Yabancı Dizi Haberleri Yabancı Diziler

FOX, Reyting Sisteminden Çıkıyor!

Yazan Harunnn60

Bir süredir tüm dizileri düşüşte olan Fox radikal bir karar alarak Nielsen’in ölçümlerini yaptığı reyting sisteminden ayrılıyor. Son yıllarda Empire hariç tüm yeni dizilerinini yeterli oranlar alamaması gibi devam eden dizilerinin de düşüşe geçmesi ile sistemden ayrılmaya karar verdi.

Daha önceden reyting ölçümlerinin doğru olmadığını savunan FOX, reyting ölçümlerinin değişmesini önermişti.  Ancak yeni reyting sistemini uygun bulmayan The CW karara itiraz etmiş yeni reyting sistemi belirsiz bir şekilde Eylül 2016’ya ertelenmişti.

FOX CEO’su Gary Newman, “Şu anki ölçüm sisteminden rahatsız olduğumuz için Pazartesi gününden itibaren Nielsen ile sözleşmemizi tek taraflı olarak feshettik ve kararlarımızı bu ölçüme göre almayacağız. Kararlarımızı alırken sosyal medya analizlerini ve DVR ölçümlerini esas alacağız.”

Nielsen tarafı ise FOX’u en azından sezon sonuna kadar ölçümden çıkarmayacaklarını açıkladı. Ancak FOX sistemden çıkarılırsa Nielsen’in yeni ölçüm sisteminde daha kapsamlı bir değişiklik yapması gerekecek.

fox-2015-2016-sched

Kaynak : Bir Dizi Haber

Yazar hakkında

Harunnn60

[IMG]http://i.hizliresim.com/7A6zjY.jpg[/IMG]

1 Yorum

  • @Harunnn60 ben bu haberi birçok yerde gördüm senden almışlar sanırım. :A

    Bence saçmalamışlar 18 yaşındakileri neden adamdan saymıyorlar. :A

Bir yorum bırakın