AMC The Walking Dead 5. Sezon Yorumları

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,911
Puanı
1,060
S05B07 izledim

diyip gidesm var :T:
Çok sıkıcı bir bölümdü dialogları bile okumadım sadece izledim. İngilizce anlayabildiğim yerleri anladım o kadar :T:

Polisin bi puştluk yapacaği bellliydi.
Öff birde şu süzme yeri çok saçmaydı :T: Glenn şişeyi doldurdugunda tamda kaynatmalıktı içinde az bişey taş vardı :T: Kız süzmeye başldiğinda içinde bi ton taş çakıl kum vardı :T:

Beth ufacık tefecik Carol teyzesini kurtarır :)

@OzaN 6'ya yakın bi yer demiş ama 7 görünüyor, heralde benim puanım 5'e yakın bi yerlerden 6/10 ???

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,335
Puanı
1,059
S05B07 izledim

diyip gidesm var :T:
Çok sıkıcı bir bölümdü dialogları bile okumadım sadece izledim. İngilizce anlayabildiğim yerleri anladım o kadar :T:

Polisin bi puştluk yapacaği bellliydi.
Öff birde şu süzme yeri çok saçmaydı :T: Glenn şişeyi doldurdugunda tamda kaynatmalıktı içinde az bişey taş vardı :T: Kız süzmeye başldiğinda içinde bi ton taş çakıl kum vardı :T:

Beth ufacık tefecik Carol teyzesini kurtarır :)

@OzaN 6'ya yakın bi yer demiş ama 7 görünüyor, heralde benim puanım 5'e yakın bi yerlerden 6/10 ???
beşe yakınsa niye altı ? :) genelde yakın olana yuvarlanır rakamlar :)

o kadar puanı sadece maggie alır konuya hiç mi puan vermedin ? :)

sanırım şişeye çakılı kız doldurdu, süzülürken taşlar suyu arındırıyormuş :))

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,911
Puanı
1,060

Bilmiyorum o puan sistemi işte :T:

Ne kadar arındırır bilemedim :confused: o taşlarla arındırma işlemedinde daha berrak su mu elde edecek? yoksa çakıl taşlarını mı sudan ayıracaktı? 2.dediğimse en iyi süzgeçi bulmuştu zaten tişörtünü yırtmıştı. O taşlarlada süzülse yine ortaya kahverengi bi su çıkar?

Şimdi git sidikten su üretme işlemine kadar araştır işin gücün yoksa :X (bi filmde görmüştüm)

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,420
Puanı
911
5x7

Kötünün iyisi bir bölümdü.

3 bölüm sonra Rick reyizi görmek ilaç gibi geldi :D Aslında gene sıkıcı bir bölümdü ama geçen bölümlere göre daha aksiyonlu, hemde bütün karakterlerin göründüğü bi bölümdü. Pek beğenmesemde son 3 bölüme bakınca bu bölüme şükretmek lazım :D

7/10

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,757
Puanı
1,061
5x7

Dizi eski havasından uzakta geçen 2-3 bölüm tek kişi üzerinden ilerliyordu bu sefer o olmadı ama yine sıkıcıydı.

O sondaki polisin bir şeyler çevirdiğini ben bilgisayar başında anladım o kadın oradan anlamadı hayret doğrusu.

6.5/10

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
5x7. Bölüm

önceki iki bölüme göre daha güzel daha hareketli bir bölümdü

aslında hareketlide demeyelimde geçen bölüme göre bu bölümde favorilerimi gördüğüm için mutluyum yalan yok :))

maggie nin çok etkili sahnesi yoktu ama su içişi bile güzel kızın, insanın şaşal şişesi olası geliyor :))

rick ve grubu beth le carol u kurtarmaya gitti ordaki bob adlı polisin son hareketi küfürlüktü insanlara güvenmemek lazım demekki bu kaçıncı iyiniyetli hareketin karşılık bulamaması olayıdır hala akıllanamadılar vur kafasına ne dert kalır ne tasa :)
beth carol u iyileştirme çabasında oysaki kadın epey yaşadı zaten bence bu kadarı yeterli onun için çaba göstermeye gerek yok :)
abraham odunu kazık yutmuş bir vaziyette iki büklüm bölümü tamamladı yaptığı herhangi bir iş yoktu maggie yi üzdü boşu boşuna
japon çekirdeği ve tara ile diğer abrahamla güreşen kızın dere kenarında su taşıma girişimi gereksiz bölüm tamamlamaya yönelik sahneydi

gabriel in kiliseyi delip kaçma girişimi vardı boş sahnelerdi

michone un geçen yıllardaki aktifliği nerelerde michone u bu haliyle görmek istemiyorum nerde kılıcı nerde yanında taşıdığı zombiler nerde eski güzel michone, kadını tam etkisiz hale getirdiler senaristlere lanet olsun
kısaca noldu diye bakarsak maggie vardı michone vardı beth vardı yani güzeldi bölüm :)

@Çiğdem- vali hakkında bişeyler demişsinde:)
o vali kazmasının michone tarafından öldürüldüğü sahne en sevdiğim bölümdü vali kazmasından kurtulduğumuz için mutluyum tekrar öyle bir kazma istemiyoruz :)

yeni bölümü izledinmi ?
ayoll kazma falan orası beni ilgilendirmiyor validen sonra olan hiçbir bölüm eski tadı veremedi henüz onu diyorum ben :-):-):-):-)

GreatOttoman

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,738
Puanı
361
5x7

Dizi eski havasından uzakta geçen 2-3 bölüm tek kişi üzerinden ilerliyordu bu sefer o olmadı ama yine sıkıcıydı.

O sondaki polisin bir şeyler çevirdiğini ben bilgisayar başında anladım o kadın oradan anlamadı hayret doğrusu.

6.5/10
Biz normal hayattayken görüyoruz o kadar şeyi yaşadıktan sonra bırak yabancı birine babana bile güvenmezsin. :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,335
Puanı
1,059
Bilmiyorum o puan sistemi işte :T:

Ne kadar arındırır bilemedim :confused: o taşlarla arındırma işlemedinde daha berrak su mu elde edecek? yoksa çakıl taşlarını mı sudan ayıracaktı? 2.dediğimse en iyi süzgeçi bulmuştu zaten tişörtünü yırtmıştı. O taşlarlada süzülse yine ortaya kahverengi bi su çıkar?

Şimdi git sidikten su üretme işlemine kadar araştır işin gücün yoksa :X (bi filmde görmüştüm)
o kız aslında daha zekidirde abraham çok yıpratmış kızı:) eski zekası olsa eminim daha güzel yöntemler kullanırdı :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,859
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Beşe yakın kavramı benden çıkma olduğu için ben cevap vereyim. Ben buçuklu puan vermiyorum dizilerde o yüzden her 7 aynı şeyi ifade etmiyor. Bazen 6 ile 7 arasında kararsız kalıyorum ama 7 daha uygun geliyor öyle durumlarda 8'e değil de 6'ya yakın anlamında 6'ya yakın bir yerlerden diyorum. :):)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
@BesaleT @sokak sanati @destere @Harunnn60 @OzaN @Forumdash @kaan955 @AlemTo @GreatOttoman @38AhmetKK
8.bölümü izledim offff 81 gün araya girdik kim bekleyecek şimdi :T
arkadaşlar spoi butonuna bölümü izleyenler baksınlar çünkü çok hayatı bir spoi var :-):-):-)
ohhhhhhh sonunda betten kurtulduk zaten bu kızın sahnelerini tlyarak ilerliyordum öldüde rahat ettim vlla ama @destere yas tutuyordur bence şuan hahah :F:F:F
bölüm başlamadan 81 ara veriliceğini görünce birisi ölücek dedim kendi kendime geçen yılda sezon arası bölümünde vali ve o yaşlı adam ölmüştü bu bölümdede birisi ölücek diye düşündüm ama bet olucağını sanmıyordum ama sahnelerini atlayarak gidiyordum ölmesine çok sevindim :Z:Z:Z son sahnede görülen dam morganmış ilk sezonda rickle sahneleri vardı :-):-):-)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,911
Puanı
1,060
S05B08 izledim

Ara sezona girmesine rağmen sağlam bi bölümdü diyemicem.Yine durgunluk akıyordu ama son sahne yine kendini hissettirdi.

Beth'cik öldü. Kendisi bile isteyerek yaptı resmen :T: Kadın da silahı ne ara çekti hemen :eek: Sahne şok ediciydi ama bölüm genel olarak vasa yada bi tık üstüydü.

Sonda çıkan adamı bi yerden hatırlayacam ama aklıma gelmedi:X Çok gizemli gelmedi sonuçta :T:

Son sahneye 8/10 geneline 5/10 :(

GreatOttoman

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,738
Puanı
361
S05B08 izledim

Ara sezona girmesine rağmen sağlam bi bölümdü diyemicem.Yine durgunluk akıyordu ama son sahne yine kendini hissettirdi.

Beth'cik öldü. Kendisi bile isteyerek yaptı resmen :T: Kadın da silahı ne ara çekti hemen :eek: Sahne şok ediciydi ama bölüm genel olarak vasa yada bi tık üstüydü.

Sonda çıkan adamı bi yerden hatırlayacam ama aklıma gelmedi:X Çok gizemli gelmedi sonuçta :T:

Son sahneye 8/10 geneline 5/10 :(
Yuh Morgan unutulur mu la ? :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,859
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5x8 (Sezon Arası Finali)

Tırt bir sezon finali oldu. Bölümün son 5 dakikasına kadar aşırı sıkıcıydı. Artık tek çaremiz reytinglerin düşmesi için dua etmek. Çünkü reytingler yüksek geldikçe bu adamlar boş boş bölümler çıkarıp bizimle dalga geçmeye devam edecekler...

Beth için üzüldüm, keşke şu gereksiz din adamı ölseydi.

Bu arada geçen hafta sanırım @destere demişti Michonne niye bu kadar geri plana atıldı anlamadım. Dizinin en önde gelen karakterlerinden birini resmen çocuk bakıcısı yaptılar...

Sonu 8, normali 6 ortalaması:

7/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,911
Puanı
1,060
Yuh Morgan unutulur mu la ? :D
Yüzünü hatırladım da dizideki rolünü çıkaramadım :X Üstelik tarzı da değişmiş
Picture-7.jpg

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,335
Puanı
1,059
5x8. Bölüm

ilk defa güzel bir bölüm izledik uzun aradan sonra o da üzücü bitti senaristlerini gelmişini geçmişini...

carol dururken beth i öldürenleri lanetliyorum ..

@Çiğdem- senin parlak daryl umarım tez vakitte ölürde benim bu bölüm yaşadığım üzüntüyü sende yaşarsın :))

@OzaN , geçen hafta michone la ilgili söylediklerimi senaristlerde duymuş ama beklediğim gibi değildi sahneler ?
michone un kilisedeki birkaç kılıç sallayışı eski günlerini hatırlattı muhteşemdi ama kısa kestiler :) dediğin gibi çocuk bakıcısı yaptılar en çok dikkat çeken karakteri ..?

@Forumdash o son sahnede çıkan gözlüklü vatandaşı bende çıkaramadım ama senin koyduğun resme bakınca hatırladım sanırım, ama yinede emin değilim o mudur değilmidir ? :)
şu telsizle rick le birbirlerine ulaşmaya çalışan dizinin ilk bölümlerinde çıkan oğluyla dolaşan vatandaş değilmiydi bu ? hatta bir ara gösterdiklerinde kafayı sıyırmıştı ? :)

yalnız o dediğim karakteri bazı arkadaşlar izlememişte olabilir o vatandaşın sondaki sahneleri çıkmadan,, dizinin gelecek bölümlerinin fragmanını sokuşturmuşlar nerdeyse bölüm bitti diye kapatacaktım.. kapatsaydım son sahneyi kaçırırdım eminim çiğdem son sahneyi izlememiştir :)

genel olarak güzeldi diğer bölümleri izleyince bu bölümdeki hafif hareketlenme bile ilaç gibi geldi ?

michone un sahneleri kısada olsa güzeldi..
beth in vurulması dawn adlı polis şefinin daryl tarafından vurulduğu sahneler güzeldi, ama hüzünlüydü ölen carol olmalıydı ???
beth i daryl ın kucağında görünce maggie nasıl üzüntüden yıkıldıysa bende yıkıldım :(

Son düzenleme:

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,911
Puanı
1,060
5x8. Bölüm

ilk defa güzel bir bölüm izledik uzun aradan sonra o da üzücü bitti senaristlerini gelmişini geçmişini...

@Çiğdem- senin parlak daryl umarım tez vakitte ölürde benim bu bölüm yaşadığım üzüntüyü sende yaşarsın :))

@OzaN , geçen hafta michone la ilgili söylediklerimi senaristlerde duymuş ama beklediğim gibi değildi sahneler ?
michone un kilisedeki birkaç kılıç sallayışı eski günlerini hatırlattı muhteşemdi ama kısa kestiler :) dediğin gibi çocuk bakıcısı yaptılar en çok dikkat çeken karakteri ..?

@Forumdash o son sahnede çıkan gözlüklü vatandaşı bende çıkaramadım ama senin koyduğun resme bakınca hatırladım sanırım, ama yinede emin değilim o mudur değilmidir ? :)
şu telsizle rick le birbirlerine ulaşmaya çalışan dizinin ilk bölümlerinde çıkan oğluyla dolaşan vatandaş değilmiydi bu ? hatta bir ara gösterdiklerinde kafayı sıyırmıştı ? :)

yalnız o dediğim karakteri bazı arkadaşlar izlememişte olabilir o vatandaşın sondaki sahneleri çıkmadan,, dizinin gelecek bölümlerinin fragmanını sokuşturmuşlar nerdeyse bölüm bitti diye kapatacaktım.. kapatsaydım son sahneyi kaçırırdım eminim çiğdem son sahneyi izlememiştir :)

genel olarak güzeldi diğer bölümleri izleyince bu bölümdeki hafif hareketlenme bile ilaç gibi geldi ?

beth in vurulması dawn adlı polis şefinin daryl tarafından vurulduğu sahneler güzeldi, ama hüzünlüydü ölen carol olmalıydı ???
beth i daryl ın kucağında görünce maggie nasıl üzüntüden yıkıldıysa bende yıkıldım :(
Evet o adammış(b)
Oğluna nolmuştu??? Hatırlayamadım. Hep geçiştirmeli bölümlerde sokuşturdukları için hafızada yer kaplamasın diye atıyoruz:X

beyazsoy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,169
Puanı
1,059
Bolum yorumlarından anladığım herkes dedigime gelmiş tirt latmiş dizi )))) 3. Sezonda idare ederdi ama 3. Sezon dan sonra dizi tirt oldu))))

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
5x8. Bölüm

sizz benim yorumumu okumamşsınız galiba ilk ben söylemiştim o adam morgan sanırım ilk sezonda rickle sahneleri vardı demiştim :F:F:F
bet ölmesine çok sevindim cnm o kızın sahnelerini atlayarak izliyordum ölsede kurtulsam dedim hahaha 5 dakika sonra öldü gerçekten bedduam tuttu :F:F:F

beyazsoy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,169
Puanı
1,059
sizz benim yorumumu okumamşsınız galiba ilk ben söylemiştim o adam morgan sanırım ilk sezonda rickle sahneleri vardı demiştim :F:F:F
bet ölmesine çok sevindim cnm o kızın sahnelerini atlayarak izliyordum ölsede kurtulsam dedim hahaha 5 dakika sonra öldü gerçekten bedduam tuttu :F:F:F

Evet o adammış(b)
Oğluna nolmuştu??? Hatırlayamadım. Hep geçiştirmeli bölümlerde sokuşturdukları için hafızada yer kaplamasın diye atıyoruz:X
Bide bana 5 dakika izliyorsunuz diyorlardı )) Korgan 1 sezonda oğlunun annesini vurmaya çalışan adam. Hatta bu adam sanırım 3 . sezon yada 4 sezonda tekrar ortaya çıktı sniper olarak evinde çok sayıda silah vardı