HBO True Detective 1. Sezon Yorumları

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Rust ve Marty olmadan nasıl olur diye soruyorum kendime. Neyse şunu bırakıp, kaçıyorum.:)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,909
Puanı
1,060
bir ilk 10 dakikasına bakmıştım zamanında niyeyse tam alışamadım diziye sorun bendemiydi anlamadım :))

tekrar yine denerim :) ilk sahneler çok önemli seyirci için bazen anında kndisine çeker konu bazende uzaklaştırır belki devam etsem ısınacağım diziye ama ilk sahneler bana pek sıcak gelmedi :)

Reddington karakteri aslında tam senin seveceğin karakter :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,331
Puanı
1,059

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Matthew McConaughey'ı Dallas Bayers Clup'te pek bir sevmiştim ve benimsemiştim bu diziyi o nedenle çok izlemek istedim ama fırsat olmadı ve kısmet bugüneymiş. Adam döktürüyor tabi tartışmasız Rust karakteriyle. Ben hem 95'i hemde 2012'deki halini bayılarak izledim.:D

Başları güzeldi ilk bakışta hoş gidiyordu ama olayın içine girince çok karmaşık bir hal aldı ve soru işaretleriyle dolu bir sürü isim. Biraz zorladı.

Dizi iyiilerliyor ama müzikler çok fena. Çok güzeller.

İlk bölüm 7/10 .:D

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
2. bölümü izledim ve dizinin yavaş ilerlediğine kannat getirdim.
Bu bölüm cinayet dışınada çıkıldı özel hayat kısmına girildi Marty'nin. Aldatmış karısını ama aldattığı kız güzel hak verilir yani Marty'e.:F

Rust ve Marty hep o koltukta oturmayacaklardır umarım. Ben hareketli bir şeyler bekliyorum 2014'de geçtiğimizdede.
Şu kızların balık tutmaya çalıştığı sahnede düşeceker diye tahmin ettim ama olmadı. Dizi hiç bir ön görüme uymuyor.:F

Sondaki sahnedende pek bir şey çıkartamadım. Ama müzikler çok iyi. Bob Marley tarzı bir şey ama dinlemedim hiç.

6.5/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,331
Puanı
1,059
2. bölümü izledim ve dizinin yavaş ilerlediğine kannat getirdim.
Bu bölüm cinayet dışınada çıkıldı özel hayat kısmına girildi Marty'nin. Aldatmış karısını ama aldattığı kız güzel hak verilir yani Marty'e.:F

Rust ve Marty hep o koltukta oturmayacaklardır umarım. Ben hareketli bir şeyler bekliyorum 2014'de geçtiğimizdede.
Şu kızların balık tutmaya çalıştığı sahnede düşeceker diye tahmin ettim ama olmadı. Dizi hiç bir ön görüme uymuyor.:F

Sondaki sahnedende pek bir şey çıkartamadım. Ama müzikler çok iyi. Bob Marley tarzı bir şey ama dinlemedim hiç.

6.5/10
bu nasıl puandır ya :)
6 buçuk, yedi ?
ben true da 8.5 dan aşağı düşecek bölüm izlemedim :) sırf ikinci bölümde marty nin takıldığı kız en az 8 puan değerinde :)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
bu nasıl puandır ya :)
6 buçuk, yedi ?
ben true da 8.5 dan aşağı düşecek bölüm izlemedim :) sırf ikinci bölümde marty nin takıldığı kız en az 8 puan değerinde :)

İyi ama yavaş gidiyor. Severek izliyorum özellikle müzikler, oyuncular falan dehşet ama gelişme ve şaşırtmaca çok az. O kısımdan kırdım puanları.:D

Kız içinde ekledim zaten puan.:F

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,331
Puanı
1,059
Bence normal puanlar siz abarttınız. :D

İleride daha yüksek puan verilecek bölümler var o ayrı. :D
İyi ama yavaş gidiyor. Severek izliyorum özellikle müzikler, oyuncular falan dehşet ama gelişme ve şaşırtmaca çok az. O kısımdan kırdım puanları.:D

Kız içinde ekledim zaten puan.:F
tarz olarak dizi ilk başlarda veya ortalarda ağırda gitse rust ve marty arasındaki dyaloglar bir harikaydı tempolu 100 dizi yanyana gelse true nun bir bölümüne değişmem :)
breaking bad , Got , deadwod, the wire, ozz ve true detective benim açımdan diğer dizilerin bir üst sınıfı oluyor, bunları normal dizilerle karşılaştırmam imkansız o açıdan en az 8.5 puandır her bölümü :)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
3. Bölümü izledik sonunda. Güzel özellikle diyaloglar daha çekiciydi.

Cinayetle ilgili gelişme büyük oldu. Ama o adam çıkmaz katil. Acaba Rust ile Meggie birlikte mi olacak dicem ama ilk bölümlerde Martin Mmeggie ile ayrıldığını ancak Rust ile ilgisinin olmadıüını söylemişti.

Neyse 7.3 verelim bölüme.:D

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
S1 X B4

Gerçekten en iyi bölümüydü izlediklerimizin. Yania ra vermeden bir sonraki bölüme geçirttirecekti ama kendimi zorladım ve bekledim.:D
Şu Karabiberle falan iz bırakma olayı süpermiş.:F Ürkütücüydüde.

Bir ara Rust'ın babasına gidildi gereksizlik yapıldı galiba. Niye öyle oldu anlamadım. O kısımda biraz koptum.

Meggie ile Marty arasında geçenler çok fenaydı. Bir anda kasıp kavruldu ortalık. Çekimleri çok sevdim o sahnelerde. Yabi Lisa'da çok fenaymış.:D

Rust ile Marty'nin çılgın planının işleyişi ise efsaneydi. Çok enfes çekimler yapılmış. Son 15 dakika zaten kıpır kıpır oldu. Ama Rust iyi götürdü.

Bölüme rahatlıkla 9.5 verilir.:D

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
5. bölüm nasıl başladı öyle. Çok dönüm noktalı ve çok fena bir bölümdü.

Başlangıçta cineyetin çözüldüğünü görerek zaten şok yaşadım sonra normal hayatı anlatmaya başladı Marty ben her halde gerçekten çözüldü ve şimdiki zamanda olanlar olacak derken 40. dakikalarda şok yaşıyorsun. Efsane olu verdi dizi bir abda.

Dikkat çekti izlediğimiz hikaye ile Rust ve Marty'nin anlattığı hikaye bir yerden sonra farklılarştı. Çok enteresandı.

Bölüm sonalara doğru iyice şaşırdı zaten. Ne oluyoruz laağğnn dedim. Rust eğer Sarı kral falan çıkarsa müthiş saçmalık oluyor ama öyle olacağına ihtimal daha vermiyorum.

Bir kaç küçük ayrıntı yakaladık saçmalığına kapıldı benceoradaki zenci dedektifler. Öyle bir şey çıkmayacak ama O katil ile tanışıp hayatınınd eğişeceği bir gerçek gibi.

Bölüm sadece ağzım açık kaldı dedirtti. 10/10 puan verdim.

Benim aklıma takılan. Sizin yorumalrınızı okuyorum ve 5. bölümde herkes Marty'nin kızına takılmış. Daha önce ne olmuştu onla ilgili. 5. bölümde çizdiği resimlerimi kastediyor herkes.(b) @OzaN @Forumdash @berkann

Son düzenleme:

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
5. bölüm nasıl başladı öyle. Çok dönüm noktalı ve çok fena bir bölümdü.

Başlangıçta cineyetin çözüldüğünü görerek zaten şok yaşadım sonra normal hayatı anlatmaya başladı Marty ben her halde gerçekten çözüldü ve şimdiki zamanda olanlar olacak derken 40. dakikalarda şok yaşıyorsun. Efsane olu verdi dizi bir abda.

Dikkat çekti izlediğimiz hikaye ile Rust ve Marty'nin anlattığı hikaye bir yerden sonra farklılarştı. Çok enteresandı.

Bölüm sonalara doğru iyice şaşırdı zaten. Ne oluyoruz laağğnn dedim. Rust eğer Sarı kral falan çıkarsa müthiş saçmalık oluyor ama öyle olacağına ihtimal daha vermiyorum.

Bir kaç küçük ayrıntı yakaladık saçmalığına kapıldı benceoradaki zenci dedektifler. Öyle bir şey çıkmayacak ama O katil ile tanışıp hayatınınd eğişeceği bir gerçek gibi.

Bölüm sadece ağzım açık kaldı dedirtti. 10/10 puan verdim.

Benim aklıma takılan. Sizin yorumalrınızı okuyorum ve 5. bölümde herkes Marty'nin kızına takılmış. Daha önce ne olmuştu onla ilgili. 5. bölümde çizdiği resimlerimi kastediyor herkes.(b) @OzaN @Forumdash @berkann
Hem onu, hem de başka bir şeyler daha vardı şüphe uyandıracak. Hatırlayamadım ama şu an. :(