpriz ziyaretçiler konuk oldu.

Kore’nin en büyük üç yayıncı kuruluşundan biri olan MBC’den CEO dahil beş kişilik bir heyet Türkiye’ye gelip dizinin setini ziyaret etti. Özel heyet ilk bölümü çok beğendiklerini ifade ederken başkan Kwang-han Ahn ise 1. bölümü “Renkli, dinamik ve ışıltılı” bulduğunu, orijinaline göre prodüksiyon kalitesini, hikaye ve karakterlerinin daha iyi ve komik bulduklarını da ekledi.

Uluslararası satışlardan sorumlu olan Haewon Chin, özellikle son dönemde Kore dizilerinin Türkiye’de gördüğü popülerliği, iki ülke arasındaki benzer aile değerlerinin büyük payı olduğunu düşündüğünü söyledi. Öte yandan heyet, telif ödenmeden uyarlanan Kore projeleri konusunda ise üzüntü duyduklarını, ancak Türkiye ile iş yapmaya devam etmek istediklerini ve ileride ortak projeler dahi üretilebileceğini açıkladı.

Önümüzdeki yılın Türkiye ve Kore arasındaki ilişkilerin 60. yılı olduğunu belirten Başkan Ahn, Türkiye’deki dizi sürelerini ilk öğrendiklerinde çok şaşırdıklarını ve set çalışanlarının bu tempoya nasıl ayak uydurabildiklerini merak ettiklerini, dizi sektörlerimizin benzediğini söylerken Türkiye’yi bu uzun sürelerde dizi çekebildiğimiz için tebrik etti.

Seviyor Sevmiyor, yeni bölümleriyle her Çarşamba 20.45’te ATV’de!

Kaynak: Ranini.tv

Post Ratings:
Like
Like x 3

Yazar hakkında

Aserat

Dizi izler, film izler. Kısacası ilgisini çeken her şeyi izler. Okur, kendince bir şeyler yazar. Biraz fazla konuşur. Aklında türlü türlü fikirler var. 2014'te kaydolduğu forumda 3. yılını doldurmak üzere.

9 Yorum

  • Evet aile değerlerimiz benziyor. Tematik bir kanalım olsa kore dizilerini türkçe dublaj yayınlardım. Gayet izlenir. Ama o akıl kimde?

  • Zeynep ten resmen soğudum [emoji17] sırf onun için ilk bölümünün bazı sahnelerine baktım. Dizi güzel ama Zeynep e verdikleri tarz olmamış [emoji17]

  • Zeynep ten resmen soğudum [emoji17] sırf onun için ilk bölümünün bazı sahnelerine baktım. Dizi güzel ama Zeynep e verdikleri tarz olmamış [emoji17]

    Bende bugün tekrarına baktım sırf Zeynep için dizi takip edeceğim ama dizi istediğim kadar iyi değil sanki

  • Adamlar yerinde teftiş ediyor sattıkları diziyi helal olsun. Bu uzak doğululara aşırı saygım vardır. Herifler işlerine aşkla bağlı. Keşke azıcık feyz alabilsek biz de.

  • @beyazsoy bana dediklerinin aynısını koreliler de demiş. 😀 Bence 2 halkında kültürlerinin birbirine benzediğinden haberi yok. 😀

    bana Koreliler istanbulu Türklerden daha Türk geliyor )))

Bir yorum bırakın