Vatanım Sensin - Genel Yorum Konusu

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
134,094
Puanı
1,061
halit ergenç hasta adasm öldü, osmanlı bitti derken aldı beni bir gülme:F

neyse bölüm güzeldi ama aşırı uzundu anne dizisi 105 dk sürmüş bu dizi 160 dk falan sürdü galiba yarın çok iyi başlamaz o yüzden haftayaki bölüme göre reytingi belli olur:D

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,826
Puanı
1,061

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,193
Puanı
1,061
halit ergenç hasta adasm öldü, osmanlı bitti derken aldı beni bir gülme:F

neyse bölüm güzeldi ama aşırı uzundu anne dizisi 105 dk sürmüş bu dizi 160 dk falan sürdü galiba yarın çok iyi başlamaz o yüzden haftayaki bölüme göre reytingi belli olur:D
Eftelya'ya ne diyorsun peki? :A

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,909
Puanı
1,060
Neden isim değişmiş ki? Vatan Haini bölüm sonuna göre muhteşem olurmuş. Bana Homeland'i hatırlattı. Düşman eline düşen Brody misali:A @sürgünüm @OzaN Beyni yıkanan Brody'e namaz kıldırmışlardı. Bakalım beyni yıkanan Cevdet de din değiştirmiş mi:A

Edit:Berguzar diziyi tek başına sırtladı:love1::love1: Süloyu etki yapamadı.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,822
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Neden isim değişmiş ki? Vatan Haini bölüm sonuna göre muhteşem olurmuş. Bana Homeland'i hatırlattı. Düşman eline düşen Brody misali:A @sürgünüm @OzaN Beyni yıkanan Brody'e namaz kıldırmışlardı. Bakalım beyni yıkanan Cevdet de din değiştirmiş mi:A
Bana Homeland ve Brody deme, içim acıyor güzelim diziyi nasıl batırdılar. :(

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
134,094
Puanı
1,061

skandalsın yani:A

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059

40 dakikalık Homeland'i izlemeye yanaşmazsın ama 2,5 saatlik Vatanım Sensin'i izlemekte bir maruz görmezsin. @xemrexxx beynini nasıl yıkadıysa şemsiyesi altına girmişsin pis. ss

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,193
Puanı
1,061
Öncelikle ilk kısımlar ve son sahne gerçekten iyiydi. Gerçi ortasında durgunlaştı ama ilk bölüm diye çok üzerine düşmeyeceğim. Çünkü fragmandan da görüldüğü kadarıyla gelecek bölüm biraz hareketlenecek gibi. Senaryo ve yönetmenlik açısından da beklentilerimi karşıladı diyebilirim, ama 150 dakikayı reklamsız izlemek zulüm olabilir. İlk bölüm uzun olduğu için tekrarlarını izletemez ve bu da kötü etkiler diye endişeleniyorum, umarım ilerleyen zamanlarda biraz azalır.

Dizinin en büyük şansı kesinlikle kadro. Halit Ergenç her şeyiyle on numara bir Cevdet olmuş. Aile babalığı da, vatan hainliği de yakışmış. Bergüzar Korel de kesinlikle harikaydı. Yeteneği bir yana zaten güzelliğiyle de ekranı dolduruyor ki hayran olmamak imkansız. Kesinlikle Azize'ye çok yakışmış ve gerçek hayattaki birliktelikleri de büyük avantaj olmuş.

Onur Saylak da her zaman olduğu gibi çok iyiydi, ama Hatırla Gönül'de olduğu gibi burada da bayağı nefret toplayacak gibi. Şebnem Hassanisoughi sadece iki sahnede göründü, ama Rum aksanı çok yakışmış. Tevfik ile olan sahnelerini merakla bekliyorum. Celile Toyon ve Boran Kuzum her zaman olduğu gibi başarılıydı. Pınar Deniz, Kubilay Aka ve Miray Daner de üstlerine düşeni başarıyla yerine getirmiş, ama Yıldız'a nasıl katlanacağımı bilmiyorum. .ss

Sonuç olarak güzel, incelikli, durgun ama emek verilmiş bir iş olmuş. Umarım yarın reytinglerde de karşılığını alır ki zaten 5 reyting alsa bile direkt zirveye oturur. Senaryo sağlam işlenmeye devam ederse zirveyi de kolay kolay kaptırmaz. Kısacası izlemek isteyenlere tavsiye ediyorum, ama yerli dizi yersiz uzun. :(

Edit: Bu arada en büyük sıkıntı Yunanlara yapılan dublaj olmuş, altyazıya geçilirse daha iyi olur.

Bu arada ben de reyting tahmini yapayım bari. :D

Total: 5.40 - AB: 5.90 - ABC1: 6.30

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,909
Puanı
1,060
40 dakikalık Homeland'i izlemeye yanaşmazsın ama 2,5 saatlik Vatanım Sensin'i izlemekte bir maruz görmezsin. @xemrexxx beynini nasıl yıkadıysa şemsiyesi altına girmişsin pis. ss
Kim dedi izlemediğimi be :F senle konuşmaya konuşmaya iyice ne izlediğimi unutmuşsun :T: azcık aktif ol! Bu ne böyle başını alıp gitmeler filan foruma girip susmalar?

yarın için tahminim :

total 5.50
ab 6.75
abc1 7.10
Laa hani ANNE gibi başlayacaktı :A bugun boş gün onu da hesap et derim:X dicem ama ben söylemiştim sana bu verdiğin rakamların üstü (total hariç çok düşük vermişsin) şaşırtacak beni de :A