Genel

Evlilik Programları KHK İle Yasaklandı!

Türk televizyonlarının değişmez formatı olan evlilik programları yasaklandı!

Son dönemde aile yapısı tartışmalarına sahne olan evlilik programlarının yasaklanması, hükümet tarafından gündeme getirilmişti. Bugün yayınlanan iki yeni KHK ile evlendirme amacı taşıyan arkadaşlık programlarının yayınlanması yasaklandı.

ATV, Show TV ve Star TV’de çeşitli evlendirme programları yer alıyordu. Bu kanunun ardından kanalların nasıl bir yol izleyeceği ise merakla bekleniyor. İşte evlilik programların yasaklayan kararname;

“(4) Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, arkadaş bulma amacıyla kişilerin tanıştırıldığı ve/veya buluşturulduğu türden programlara, takviye edici gıdalar ve benzeri destekleyici ürünler de dâhil olmak üzere herhangi bir ürünün ilgili mevzuatına aykırı olarak sağlık beyanıyla satışına, pazarlanmasına ve/veya reklamına, sohbet, arkadaşlık ve eş bulma hatlarının ve hizmetlerinin tanıtımına yer verilemez. Katma değerli elektronik haberleşme hizmet numaraları, yerel aranır numaralar, benzeri özel içerikli hizmetlere ilişkin numaralar ile özel ücrete tabi diğer sabit ve mobil numaralar kullanılmak suretiyle, izleyici ve dinleyicileri yanıltıcı ve/veya haksız kazanca neden olacak şekilde yarışma, çekiliş, lotarya ve benzeri adlar altında ödül ve ikramiye taahhüt edilemez ve bu yöntemle ürün tanıtımı, satışı ve pazarlaması yapılamaz.”

Yazar hakkında

batuhankaralar

1 Yorum

Bir yorum bırakın