güncel güncel haberler

ABD’de 2 Gazeteci Öldürüldü!

Yazan Aserat

Sabah saatlerinde ABD’de şok edici bir olay gerçekleşti.

Yerel televizyon kanalı WDBJ7 için çalışan Alison Parker (24) ve Adam Ward (27) isimli gazeteciler sabah saatlerinde silahla vurularak öldürüldü, Ticaret Odası yetkilisi Vicki Gardner ise yaralandı. Ameliyata alınan Gardner’ın durumunun stabil olduğu açıklanırken Virginia eyaletinde gerçekleşen olayda katilin görüntüsü ekranlara şöyle yansıdı:

Vali Terry McAuliffe ise katilin “Bruce Williams” ismini kullanan Vester Lee Flanagan isimli bir siyahi olduğunu belirtti. Öldürülen muhabirlerle aynı kanalda çalışan Flanagan, Şubat 2013’te işten çıkarılmış; Mayıs 2014’te ayrımcılık suçlamasıyla kanala açtığı dava ise Temmuz 2014’te düşmüştü. İddialara göre Alison Parker’ın ırkçılık ile ilgili sözlerinden rahatsız olan Flanagan’ın iki muhabiri öldürdükten sonra intihar ettiği ortaya çıktı.

Zanlının “Bryce Williams” adıyla açtığı Twitter ve Facebook hesapları kapatılmasına rağmen öldürme anının bulunduğu ikinci bir videoyu sosyal medyada paylaştığı görülürken Youtube başta olmak üzere tüm video sitelerinden kaldırılan görüntüler, adeta şok etkisi yarattı.

Sekiz el silah sesi duyulduktan sonra canlı yayın kesilirken stüdyodaki sunucunun şaşkınlığı ise dikkat çekiyor. (İkinci kare)

Öldürülen muhabir ve kameramanın sevgilileri ile birlikte aynı kanalda çalışması dikkatleri çeken bir diğer detay olurken Parker’ın sunucu sevgilisi Chris Hurst, Twitter hesabından şunları paylaştı:

“Yaklaşık dokuz aydır birlikteydik. Yaşamlarımızdaki en güzel dokuz aydı. Evlenmek istiyorduk.  Kısa süre önce 24’üncü doğum gününü kutlamıştık. “Alison ile Adam her gün birlikte çalışırdı. İyi bir ekiptiler. Nişanlısı için üzgünüm.” dedi.

İşte o tüyler ürpertici anlar:

https://www.youtube.com/watch?v=yKhzys9jzD0

Katilin çektiği görüntüler: (+15)

https://www.youtube.com/watch?v=EZk2c5RRMUw

 

Yazar hakkında

Aserat

Dizi izler, film izler. Kısacası ilgisini çeken her şeyi izler. Okur, kendince bir şeyler yazar. Biraz fazla konuşur. Aklında türlü türlü fikirler var. 2014'te kaydolduğu forumda 3. yılını doldurmak üzere.

2 Yorum

Bir yorum bırakın